Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Za kuří oka může nevhodná obuv

( Komerční prezentace | přečteno: 3561x )

Obuv je jednou z věcí, na které by nikdo z nás neměl za žádných okolností šetřit. V tomto případě opravdu neplatí, že pro krásu se musí trpět, protože takové časté trpění v nesprávné obuvi může časem způsobit nepříjemné problémy.

shutterstock.com

Boty musí nejen slušet, ale i padnout

Dlouhodobé nošení nepadnoucích bot může vést ke vzniku puchýřů, mozolů nebo kuřích ok. Pouhé kosmetické vady na kráse se ale mohou změnit ve skutečně bolestivé útvary. Kuří oko vzniká zejména v případě, že nosíte příliš úzkou obuv. Ta soustavně tlačí proti chodidlu, nártu nebo prstům, a vzniká tak oblast zrohovatělé kůže a kuželovitý čep.

Čep může svou velikostí zasahovat až téměř ke kosti, která je obalená cévami a nervy. Kontakt s cizím tělesem pak způsobuje řezavou bolest. Kuří oka ale nejsou to jediné, co může nošením příliš malého či nekvalitního obutí vznikat. Pokud cítíte ostrou bolest v patě, na vině může být tak zvaná patní ostruha – vápenatý výrůstek na patní kosti.

Jak se zbavit kuřího oka

Zatímco puchýř se za pár dní zahojí sám a mozolů vás zbaví pravidelné potírání mastí s kyselinou salicylovou, kuří oka jsou větší výzvou. S trochou kuráže si na jejich ošetření ale můžete troufnout i doma.

pedikůraNohy namočte na několik minut do teplé vody. Poté kuří oko seřízněte ostrou žiletkou nebo skalpelem a přelepte ho speciální náplastí na kuří oka. Používejte pouze čisté nástroje, nebo je před použitím důkladně vydesinfikujte. K ošetření se ovšem můžete svěřit i do péče pedikéra.

Nejlépe ovšem uděláte, pokud budete vzniku kuřích ok předcházet. O svá chodidla pravidelně pečujte. Pomocí pemzy odstraňujte ztvrdlou kůži, hydratujte pokožku a dopřejte si masáž chodidel, která pomůže jejich správnému prokrvení. A v neposlední řadě vybírejte dobře padnoucí a pohodlnou obuv.

Kuří oka v některých případech vznikají i kvůli ortopedickým vadám. Další informace o vzniku i pár rad od našich babiček k tomu, jak se kuřích ok zbavit najdete na webu alphega-lekarna.cz.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Lék na inkontinenci: sakrální neuromodulace

Inkontinence neboli samovolný únik moči, trápí až desetinu obyvatel ČR. Přesto je pro většinu z nich velkým společenským tabu, které často nechtějí odkrýt ani před svým lékařem. Přitom se v mnoha případech dá řešit. Vedle posilování pánevního dna i svěrače a jiných možností léčby, nabízí trvalé řešení moderní a miniinvazivní zákrok sakrální neuromodulace. Pacientovi se do těla zavede malý implantát, který pomocí elektrických impulzů stimuluje nervy nad kostrčí. Zákrok může pacienta zbavit potíží, nebo je alespoň velmi sníží. Plně jej hradí zdravotní pojišťovny a je možné ho podstoupit v šesti specializovaných centrech v Česku.

Jak připravit pokožku na dovolenou?

Dobrý den. Prosím, jaké vitamíny je vhodné užívat před odjezdem na dovolenou k moři? Mám dost citlivou pokožku, která se hned spálí. Také prosím o doporučení krému na opalování a po opalovaní? Děkuji.

Užívání probiotik před cestou do Egypta

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká probiotika by jste mi doporučili na cestu do Egypta a jak dlouho před odjezdem užívat? Děkuji za odpověď.

Jak zvládnout letní vedro při hypertenzi

Letošní urychlené jaro bylo pro mnohé z nás náročné. Neustálé kolísání počasí způsobovalo pocity únavy, zatímco teplejší dny působily jako náhlá zátěž pro kardiovaskulární systém, především u osob se zvýšeným krevním tlakem. Extrémní teploty ale teprve začínají, horké letní dny klepou na dveře a je třeba se na ně dobře připravit.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce