Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Zaznamenávání příznaků lupénky: Přihlaste se a učte se

(26. května 2023, Komerční prezentace | přečteno: 102x )

V dnešním světě se zdá, že existuje aplikace pro chytré telefony na všechno, od správy financí, zlepšování stravy až po projekty typu "udělej si sám". Pokud však jde o naše zdravotní problémy, může být zásadní mít k dispozici aplikaci, která nám poskytne hmatatelnou pomoc, aniž by vyžadovala nadměrné úsilí. Čeští pacienti žijící s lupénkou si nyní mohou vybrat podporu aplikace, která jim pomůže sledovat příznaky tohoto onemocnění: SKINSOLUTE® Digital.

shutterstock.com

Bez ohledu na nemoc jsou znalosti jednou z našich zbraní v boji proti nemocem. Čím více informací o snížení zátěže a zlepšení kvality života máme, tím větší máme šanci na úspěch. To platí zejména pro lupénku, chronické kožní onemocnění, které postihuje téměř 1,6 procenta Čechů. Lupénka nejenže způsobuje každodenní problémy, ale díky svým viditelným kožním příznakům může také omezovat sociální vztahy, kariérní možnosti a volnočasové aktivity lidí.

Nedávno byla vydána zcela nová aplikace pro chytré telefony s názvem SKINSOLUTE® Digital, která lidem žijícím s lupénkou pomáhá dozvědět se více o možnostech léčby, poskytuje praktické poznatky o tomto onemocnění a pomáhá pochopit individuální důvody vzplanutí jejich onemocnění. Lupénka se může u jednotlivých pacientů projevovat velmi odlišně, proto je nezbytné pochopit, jak jsou příznaky ovlivněny vnějšími okolnostmi, stravou, životním stylem a návyky, stejně jako dopad léčby, kterou lékaři zvolili pro dlouhodobou aplikaci. SKINSOLUTE® Digital umožňuje svým uživatelům pravidelně zaznamenávat příznaky, terapeutické údaje, životní faktory a také pořizovat fotografie kožních příznaků - a to na denní bázi, během několika minut. To umožňuje lépe pochopit změny příznaků a spouštěče vzplanutí prostřednictvím snadno čitelných grafů za delší období.

Lidé žijící s lupénkou pochopitelně váhají sdílet podrobnosti o svém stavu s okolím, tak proč by měl někdo tyto informace svěřovat digitální službě?

Jakékoli zdravotní údaje, které uživatel do aplikace zaznamená, zůstávají vždy v bezpečí telefonu. Bezpečnost je zaručena několika vrstvami ochrany, včetně volitelné biometrické identifikace, jako je rozpoznání otisku prstu nebo obličeje, a osobního kódu PIN. K citlivým osobním údajům uloženým v telefonu má tak přístup pouze uživatel.

Aplikace SKINSOLUTE® Digital je navržena tak, aby se snadno používala i těm, kteří s chytrými telefony teprve začínají. To se projeví ihned po stažení aplikace. Proces registrace lze dokončit pomocí e-mailové adresy, ID Google, Apple nebo Facebook. Možnost vytvoření osobního profilu během registrace umožňuje průběžné ukládání a organizaci údajů pro budoucí použití aplikace.

Uživatelé si navíc mohou nastavit připomenutí, aby nikdy nezapomněli zaznamenat příznaky v pravidelných časech, které si sami zvolí.

Chcete-li prozkoumat funkce, které mohou pomoci při zvládání osobních příznaků, a objevit pravidelně aktualizovaný obsah pro lepší pochopení lupénky, můžete si aplikaci SKINSOLUTE® Digital zdarma stáhnout z App Store a Google Play Store.

Zdroje: Globální atlas psoriázy - https://www.globalpsoriasisatlas.org/prevalence-data-pdf?country=CZE - Poslední revize 20. března 2023

Advertisement
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

68%
32%
Zatím hlasovalo 193 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak zmírnit příznaky menopauzy

Dobrý den. Je mi 47 let a pravděpodobně se u mne projevují příznaky začínající menopauzy. Jedná se o časté bolesti hlavy, návaly horka a problémy se spánkem. Jak tyto potíže zmírnit? Děkuji

Dárcovství v kostce: Jaké části svého těla můžete darovat a co musíte splnit?

Krev, krevní plazma, kostní dřeň, vajíčka, spermie, vlasy... Pro zdravého člověka je toto vše samozřejmou součástí jeho organismu. Existují však lidé, pro které se jedná o nevyčíslitelnou cennost, která jim dokáže zachránit život, zlepšit jeho kvalitu anebo přinese šanci na založení rodiny. A možná i vy jim můžete pomoci...

Máte znaménko? Nechte si je vyšetřit!

Někteří z nás se stále domnívají, že rizikové pigmentové znaménko je až takové, které začne svědit, krvácet nebo se kolem něj utvoří zánět. Toto jsou však pozdní příznaky rozvoje většinou již maligního melanomu. Proto je velmi důležité nechat si každou podezřelou změnu na kůži odborně vyšetřit kožním lékařem a veškeré pigmentové změny sledovat.

Zubní výplně: Druhy a jejich úhrada pojišťovnou

Zubní výplně (lidově plomby) nahrazují části zubu po odstranění kazu. Obnovují vzhled i funkci zubů. Díky velkému množství druhů plomb je možné udělat náhradu, kterou okem nejde rozeznat od vlastního chrupu. Ne všechny plomby vám ale uhradí pojištovna.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce