Inzerce https://www.lekarna.cz/drogerie-a-uklid/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=drogerie-a-uklid

Kvalitní spánek zlepšuje výkonnost

Výzkumy odborníků ukazují, že téměř čtvrtina obyvatel vyspělých zemí nedodržuje pravidelný rytmus - noc a den. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Magda

Já bych to takhle nezobecňovala. Je pravda, že hodně lidí nedodržuje spánkový rytmus, ale to z mnoha, docela logických důvodů. Pro člověka není pčiroztené spát každý den stejnou dobu. Někdy máme větší, jindy menší psychickou a fyzickou zátěž, a podle toho se musíme zařídit. To, že se nám prostě někdy nechce spát, nemusí nutně znamenat, že nedodržujeme svoji spánkovou hygienu. Zajímavé články na toho téma najdete například tady: http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep http://www.journalsleep.org/ a nebo komu dělá problémy angličtina, tak zde: http://nespavost.net/ http://www.kralovske-spani.cz/blog/ Neberte to jako katastrofu, stejně jako občas člověk chytne rýmu, tak občas nespí. A nedivte se proč. Naše těla jsou denně vystanavena neuvěřitelnému množštví škodlivých vlivů ,toxinů, stresorů apod. Je nejlepší předcházet problému, ne ho potom panicky řešit.

Karel

MOhu s tímto jen souhlasit! Dlouho jsem spal nebo spíše nespal! Nevěděl jsem čím to je, ale každopádně mé pracovní výsledky šly ke dnu a byl jsem díky tomu hodně ve stresu. Našel jsem si přítelkyni a vždy když jsem u ní přespal cítil jsem se mnohem lépe a i v práci mi to šlo. Myslel jsem si že mě nabíjí svou přítomností. Nebudu zapírat, že jsem se i trochu zamiloval. Jenže skvělé naladění a chuť do práce byla vždy když jsem spal u ní jakmile spala ona u mě tak jsem byl stéjně rozlámaný. Její přítomností to tedy nebylo. Chtěl jsem tomu přijít na kloub a po konzultaci na pivě jsme s kamarádem přišli na to, že má určitě jiné matrace. Hned večer jsem šel k ní a zjišťoval jakou značku matrac má . Zjistil jsem že jsou to mabo matrace a dala mi i přesný typ, jí se totiž u mě také moc dobře nespalo. Zakoupil jsme úplně stéjné mabo matrace i k sobě do bytu a od té doby spím skvěle a i mé pracovní výkony jsou mnohem lepší. Spánek je opravdu důležitou součástí našich životů, stéjně tak jako kvalitní matrace!

Melatonin
1x

Dobrý den,mohu jenom doporučit právě melatonin :) od firmy Aurum

Melatonin
1x

Dobrý den, doporučuji na takový problém Melatonin od firmy Aurum

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/drogerie-a-uklid/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=drogerie-a-uklid

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 98 lidí

Mohlo by vás zajímat

Vrácení přeplatku na doplatcích za léky

Kupujete léky na předpis, na které musíte doplácet? Pokud utratíte více, než určuje zákonný limit, zdravotní pojišťovny vám peníze pošlou zpátky. Přeplatky za léky vrací zdravotní pojišťovny čtyřikrát do roka. Výplatu si klienti hlídat nemusí, pojišťovny to dělají automaticky. Přesto by si lidé měli zkontrolovat, jestli má pojišťovna k dispozici aktuální údaje, včetně adresy a bankovního účtu.

Lékový záznam: seznam všech léků, které vám lékaři předepisují

Přehledem všech vystavených eReceptů a vydaných léčivých přípravků konkrétnímu pacientovi je tzv. lékový záznam pacienta. Lékový záznam funguje na principu opt – out, tzn. automatického sdílení s lékaři a lékárníky, s cílem chránit zdraví pacienta před poškozením špatnou kombinací léků.

Kojenecká kolika dokáže potrápit. Jak můžete děťátku ulevit?

Projevy dětské koliky přicházejí náhle, z plného zdraví. Miminko je spokojené a klidné a najednou se spustí křik a neutišitelný pláč. Napíná se, přitahuje nožičky k bříšku, zrudne v obličeji. Kojenecké koliky se objevují typicky kolem 2. – 3. měsíce života, některé děti ale kolika potrápí i dříve.

Alzheimerova nemoc začíná pozvolna

Alzheimerova choroba je onemocnění, při kterém postupně dochází k poruše vnímání, uvažování a paměti. Jeho finální fází je pak Alzheimerova demence. Nemoc se vyznačuje tím, že se rozvíjí plíživě a její první příznaky často unikají pozornosti. Jak poznat prvotní signály?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce