Inzerce

Krohnova nemoc

Ahoj lidičky, je mi 23, na podzim diagnostikovaná Crohnova nemoc, pobyt střídavě ve špitále a doma. Teď jsem prošvihla zkoušky na VŠ....je mi z toho všeho mizerně. Najdu tady podporu? Jste na tom podobně? Postihuje to hlavně mladé, tak hledám zpřízněnou duši...

Inzerce
Odpovědi
Tomáš

Elli, zkus si najít web crohn.cz je tam diskuse, asi je lepší tyhle specialitky probírat na specializovaných webech

Reagovatpoděkovatnahlásit

25. února 2008, 12:11:39

Marjana

Taky jsem se dívala na ten web je tam psáno o biologický léčbě. Co je to?

Reagovatpoděkovatnahlásit

27. února 2008, 13:09:43

Týna

Biologická léčba se dělá víc přípravkama, co já vim tak třeba Remicade, ale jsou i další. Všechno v podobný cenový relaci. Elli ale nezoufej Crohna se většinou podaří usadit normálníma přípravkama, doktoři s tím maj hodně zkušeností. Je jasný že ne každýmu všechno sedne stejně a stejně zabere, je třeba bejt trpělivej a najít si to svoje. Ale hodně lidiček s touhle nemocí ten život normálně žije. Asi hodně záleží na psychickym stavu a na podpoře okolí. Taky jestli ti sedí doktor, bere tě jako partnera....

Reagovatpoděkovatnahlásit

27. února 2008, 13:28:01

Kobra

Léčíte se někdo biologickou v Budějicích? Kde se to tam dělá?

Reagovatpoděkovatnahlásit

29. února 2008, 18:00:07

Radim

podívej se na web "bolestikloubu.cz" tam jsou seznamy pracovišť, kde se biologická léčba provádí. Já jsem z Liberce a tady je to taky, takže si říkám, že v ČB by nebyl důvod aby to nebylo.

Reagovatpoděkovatnahlásit

22. března 2008, 21:19:51

Dave1 poděkování

si trochu mimo misu bolesti kloubu dělaj na revmatologii, ne? Co by si tak počali s Króňákama?

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. března 2008, 21:00:25

Táňa

To máš sice celkem pravdu ale nejsou tam jenom tyhle pracoviště, nekterý dělaj všechno možný. Asi by bylo nelogický kdyby se ta biologická léčba dělala všude možně, musí bejt celkem slušně vybavený.

Reagovatpoděkovatnahlásit

24. března 2008, 17:04:46

Pavelková

Promiňte asi je to hloupý dotaz. Syn trpí nemocí Morbus Crohn, poslední tři roky hodně zameškal ze školy (chodil na průmyslovku), vlastně ještě chodí ale má spoustu zameškaných hodin. Nikdy jsem o této možnosti léčby neslyšela. Pokud bych chtěla synovi umožnit tento způsob léčby, mám se ohlásit přímo na některém z uvedených pracovišť?

Reagovatpoděkovatnahlásit

25. března 2008, 14:12:19

Radim

Paní Pavelková, možnost podávání Remicade musí zvážit nejdříve odborný lékař ke kterému Váš syn chodí a dále ještě se mu dělají testy, jestli je pro něj tento způsob léčby vhodný. Určitě bych se na Vašem místě informoval co nejvíce. A jestli můžu poradit z vlastní zkušenosti, pokuste se ho přimět alespoň k externímu studiu, škola mu určitě vyjde vstříc. Moje nemoc propukla až ke konci vysoké školy, takže jsem se skutečně snažil, abych školu dokončil. Ale dovedu si představit že pro mladého člověka tato zkušenost může být velice depresivní.

Reagovatpoděkovatnahlásit

26. března 2008, 09:58:47

Katuše

Ahoj všem. Právě dneska jsem si od doktorky vyslechla že mám Crohnova nemoc. Zjišťuju co to vlasntě obnáší, jak postupovat kromě braní prášků, aby jsem si to ještě nezhoršovala.

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. června 2008, 20:32:28

Kaťuša

Ahoj, to jsi moc hodná. Prosím tě jaký jsou vyhlídky s léčením? Je to vyléčitělný?

Reagovatpoděkovatnahlásit

26. června 2008, 12:35:07

Bíbka

Nu.... vyléčitelný prozatím zřejmě ne. V minulosti se s tím dost experimentovalo, máš docela štěstí, že jsi s tou nemocí přišla do doby, kdy se víc nasazuje biologická léčba (já chodím na Remicade, ale jsou i jiný). To je sice účinný, ale dávají to jenom těm beznadějným případům. Ale třeba se to změní a budou tak léčit i nováčky.

Reagovatpoděkovatnahlásit

26. června 2008, 22:06:22

Kryštof

Dámy. Taky chodím na remicade. A musím opravit - ono zřejmě nedojde k úplnýmu vyléčení, jenom k dlouhodobýmu "uspání" nemoce. Takže se prostě neprojevuje. Ale já osobně jsem vděčný i za to, už jsem neměl energii do života.

Reagovatpoděkovatnahlásit

27. června 2008, 14:33:52

Jiří

Zdravím, tak i já se dnes dozvěděl, že mám Crohnovu nemoc. V pondělí mám jít ještě na enteroklýzu jak na tom jsem. Zatím z toho mám smíšené pocity. Nevím co mě čeká a nemine :(

Reagovatpoděkovatnahlásit

1. srpna 2008, 19:29:41

lump

prosim Vas,ja nejsem nemocen,,ale mam nemocnou pritelkyni,,muzete nam poradit..jak ma mit zivot,,co jist ci pit??je uz nemocna vicjak 15let,,Nemoc se zhorsila,,zalezi mi na ni..dekuji

Reagovatpoděkovatnahlásit

22. ledna 2009, 23:50:32

plumeria

Máte-li zájem mohu Vám dát telefon na lékaře který by mohl poradit jak na nemoc léčit přírodními produkty záleží jen na Vás napište když tak mail.

Reagovatpoděkovatnahlásit

25. ledna 2009, 18:40:46

lump

Ahoj,,,Reaguji na vasi reakci,,ale muzu rict ,ze tuto nemoc ma uz 17let,,brala leky,,,ted se stav prihorsil,,nebot leky uz nemuze brat..Byla ted na na umele vyzive,ci jak to rict,,uz se semnou nechce bavit,,atd,,nervy....Chodi k lekari ...muj mejl,,,,aferda@seznam.cz.....d ekuji..

Reagovatpoděkovatnahlásit

5. února 2009, 12:06:29

Pavlína

Dobrý den pokud bych vám mohla poradit vyzkoušejte bylinný sirup. Který obsahuje 26 bylin mě osbně moc pomohl pokud byste ho chteli vyzkoušet nebo měli zájem pište na email fickertova@seznam.cz ráda vám pomohu je i na další onemocnění.

Reagovatpoděkovatnahlásit

13. dubna 2009, 15:19:46

Bidunka1 poděkování

Dobrý den, chtěla bych se s vámi podělit o můj příběh. Netrpěla jsem Crohnovou chorobou, ale zjistili mi Ulcerózní kolitidu (idiopatická proktokolitida). Je to chronické onemocnění střevní sliznice, které začíná obvykle postižením konečníku a omezuje se "pouze" na tlusté střevo. Takže toto onemocnění není tak vážné jako Crohnova choroba, ale dle lékařů bych s ní měla bojovat celý život. A to v podobě diet, omezování se, měsíčních vyšetření, opakované podstupování kolonoskopického vyšetření, braní nekonečného množství léků, apod., Říkala jsem si, že takhle skončit nechci. A to nepočítám těch peněz, které jsem nechávala v lékárnách. Začala jsem se zajímat o přírodní produkty, protože, když jsem si přečetla nežádoucí účinky všech těch "léků", tak bych si během krátké doby oddělala své tělo zase někde jinde. Sice jsem léčila prvotní problém, ale v těle, skrytě se mi utvářely druhotné problémy, které by vylezly na povrch, a to jsem nechtěla.... Když jsem se více a více informovala o přírodních produktech a bylinkách, zjistila jsem, že jsou to produkty bez chemie a nežádoucích účinků, a hlavně, slyšela jsem na to mnoho pozitivních ohlasů, a to vše pro mě bylo rozhodující... našla jsem produkty, které mě během 2,5 měsíce dostaly do normálu. Když jsem šla na předposlední gastro vyšetření, nestačila jsem se divit. Krevní obraz se mi vracel do původních hodnot, Moje CRP hodnoty, (dříve 135, což byla hrůza) klesly na 26, léky mi snížily na polovinu a při poslední návštěvě mi je odebraly úplně s tím, že mi nic není, krev už v pořádku, ale že si mám pro jistotu za čtvrt roku přijít na znova odebrat krev. Když jsem si volala pro výsledky, sestřička mi řekla, že semnou ukončují lékařské návštěvy. Takže na bylinky nedám dopustit. Pokud budete chtít informace o těchto produktech. Ráda Vás informuji přes mailík...Bidunka@seznam.cz. S přáním hezkého dne, hodně zdraví a pevných nervů Eva Švábová

Reagovatpoděkovatnahlásit

24. června 2009, 17:31:11

kačka

ahoj,já stímhle mám taky problémy a bojím se co škola,protože i když beru milion prášků tak mám strašný křeče takže ve škole se už dlouho nebyla a bude líto jestly budu muset opakovat ročník...nemám tu chorobu moc dlouho tak nevím,dá se to nějak ještě zlepšit něco jíst,nějaké bylinky...pořád hubnu,nechutenství nevim co dělat poradte

Reagovatpoděkovatnahlásit

30. ledna 2012, 12:27:50

kačka

tady je můj email:koutecka6@seznam.cz prosim napište někdo

Reagovatpoděkovatnahlásit

30. ledna 2012, 12:30:52

Domča007

Ahoj můj táta má cruhnovu nemoc je z oho vyřízenej a ptá se jestli se to dá vyléčit a nebo jestli se může objevyt rakovina?

Reagovatpoděkovatnahlásit

8. ledna 2013, 16:55:46

Dědek

bude za touto nemocí asi některá chlamydie, zkusil bych bylinky, pupavu bezlodyžnou, lichořeřišnici a další

Reagovatpoděkovatnahlásit

10. ledna 2013, 10:18:42

morbus-k50

Dobrý den, chtěli bychom poprosit všechny, kteří trpí Crohnovou nemocí a jsou ochotni se podělit o své zkušenosti s tímto onemocněním, aby vyplnili následující dotazník. Děkujeme. http://morbus-crohn-anketa.vyplnto.cz/

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. února 2013, 11:28:04

Pavel

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Reagovatpoděkovatnahlásit

17. února 2013, 22:20:14

morbus-k50

Předběžný dotazník č.2 Dobrý den, prosíme pacienty s Crohnovou chorobou o vyplnění následujícího dotazníku - http://morbus-crohn-predbezny-dotan.vyplnto.cz/ Dotazník je anonymní a výsledky vám na požádání přepošleme.

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. února 2013, 08:10:51

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Přecházíte chřipku?
Zatím hlasovalo 209 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Ela (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 16. února 2019, 07:45:48

    Ahoj jo dobře ve 14 hod. Diskutovat

  • Jana (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 16. února 2019, 14:01:50

    Ahoj tak jsem tady jak se mate Diskutovat

  • Jana (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 16. února 2019, 14:42:03

    Ahoj Eli já jsem zase vařila trochu uklidnila jak jsem psala beru antibiotika tak mě z nich… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.