Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Křivice - vitamín D

Dobrý den, máme malou 1 měsíční holčičku a na doporučení pediatra jsme jí dávali vitavím D v podobě Vigantol. Bohužel po dvou dnech podávání vitamínu přestala dcerka spát, neustále brečela a chtěla být u prsu. Jakoby byla nervózní či cítila nebezpečí, které hledala u matky. Nedostatek spánku a věčné brečení, které nešlo utišit nás vedlo k vysazení vitamínu a dcerka se po dvou dalších dvou dnech uklidnila. Po konzultaci s pediatričkou jsme byli nusceni vitamín opět malé podávat. Situace se opět opakovala. První den co vitamín dostala byl v pohodě, druhý den navečer již opět brečení, nervozita a nespavost a třetí den ještě horší. Neustále brečící dítě, které je k neutišení vyvede z rovnováhy myslím každého a hlavně manželku v 6-ti nedělí. Vitamín jsme opět vysadili a malá je v pohodě. Peditrička nicméně trvala na podávání vitamínu D, tak jsme sehnali dnes již nesehnatelný Infadin. Reakce dcerky byly skoro stejné. Dnes vitamín vysazujeme opět. PROSÍM - poraďte kdokoliv, či napište Vaši špatnou zkušenost s vitamínem D - přece nebude mít takouto reakci jen naše Simonka. Díky Zdeněk

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mika

Je potřeba vitamín D doplňovat, vždy se to tak dělalo - dával se rybí tuk, dnes máme tu výhodu, že máme Vigantol a stačí kapička denně a nemusíme do dětí cpát rybí tuk.

lenča

jojo vigantol se nám taky osvědčil,vždy kapička před spaním a fajne,Kubík spinkal jako pařez :))

Valerie

Vigantol nám předepsal dětský a dáváme pravidelně, věřím že kdyby to nebylo potřeba a nebyl to ověřený lék tak by nám ho nedoporučil :-)

Julie

Taky začínáme teď Vigantol dávat :-) kapete přímo do pusinky nebo dáváte do mlíčka třeba?

Sela

Dávám na lžičku s mlékem ;-) Ale to záleží na tom jak vám to bude vyhovovat zkuste třeba víc způsobů. Staršímu, kterému dávám Vigantol v zimě kvůli imunitě a samozřejmě i kostem, protože dokud jsou ve vývoji je to potřeba už třeba kapu přímo do pusiny ;-)

Julie

Děkuju za odpověď, na tu lžičku je to lepší máte pravdu zůstanu u toho. Jsem hlavně ráda, že je to něco co se předepisuje miminkům už dlouho takže je to už léty prověřené a vím tak co malému dávám :-)

Sela

Taky to tak vidím, proto stále dávám ;-)

Simona

Vigantol dávám dětem pravidelně a teď na podzim si dávám s nima, má ho předepsaný už i naše babi takže teď bereme Vigantol celorodinně :-D

Veru4

Jo i na tu imunitu je super. Hlavně ta forma je fajn, nedokážu si představit jak bychdo malého cpala rybí tuk (to bych ani sama nedala, stačí ty vzpomínky… :D)

karina

dávám vigantol taky, každý den kapičku do mléka a vše je fajn:)

Alexa

Vigantol taky dávám naší Ajince a je to fajn žádný problém s tím aby kapičku spolkla nemáme, pěkně dáme kapičku a jdeme hezky spinkat :-)

viki

dávám teď už druhému mimi a jsme s vigantolem spokojení, víme co miminku dáváme a vše je v pořádku :)

Ivana

Kapu pravidelně kapičku a všechno je v pohodě.

Monika

Kapičky Vigantol dávám každý den už druhému dítku a osvědčily se nám.

Katka

Vigantol u dcery byl v pohodě, žádný problém. Teď mam syna a při podání je neklidný, nespavy bolí ho bříško, pořád se napíná a brečí, všechno ho ruší. Když mu ho nedám je klidný, spinká bříško nebolí. Takže určítě nějaké vedlejší účinky tam musí byt. Teď mu ho dáváme obden než půjdeme na další kontrolu a s doktorkou vymyslíme jinou alternativu.

KláraP

Dávala jsem synovi rok a teď dávám druhý měsíc dceři a taky nám s ní Vigantol vyhovuje.

Mola

Vigantol nám vyhovuje. Nedávala bych nic jiného, protože u vigantolu vím že je kvalitní.

Soňa

Kapičky vigantol se nám osvědčily..dávám teď už druhé ratolesti a vše je fajn:-)

Viktorie

Dávám je to důležité! Maminky dřív dávaly rybí tuk, my už naštěstí máme tyhle kapičky :-)

Beáta1

Když jsme trpěli na prdíky tak jsem zkoušela různě vigantol vysadit ale nebylo to určitě tím. Ony ty vedleješí účinky se píšou takto u všeho no..

Veronika

U nás s vigantolem taky všechno v pohodě. Jsem ráda, že u něho vím co malému dávám. A hlavně je to opravdu důležité, i dřív maminky dávaly rybí tuk, my teď alespoň máme vigantol :)

Vali

To je pravda, nedokážu si představit jak bych maličké podávala rybí tuk, ať už v tabletách nebo jen tak..Vigantol nám vyhovuje.

Vanda

Vigantol je jediný doplněk u kterého se nebojím, vím že je důkladně testovaný a léty prověřený. Dávám denně do trochy mléka

Hanini

Souhlasím, taky to tak beru ;-)

Andrea

Jsem ráda, že jsou tyhle kapičky a nemusíme se bát křivice a dalších nemocí spojených s nedostatkem vitamínu D.

LenkaLeni

Vigantol dávám už druhému dítěti a žádné potíže jsem nikdy neměli. Jasně, že jsem si taky zažili své s nadýmáním ale s tím nám pomohly probiotika, s vigantolem to nic nemělo.

Nikola K.

Taky pravidelně dávám a vyhovuje nám.

Hanka

Dávám kapku denně do trochy mléka - osvědčilo se. Dceři jsme dávali i vyšší dávku kvůli nožičkám a už je to v pořádku.

lizi

taky dávám mlékem..dávám denně už 4 měsíce a všechno je v pohodě.

Kačka

Já dávám a žádný problém s vigantolem nemáme.

Sabina

S Vigantolem jsme spokojení, snadno se podává a je to osvědčený a důkladně testovaný přípravek.

Vanesa

Taky jsme měli problémy s prdíky, zkusili jsme vigantol vysadit ale nic se nezměnilo. Nakonec jsme zkusili probiotika a po čase se to spravilo, vigantol dávám dál a vše už je v pohodě :-)

Hankaa

S vigantol bylo vždy vše bez problémů. Druhému mimi budu dávat určitě taky.

Verča

Jsem ráda, že se nemusíme dnes křivice bát a že máme tyhle kapičky, jsem hned klidnější.

Tereza Součková

Holky, jako asi všichni z vás tady, jsme dostali recept na Vigatol. Sla jsem ho vyzvednout a kamarádka mi dneska řekla to nemáme brát. Já mám názor jiný a věřím asi doktorce. Měl zde někdo problémy nebo bylo u vás všechno v pohodě? :)

Pavlína

Určitě věř paní doktorce. Na Vigantolu není nic špatného a pokud kamarádka říká něco jiného, tak by si měla přečíst, co tím může mimču způsobit. Doktorka mi říkala, že jsou pak děti, které nemají ještě ve dvou letech uplně srostlou fontanelu :)

Tereza Součková

Dobře děkuji .. už jsem četla hodně diskuzí a přijde mi, že skoro všechny maminky dávají .. a bavila jsem se i s paní v lékárně a říkala, že určitě, tak jsem se trochu utvrdila :)

Pavlína

Na diskuzích se píše kde co :) My kapali dvě kapičky přes zimu a jednu přes léto a všechno bylo naprosto bez problémů .. cca rok a půl :) Dokonce mi doktorka doporučovala Vigantol po tom, co jsem měla zlomenou ruku, ale pak jsem na to zapomněla :)

Anulka

My jsme dávali jednu a do roka. Syn je letní a paní doktorka pak říkala, že už není potřeba, že malej bude na sluníčku

Tereza Součková

Děkuji za názory :) Začneme dávat a uvidíme podle reakce, ale věřím, že vše bude v pořádku

Sabča

Tak to malá vigantol snášela hezky, naštěstí po něm neměla ani bolení bříška ani netrpěla nespavostí, každopádně ten vitamín D je pro to mimčo důležitý :(

Lea

A kolik kapek dětem dáváte ? Nám doktorka řekla dvě kapičky denně.

Alena

My jsme dávali jednu kapku vigantolu přes léto a přes zimu dvě kapky, ale je to asi na domluvě s lékařem.

Naďa

Je tu nějaká maminka, co třeba vitamín D nedává vůbec ?

Mirka

No snad se tu žádná taková nenajde ...

Simona

Adél, když už by vaše děti mělyroblémy se zažíváním, tak by to nebylo kvůli vigantolu. Nevím, co se to rozšřilo, ale vigantol tyto problémy nezpůsobuje. Koliky jsou do 3 měsíců dítěte úplně fyziologické, protože se mu nastavuje mikroflóra v trávicím traktu a nikdy nejsem schopná říct, jestli brečí, protože jsem dneska snědla čerstvou housku nebo 3 kuličky hroznového vína, takže tak

Anežka

Taky mi to přijde jako blbost tady ty problémy přisuzovat vigantolu ... a ještě větší blbost mi přijde místo něj dávat doplňky jako jsou baby D apod .. protože ty nejsou testované tak, jako léky

Mia

Syn trpěl docela dost na koliky, ale po 3 měsícich to přeslo a to jsme taky dávali vigantol, takže to nebylo z vigantolu

Alex

Ono některé maminky to tomu přisuzují, ale je to jen díky jejich neinformovanosti ze strany lékářů.

Soňka

Četla jsem článek, že vingantol je vhodný i pro dospělé .. Bere ho tu někdo ?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce