Inzerce https://www.lekarna.cz/pripravte-se-na-leto/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pripravte-se-na-leto

S digitální únavou pomůže i lékárník na síti

( Romana Žatecká | přečteno: 312x )

Když se zahledíte někomu do očí, může z toho být prima flirt. Pozor ale na zahledění do displejů, z toho je obvykle zdravotní problém. Tzv. digitální únava očí může dorazit už po dvou hodinách kontaktu s počítačem nebo na mobilu: rozhodí vidění nebo soustředění, působí třeštění hlavy. Řešení je přitom v jednoduchém pravidle 20-20-20. Poradíme vám!

shutterstock.com

„Digitální únava očí neboli syndrom počítačového vidění zahrnuje kombinaci potíží, které plynou z používání a práce na digitálních zařízeních (počítač, televize, tablety, mobilní telefony a jiné displeje). Kladou totiž vysoké nároky na akomodaci oka, svoji roli hraje umělé osvětlení, nepřirozený jas, snížená frekvence mrkání, suchý vzduch, klimatizace a špatná vzdálenosti očí od obrazovky,“ říká Pavla Horáková, lékárnice z odborné poradny největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz.

Kdy jsou oči digitálně znavené?

„Rozmazané vidění, řezavý pocit při mrkání, pálení a slzení očí, začervenání a únava očí, bolesti hlavy a syndrom suchého oka,“ vypočítává P. Horáková. A doplňuje, jak si prakticky okamžitě můžete od nepříjemností ulevit:
„Vstaňte od obrazovky a udělejte si pauzu, použijte zvlhčující kapky nebo sprej a ulevte očím od nepříjemných pocítů. A praktikujte pravidlo 20-20-20, to znamená zadívejte se každých 20minut na 20 sekund do dálky a 20krát zamrkejte.“

 Až zase zaostříte pohled a přestanou vás oči bolet, pověnujte se také svému počítači: seďte u něj s rovnou páteří a nohama na zemi a nastavte si správnou vzdálenost a výšku displeje od očí (ideálně by oči měly mířit zlehka dolů). A pak ještě zpříjemněte jas na obrazovce a zvolte kapku větší písmo, aby se oči nemusely čtením tak namáhat.

Kontaktní čočky na únavu

„Řešením jsou i kontaktní čočky, které snižují míru digitální únavy zraku,“ dodává P. Horáková. Lékárna.cz má ve své nabídce moderní silikon-hydrogelové kontaktní čočky s vysokou propustností kyslíku pro různě citlivé oči pro jednodenní i kontinuální nošení. Sází na kvalitu od renomovaných značek a světových výrobců a vlastní odborné zázemí, kdy si zákazník může kdykoli v průběhu svého nákupu vyžádat asistenci nebo radu přes chatovou službu.
„Když jde o zdraví, jděte najisto – v Lékárna.cz najdete pomoc kdykoli,“ komentuje sortiment i poradenství na Lékárna.cz její zakladatel PharmDr. Vladimír Finsterle.

Moderní lékárenství je hlavně služba

Právě PharmDr. Vladimír Finsterle je zastáncem a průkopníkem moderního lékárenství, které si zakládá nejen na prodeji krabiček s léky, ale hlavně na službě těm, kdo je potřebují. Jeho vize byla oceněna i titulem Podnikatel roku Pardubického kraje, který získal letos na jaře v prestižní mezinárodní soutěži EY.

Lékárna.cz je sice lékárnou na internetu, ale zákazník zde má celý tým lékárníků, kteří kdykoli pomocí chatu, telefonu nebo mailu ochotně vysvětlí, doporučí nebo zkonzultují jeho problémy, výběr přípravků. Pro ty, kdo si rádi něco o zdraví přečtou sami, jsou na stránkách Lékárna.cz k dispozici e-booky, zodpovězené dotazy, odborné články. A také zajímavé aplikace, kdy si sami mohou poměřit lékové interakce u přípravků, které užívají, nebo které si vybrali.
„U nás se fronty nestojí a rady máme zdarma,“ zdůrazňuje V. Finsterle.

Lékárna.cz je největší prodejce přípravků pro zdraví a krásu na internetu, zákazníkům nabízí komplexní nabídku všeho potřebného, také dobrou cenu a rychlé dodání.

banner_ks_poradna.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Využití laseru v očním lékařství

Uplatnění laserových technologií znamenalo výrazný pokrok v mnoha oblastech medicíny, což beze zbytku platí i o oftalmologii. Pokroky v očním lékařství a medicíně vůbec jsou dlouhodobě úzce spjaty s vývojem nových přístrojů, jejichž zavedení do praxe následně umožňuje vypracování progresivních diagnostických a terapeutických postupů. Nejinak tomu bylo i s lasery, které záhy zaujaly významné místo v léčbě mnoha očních nemocí a v poslední době se uplatňují i při vyšetřování.

REFRAKČNÍ VADY (krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus, presbyopie-vetchozrakost)

Mezi lidmi jsou refrakční vady spíš známé jako oční nebo optické vady.

Odchlípení, čili amoce sítnice

Sítnici si pro zjednodušení lze představit jako tenkou blanku, která je zevnitř v celém rozsahu přiložena ke stěně očního bulbu. Na její vnitřní plochu nasedá sklivec, což je rosolovitá hmota vyplňující větší část vnitřku oka.

Šedý zákal čili katarakta

Šedý zákal, odborně nazývaný katarakta, je onemocnění, při kterém dochází v důsledku degenerativních změn v oční čočce ke snížení její průchodnosti pro světelné paprsky a tím ke zhoršení její průhlednosti.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce