Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Křivice - vitamín D

Dobrý den, máme malou 1 měsíční holčičku a na doporučení pediatra jsme jí dávali vitavím D v podobě Vigantol. Bohužel po dvou dnech podávání vitamínu přestala dcerka spát, neustále brečela a chtěla být u prsu. Jakoby byla nervózní či cítila nebezpečí, které hledala u matky. Nedostatek spánku a věčné brečení, které nešlo utišit nás vedlo k vysazení vitamínu a dcerka se po dvou dalších dvou dnech uklidnila. Po konzultaci s pediatričkou jsme byli nusceni vitamín opět malé podávat. Situace se opět opakovala. První den co vitamín dostala byl v pohodě, druhý den navečer již opět brečení, nervozita a nespavost a třetí den ještě horší. Neustále brečící dítě, které je k neutišení vyvede z rovnováhy myslím každého a hlavně manželku v 6-ti nedělí. Vitamín jsme opět vysadili a malá je v pohodě. Peditrička nicméně trvala na podávání vitamínu D, tak jsme sehnali dnes již nesehnatelný Infadin. Reakce dcerky byly skoro stejné. Dnes vitamín vysazujeme opět. PROSÍM - poraďte kdokoliv, či napište Vaši špatnou zkušenost s vitamínem D - přece nebude mít takouto reakci jen naše Simonka. Díky Zdeněk

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Adam

Dobry den, mate prosim nekdo zkusenosti co delat pri nedostatku vitaminu D v tele? Dekuji

Andrea

Ano ja mam dobre zkusenosti s vitaminem vigantolvit. :-)

Adam

Dik moc hned se na to podivam a kdyztak koupim.

Nikča

Mě doktorka vigantol předepsala u všech tří dětí (2kluci a holčička) a všechno v pohodě, žádné vedlejší příznaky a nic,. Dávám jim ho každé ráno do mlíčka takže chuťovo to vubec není poznat. Užívala jsem ho dokonce i v těhotenství (5kapek) a taky bylo všechno v pořádku :)

Dita

Ahoj. my jsme užívali, a taky bez problému. já bych svévolně nevysazovala, spíš se poradila s dalším odborníkem. Vitamin je pro děti nesmírně duležitý, protože v ničem jiném ho skoro nemají.

Viki28

Docela mě překvapuje, že může mít s Vigantolem někdo takové problémy. Dcerka měla taky problémy s prdíky a nespavostí, někteří mi radili, ať zkusím Vigantol vysadit, ale nakonec se vše samo uklidnilo a já zjistila, že příčina problému byla uplně jinde. Vigantol nám naopak pomohl s jadérky v kyčlích, jak už tady někteří psali :-)

Vůna

Bavila jsem se o vigantolu s pediatričkou, taky jsem se ho bála potom, co jsem si přečetla diskuze na internetu, ale doktorka říkala, že si maminky většinou hledají něco, na co mohou svést prdíky svých miminek, tak ho používám a vše je ok :-)

Peťa

My s vigantolem taky žádné problémy nikdy neměli, dáváme dětem vždy od narození, zkuste se podívat na jednu stránku, jsou tam o něm bližší informace: https://www.lekarna.cz/vigantol-1x10ml-kapky-roztok/

Denisa

Dobrý den, je důležité ho dodávat dětem navíc, například v kapkách společně s vápníkem?

Klára

Já myslím, že je hlavně důležité ho dávat do toho jednoho roku, ale pokud má dítě nedostatek, může se dávat i dýl....vím, že vigantol používají i dospělí.

Lidna

Já jsem ho dostala u doktorky na předpis a dávala jsem ho poctivě. Hodně jsem četla, že miminka trpí na koliky, ale my jsme neměli žádný problém.

Lomka

U nás také bez problému a asi bych nevěřila nějakým doplňkům stravy. Přece jen tenhle je na předpis. https://www.lekarna.cz/vigantol-1x10ml-kapky-roztok/

soňa

taky jsem o vigantolu četla nějaké diskuze a trochu jsem se bála ho používat, ale dávám ho a všechno je v pořádku

Alena

Jestli to spíš nebude tím, že jednou kapky dáváte a pak zase ne...já osobně teda s Vigantolem nemám žádné špatné zkušenosti, a to mám tři děti

vlasta

podle mě je vigantol důležitý, možná záleží na dávkování, ale já dávám jednu kapku do mléka a nikdy nebyl žádný problém

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce