Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Brožura MZ ČR - IV. A občan se ptá

Kapitola reálných otázek občanů a odpovědí ministerstva zdravotnictví na téma poplatky a doplatky. Brožura NÁVOD NA POUŽITÍ ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ V ROCE 2008 je zveřejněna se souhlasem Ministerstva zdravotnictví ČR. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jitaul

dobrý den, přečetla jsem si článek a chci se jen zeptat jestli jsem dobře pochopila, že když jdu 4.1. 08 na kontrolu k dětské lékařce, která mu napíše doporučení na rentgen plic, nebudu hradit nic jak u ní tak nic na rentgenu? Děkuji moc za odpověď

Mirka

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda budu platit poplatek i za napsaní receptu na antikoncepci.K lékaři na vyšetření nejdu. Děkuji.

Iveta

Musí můj syn platit poplatek 30 Kč při každé aplikaci vakciny na alergologii?

Jenda

Byl jsem s dcerou na vyšetření očního tlaku. Samotné vyšetření stojí 800,-Kč a po příchodu do ordinace jsem se ohradil, že vyšetření není hrazeno pojišťovnou, že si toto platí dcera sama, ale od sestry byl požadován poplatek 30,-Kč., že to nařídil pan primář. Prostě není jasné zda zákroky, vyšetření, které si hradí občan sám, musí také platit oněch 30,-Kč. Prostě je v tom hokej a občan je zde brán jako ten který má to vyhrát. Děkuji. Při tvorbě poplatků se mělo duo Julínek a mluvčí podívat do SRN a zavést to jak to tam funguje.

dan643

zajímalo by mne zda při chřipce či angině patří též změření teploty do klinického vyšetření? Co by vlastně klinické vyšetření při podobných nemocech mnělo obsahovat_

Aleš Předínský

Dobrý den zajímalo by mě jestli nemají dárci krve alespon nějakou výhodu ve zdravotnictví(poplatcích u lékaře).A taky by mě zajímalo,když manželka měla podána antibiotyka a po dobrání platila u svého lékaře 30kč za vyšetření a 90kč za odběr krve.Není náhodou odběr krve součást vyšetření a tudíš by neměla těch 90kč platit?Děkuji za odpověd.

VLASTA

Dobrý den,musí se platit poplatek když muž se léčí WARFARINEM a každých 6 neděl mu berou krev a podle výsledku krve,bere léky,jinak ho lékař neprohlíží.Děkuji

Důchodce

Návštěva ortopedie- lékařka poslala na rentgen . Za týden vyzvednut rentg. snímek a předán v ordinaci lékařce. Pohledem vyjádřila svůj názor a napsala 1O krát elektroléčbu. Klinické vyšetření - prohlídka - první návštěva - /poplatek 3o Kč/. Druhá návštěva - pouze prohlédnutí snímku a vypsání poukazu na elektroléčbu. Bez vyšetření. Opět poplatek 3O,- Kč. J e t o s p r á v né ? Já tvrdím, že ne. Prosím o odpověď, děkuji

Míla

V lékárně jsem predložila jeden recept na dva druhy léku: 1. lék-1 ks balení, 2.lék-3 ks balení. Bylo mi oznámeno, že druhý lék mají jen jedno balení, jestli chci výpis nebo si pro zbytek- t.j. 2 ks vyzvednu druhý den. Zvolila jsem druhou variantu. Zaplatila jsem doplatek za 1 ks druhého léku, první byl bez doplatku- plus 2x 30 Kč za dvě položky na receptu. Tak je to i na účtu. Druhý den jsem pro zbývající dvě balení poslala s lístkem č .51 manžela, který zaplatil doplatek za zbývající dvě balení a dalších 2x 30 Kč- vše je zapsáno na dokladu z lékárny. Mně se to nezdá, ale belhat se mi tam nechce, chodím o fr. holích a muž na tom není o moc lépe.Odpoví mi někdo?

Eva

ráda bych věděla,proč se bere poplatek na porodnikém oddělení za miminka která ještě nemají ani rodný list a nejsou ještě ani občany děkuji Eva

Eva

Zajímá mne,proč musejí matky na porodnickém oddělení platit poplatky za novorozence když nemají rodný list který jim je vystaven až po příchodu z nemocnice nezdá se mi to dost poctivé.Prosím o odpověď děkuji Eva

Maruška
3x

Mám matku na LDN a zajímá mne,proč musí zaplatit telev.poplatek 150 kč když mají na pokoji 1 televizor a každá pacientka to každý měsíc musí platit.Druhá otázka,pokud si ji vezmeme na výkend na propustku tak přesto musí zaplatit poplatek za všechny dny děkuji Maruška P.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce