Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Vyhřezlé ploténky

Zdravím, mám 2 vyhřezlé ploténky L4, L5 a kořenový útlak nevru. Bohužel fyzio ani, kortikoid.kapačky a ai kaudální blok-ni nezabralo. Vzhledem k postupnému znecitlivňování nohy, do které bolest vystřeluje, je oprace neszytná :o(. Je tu někdo, kdo má zkušenosti s neuchorirurgiíí v Motole?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Richard
5x

zcela spuhlasím s Jirkou, příznaky, bolesti, vše.Je mi 47, jsem týden po operaci ploténky (Nemocnice na Homolce), jsem doma a rehabilituji. Můžu ležet, chodit a na krátkou dobu (WC) si sednout. V podstatě jsem spokojený cvičím předepsané cviky a doufám, že moje záda vydrží. Držte se a klidně napište :)) ([email protected])

Jaroslav

Dobrý den jsem 40 dní po operaci ploténky L5S1 mám ten problém že cca každý den při pohybu třeba skrčení nohou v posteli (ne vždy) ucejtím hroznou bolest jako elektřinu v operované oblasti je to jako projetí proudem ale hrozně nepříjemné.K tomu slyším jako křupnutí nebo prasknutí v oblasti. Lékaře jsem informoval prej je to normální a mám jen 40 dní po operaci a vše si sedá jak má. Má s tímto po operaci excochlace ploténky zkušenost ?

Kristýna
11x

Musím souhlasit ... také jsem měla dlouhodobě obtíže typu pobolívání v bederní části, ale kdo by neměl, nebylo to nic co by nešlo vydržet, rozchodit, atd. takže jsem neřešila. Až cca 08-09/2013 mi začala bolest vystřelovat do hýždí a pravé nohy, ale jen v podobě tahu, jakoby zkrácené svaly a také to nebylo nic co by se muselo pro velké bolesti řešit a hlavně nebyl čas. Na konci 10/2013 jsem odjela s dcerou do lázní, kde byly problémy celkem v klidu. Až ke konci listopadu před návratem se začaly trošku projevovat. Nicméně pořádně propukly po návratu, kdy dcera dostala po dvou dnech neštovice a až do Vánoc jsem s ní byla doma. To už začaly problémy gradovat. Když jsem dýl seděla, tak mi pak trvalo než jsem to rozchodila, byla jsem v předklonu a kulhala a bolelo to,ale dala jsem si pak uz i nejaky ten prasek a dalo se to zvládat ... no muselo, kdyz jsem nemohla nikam jít. Je pravda, že jsem si říkala,že tedy hned po svátcích půjdu. To už byly bolesti šílené, nezvládala jsme skoro nic a k tomu jsem před Vánocema zjistila, že jsem těhotná. Takže jsem se v 1/2014 dobelhala na Neurologii do Bohunic, kde mi řekla paní doktorka, že to je asi plotynka, ale vzhledem k tehotenství se s tím neda nic delat .... dala mi obstřik, ktery byl uplně bez učinku a řekla at jdu přiste nekam na neurologii v blizkosti bydlistě, což v podstatě bohunice byly, ale že kdyz budu lezet, tak se to za měsíc za dva třeba samo spraví. Tak sem lezela dva měsíce, bolesti byly v jakekoliv poloze a prasky jsem brat kvuli tehotenstvi nemohla, takze to bylo opravdu utrpeni. Asi tyden po navsteve pani doktorky jsem prestala cítit pulku lýtka a na nohach vydržela vzdy jen par minut a pak uz bolesti sla k zemi. Nakonec se mi podařilo dostat k výbornému neurologovi paní doktorce Klajblové v Brně v IBC, ktera mi urychlila termín na magnetickou rezonanci, ale i tak jsem cekala vlastně další měsíc, takže jsem již byla na konci 4. měsíce těhotenství. Mezitím mi paní doktorka udělala EMG, kde zjistila, že nerv je poškozený a na NMR se potvrdil masivní výhřez plotynky L5/S1 s drážděním kořenového nervu. Měla jsem napsane nejake individualni rehabilitace, ale bylo mi nakonec doporučeno zajít si na konzultaci na Neurochirurgii v Brně Bohunicich, ze tam snad maji zkusenosti i s tehotnýma. Stav uz nebyl tak strasny a nebo jsem si zvykla :-) ale hybnost příšerna ,chodila sem v predklonu az uklonu, cely vyhozeny bok doprava a nohu už sem po par minutach chuze jen tahla za sebou a k tomu uz 6.měsíc těhotenství. Na Neurochirurgii mě prohlédl pan doktor Duba a řekl, že to je příšerny a ten nalez taky a ze to chce pokud mozno hned operaci, jinak muze byt pozdě. Takže mě objednal hned za tyden, bylo to hrozně rychlé a hekticke, ale na operaci sem přes velke váhání kvůli moznému riziku předčasneho porodu nastoupila. Ted jsem 10.den po operaci a jsem rada , že jsem sla a mrzí mě že to nebylo o 2 měsíce dřív, protoze mohlo byt vse jednodušší. Teď už jsem 7.měsíc těhotenství a s pupkem je rekonvalescence poněkud těžší, ale snažím se a doufám že to také pujde. Bolesti, ktere byly non-stop v noze a kyčly jsou pryč, což byla obrovská uleva ... po operace jsem jen na noc dostala jednu injekci od bolesti a to bylo vse ... kvuli stavu jsem nechtela a hlavně pooperacni rana je to nejmensi. Noha mi normálně funguje, coz bylo asi nejvetsi prekvapení,,, netusila jsem, že to pujde tak rychle a jedine co me trapi jsou bolesti ve svalech okolo operacni rany, kdyz uz jsou zada namožena,coz je u mě bohuzel kvuli zatezi brzy a trošku mi vystreli vzdy kdyz si sednu do zadni casti stehna, ale verim, že se to vse srovna, protoze nerv byl utlaceny moc a dlouho ( 5 měsícu minimalne ) a tak ta regenerace bude nejakou chvili trvat. Asi bude nejlip za 3 měsíce po porodu, až nebude ta zátěž ...

Jarda
3x

Tak to jsi Kristyno teda hrdina . :-) v tom těhotenství si to teda nedovedu představit. Smekám . Já se dnes vrátil z MR a po asi pul roce stejných bolestí mi byla doporučena operace .Také mam L5/S1 .Tak hledám jak to asi tak kdo snáší a jaké jsou asi bolesti a taky jak dlouho budu muset být doma než se zapojím opět do práce. Tak držím palce.

Martin Brno
1x

Zdravim vsechny ja ted lezim v Bohunicke nemocnici a cekam na operaci...me problemy uz trvaji 8 tydne ale posledni tydny je to k nevydrzeni...drive jsem chodil na obstriky a pote sem dostaval nejake leky..nejak sem fungoval ale stale to nebylo ono a pak sem se sel koupat a uklouznul sem ve vane a strasne sem si s tim hnul...tak pro me musela dojed sanitka ta dojela az po 2,5 hod. a to nelzu a ja v hroznych bolestech,zadny pohyb nebyl mozny takze do Vojenske na CT zjistily ze mam vyhrezlou plotenku...snazily se kapackama a opiatama to vylecit ale bez uspechu bolest neustupuje mirne ano ale to je malo ze uz to mam tak dlouho takze operace...radost z toho nemam..nejsem zvykly jen lezet a nic nedelat a to nemluvim o penezich...ale nejak to prehodnocuju ze zdravi je to nejdulezitejsi...a ja tu chci byt ci nejdyl...to okolo se vzdy nejak vyresi...tak se mejte a at to vsem dobre dopadne..

Iva

Ahoj Kristýno, nejprve tedy ... Klobouk dolů, ty bolesti musely být strašné... :-( Já jimi trpím pár týdnů a ještě nadopovaná léky, v noci jsem nespala, ale teď, po kapačkách každý den, se to začíná zlepšovat ... Doufám, že ty už máš záda v pořádku a vlastně to je i proč píši... Chci se zeptat, jak to vypadá teď, více než rok po operaci. Máš nějaké problémy? Můžeš se normálně hýbat, sportovat, starat o rodinu nebo jsi nějak v pohybu či bolestí omezena? Jinak diagnózu máme asi stejnou. Pan doktor, když viděl výsledek CT, tak jen pravil No nazdar! :-( :-D A na operaci by mě poslal nejraději hned. Povídal, že se uvidí ještě po kapačkách a magnetické rezonanci, že i zázrak se může stát... :) Děkuji za odpověď, s pozdravem Iva

Jitka

Jak vám operace pmohla? Nyní fungujete bez obtizi? Též mě čeká operace v Bohunicích. Mail: [email protected]

Alice
2x

Zdravím Kristýno. Můžu se zeptat, kde jste byla s dcerou v těch lázních? A jak byla dcera stará. Potřebuji absolvovat lázně, ale mám syna 2,5r a potřebuji ho vzít sebou. Nedaří se mi najít lázně, kde by to šlo. Předem moc děkuji

Radka
6x

Kristýno, klobouk dolů. Vůbec si nedovedu představit, že bych to bez analgetik ty bolesti mohla zvládnout. Mám to samé, L5/S1, útisk nervového kořene na pravou stranu, čili bolest do pravé nohy až ke kotníkovému kloubu. Peru se s tím už od listopadu 2013, prošla jsem několika rehabilitacemi, deset dní jsem si poležela v nemocnici s kapačkami kortikoidů, pak jsem byla na obstřiku pod ct, i alternativní léčbu mám za sebou... A furt nic. Poctivě cvičím a posiluju hluboké břišní a zádové svaly, protahuju zkrácené šlachy.. Brnění v noze mám asi měsíc a teď přestávám cítit šlapku dole. Je nejvyšší čas na operaci. Nervy v noze mi odejít nesmějí, protože podle lékařů i mého chiropraktika to trvá měsíce ne-li roky, než se zase obnoví. Takže musím být statečná i přes velký strach a nechat do sebe říznout.. Držte mi pěsti.

David
10x

Zdravim Radko, tak to neni pro mne nic povzbuzující! L5/S1-9-10 mm. Absolvoval jsem to same co vy, kapaky, epiduralni obstrik, kaudalni obstrik, 3 tydny u fyzioterapeuta na uvolnovani zádového svalstva, tyden u Koláre, ted chodim na mechanicke trakce a cvicim SM systém podle Smiska. Bojuji 4 mesice, ale bolesti jsou castecne v leve noze a hlavne v hýždích. Rikam si ale, ze pokud mam úlevovou polohu, tak to nevzdam. Preji Vam mnoho zdaru, ja uz mam operaci te samé plotenky za sebou, absolvovanou v r. 2005. Jinak mi muj neurochirurg prof. Paleček říkal, projdete se po špičkách a po patach, pokud budete vravorat, operace je nutna.

Verien
1x

Dobrý den,Vy jste byl i týden u Koláře a nic???Jeho klinika je vyhlášená jako nejlepší,no vlastně jediná v republice s výbornými výsledky(též finančně náročná).Zrovna jsem v tomto období zvažovala,zda zkusit tuto kliniku navštívit,nebo se přiklonit k fyzioterapiím u nás v místě bydliště.Jsem po operaci krční páteře(Na Homolce),ovšem nejsem bez problémů a přidaly se velké bolesti a křeče do rukou a k tomu mám problémy s bederkou,u které několik let odkládáme operaci,dokud to půjde.Momentálně mám takové stavy,že bych se koperaci i přiklonila.....Ovšem je mi doporučován Liberec,že snad je ještě kvalitnější,než Homolka.Přeji hodně zdraví

Symiza
4x

Dobrý den já jsem po dvou operacich bederní páteře a nejlepší pracoviště v ČR je Motol spondylochirurgie, pod vedením prof. Štulíka.

Jean

jenom aby si to nezakřiknul, na páteři se nemá co pokazit, kde je příčina ? :-)

Stáňa
2x

Jsem po operaci 5 měsíců po operaci bederní páteře.Po operaci jsem měla oteklou hlavu,šílenou bolest v holeni v pravé noze_před operací levá noha,ale ne tak hodně.Asi 3 den po oper.neskutečný průjem,který trval asi 12 dnů.Později po propuštění a převozu na rehab.do jiné nemocnice mi odebrali vzorky jsem se dozvěděla,že to nebyl průjem,ale infekce.Chytla jsem to vnemocnici,mohli to ode mě dostat ostatní.Ležela jsem ve vlasních ..horečka 40.Ošetřovat.personál _šikanaaž jsem spadla z postele.Propouštěcí zpráva_bez komplikací,chůze o berlích_no,žádná chůze ani být v tomto stavu nemohla.Nic z toho nebylo zaznamenáno.Já jsem se za to styděla,netušila jsem,že ošetřují doktor o tom nic neví.Stížnost podaná ústně,tak ty dvě ošetřovatelky tam nadále pracují a v noci,když jsou naštvaný dál jsou zlý na úplně bezmocný lidi.Naštěstí je tam nejhodnější kluk taky ošetřovatel kvůli kterému se tohle dá přežít.. Asi 12 den od operace mi tuhnou záda a ta pravá noha,mám bolesti v bedrech,pravá noha mě jakoby táhne dolů,chodim divně a bolesti se zbavim na pár hod.,když si vezmu léky na spaní.Obstřik nepomohl,další vyšetření přede mnou,epidurálka a i má skvělá neuroložka ví,že tohle nemůžu vydržet do nekonečna a operace mě určitě nemine.Já nevim,mám takové bolesti,že už dnes bych šla,ale nemůžu si vybírat kam. Ale tam z toho mám panickou hrůzu...

Pavla

Mohu se zeptat jak jste dopadla Stáňo? Přešli bolesti?

Helena

Zdravim vas a chci se zeptat ,pomohlo vam sm cviceni dr. Smiska.? Ja tez cvicim jiz dva mesice ,ale k uleve nedochazi, tak nevim co ocekavat ,jestli vydrzet nebo to vzdat a jit na operaci Dekuji za odpoved

Helena

Chci se zeptat, jestli vam pomohlo cviceni podle dr .Smiska,nebo jste sel nakonec na operaci?

Karolína
1x

Dobrý den,já mám problémy od lonského července a ty bolesti jsou opravdu někdy šílené....a teprve minulý týden mně mudr.poslala na CT,kde zjistili,že mám osteochondrozu a spondylartrozu :-(.Čeká mně taky opich pod CT-mám z toho strach,doktorka mně nevysvětlila,co to vlastně znamená a pobyt v nemocnici na kapačky.kdyby mně pomohla operace od bolesti,šla bych do toho,ale tuto možnost doktorka nenabídla.Tak nevím....

Lenka
1x

Kristýno, tedy klobouk dolů. Mě začaly problémy tak v 8. měsíci těhotenství a jelikož rovnou do nohy (brnění, křeče v lýtku), dlouho mi trvalo, než jsem "odhalila" původce problému v zádech. Myslela jsem, že je to kvůli těhotenství a že to po porodu odezní. Naopak po porodu se vše zhoršilo a přidala se bolest v zádech a konečně mi došlo, že to samo nezmizí, to už jsem měla bolesti skoro 5 měsíců. Když jsem se pak dostala k neurologovi, šlo to ráz na ráz. CT, rezonance a rázné doporučení k operaci, výhřez 1,2 mm. Zkusila jsem asi měsíc rehabilitovat, ale zhoršovalo se to, asi taky kvůli péči o dítě, které rychle přibíralo. Na konci už jsem chodila ohnutá a zkroucená k zemi, bolesti v hýždi mě doháněly k šílenství, kolikrát jsem v noci nebyla schopná ani pořádně nakojit. Na operaci jsem byla v Praze na Vinohradech, dnes je to 6 týdnů. Vinohrady super, bezva tým včetně uklízeček, prostě všichni šikovní a v pohodě. Po operaci jsem střídala optimismus s pesimismem. Bláhově jsem si myslela, že se vše mávnutím kouzelného proutku spraví. Ale trpělivost je na místě. Po operaci bolesti v hýždi zmizely, lehké brnění v noze a lehká křečovitost v lýtku zůstala. V rozmezí tak 3 týdnů se vše postupně začalo zlepšovat. Sice nemohu říct, že by to už bylo dokonalé, noha občas zabrní a záda pobolívají, ale je to daleko lepší než před operací. Blbé je, že nemohu nic těžkého zdvihat, což na mateřské moc nejde ruku v ruce s 8 kilovým děckem :). Nicméně přeji všem hodně zdraví a trpělivosti, každý se hojí jinak. Já 6 týdnů po operaci nemám už moc problém sedět, sice na dlouho to není, ale třeba 2 hodiny v kuse (př. auto) už zvládnu. Co vůbec zatím nejde je ohýbání zad k zemi, tam je pekelná bolest. Na druhou stranu mi v nemocnici rovnou řekli, že k zemi už mám po zbytek života chodit s rovnými zády (mrtvý tah), žádné ohýbání. Už dnes bych řekla, že i kdyby se můj stav dále nezlepšoval, operace moc pomohla a veškeré bolesti jsou pryč. Pravidelně cvičím, doufám, že to bude dál lepší a lepší.

Katka
11x

Ahoj všem, přidám zkušenost. S výhřezem se potýkám už 7 měsíců, mám L5/L6 doprava. (L6 je prý nějaká trochu anomálie, jinak následuje S1, je to prý to samé). První měsíc peklo - brnění až do nártu, bolesti jak sviň (opiátové náplasti zabraly jen občas). Špička necitlivá, takže zvažovali operaci, naštěstí to po 14 dnech ustoupilo Absolvovala jsem kapačky (prakt. na nic, zabraly na pár hodin, možná trochu zlepšily tu parézu), kaudální blok 3 x (fungoval vždycky tak týden, účinek nic moc) a teď podruhé PRT (perieradikulární terapie - obstřik přímo k nervu pod CT). Čeká se (dělali v Motole), ale vyplatí se, zabralo to cca do týdne a tak o 40 - 50 zlepšení. Nicméně je to prý individuální. Ale není to rozhodně zázrak, který vás sám o sobě spasí. Narazila jsem ale na skvělou fyzioterapeutku, kterou si sice platím (500 za návštěvu), ale je to k nezaplacení. Pomalu ale jistě se to zlepšuje, cvičím McKenzie metodu. Všem co na ni nadávají vzkazuju, že bez školeného terapeuta vám obecně doporučované cviky můžou, ale taky nemusí pomoct, při odborném dohledu je velká variabilita. Obecně naprosto každému jde zezačátku doporučit leh na břiše, s postupným zvedáním hrudníku - pozor, je normální přesun (i zvýšení bolesti v bedrec) dokonce je to žádoucí, ale nesmí se zhoršovat v noze, či dokonce postupovat směrem dolů. Já tuto polohu používám doteď. Úplně blbý je polosed - zhoršíte tím co můžete. Ale ostatní cviky už jsou individuální - např. poloha "kobra" mi zezačátku příliš nepomáhala a tzv. "rohlík" (laterální posun beder do strany) mě dokonce zhoršoval. Takže první měsíc jsem cvičila jakýsi přetoč do vrtule, který mi bolest úplně vypnul - používala jsem místo analgetik. Je to ale opravdu indivudální, jedná se o rotaci jen jedním směrem, druhá strana by byla průšvih, takže bez odb. dohledu nezkoušet!!! - uvádím jen jako příklad. Později, ve chvíli kdy odezní to nejhorší, je klíčové i posílování HSS (hlubokého stabilizačního systému - základem jsou malé cviky hlavně nohou při nádechu do spodní části břicha). Kombinuju s kobrou (posun do strany stále nic moc). Sumasumárum, je to boj, ale pomalu to jde. Začala jsem šílenými bolestmi, chůze nemožná, pohyb a la Meresjev :), teď zvládám rychlou chůzi v libovolné délce - pomáhá, plavání super. Ostatní sporty zatím bohužel :-(. V práci sedím na balonu, střídám s židlí s bederním válečkem - úžasná věc, doporučuji investovat a brát s sebou i na cesty - v autě jedině s válečkem, když není ten, narvat tam aspoň svetr nebo smotaný ručník. Při sedu je potřeba často si stoupat, procházet se, věci které jdou dělat ve stoje, dělám ve stoje. A ještě důležitá věc - spaní - úplně jsem se zbavila krutých nočních bolestí podložením matrace tvrdou podložkou (koupila jsem ve zbytcích v IKEA :-) a spacím válečkem (origo je McKenzie Night Roll), ale já ušetřila a ušila si jej. Je to věc, která se zaváže kolem pasu, a pomáhá během spánku udržovat bederní lordózu. Všem chci vzkázat, ať neztrácejí naději, k operaci přistupují obezřetně, velmi často to jde bez ní a člověk se pak vyhne častým recidivám. Je to běh na dlouhou trať, ale pořád si říkám, že může být hůř a člověk si trochu přeskládá hodnoty :-). Všem plotýnkářům zdar a nevěště hlavu (jde to, sice pomalu, ale přece)!! Katka

Helena
1x

Muzete prosim blizet popsat cviky na posilovani Hss?

Jana
4x

Dobry den potýkam se take s ploténkama a už půjdu po druhe do nemocnice na kapačky. Ty první mě nepomohly. Jsem měsíc a půl v bolestech, jen převážně ležím. Můžu se zeptat podle zkušeností zda se může začít cvičit v bolestech....protože tohle mě už nebavi. Je mi 32 let a jsem sportovni tip a ležet už nechci...děkuji Jana

Veronika
3x

Dobrý den, i já přidám svou zkušenost. Výhřez L5/S1 - 2x podstoupené PRT, bez větší úlevy, několikrát rehabilitace, každodenní cvičení, týden v nemocnici na kapačkách a celkem vše zbytečná ztráta času. Nyní mám 10 dní po operaci (Na Homolce). Skvělá péče, skvělý tým, po operaci žádné bolesti, 5. den po operaci domů a vzhledem k většímu zápřahu než v nemocnici mám nyní bolesti v pravé noze jako před operací, ale dojde k okamžité úlevě, když si lehnu. Chce to trpělivost, odpočívat a cvičit. Jsem jednoznačně pro operaci, je to hned, žádné bolesti a Na Homolce i báječný wellnes pobyt all inclusiv. :)

Verien
3x

Dobrý den, prosím,můžete mi napsat jméno lékaře,který Vás operoval? Děkuji

Kája

Dobrý den, má někdo zkušenosti s operací - diskektomií na Europainclinics? Jsem 4. den po operaci vyhřezlé plotýnky vlevo L4/L5. Po krátké chůzi přetrváva tupá, pálivá best na zadní straně stehna a lýtka.

Jana
2x

Dobrý den, manžel trpí bolestmi zad je mu 45let a lékař mu doporučil operaci. Chtěla bych vědět jestli musí podstoupit klasickou operaci? Slyšela jsem že se dělá operace ne s výplní destiček titanových, ale i silikonem. Chtěla bych vědět jak se operace jmenuje jak se provádí a jestli je dostupná i u nás.Předem děkuji za odpověď Jana

Pavlína
3x

dobrý den ,chtěla jsem se zeptat jestli má někdo zkušenosti s vyhřezlíma plotýnkama na krční páteři? Jsou vyhřezlí dvě za sebou mám se rozhodnout pro operaci ,ale prý záleží na mě že je tam riziko ochrnutí,jsou to strašný bolesti a nevím jak se rozhodnout,předem moc díky za odpověd.

Daniela
7x

Zdravím v unoru mne zacaly bolet zada pozdeji noha presla do prave nohy a bolest sla po zadni strane az do kotníku. Zacala mi tedy rehabilitace pro bolest zad.Nepomohla chodila sem porad k doktorovi ten mne nakonec poslal na CT a aby to slo lepe videt na MR nalez tri vyhrezle plotenky jedna 9 mm ty dve mensi vyhrez.Prisly kapacky klidovy rezim a rehabilitace plus jako doplnek ke cviceni SM system a dornova metada po ctyrech mnesicich nic nepomohlo.nakonec sem jela k prof.Janu Stulikovi ktery rekl operace u takoveho nalezu nic jineho nemuze.za mnesic operace.mnela sem strach ale nebyl k tomu duvod vse probehlo vyborne druhy den sem vstala a ctvrty den po operaci sanitkou domu.doma odpocinek vstavat pres bricho a za mnesic a pul kontrola.na kontrole vse v poradku bylo povoleno sedet a chodit bez berli a rehabilitace a dokonce jit i do skoly jelikoz sem stredoskolak a abych tolik nezameskala :-) mohu sportovat hlavne zezacatku opatrne plavat, kolo, chuze po rehabilitaci jakykoli sport ale opatrne :-) tak z operace nemejte strach operovana jsem byla v Praze v motole na spondylochirurgii(paterni chirurgie) hezky den snad sem nekomu pomohla ;) kdyby neco napiste sem rada vam poradim :-)

Pavlína
2x

tak moc dík jste hodná a uvidíme o semnou,doktorka mi řekla že jediný kdo by to mohl zkusit je v Praze na Homolce doktor Chrobok,ale že se uvidí jestli by do toho šel,že riziko je velký,tak pojedu do Prahy na konzultaci.Vám moc díky a hezký den.

Anna
2x

Dobrý večer, manžel 21 let je od 2.1 po operaci bederni ploténky v Olomouci. Od operace má neustále bolesti zad včera jel do nemocnice na injekci dnes se mu vrátila bolest ktera vystřeluje do nohou a už do obou takže je to horší než před operací vseci pisi ze byli fit začínám se dost bát :( in teda trpí nemůže se zvednout a ted tybolesti nohou no :( boli ho záda jak kdyby to mel stuhle svalstvo což bych pochopila prece jen je to zákrok a každý to snasime hůř alespoň ze se mu ty nohy shorsili toho me desi je z.toho vyrizenej má strach ze se uz nevrátí do prace a co bude dělat.

Jana
1x

Dobrý den, mám vyhřezlou ploténku hrudní Th7/8 komprimující míchu na 4mm. Mám bolesti, od operace dávají lékaři ruce pryč, prý pro vysoké riziko. Můj lékař se bohužel také moc nesnaží, jen samé léky, už opiáty. Budu vděčná pokud se se mnou podělíte o své zkušenosti a hlavně kam a na koho se obrátit. Děkuji

Peetrs
12x

Dobrý večer, také se podělím o svůj zážitek s ploténkou. 21.12.2014 pád na zahradě, kvůli počasí bohužel samé bláto. 22.12.2014 už jsem se nechal odvézt příbuzným do nemocnice kde udělali rentgen a protože nic nebylo zlomené a tudíž nemohu mít tak hrozné bolesti, mám si vyzvednout prášky a přes vánoce se vyležet. Připadal jsem si tam jak největší simulant(aspoň doktor se tak tvářil). 23.12.2014 jsem se ráno vzbudil, lezu z postele a probírám se na zemi v tak neskutečné bolesti a s necitlivou nohou, že moje manželka(zdravotní sestra) ihned volala RZ. Po příjezdu RZ se lékař celkem vyděsil a se slovy tak tohle do sanitky ve dvou nedostaneme (já:193cm,112kg - lékař a řidič oba cca 175cm,+-75kg), jsem dostal koňskou dávku něčeho v tu chvíli moc dobrého abych alespoň dolezl do sanitky. Příjezd na ambulanci byl super lékařka se mě ptala co se mnou má dělat, jestli chci jít domů, nebo se nechat hosp. To jsem nepochopil, protože jsem ji řekl že nejsem schopný ani ležet, natož být doma a přidělávat starosti a práci manželce s dvěma prckama 7let a 4měs. Tak mi naordinovala čípek na bolest, 2x dolsin ihned po sobě(sestry se krásně vztekali že dostanu dva a oni mají na celé svátky jen 5ks a tudíž musí jít rychle nabrat zásoby) a když paní super lékařka viděla že po cca 40 minutách kdy jsem ji musel hrozně otravovat, mě nakonec hospitalizovala. Svátky až do 29.12.2014 jsem pouze ležel a počítal minuty kdy konečně přijde sestra a donese léky, nebo aspoň kapačku. Celou tu dobu jsem nespal, jen se točil na lehátku a hledal polohu. Maximální doba spánku byla cca 1,5 hod dopoledne po kapačce. Po příchodu domů jsem pokračoval v krasojízdě 3 x denně hromada prášků na bolest, v noci žádný spánek a přes den muka bolestí, válení po zemi v slzách a bědování co budu sakra dělat vždyť je mi teprve 30 let. 21.1.2015 jsem byl na magnetické rez. kde mi řekli máte velký nález a hned zítra volejte lékaře který vás propouštěl z neurologie. To jsem udělal, ale sprcha byla studená, paní doktorka mi řekla že na jejich odd. neni ambulance, tudíž abych si našel neurologa na konzultaci MRI sám a poroučela se. Po týdnu jsem se dostal k soukr. neurologovi, který když viděl nález MRI řekl, chlape jaktože vůbec chodíte (výhřez bederních plotének 2x (11mm,7mm)). Okamžitě mi objednávala operaci, nastup byl 2.2. Ten poslední víkend byl v neskutečných bolestech a k tomu všemu jsme doma měli střevní chřipku, takže představa jak cestuji co 15 minut v těch bolestech na wc mě ještě dnes dohání k šílenství. 3.2. operace a okamžitě po probuzení jsem zažil ten nejlepší pocit ve svém životě a to žádnou bolest, kromě operační rány. Neumím tu úlevu po skoro měsíci a půl ani popsat, v tohle jsem ani nedoufal. Po čtyřech dnech jsem šel domů a teď 6tý den po operaci pořád nádherný pocit, bezproblémové fungování, kromě omezení v pohybu aby se člověk nepředkláněl. Jen občas po namáhavějším cvičení, nebo chůzi mě občas projede slabá bolest lýtkem, ale to bude souviset s rehab. Na NEUROCHIRURGII v Liberci odvedli perfektní práci a celé oddělení je úžasné. Teď už nevím co je to prášek na bolest. Omlouvám se že jsem se tak rozepsal, ale to nějak samo. A všem co je to teprve čeká držím palce a těm co se operace bojí - nebolí to a ta bolest za to nestojí.

pedy
2x

Vsechny zdravim. Kdyz jsem toto tema pročítal, rozhodl jsem se take svůj příběh popsat... Pred dvěma lety jsem mel ošklivý pád na sněhu. Po nějaké době mně začala pálit levá noha a hubnout pravá, plus silné bolesti a křeče... záda mne vůbec neboleli. Čtyři měsíce jsem zoufale hledal lékaře který mi pomůže. Začal jsem docházet do soukromého rehabilitacniho centra, kde mne hned druhy den prohledl neurolog z Homolky a okamžitě zaridil prijem. To uz jsem bez berli neudelal ani krok... Po sedmi dnech v nemocnici mi operovali plotynku l1-l2.... Jak jsem se probral z narkozy, obrovska uleva.... Bolesti pryč. Po třech mesicich poctivych rehabilitaci ve mne prasklo a obrovska bolest zad... Kazde rano po vstani z postele tak do minuty mi prasklo v zadech (nešlo se ubranit řevu.... příšerná bolest). Na mr zjistili ze po operaci se mi pohybuje l1 a vyjel do míchy zbytek plotýnky. Nastesti mne brzo znovu operovali jinak bych si asi prostřelil hlavu... Takze dnes mam l1 a l2 sesroubovany, zadam o ID protoze nejsem temer niceho fyzicky schopen.... A bojim se abych nesel znovu pod nuz... Vsem preji at to vyjde na poprvé.... Petr.

Pavel
2x

Zdravím,je mi 33 let ,bez jakýchkoliv zdravotních problémů až do 8/2014 ...najednou bolest přes hýždě do nohy a asi to znáte.Týden na Neuro ,infůze léky ,MR výhřez L5/S1 14mm sekvestrujíci a bla bla:-(( Necitlivost prstů na noze a kotníku.Během dvou měsíců 2xkaudál (Dr.Pěchov Karlovy Vary ...super profík a člověk :-) a pak 2xPRT v Sokolově (MuDr.Trnková ...velmi v pohodě lékařka,ochotná ,milá) Pak rehábko,trochu klid a dva měsíce jsem měl po starostech. V prosinci opět bolesti a vše dokola,v lednu týden na Neuro ..infůze,Tramal ,bolest. Opich PRT ..pomohl asi na tři dny:-( kaudál situaci ještě zhoršil.Doporučení k operaci FN Plzeň.To jsem odmítnul a zkusil ÚVN Praha Střešovice ,16.2.konzultace,nová MR ...výhřez větší a celkově stav horší. Termín operace díky ochotě MuDr.Saura ,který viděl že už sotva lezu stanoven na 3.3.2015 .Těch cca 14 dnů do operace jsem už jen lezl skoro po čtyřech a nevydržel stát víc jak minutu.Na operaci jsem se těšil,ikdyž jsem měl obavy. Teď jsem 5 dní po operaci a je to strašná úleva. Uvidíme co bude dál,ale zatím jsem spokojen. Nevím na co jsem čekal,prostě asi větší výhřezy prostě nezmizí. Kdo to tak má,neváhejte a běžte,nedá se to srovnat s bolestmi před. UVN Praha Střešovice jen doporučuji!! Držím palce všem ,které to čeká

Honza
1x

Pavle trochu podobný příběh jako u tebe 37let také Sokolovák takžel éčba probíhala stejně jako u tebe musím teda pochválit Dr.Bauera (SoNem)super přístup atd.Jinak Sokolov asi stejně jako všude málo doktorů takže je paráda kdyz si v tom nejhorším tak nemáš kam jít pouze ambulance v nemocnici.No proč píšu nejprve ti chci popřát at se vše zdaří a brzkej návrat do ZIVOTA a protože jsem v bodě kdy hledám kde se nechat odoperovat a zrovna Plzen mě vcházela jako nej tak proč ses ty rozhodl pro Prahu no prostě hledám info kde sou nej předem dík a drž se to dáme

;-)
1x

Fnkv,Homolka mozna UVN doporucuju Homolko . Ta je v Cr top .

Marek

Dobrý den chtěl sem se zeptat jestli někdo máte zkušenosti z operací kdy máte posun obratle 2mm a v tom obratli ještě ploténku 8mm.Doktor mi říkal že ta operace je riziková a tak ted nevím co mám dělat prý si na to mám zvyknout a zkusit s tím žít prý že sem mladý na operaci je mi 29,že se to nemusí povést.Jenže já sem odepsanej nic nemužu bolesti jak hrom,a to je slabé slovo.Byl sem v olomouci tak se chci zeptat popřípadě jestli máte zkušenosti z olomoucípopřípadě z jakým doktorem.Říkali mi že plotenku budou muset nahradit a sešrubovat obratel tak se bojím a sem v uzkých ,sem doma už osum měsícu, vubec nežiju je to jak v kriminále a lidé co neví co to je se posmívají že su invalida,nebo že simuluji takže nic příjemného.Aby lidé pochopili podsatu věci jak na tom sem tak by potřebovali aby si to uvědomili mě vidět na vozíčku jinak to zdrávému člověku nevysvětlím.Takže děkuji za informace jestli nějaké budou

ivana
2x

Jsem šest let po operaci ploténky L4-5 8mm.Jsem ze severní moravy,ale nechala jsem se operovat v Praze ve Střešovicích.Měla jsem velké bolesti,pohybovala jsem se pouze s berlemi.Od té operace jsem zdravá,už tři roky mám dvě zaměstnání a opravdu nemám problém a to mi bude letos 50.Držím palce.

Jiří Tojšl
1x

Dobrý den, mám výhřez v bederní oblasti L5/S1 velikost 7,5mm a tlačí mi na nervový kořen S1. Operaci jsme s neurologem zatím odložili. Chodil jsem na rehabilitace, pravá noha mě brní dál, občas střílí bolest do celé nohy. Poraďte, prosím, na koho se obrátit s dalším cvičení, abych dostal plotýnku do původní pozice nebo to už nejde a čeká mě stejně operace? Co cvičit dál-jen Mckenzie nebo Dornovu metodu nebo další jiné cviky? Kde doporučujete operaci? Četl jsem o dobrých zkušenostech FN Olomouc a Hradec Králové, Na Homolce, Liberec

Mato

Dobry den, skuste určite sm system ale naozaj poctivo 3-6 mesiacov, ja mám vyhřez 10 mm l5s1 ak do pol roka nedojde k naprave operacia je nevyhnutna...ale treba jednoznačne bojovať sm system funguje na 90 percent!!!

Rena
1x

Dobrý den, 5 měsíců žiji v úporných bolestech , prodělala jsem MR kde něco málo našli/popis radiologa/, ale prý nejde o kořenové dráždění,tak mne propustili z nemocnice, a ať si zajdu k psych.Lékař který mne vyšetřoval v nemocnici nedokázal snad ani snímky z MR listovat, natož v nich něco najít a překontrolovat po radiologovi. Pokračující bolesti, nemožnost sedět ,ležet pouze v úplně rovné poloze, bolest ,kříže,hýždě,stehna a palce u nohy nebyla pro nemocnici dostatečným signálem.Teď po cca 5 měsících kdy můj úžasný ortopéd boj a hledání nevzdal , potvrdilo ct výhřez 5mm a útlak L5/S1 kořene.K tomu výhřez na krční páteři na 2 místech po 3a4mm a k tobu hrudní páteř výhřez 4mm s dotykem a útlakem durálního vaku.Doporučena operace.Ráda bych tímto , všem co máte bolesti doporučila bojovat a pokud Vám nějaký bl.... nevěří a má Vás za ps.pacienta, bojujte dál.Já u psych. byla protože z nezájmu a nepříjemného přístupu v nemocnici jsem měla dost velké deprese.Až budu mít po operaci a bude lépe,chystám se podat žalobu.Operovat se samozřejmě nechám jedině jinde, než v té nemocnici kde ze mne udělali blbce.Držte se všichni.

Verien

Ááách joo :-(...to je šílený,když jste v bolestech,doktor nevěří a posílá Vás od ďábla k čertu :-(......znám to sama...před 7mi lety.....jako by to bylo loni :-(.....hodně pevných nervů a zdraví :-)

Verien

I já bych se ráda podělila o svůj příběh.Před více lety jsem docházela na rhb kvůli bolestem bed.páteře,sem tam injekce,prášky stále.Po autonehodě a následném otřesu mozku jsem občas mívala bolesti,zatuhnutí krční páteře,ale po zábalech a masážích jemnou technikou se vše zlepšilo.Tak jsem to ,,pytlíkovala" několik let,u toho chodila do velmi fyzicky náročné práce,kterou jsem zvládala díky užívání léků,protože mi nikdy žádný lékař neobjasnil,že bych se stavem mé páteře neměla takovou činnost vykonávat.....,vždy mi to připadalo,že mi ,,trošku" uleví a jsem zase zdravá,dle jejich slov.Nicméně 9/2008 jsem při práci pocítila vleklé zhoršování bolesti do pravé ruky a mezi lopatky,tak jsem si říkala,že si doma zacvičím protahovací a posilovací cviky,trochu se vykřupu a bude dobře.A ejhle.....druhý den(sobota),mě v šílených bolestech,kdy už jsem musela mít ruku výš než hlavu,jinak se to nedalo vydržet,špatně se mi dýchalo,vezla kamarádka do nemocnice na nervové v domění,že dostanu injekci,jenže jsem byla ihned hospitalizována,když doktorka viděla,jak v noci chodím bolestí na chodbě a nemůžu spát,držím ruku nad hlavou,smála se,že je to směšné(to bylo super chování),bylo mi řečeno,že už se nesmím vrátit do práce a v tu chvíli se mi zhroutil svět,najednou jsem si připadala nepotřebná,v bolestech,hrůza......,dostávala jsem haldu léků,opiáty injekce , kapačky a po 10ti dnech primář pronesl,že pro neúspěšnou léčbu mě propouští domů....byla to také reakcena to,že jsem nechtěla na operaci do nemocnice,kterou mi doporučili,že s ní mají smlouvu.Odsud jsem tedy jela k ortopedovi,který mě ošetřoval,ten řekl,že musím být pod lék.dohledem,ploténka C5/6 je vyhřezlá 9mm a to je velký nález a hrozí ochrnutí.Samá lepší zpráva se na mě sypala z různých stran.Zařídil mi tedy hosp. v jiné nemocnici,kde jsem pobyla měsíc,dostávala další opiáty injekcí,prášky a morfium do kapačky(panečku,to mi bylo vždycky dobře),jenže se ze mě stal feťák závislý na morfiu,vygradovalo to panickými atakami,šílenými stavy,prostě průšvih.Do toho stále velké bolesti,kdy jsem pouze ležela,i na wc jsem musela mít doprovod.Po měsíci jsem jela sanitou Na Homolku,kde mi údajně ortoped dohodl nástup k operaci.Jenže......nejen,že jsme tam čekali přes 3 hodiny,saniťák 3x připomínal,že tam čekáme,sestra to zaregistrovala,ale nic se nedělo.Doktor nakonec vůbec o domluvené operaci nevěděl.To bylo 4.11 a volný termín k operaci prý má až v únoru.No to jsem se málem sesypala,že s tou bolestí tak dlouho nevydržím,tak se tedy snažil a našel termín na 4.12.Byl to sice měsíc a dlouhá doba(to znáte všichni,kdo jste si těmito bolestmi prošli),ale lepší,než do února.Jela jsem tedy opět domů,kde se dostavily panické ataky,odvoz RZS,na nervovém mi sdělili,že mě nemají kam uložit,tak abych jela domů....to jsem si nenechala líbit,i přes to,že jsem v záchvatech nemohla pořádně mluvit.Uložili mě tedy do LDN(bylo mi 35let,takže šok),ale byl tam ten nejhodnější primář na světě,který i sám volal do Prahy,zda opravdu nenajdou volný termín,ale nenašli,nakonec se stejně operace posunula o 4 dlooouhé dny,ale dočkala jsem se.Jen jsem nechápala,proč jsem musela příšerně trpět a být zfetována s následnou(dodnes) léčbou,že mě od 21.9 operovali až 8.12......s verdiktem:,,Teda,to je ale opravdu velký a nebezpečný nález a jediná možnost je výměna ploténky(implantát). Ty obrovské bolesti byly po probuzení z narkozy úplně pryč a já byla v jiným světě,ovšem bez problémů nejsem,bolesti jdou i do rukou a navíc stále řešíme bederku,kde se bolesti vtíravě a nenápadně zhoršují.......takový kolotoč hrůzy už ale zažít nechci. A tak vám všem přeji život bez bolestí...a když už nějaká příjde,aby byla jen chvilková.

Pave
1x

Dobry den. Cet jsem tady toho docela dost a nebudu odpovidat na vse jen kratce.problemy jsem mel dlouhodobe odkladal jse bolesti zad dlouho az to dopadlo tak ze vyhrez byl 13 a 20 mm s utlakem korene m. Nervu castecna pareza pdk coz jsem resil pohotovosti v brne bohunicicj po dlouhych obstrukcich a nazorech toho zda jit ci nejit na opetaci zda je to lepsi nebo ne tak jsem nakonec sel.ted lezim na nocnicnim luzku a pisi. Na operaci jsrm byl pred vcerejskem nic prijemneho ale nic co se neda prezit. Prvni den po opetaci bolesti injelce pomohou druhy den bolesti znacne mensi odpoledne uz vstavam s pomoci fizioterapeutky sotva dojdu na druhou stranu pokoje ten tyz den uz jaem sjel vytahem dolu si zakourit a to 3 x dnes jsem jiz sam 2 x cvicil vstanu temet bez problemu poperacni bolesti minimalni proti bolesti si beru jen prasek a vse je super.jinak plotenka se nevrati nikdy maximalne se vatreba me se zacala vstrebavat a to tak ze zacala delat kol korene srust a o to byla operace horsi takze se neni ceho bat.zrovna ted tu byl lekar ptal se na stav vstal jsem prosel jsem se po pokoji jen ta prava spicka bohuzel porad neunese moji vahu ale to pujde. Cim dyl se to odklada pri vetsich bolestech jen horsi dva dy jsem se plazi na zachod po 4 v bolestech ted se citi fajn

Roman
3x

Dobrý den, i já se přidám a podělím se o zkušenost s výhřezem...je mi 29 let, občas mě boleli záda to asi z toho důvodu, že jsem sice sportoval (někdy až moc) ale strečink před a po výkonu byl slabý a někdy žádný. Vždy se to dalo ale až na konci srpna 2015 mi po běhání začala jakoby trnout zadní strana stehna na levé noze. Myslel jsem si ,že jsem se jen přetáhl, ale ráno dalšího dne to přišlo...vstát z postele - neskutečný problém, udělat si snídani ve stoje nemyslitelné, naprosto ohromující bolest v oblasti levé hýždě vystřelující s obrovskou intenzitou až do chodidla s tím, že je půlka chodidla absolutně bez citu(jako po umrtvení). Týden léčeno v leže na gauči pod práškama - samozřejmě bez efektu, tak jsem šel k mé praktické doktorce ,aby mi řekla co mám dělat, protože pro samou bolest jsem byl totálně bezradný. Nasadila mi injekční millgammu a Mg prášky, 10 dní bez jakékoliv změny. Poté návštěva neurologa. První věc co my řekl ještě ve dveřích je "to je plotýnka, to je jasný, něco píchneme a doma si sedni do kouta a zamysli se nad sebou ,jestli toho nemáš moc." Nepopírám, asi jsem to opravdu přehnal, ale diagnóza bez vyšetření mi přišla nedůvěryhodná. Ještě že mi napsal aspoň kapačky a neschopenku. Absolvoval jsem tedy prokainovou infúzní léčbu. Moc to nepomohlo, ale od spoluležících jsem se dozvěděl o jednom doktorovi v okolí co prý už spoustu lidí spravil...po jeho návštěvě se mi tak jak si ulevilo, těžko říct jestli to bylo tím jak se mnou cvičil(připadal jsem s jako figurína na které trénují bojovníci MMA:-)) nebo tím, že jsem byl plný očekávání a nadšení. Po druhé návštěvě už to tak výrazně nepomohlo, ale rozhodl jsem se že po měsíční neschopnosti půjdu do práce a domluvil jsem si rehabilitaci. 14 dní na RHB bylo super, ale potom se to jakoby vrátilo. Návštěva pohotovosti v FNOL kde mi paní doktorka ( na pohotovost byla až moc milá) poradila ať si nechám od neurologa napsat MR páteře, že se jí to moc nelíbí. Nedalo se jinak musel jsem zatahat za nitky po všech známých pracujících ve zdravotnictví a ujala se mě neuroložka, která mi po prvním vyšetření napsala MR( čekací doba 2 měsíce mě nepřekvapila) abych si toto čekání zkrátil, domluvil jsem si další RHB v OLÚ paseka. Standardně cvičení v bazénu, válení ve vaně a elektroterapie byli příjemné ale efekt nedostačující, ale fyzioterapeut kterého jsem dostal byl naprosto úžasnej. Doporučeno cvičení i doma, ukázal mi cviky a namasíroval mě. Ten mi pomohl asi nejvíc a patří mu největší dík. Na MR se ukázalo že mám 2 plotýnky vyhřezlé jedna je 6mm a druhá 6,2mm a navíc mi praskla a obsah této plotýnky mi vyjel tak super že mi tlačil na nerv. Neuroložka se samozřejmě zhrozila a poslala mě na konzultaci na neurochirurgii do FNOL. Po této konzultaci kdy doktor na mě nevěřícně zíral že jsem přišel po svých prohlásil, že kdybych přišel hned v září tak už jsem po operaci. Na snímku z MR mi ukazoval podle jeho slov ten "brambor" co mi tlačí na nerv a říkal že se někdy stane takový malý zázrak a obsah ploténky se vstřebá a v ploténce se nahradí nějakým vazivem. Proto mi napsal další MR( tu už mám za sebou) a jdu 26.1.2016 na kontrolu na neurochirurgii aby jsme viděli jak to vypadá. Jinak cvičím každý den , někdy i 2x. chůze už bez obtíží. Dokonce jsem začal pomalinku běhat, jezdit na kole a posilovat. Samozřejmě vše opatrně. Na začátku října jsem neušel kuse ani 500m ale teď už mám za sebou i 10km a v pohodě. Občas mi ještě po zádech přejede taková malá bolest něco jako milion jehliček od beder až do lýtka ale nic co by se nedalo vydržet. Takže všem doporučuji opatrně cvičit a hýbat se ale před tím se poradit s dobrým fyzioterapeutem a nechat si doporučit cviky. A hlavně to nevzdávat a bojovat, než do sebe nechat řezat a stát se otrokem farmaceutického průmyslu tak budu radši do konce života denně 15 minut cvičit:-)

Lucie

Tak jsem 5 den po operaci odstranění výhřezu ploténky a úžasný pocit.. 3 měsíce jsem trpěla jak nikdy v životě.. Práva noha skoro ochrnuta a ty bolesti neskutečný.. Ale jak jsme psala 5 den po operaci a já chodím opět narovnana bez bolesti.. V Českych Budějovicích na neurochirurgii mají doktori zázračné ruce i péče super.. Jsem naprosto spokojená.. Všem přeji aby se to povedlo jako u mě :)

Filip 31

Ahoj zitra operace - Motol. Asi 7 let zpet pad na lyzich, letel jsem po hube. Hodne dlouho nevedeli co se mnou a ja uz na to kaslal. Nedavno jsem se rozhodl, ze to prece nekdo musi vedet a jeste ze tak, nechat to byt dalsich x let, pry jsem mohl ochrnout. Az bude po vsem, za par dni dam dojmy po operaci, jestli si vzpomenu :)). Tesim se na vysledek a ulevu, snad!

Filip 31

Tak jsem tu, vsechno mam za sebou, operace bezbolestna, samozrejme to pak boli, ale prirovnal bych to k narazenine, stejne jste pod opiaty. 2. den po operaci uz skoro nic necitim, muzu se volne prevalovat a budu pomalu zkouset chodit, nechte si zavest cevku na moceni, s bazantem se to neda ze zacatku :) Vyndavani drenu ze zad je bida, ale po tom co jste si prozili s plotynkama se to par sekund da prezit. Snad uz zitra pujdu domu, skvela pece 24/7 Motol Spondylo - pod panem Dr. Stulikem. Velky dik, nic neboli a po letech uleva. Par dni si tu polezite, par mesicu doma, ale stoji to za to. Neberte vse doslovne, kazdy pripad je jiny, ja mel bederku, u krcni to muze byt jinak. Vstriiic ke svobodeee! Drzim vsem pesti a nemejte strach.

Jara

Zdravim vechny 32 let v září 2018 na stavbě zdvih bečky s vodou a samozrejmě zádama. Zabolelo voklepal sem se a delal dál a druhej den no znáte to. Neschopenka nezabirajici analgetika aulin nimesil diclofenac zaldiar gordius u kazdyho max davky a nic neurologie poukaz na MR cekani nastesti jen 3 tydny. Vyhrez L4/L5 6mm v pravo no nelezis nesedis prohlej na levo pri chuzi no hnus spanek max 1,5 az 2 kdyz dobře. Utlak L5 kořen prava noha jako by nebyla. Operace FN Brno Bohunice hned druhy den po nastupu tak ze skoro bez cekani. Hned po zakroku uleva zadny prasky nebyli potreba a to mi az ve spitale dali opiat s to byla na dve hodly uleva. Operace v celk. Narkoze bez potizi odstranil se vyhrez hned drihy den po zskroku vstavacka pomalu cvicit na postely a po trech dnech uz cvicko s rehabilitacni a po tejdnu mazej. Doktori super hlavne pan doktor Sova co me operoval a cele neurochyrda vcetne vsech super nemuzu si stezovat od zakroku zatim 15 dni chodim lezim cvicim nepoznam ze sem byl operovanej ale samo davam bacha nezvedam nic i kdyz mam 2,5roku synka tak je to horsi odolat ale snazim se pistupovat dle instrukci. Nezkousel sem zadnej pokus o napravu pred zakrokem ja rovnou sel a ty dva mesice pekla uz doufam nikdy nezaziju dyz jeste neco shodim a udrzim si disciplinu v cviceni a pristupu k zadum. Jinak za me zatim supr uvidim dal operace se nebat. Vsem preju napravu at uz s operaci ci bez. Omluva za trosku chaoticky napsany. ;-)

Luboš 48 let

Mám vyhřezlou ploténku L4/5 7 mm Je to na operaci?občas si nemohu obout ponožky hlavně poránu.teď ,měsíc po těch největších problémech jsem celkem v pohodě,jenom někdy pálení a vystřelování do levé hýždě.jinak mihu dělat vše jako dřív a to jezdím i motokros.prosím o radu

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce