aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
Zuby_180x115.jpg
Nakupte v akci a zásobte se! Zubní kartáčky, pasty, vody a další. Více informací zde.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Příběhy v soutěži: Naše noční chutě

( Redakce | přečteno: 19641x )

Shazování a nabírání kilogramů je nekonečný příběh starý jak lidstvo samo. Pereme se s nadváhou pomocí silné vůle, úpravou životního stylu, podpůrných prostředků, cvičení, hladovkou… Překážek na cestě k úspěchu je ale celá řada, tou asi největší jsou noční chutě. Právě ty jste nejčastěji zmiňovali ve svých příspěvcích do naší soutěže na téma Jak hubneme. Přečtěte si, jak jste se s nimi vypořádali.

shutterstock.com

Markéta: Místo hubnutí jen přibírám

Dietu jsem ještě nikdy nedržela, protože nemám pevnou vůli a nedokáži to. Bohužel jsem ale za poslední roky přibrala skoro 40 kilo a s dietou bych potřebovala začít. Zatím se alespoň snažím cvičit, hodně plavat a mít co nejvíce pohybu. Nepřibrala jsem, že bych nějak nadměrně jedla, spíš naopak jím jednou maximálně 2x denně a asi si tělo vytváří tukové zásoby a mám hodně málo pohybu, což se snažím teď napravit. Už jsem i přemýšlela nad nějakými prášky na hubnutí, ale mám z toho celkem i strach. Před pár lety jsem si jedny koupila, už nevím značku, ale místo abych hubla, bylo mě z nich špatně a přibývala jsem na váze ještě více a pak jsem na ně slyšela nepěkné hodnocení, tak polovina raději letěla do koše. Od té doby se něco takového bojím koupit, že by to byly nejen zbytečně vyhozené peníze, ale ještě bych uškodila svému zdraví. Nyní po dalších pár letech mám zase o další kila více, místo abych hubla, tak stále přibírám na váze a už je to celkem vážný i po zdravotní stránce. Nejen že se hned zadýchám, ale celkové dýchání se mě strašně zhoršilo a stačí malý pohyb a už se mi špatně dýchá a nemůžu popadnout dech. Takže o dietě už vážně uvažuji, ale nedokážu se k tomu donutit a když uvidím něco hodně dobrého, tak prostě neodolám. Většinou je to tak, že celý den nejím, ani hlad nemám, ale padne 10. hodina večerní, někdy i půlnoc a já dostanu tak strašný hlad, že mi je z hladu až špatně a pak se nacpu vším, co doma najdu.

 

Přečtěte si také

Hladovění není zrovna efektivní cestou jak zhubnout – přečtěte si článek Chcete zhubnout? Prázdný žaludek není řešením. Další příběhy lidí, kteří bohují s nadváhou, najdete v článku Hubneme: Šest kilo je pryč.

Rada na závěr

Odborník varuje před konzumací ovoce, zejména banánů a tropických druhů, pokud potřebujete shodit nějaké to kilo. Přečtěte si článek Ztloustli jste? Pryč s cukry!

Co si o tom myslíte vy? Napište nám do diskuse nebo na redakce@ordinace.cz.

kapitola

Související články

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Veronika S.

Tady je problém jasný, jíst jednou denně ve večerních hodinách...to by byl tlustý každý. Paní Markétě postačí změnit stravování, jíst 5x denně v menších porcích a uvidí, jak půjdou kila dolů ;)


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Plánujete očkování proti žloutence?

Zatím hlasovalo 65 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdo může za nadváhu?

V dnešním článku začneme hovořit více o konkrétních problémech týkajících se problematiky hubnutí a udržování stálé tělesné hmotnosti. Hovořit o specifických strategiích hubnutí však vyžaduje porozumět základním příčinám nadváhy.

Fyzická aktivita a hubnutí

Pro většinu dietařů je hlavním nástrojem pro redukci hmotnosti omezení přijímaných kalorií. Tomuto tématu jsme se věnovali v našem předešlém příspěvku. Pro zdravou redukci tělesné hmotnosti je však nutno přidat rovněž fyzickou aktivitu. Této složce redukční diety je bohužel věnována malá pozornost, a ve většině případů je považována za pouhý doplněk dietního programu.

Obezita jako nemoc

Obezita je vlastně zmnožení tuku v organismu, kterému je v poslední době stále častěji přičítáno, že se podílí na vzniku mnoha chorob.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce