Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Atopický ekzem a jídlo

Mam 16měsíčního chlapečka s atopickým ekzémem. Snažím se vyhýbat všem možným potravinovým alergenům, ale kožní doktorka mě přesvědčuje, že mu klidně můžu dávat jogurty, máslo a dokonce i třeba med. Nemáte, prosím, nějaké zkušenosti s těmato potravinama? Navíc se teď v zimě o dost zhoršil, na podzim nám pomohla solná jeskyně. Moc děkuji.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mácha

Zajímají Vás zkušenosti s jídlem v souvislosti atopického ekzemu. Mám dvě vnoučata nyní již 6 a 7 let. Asi kolem 1 roku se u nich objevil atopický ekzem a postupně se objevovaly i další průvodní příznaky alergie /soustavné nachlazení, rýma, záněty středného ucha/. Byli nám jako obvykle doporučeny kortikoidy což jsme odmítli /pro velmi silné a návykové vedlejší účinky/. Chtěli jsme se nemoci zbavit a ne jenom potlačit příznaky. Měli jsme štěstí a setkali jsme se s paní, která se zabývá přírodními potravinovými přípravky a navíc teprve ona dala projevy at.ekzemu do souvislosti s potravinami. Obě děti musely dodržovat omezení stravy a to každé dítě jinak. Vnučka např. nesměla mléčné výrobky,máslo,určité druhy zeleniny, vnuk zase ovoce, bílé pečivo, čokoládu, obě děti musely omezit maso, sladkosti a hlavně všechno kde je obsaženo barvivo. Sladily pouze medem a musely se naučit pitnému režimu. Dnes neví co je klasická rýma, zánět středního ucha,nachlazení,a už vůbec netrpí denodenním svěděním a bolestivými ,šupinatými fleky na kůži. Naučily se dodržovat zasady zdravé výživy, pitný režim, jejich dieta už není tak striktní, i když určité potraviny jsou pro ně zakázané, ale nikterak jim nechybí. Raději to, co vědí, že jim nesvědčí, nejedí, než by trpěly. Jak vidíte, nelze jen tak říci, že zrovna Váš chlapeček může to či ono, chce to osobní konzultaci a podrobnější rozebrání situace. Pokud by jste měla opravdu zájem o podrobnější informace napište a já Vám pošlu na sebe kontakt. Přeji Vašemu chlapečkovi hodně zdraví a držím mu palce v tomto boji za zdravím. RK.

Macha

posílám Vám kontak raději hned, pokud by jste měla zájem, ať se komunikace neprodlužuje a můžete začít co nejdříve. rukral@centrum.cz RK.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

69%
31%
Zatím hlasovalo 218 lidí

Mohlo by vás zajímat

Dárcovství v kostce: Jaké části svého těla můžete darovat a co musíte splnit?

Krev, krevní plazma, kostní dřeň, vajíčka, spermie, vlasy... Pro zdravého člověka je toto vše samozřejmou součástí jeho organismu. Existují však lidé, pro které se jedná o nevyčíslitelnou cennost, která jim dokáže zachránit život, zlepšit jeho kvalitu anebo přinese šanci na založení rodiny. A možná i vy jim můžete pomoci...

Máte znaménko? Nechte si je vyšetřit!

Někteří z nás se stále domnívají, že rizikové pigmentové znaménko je až takové, které začne svědit, krvácet nebo se kolem něj utvoří zánět. Toto jsou však pozdní příznaky rozvoje většinou již maligního melanomu. Proto je velmi důležité nechat si každou podezřelou změnu na kůži odborně vyšetřit kožním lékařem a veškeré pigmentové změny sledovat.

Potíže s plynatostí

Mám potíže s plynatostí. Co na to?

Jak zmírnit příznaky menopauzy

Dobrý den. Je mi 47 let a pravděpodobně se u mne projevují příznaky začínající menopauzy. Jedná se o časté bolesti hlavy, návaly horka a problémy se spánkem. Jak tyto potíže zmírnit? Děkuji

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce