Trápí vás každý rok s příchodem Vánoc kýchání, rýma či kašel? Je načase začít přemýšlet o vánočním stromku jako o možné příčině vašich potíží.
Je to chřipka nebo jen nachlazení?
Je důležité znát rozdíl mezi chřipkou a nachlazením...
( | přečteno: 8592x )
Během těhotenství a po porodu je únik moči velmi častý. Mnohé maminky ale může zaskočit a způsobit jim nejednu nepříjemnou chvilku. Uklidnit by je měl fakt, že existuje způsob, jak inkontinenci zabránit a když už přece jen přijde, pak ji zvládnout bez obav a potíží.
Pokud se únik moči objeví, není třeba panikařit nebo se cítit trapně. V těhotenství a po porodu je tento problém častý a není třeba se za něj stydět. Stačí začít cvičit a po dobu, než se vše vrátí do normálu, používat inkontinenční vložky. Díky nim se budete cítit opět svěží, nebudete se muset hlídat a bát zápachu. Ty nejvhodnější si můžete vybrat v nabídce značky TENA – a to zcela diskrétně, například na www.tenacz.cz.
Inkontinenci můžete zabránit, nebo ji zmírnit či vyléčit, cvičením svalů pánevního dna.
Jde o svaly, které odhalíte, když se pokusíte zastavit proud moči – ucítíte sevření a mírný pohyb vzhůru ke středu trupu v pánvi – tak to jsou právě ony zmíněné svaly. Procvičovat je můžete během dne několikrát, aniž by si toho kdokoli všiml. Stačí svaly zatnout a držet jednu až dvě vteřiny. Tuto dobu postupně prodlužujte až na deset sekund. Podrobnější návod ke cvičení najdete kliknutím na následující odkaz: Posilování svalstva pánevního dna, odkud si ho můžete stáhnout i v obrázkové podobě.
Test závažnosti vaší inkontinence si můžete udělat zde.
Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.
Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi