Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Problémy s erekcí léčí nový typ rázové vlny, 80 procent mužů se trápí zbytečně

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 3390x )

Polovina českých mužů má problémy s erekcí a ostych, který jim brání vyhledat odbornou pomoc, potíže stále prohlubuje. Včasná konzultace s lékařem přitom může zahájit úspěšnou, rychlou léčbu, případně podchytit první signály vážnějšího cévního onemocnění.

shutterstock.com

„Problémy s erekcí bývají pouze z jedné pětiny psychogenního původu, ač jde často o spojité nádoby, za zbylých 80 procent případů mohou především strukturální, tedy tělesné příčiny. Ty nejčastěji souvisí se stavem cévní stěny. K poruchám dochází, když topořivá tělíska v penisu nejsou dostatečně naplněna krví, což znemožňuje aktivaci spouštěcího nebo udržovacího mechanizmu erekce. Stav a průchodnost drobných cév, které přivádějí krev do topořivých tělísek, závisí na věku a životním stylu jedince,“popsala Iva Bílková, hlavní fyzioterapeutka FYZIOkliniky. 

S erektilní dysfunkcí se potýká každý druhý muž nad 50 let, ale časté jsou i případy mladých mužů do 40 let. Výzkum Sexuologického ústavu 1. LF UK v Praze v roce 2015 odhalil, že poruchou erekce trpí dokonce 20 procent mužů do 17 let, u starších ročníků nad šedesát let je to 76 procent. Na krátkou dobu zažije problémy s erekcí téměř každý muž. Za prohlubování dysfunkcí ve stále mladším věku může především špatný životní styl.

Čtěte také: Více než polovina mužů má problémy s erekcí

„Sedavé zaměstnání, kouření, alkohol, nedostatek spánku, pohybu, stres a nezdravá strava způsobují cévní změny, které snižují jejich elasticitu i průchodnost. Nejdříve se tyto změny projeví na okrajových částech krevního oběhu a na úrovni nejmenších cév, tedy mimo jiné na drobných kapilárách zásobujících topořivá tělíska. Proto jsou problémy s erekcí jedním z prvních signálů, že bychom se měli začít stavem cév zabývat. Pokud dotyčný problém nijak neřeší, postupem času může dojít k rozvoji ischemické choroby dolních končetin, rozvoji diabetu mellitu II. typu, ale i infarktu myokardu či cévní mozkové příhodě,“ varovala Iva Bílková.

Kornatění tepen, tzv. ateroskleróza, je nejčastější příčinou erektilní dysfunkce. Muž s opakovanými poruchami erekce by tedy neměl váhat a měl by včas navštívit specialistu. V případě potvrzení cévní příčiny je možná účinná léčba pomocí aplikace planární rázové vlny.

„Terapie s planární rázovou vlnou iniciuje růst nových kapilárních cév, které zvýší jejich hustotu v tkáni. Tento proces je pak následován přirozeným dorůstáním průtokové kapacity ostatních cév v léčené tkáni, které zařizují dostatečný přívod krve, a tím obnovu erekce. Aplikace je zcela bezbolestná, vysokoenergetické vlny jsou cíleny přímo na topořivá tělíska jako tiché tikání, účinky lze pozorovat po třech týdnech a šesti aplikacích,“ uvedla fyzioterapeutka.

Nejznámější léčebnou metodou zůstávají léky na erekci v hodnotě desítek až stovek korun za pilulku – v roce 2014 za ně Češi utratili celkem 232 milionů korun. V kombinaci s užíváním jiných léků, především na srdečněcévní onemocnění, jsou však velmi nebezpečné a před jejich podáním by se měl pacient vždy poradit s lékařem. I zdravým lidem mohou způsobit bušení srdce, trávicí problémy, bolest hlavy a další nežádoucí účinky. Oproti medikamentózní léčbě má aplikace rázové vlny minimum kontraindikací, léčí cévní příčiny a tím obnovuje přirozené mechanismy erekce. Muž tak může mít pohlavní styk bez nutnosti speciálních příprav, jako je polykání farmaceutik, aplikace injekce nebo užití podtlakové pumpy, které problém jen krátkodobě překrývají.

Čtěte také: Online konzultace s urologem: nejčastější problém je zánět močových cest

Příčiny erektilní dysfunkce:

  1. Životní styl – deprese, stres a úzkost, nedostatek pohybu, nadváha a nezdravá životospráva, velké pracovní vytížení, kouření, nadměrné požívání alkoholu.
  2. Metabolické a systémové choroby – diabetes mellitus (cukrovka), rakovina prostaty a tlustého střeva, kardiovaskulární onemocnění, obezita, vysoká hladina cholesterolu, ateroskleróza, hypertenze (vysoký krevní tlak), alkoholismus, onemocnění štítné žlázy.
  3. Nervová onemocnění – roztroušená skleróza, poranění míchy, Parkinsonova choroba, epilepsie, Alzheimerova choroba.
  4. Úrazy – Peyronieho choroba, traumata v oblasti pánve a kostrče.
  5. Psychické příčiny – problémy v práci, vysoké pracovní zatížení, špatná vztahová situace, stres, deprese, nedostatek spánku a relaxace...

Léčebný cyklus pomocí rázové vlny:

  1. Před zahájením léčby planární rázovou vlnou je nutné doložit potvrzení od specialisty urologa-androloga-sexuologa, že problémy vycházejí z čistě cévních příčin.
  2. První tři týdny probíhá terapie dvakrát týdně, následuje třítýdenní pauza, kdy dochází k růstu kapilárních cév, další tři týdny se pacientovi doporučuje absolvovat opět terapii dvakrát týdně.
  3. Aplikace rázové vlny je bezbolestná a trvá kolem 10 minut.
Zdroj: www.FYZIOklinika.cz
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Impotence

Nedostatečná tuhost mužského pohlavního údu patří k nejčastějším funkčním sexuálním poruchám. Alespoň někdy v životě se s tímto problémem setká naprostá většina mužů.

Rychlé sexuální vzrušení

Znáte nějakou bylinu, která by mi pomohla se rychleji vzrušit při pohlavním styku? Vlaďka

Diabetes mellitus, úplavice cukrová, lidově cukrovka

Diabetes mellitus představuje skupinu chronických onemocnění, která mají různý mechanismus vzniku a projevují se poruchou metabolismu cukrů, tuků a bílkovin.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce