karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Za kuří oka může nevhodná obuv

( Komerční prezentace | přečteno: 2993x )

Obuv je jednou z věcí, na které by nikdo z nás neměl za žádných okolností šetřit. V tomto případě opravdu neplatí, že pro krásu se musí trpět, protože takové časté trpění v nesprávné obuvi může časem způsobit nepříjemné problémy.

shutterstock.com

Boty musí nejen slušet, ale i padnout

Dlouhodobé nošení nepadnoucích bot může vést ke vzniku puchýřů, mozolů nebo kuřích ok. Pouhé kosmetické vady na kráse se ale mohou změnit ve skutečně bolestivé útvary. Kuří oko vzniká zejména v případě, že nosíte příliš úzkou obuv. Ta soustavně tlačí proti chodidlu, nártu nebo prstům, a vzniká tak oblast zrohovatělé kůže a kuželovitý čep.

Čep může svou velikostí zasahovat až téměř ke kosti, která je obalená cévami a nervy. Kontakt s cizím tělesem pak způsobuje řezavou bolest. Kuří oka ale nejsou to jediné, co může nošením příliš malého či nekvalitního obutí vznikat. Pokud cítíte ostrou bolest v patě, na vině může být tak zvaná patní ostruha – vápenatý výrůstek na patní kosti.

Jak se zbavit kuřího oka

Zatímco puchýř se za pár dní zahojí sám a mozolů vás zbaví pravidelné potírání mastí s kyselinou salicylovou, kuří oka jsou větší výzvou. S trochou kuráže si na jejich ošetření ale můžete troufnout i doma.

pedikůraNohy namočte na několik minut do teplé vody. Poté kuří oko seřízněte ostrou žiletkou nebo skalpelem a přelepte ho speciální náplastí na kuří oka. Používejte pouze čisté nástroje, nebo je před použitím důkladně vydesinfikujte. K ošetření se ovšem můžete svěřit i do péče pedikéra.

Nejlépe ovšem uděláte, pokud budete vzniku kuřích ok předcházet. O svá chodidla pravidelně pečujte. Pomocí pemzy odstraňujte ztvrdlou kůži, hydratujte pokožku a dopřejte si masáž chodidel, která pomůže jejich správnému prokrvení. A v neposlední řadě vybírejte dobře padnoucí a pohodlnou obuv.

Kuří oka v některých případech vznikají i kvůli ortopedickým vadám. Další informace o vzniku i pár rad od našich babiček k tomu, jak se kuřích ok zbavit najdete na webu alphega-lekarna.cz.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Obáváte se cukrovky?

64%
36%
Zatím hlasovalo 609 lidí

Mohlo by vás zajímat

Alergie na vánoční stromeček

Trápí vás každý rok s příchodem Vánoc kýchání, rýma či kašel? Je načase začít přemýšlet o vánočním stromku jako o možné příčině vašich potíží.

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce