Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Vyhřezlé ploténky

Zdravím, mám 2 vyhřezlé ploténky L4, L5 a kořenový útlak nevru. Bohužel fyzio ani, kortikoid.kapačky a ai kaudální blok-ni nezabralo. Vzhledem k postupnému znecitlivňování nohy, do které bolest vystřeluje, je oprace neszytná :o(. Je tu někdo, kdo má zkušenosti s neuchorirurgiíí v Motole?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
renča
12x

taky mě to potkalo

renča
21x

chtěla jsem se zeptat jak probíhá operace a jak moc to bolí co to obnáší děkuji r

timur
11x

Chci se zeptat na pooperační bolesti vyhřezlých plotének,prosím napište.

Jarča
7x

pooperační bolesti vyhřezlých plotének jsou jen při pohybu na lůžku, myslím, že je to v pohodě, i když každý to snáší jinak. Jsem 11 let po této operaci a musím říct, že bolesti, které jsem měla před operací byly daleko horší.

Věra
1x

Kde vás operovali,jak to probíhá a jak dlouho jste byla v nemocnici.dekuji

john
4x

vecemene zadne / v mem pripade /, spise obrovska uleva, jsem pres rok po operaci a stav je stale podstatne lepsi, nez pred operaci

dasse
8x

Kde proběhla operace a kdo Vás operoval. Musím řešit operaci a mám si vybrat kam bych šla. Díky [email protected]

john
8x

FNSPO v Osrave-Porube, operater MUDr Hromada

Michal M.
4x

Jsem 4 den po operaci plotenky L4-L5 mel jsem velky skvestr 3x2 cm ... citim se skvele. Je to velika uleva. Delali mi to ve Vinohradske nemocnici a vrele doporucuji, je tady skvely tym chirurgu.

Věra
3x

Také mně to čeká,v této nemocnici,jak to probíhá nastupuje se den před tím?A jak dlouho jste tam byl.Moc se bojím ale už chci normálně a bezbolestně chodit.Se máte že už to máte za sebou .Děkuji za info

Majulenka
31x

Prosím , mám dotaz, pokud prodělám operaci plotének, jak se postupuje dál s léčbou? mám nárok na inv. důchod?,děkuji za odpověď.

mimonkika
14x

Ahojky, mám po operaci bederní potýnky l5 s1 necelý rok. Bezprostředně po operaci mi bylo opravdu skvěle, chodila jsem opatrněale bez problémů. 2 měsíce po o. je kontrola a pak rehabilitace, mírné cviky a magnet, masáže a na to následují lázně. Id mám plný,ale jen na půl ruku, pak se uvidí.

VLASTA
11x

DOBRÝ DEN,CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT JAK JSTE DOPADLA S VAŠÍ REAKCÍ NA DOTAZ S PLOTÉNKOU A INV.DŮCHODEM,DOSTALA JSTE ODPOVĚĎ ? DĚKUJI.

Rou
9x

Zdravim, mamina má ten samý problem s ploténkou. Dr. jí řekla, že nejlepší by pro ní byla operace. Chtěl jsem se zeptat, jaká nemocnice je u nás pro tuto operaci nejlepší a jak se změnil váš stav po operacích. Díky

Kyti
4x

Zdravím, sama mám po operaci plotenek L4 a L5, ale již v roce 1993. Operovali me ve Střešovické nemocnici. Bývávali tam odborníci. Nevím jak v dnešní době. Ale vím, že pooperační rekonvalescence není tak náročná jako dříve.

Laduš
2x

Byla jsem na operaci u Dr.Piláta v Ústecké nemocnici....operoval mi vyhřezlou krční ploténku - novou metodou - byla jsem velmi spokojená.Pooperační stav je v pohodě,jsem 6 týdnů po operaci a cítím se celkem dobře.

Věra
1x

Jaká je to metoda dekuji

Lea
11x

Zdravím, mám také vyhřezlé, ploténky L4 a L5, operace mi sice byla doporučena, ale mě se na žádnou nechtělo a tak jsem zapátrala na internetu a našla jsem tam tzv. Dornovu metodu. Na internetu jsem si našla, kde se v Praze dělá a nyní chodím na tuto metodu do studia Danah k pí. Daně Hodanové a velmi mě to pomáhá. Nemám již prakticky žádné bolesti a již po prvním zásahu jsem přestala kulhat a bolesti přestali. Dokonce jsem 4 dny po prvním zásahu letěla na dovolenou do Tuniska a vše jsem zvládla v pohodě. Tuto metodu mohu pouze doporučit, je perfektní a pomáhá i od jiných problémů a bolestí s páteří. A na žádné operaci jsem nebyla, doktor se velmi divil, že mi to tak pomohlo.

lenka
2x

už rok acvičím každý den na rehabilitačnim míčia to jedine mi pomohlo mám vyhřez L5 7mm L4 3 mm noha tedy brni ale vycvičila jsem si svalovy korzet .Jedině cvičit a nejsou bolesti zad.

Amora
7x

Milá Lenko, chtěla bych se zeptat jaké cviky na míči cvičíte a jak často deně. Důležité mi také je, zda jdete při cvičení pouze k bolesti nebo trochu přes bolest (myslím tím bolest projevenou na nervové dráze ústřelu - např v noze) i to, zda užíváte nějaké léky (bolest bývá snížena a člověk hůře kontroluje svá maxima) Děkuji Amora

Jirka
7x

Ahoj, můžete mi prosím poradit, kde v Praze jsou podle Vás nejlepší na poškození plotýnek? Já jsem z Kladna a tady moc velké odborníky nemáme řekl bych takže bych chtěl zkusit některou z pražských nemocnic, zatím co jsem tak četl bych to viděl na Homolku nebo Střešovice...

harry
12x

Fakultni nemocnice olomouc.Bez debat.

kodl
5x

Jedině homolka to je fabrika a tam to umí-u mně to byla fixace plotének--druhá operacepo 10 letech -sešroubování plotének k sobě pomocí "plechu a šroubu " ihned po operaci plná uleva--po šesti měsících do práce na plný výkon!!!

pavel
3x

Zdavím všechny jsem pátý den po opeci už doma a můžu říct že ty bolesti které jsou před operací jsou mnohem ale mnohem horší.Operovali mě v Českých Budějovicích vše v pohodě bolesti po operaci odehnali injekcemi.Nebojte se a pokud vás to bolí tak neváhejte je to uleva.. s práním méně bolesti pavel

Markéta

Dobrý den, mám 3 týden po operaci ia můžu říct,že bolesti ustupují.Operovali mě v Brně vše v pohodě nebojte se ten strach za to nestojí

Ilča
3x

Dobrý večer, chci se zeptat, kde Vás v Brně operovali? Já mám 1.2. nástup a jdu do Bohunic. Díky

Vlasta
11x

Prosím , mám dotaz, pokud prodělám operaci plotének, jak se postupuje dál s léčbou? mám nárok na inv. důchod?,děkuji za odpověď.

Jája
40x

Ráda bych znala všechny odpovědi na nárok na invalidní důchod po operaci vyhřezlých plotének. Děkujil

Lenka
12x

Dobrý den, mám výhřez ploténky L5 S1, 3 dny jsem měla nesnesitelné bolesti, nemohla jsem chodit, na CT v nemocnici mně zjistili výhřez 7 mm, týden jsem ležela na kapačkách v nemocnici, dost se to zlepšilo, doporučili mi cvičení a rehabilitaci. Cvičit jsem začala, ale po 1. rehabilitaci mně začaly silné bolesti krční páteře s bolestmi hlavy, neuroložka mně řekla, že to může být od té ploténky a abych na týden vynechala cvičení a rehabilitaci. 2.2. jdu na kontrolu na neurologii a 15.2. na magnetickou rezonanci.Takže teď necvičím a kříž mi začíná bolet víc. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji

Lukáš Čížek
7x

Dobrý den, moje maminka má po operaci ploténky a po operaci jí brní stále nohy a ruce a před ní to neměla. Byla už na všech možných vyšetření a všichni jí říkají, že je v pořádku. Moje maminka nepatří mezi lidi, kteří si své symptomy vyvolávají sami a proto promin o radu jestli někdo z Vás nemá nebo neměl podobné symptomy a nemohli sem napsat budu Vám velmi zavázán děkuji

Jiřina
3x

Mám úplně to samé co Radka.Po operaci v březnu L5/S1,nemohu skoro chodit,mám chodítko,fr.berle a ještě mám napsané čtyřkolové chodítko na ven.Na nohách se však neudržím.Obě mě brní,pořád to postupuje nahoru,necítím plosky nohou,levou patu a hranu nohy.V celé pravé noze mám nesnesitelnou bolest,začíná to na zadku a končí u kolenního kloubu.Prášky žádné nezabírají.Mám obstřiky PRC pod CT,kapačky a ležela jsem 14 dní na rehabilitacích.Nic mě nepomohlo.Teď ještě čekám na rehabilitační ústav Janské Lázně.Ko nečně mě pan doktor napsal MR a ve středu jedu do Motola.Já mám velký problém,že v Plzni kde bydlím se mnou nechce nikdo nic mít a v Praze taky né.Plzeňský lékař mě napsal tu MR,ale zdravotní problémy ať už si vyřídí Motol.Tak jsem zvědavá jak dopadnu

jana BAUMRUKOVA
12x

dobry vecer muj pritel je po operaci vyhreyle plotenky ve stredu to bude tyden po operaci zada a ani jizva ho us neboli jen ho brni nohy chodidla potrebuje je rozpohybovat aby se prokrvovaly mate nigdo nakou metodu jak bysem mu pomohla dekuji za odpoved

Petr Klaput
10x

Před týdnem mi na CT zjistili tuto diagnozu : "rozsáhlá, 10mm plošná, částečně kalcifikovaná mediální hernie disku zasahuje oboustranně foraminálně, působí útlak na přední stěnu durálního vaku a kořeny bilat." Po týdenních kapačkách je bolestivost menší, ale jak dlouho to vydrží ? Domníváte se, že operace bude nutná, nebo je možno jí něčím nahradit. Protože mám cukrovku 2.stupně,tak pohyb potřebuji, ale ta bolest mi překáží. Jaký je Váš názor?

sarka
2x

zdravím..chtěla bych se zeptat jestli nekdo nema zkusenosti s pilates po operaci vyhrezu plotenky..po jak dlouhe dobe bych s nim mohla zacit?diky

Eva
5x

Zdravím, máte někdo zkušenosti s vyhřezlou ploténkou v oblasti krční páteře? Mám masivní výřez ploténky C5 - 7mm dorzálně za tělo C6 - absolutní stenoza páteřního kanálu. Za týden jedu do Střešovic na neurochirurgii, neuroložka vyhrožuje operací. Kam na operaci - Střešovice nebo Homolka? Nebo raději vyzkoušet Dornovu metodu? Jsem z toho trochu vedle - diagnozu jsem se dozvěděla dnes. Díky

Laduš
3x

Dobrý den,jsem 6.týden po operaci vyhřezlé ploténky C5 a C7,operoval mne Dr.Pilát z Ústecké nemocnice,specializuje se hlavně na spinální metody a používá novou metodu náhrady disku...mrkněte na webovky...když zadáte jeho jméno,tak by se Vám mělo něco objevit.Je mi mnohem lépe,než před operací,přestala mne bolet a brnět ruka.

Jirka
1x

DObrý den všem jdu za vámi s velikou prosbou moje přítelkyně dělala od 3 let moderní gymnastiku až do 18 let poté měla vyhrezlou ploténku a to 2mm od té doby se to stále zhoršuje v současné době je jí 21 let několikrát týdně jí chytají bolesti do pravé nohy a zad takového rozsahu že je otázka času že to nevydrží po psychycké stránce v nemocnici jí řeknou ať cvičí a obvodní lékářka jí oznamila že je mladá že se jí to srovna samo jediné je že jí ládují silnýma práškama na bolest co ale nejde řešit donekonečna takže vás prosím o pomoc co se dá dělat předem děkuji za odpověd.

Pavka
2x

Dobrý den Jirko,vezměte si magnetickou rezonanci a zkonzultujte ji s neurochirurgem-operatérem,budete vědět přesně na čem jste, poté se rozmyslíte, zda podstoupit operaci.Než ji podsoupíte, vyzkoušejte Breussovu masáž a Dornovu metodu, třeba uleví alespoň částečně od bolesti.Bolestivé místa můžete vyzkoušet potírat několikrát denně čistým třezalkovým olejem.Pokud je slečna zvyklá sportovat, zřejmě bude muset přejít na plavání,cvičení ve vodě a také cvičení Bosu.Po úspěšné operaci se lze vrátit naplno do normálního běhu života cca za 4-5 měsíců, ale s dodržováním určitých zásad.Přeji mnoho zdaru.

Dědek
2x

Jirko, v prví řadě by bylo potřeba vědět jestli nemá nedoléčenou boreliozu a chlamydie pn., a pak teprve další . Neg. výsledek je méně jak 0,9

Jirka
1x

Dědku nikdy nic takového neměla tak co tedy poradítě pro další krok děkuji za odpověď.

Dědek
1x

užívat ,gemmoterapie, ořešák T 38, epistop T 8, jmelí T 13, tužebník T 56 , návod na obalu, vsadím se ,že test ji doktor nedělal , musí požádat sama a ješte jsou s tím potíže a záleží na tom , přečti si pomerancovakuze.cz , tam je o chlamydii

alena
3x

Dobrý den, právě řeším stejný problém a na internetu jsem našla, že se dá ploténka operovat kyslíkem, což je asi lepší než klasická operace....více:http://old.kavo.cz/data/files/plotynky_70.pdf

Iva

Ahoj je mi 17let a jsem zrouna ted doma po operaci plotýnek L4,L5 operoval mě dr.staindler v MOTOLE V PRAZE vynikající doktor i operatér.

roman
4x

zdravim mam asi mesic brneni v noze po velke fyzicke zatezi .tenhle tyden sem se rozhodl polezet od neurologa sem dostal injekce aberu prasky myolastan a diklofenac ale brneni neni na ustupu spise ho vyce citim vzhledem k odpocinuti celeho tela .mel sem v 16 nalez a ted se me to ve 28 ozvalo je to prava noha mam ji jak priskrcenou nebo taky blby pocit.lekar rikal pokud to nebude dobre ta me ceka ctcko o mozna operace .sem stoho celkem zoufali a rad bych zase normalne fungoval mozete me napsat co me popripade vsechno ceka pracuji u stavebni f,jako obkladac prace me bavi arad ji provozoval dal jak moc me treba ovlivni operace muj zivot po ni ,jak dlouho se marodi a co je vsechno nutne atd mam ted nejak cvicit poradte dekuju su jm.breclav -su tady dobry operateri?

Jana
4x

Dobrý den,je mi 56 let,mám vyhřezlou pploténku L4,L5 6mm.Byla jsem 2X na epidurálu a pomohl mi tak na 50 %. nemůžu dlouho stát a už vůbec ne sedět. Bez léku na bolesti to nejde pokud neležím.Prosím o radu.jít na operaci,nebo s léky na bolesti do invalidního důchodu?

Katka
3x

Jsem na tom stejně mám vyhřezlé ploténky L4/5 L5/S1,jedna je 7,5mm a druhá 6mm, co dělat mám za sebou infůze,obstřiky pod ct, několik prášků,rehabilitaci a stále to bolí,úleva po všem tak na 14dní,doktorka s operací zatím nesouhlasí,ale já marodím 10měs. a jak to bude dál?

Ales
8x

Jsem po operaci plotenky L5/S1 (výhřez 8mm), a jsem jako vyměněný. oprace proběhla minulý týden ve středu v krajské nemocnici liberec, ikdyž to tam mam 122km tak jsem neváhal. jsou vyhlášeni a sváží se tam pacienti z celé republiky. Nyní po sedmi dnech se bez problémů pohybuji, vystřelování do nohy neznám. Stále mam ale vyhřezlou L4/L5 (5mm), ale ta se zatím neprojevuje. mate li dotaz piste na [email protected], třeba si pak mužem i zavolat a já sdělím více info.

Dita
1x

Jsem po operaci vyhřezlé ploténky a mohu jen doporučit.Operace ani pooperační stav je úplně v pohodě, druhý den chodíte bez bolesti, jen se nesmí sedět,ale to vám vše vysvětlí rehabilitační sestry v nemocnici.Bála jsem se,ale zbytečně. Obstřiky,injekce, prášky od bolesti je zbytečná chemie do těla.Vzhledem k delším čekacím dobám na operaci bych situaci řešila hned s neurochirurgem a zajistila si operaci co nejdříve.Já byla ve FN Olomouc,vynikající péče..

Jirka Vo
4x

Dobrý den, ležím v nemocnici v Hradci Králové s vyhřezlou plotýnkou L5 S1 10mm ..bolest vystřeluje do levé nohy. Nesnesitelné boletsi...ani opiáty..injekce..nic nezabírá. Nemůžu sedět, ležet, spát. Na operaci ale budu ještě min. 10 dní čekat a tak se vás chci zeptat zda mi někdo nesdělíte vaši zkušenost s konkrétním typem operace a nemocnice. Slyšel jsem o nukleotomii...nerad bych měl nějaké větší následky, chci se vrátit aspon rekreačně ke sportu apod. Děkuji za jakoukoliv radu. [email protected]

Jirka
10x

Ahoj, předem sorry za obsáhlejší článek, ale jsem po operaci bederní páteře, takže mám spoustu času i na takovéto činnostii(((-: Je mi 39let a je únor 2014, tímto bych rád do diskuze přispěl všem zainteresovaným, kteří mají obdobné zdravotní problémy.....měl jsem cca 3-4 roky drobné krátkodobější problémy s bolestmi v kříži, bral jsem to jako špatnou péči o sportující tělo, ty bolesti se ale mírně ztupňovaly a častěji opakovaly až v poslední fázi (06-07/2013) začaly přecházet z kříže do hýždě resp.stehna, což pro mě bylo divné a znepokojující, ale ani nijak příliš alarmující nebo omezující, ovšem v 08/2013 při zcela normálním dosedavém pohybu mi tělem "projel nůž, možná spíše mačeta" a když opomenu opravdu silnou a pro mě dosud neznámou bolest, tak cca 2měsíce jsem nebyl schopen si nasdit boty či vzpřímeně chodit. Běžný neurolog mě poslal na rehabilitaci s jakýmsi zaníceným zádovým svalem, ale rehab samozřejmě vůbec nefungovala. Poté jsem se se štěstím dostal na magnetickou rezonanci (10/2014) a ta ukázala, že nemám unavený sval, ale výhřez ploténky 9mm na L5/S1. Doktoři mi ihned doporučili operaci, ale s díky jsem ji odmítnul s tím, že zkusím jiné metody. V 11/2014 jsem se nakonec pro operaci rozhodl a dostal jsem termín 02/2014. Na přelomu roku 2013/2014 jsem ke svému překvapení byl dokonce s trochou analgetik schopen i sportovat, ale k naplánované operaci jsem přesto nastoupil a dnes mám 14dní po zákroku. Na nějaké závěry je ještě brzy, ale bolesti žádné nemám a myslím že hojení jde víc než dobře. Doufám a věřím, že jsem se rozhodl správně, každopádně si jsem jist, že kdybych tuto operaci nepodstoupil, tak dříve nebo později bych místo sportování opět na pár měsíců zalehl jako invalida a takto by se to mohlo střídat třeba až na věky. Tímto teď ale operaci jako takovou neobhajuju, to si budu doufám moci dovolit tak za půl roku, ale operace páteře není meniskus, takže důkladně se rozhodnout musí prostě každý sám. Půl roku jsem ve svém zájmu důkladně pátral, zjišťoval, studoval a konzultoval s kde kým, tak kdybyste měl někdo zájem podiskutovat o bederních problémech, budu rád, mám totiž teď spoustu volného času (((-: s pozdravem Jirka ( [email protected] )

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce