Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_&utm_&utm__campaign=potraviny-pro-zdravi
23w11_Zdrave_potraviny_Ordinace_180x120_CZ.jpg
Zařaďte do jídelníčku zdravé potraviny. Celou nabídku najdete na Lékárna.cz.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Příběhy v soutěži: Pevná vůle

( Redakce | přečteno: 17266x )

Pevná vůle je to poslední, do čeho se nám při hubnutí chce. Dokonce vypadá jako velká, nepřekonatelná překážka. Přesto tento způsob nese největší efekty. Pokud je tedy doprovází úprava stravy a nějaká ta pohybová aktivita. Jitka tvrdí, že když se chce, tak to jde. A napsala nám to jako svůj příspěvek do soutěže na téma Jak hubneme.

shutterstock.com

Monika: Táta zhubnul za pomoci mého přírodou inspirovaného jídelníčku

Již od mládí mám vztah k bylinkám, zajímám se o vitamíny, stopové prvky, protože pro naše předky to byla dostupná léčiva a i zdravá výživa. Naše rodina vyhledává lékaře zřídka, snažím je léčit podle babských rad a receptur. Diety se u nás nedrží, ale před lety jsem svému tátovi pomáhala s jeho nadváhou. Lékaři mu zjistili Anginu pectoris, že je nezbytná operace, ale podmínkou je shodit. Jeho váha se vyšplhala na 135 kg, špatně se mu dýchalo a byl hrozně unavený. Lékařské výsledky byly alarmující. V tu chvíli si můj táta uvědomil, že s tím něco už konečně musí udělat a protože věděl, že sám to nezvládne, tak mne požádal o pomoc, kterou jsem mu hodněkrát nabízela.

Přečetla jsem si články o jeho potížích, sepsala vitamíny, které jeho tělu scházely, sestavila jsem jídelníček o šesti chodech na celý měsíc, které jsem doplnila bylinkami. Do jídelníčku jsem zařadila více jídel obsahujících vlákninu. Pitný režim jsem sestavila ze zeleninových a ovocných šťáv, bylinných čajů, neperlivých vod. Po dvou měsících se objevily první pozitivní výsledky. Preventivní prohlídka dopadla velice dobře. Po pěti měsících se táta dostal na 110 kg. Konečně zvítězil sám nad sebou a byl na sebe právem pyšný.

Strava by i při dietě měla zůstat rozmanitá; jednostranné diety nejsou vhodné. Při správně sestavené dietě bychom měli hubnout půl kilogramu až kilogram za týden, neměli bychom trpět hladem. Káva, kakao, silné čaje jsou nevhodné pít před 12 hodinou odpolední - blokují čištění. Obyčejnou sůl vyměníme za mořskou, olej používáme pouze slunečnicový, umí výborně uvolňovat tuky v těle, mezi časté ovoce řadíme ananas, jablka a meloun.

Chce to tedy snídat lehká jídla, obědvat a večeřet pestře a od 20.00 už nejíst! Každý kdo se rozhodne, že zhubne, tak si musí hlavně věřit, že to dokáže, mít vůli, dát si nějaký cíl, třeba pěknou dovolenou.

Přečtěte si také

Hladovění není zrovna efektivní cestou jak zhubnout – přečtěte si článek Chcete zhubnout? Prázdný žaludek není řešením. Další příběhy lidí, kteří bohují s nadváhou, najdete v článku Hubneme: Šest kilo je pryč.

Rada na závěr

Odborník varuje před konzumací ovoce, zejména banánů a tropických druhů, pokud potřebujete shodit nějaké to kilo. Přečtěte si článek Ztloustli jste? Pryč s cukry!

Co si o tom myslíte vy? Napište nám do diskuse nebo na redakce@ordinace.cz.

 

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Anketní otázka

Měli jste někdy svrab?

26%
74%
Zatím hlasovalo 291 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdo může za nadváhu?

V dnešním článku začneme hovořit více o konkrétních problémech týkajících se problematiky hubnutí a udržování stálé tělesné hmotnosti. Hovořit o specifických strategiích hubnutí však vyžaduje porozumět základním příčinám nadváhy.

Příjem a výdej energie

V minulém článku jsme došli jsme k závěru že tělesnou hmotnost ovlivňuje více faktorů. Dnes se zaměříme na to, jak naše tělo hospodaří s energií, kterou získáváme z potravin. Množstvi energie (ať již obsažené v potravinách či potřebné pro správnou funkci našeho těla) měříme v kaloriích (též v joulech - pozn. redakce).

Fyzická aktivita a hubnutí

Pro většinu dietařů je hlavním nástrojem pro redukci hmotnosti omezení přijímaných kalorií. Tomuto tématu jsme se věnovali v našem předešlém příspěvku. Pro zdravou redukci tělesné hmotnosti je však nutno přidat rovněž fyzickou aktivitu. Této složce redukční diety je bohužel věnována malá pozornost, a ve většině případů je považována za pouhý doplněk dietního programu.

Obezita jako nemoc

Obezita je vlastně zmnožení tuku v organismu, kterému je v poslední době stále častěji přičítáno, že se podílí na vzniku mnoha chorob.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce