Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Bolest bederni pateře

Bolí mě bederní část zad,plave mi tam L4aL5 obratel tlačí mi na míchu a strašně to bolí a nikdo my to nevěří.Neschopenku mám od 13.2.08.Mám za sebou neurologii infuze a nic.Cvičím,rehabilitaci mám za sebou už si nevím rady pani Dr.obvodní by mě nejraději poslala do práce ale jen kdyby to trochu šlo už bych tam byla sama a neotravovala bych s neschopenkou.Byla jsem v Liberci kde mi řekl pan Dr.k operaci ano ale chodíte takže musíte čekat třeba půl roku.Proto touto cestou poradte prosím.Naschledanou Majdalenka

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jitka

Prozatím vyzkouším nějaké protahování na židli. Našla jsem na internetu nějaké cviky. Možná to pomůže. Ale koupila jsem si ten Almiral, takze když už je nejhůř, tak ramenu natřu, promasíruju a ono to zachvíli povolí. Alespoň předejdu bolesti hlavy.

Jiřina

Dobrý den. Tak to mám opravdu radost, že vám všem Almiral pomáhá. Vím, není moc známý, já sama jej šla koupit na doporučení. Nyní ho zná celá rodina a všem pomáhá. I při úrazech a podobně. Mělo by se o něm mluvit a vědět více.

Mirka

Ale to tak přeci bývá. Kvalitní výrobky většinou nejsou tolik vidět. To tak máte se vším.

Jitka

Tak vám musím říct, že teď, kdy almiral používám asi týden, bolí mě to méně. Možná je to jen v hlavě, ale dřív mě to rameno bolelo hned, jak jsem sedla ke stolu. Teď mě sice začně pobolívat také, ale až někdy odpoledne... to mi příjde super. Jinak jsem přemýšlela o nějakých vitamínech nebo speciálních látkách na podporu kostí a kloubů. Nemáte s tím zkušenosti?

Jiřina

Tak v tomto případě mi nepříjde rozumné jíst nějaké vitamíny a doplňky z lékárny. Přeci jenom je to chemie a pro tělo to není tolik přirozené. Já sázím na přírodní doplňování. Nevyhýbám se jezení chrupavek, občas si doma uděláme domací sulc, děláme pořádné hovězí vývary i s kostmi, kde můžu, použiju želatinu. Ale i některé druhy ovoce obsahují kolagen, například papája. Proč toho nevyužít...

Jitka

Snažíte se doplňovat přírodní kolagen, ale evidentně vás bolí záda. Třeba byste také měla popřemýšlet o nějakém doplňku stravy...

Jiřina

To máte pravdu, ale já si nemyslím, že by mě záda bolely kvůli chybějícímu kolagenu. U mě jde spíše o špatné držení těla. Na tom samozřejmě pracuji a snažím se vše napravit. Často se ale neuhlídám a pa mě záda bolejí. Pak příjde na řadu Almiral. Ovšem poslední dobou už jen občas :)

Honza

O lokálně působících NSAID se mluví hodně. Od brufenu přes diclofenak až ketoprofen, vše je v masti na kožní použíti. Efekt je ovšem nízký a malý. Látka špatně proniká hlouběji do tkáně a otok tlumí jen místně. K lékům je to lak třeba užitečný doplněk. Ale pri silnější bolesti bych volil klasická analgetika. Na začátek samotný paralen v dávce 1 a půl tablety, nebo kombinovaný zaldiar. Lokální přípravky mají malý účinek. A masivní reklamu

Lukáš Maštera

Zdravím, nějaká rada na bolest zad ? Mám sedavou práci.

Honza

Cvičit. Zkusit volně prodejný guajacuran. Uvolňuje svalové napětí lehce. Pokud už bolí víc, zkuste lokální gel s brufenem nebo jinou léčivou látkou tlumící bolest a zánět. Pokud léky, bohatě stačí 200 mg ibuprofenu. To je půlka běžného Ibalginu. Účinnost je srovnatelná i s opioidy

Andrea

Dobry den, mate nekdo zkusenost se zanetem ledvin? Uplne nahle me zacala bolet bedra, ale myslim, ze je to spise od nachlazeni ledvin. Vite, jak to poznat?

Jiřina

Paní Andreo, zdravím Vás. Myslím si, že pokud by šlo o ledviny, poznala byste to především pohmatem. Pokud zmáčknete místo, kde se ledviny nacházejí, ucítíte velikou bolest jakoby zevnitř. Je to opravdu nepříjemné a dlouho byste s tím nevydržela.

Andrea

Hmmm bolest cítím od kostrče cca k žebrům. Když si mačkám okolí ledvin, necítím žádnou zvláštní bolest, spíš takové mravenčení.

Jiřina

Andreo, jděte k lékáři. Sama jistě cítíte, že to není normální. Čím dřív se to podchytí, tím lépe.

Andrea

Ja nevim.. Dnes mi to treba prijde lepsi. Vsichni mi rikaj, ze to jsou zada. Mozna to jsou vazne zada. Nevim... Jeste uvidim, jak to bude vypadat. Kazodpadne pkud to budou zada, nepoletim hned za doktorem. Zkusim si to vylecit doma.

Jiřina

K doktorovi byste každopádně měla jít tak jako tak. Ale pokud by to byla opravdu záda, vyzkoušejte si pěkně poskládat ručník, který ohřejete v mikrovlnce a vložíte ho na záda pod oblečení. Velice se Vám po tom uleví. Ale bacha na vanu a horkou vodu... toto teplo není vhodné, protože podpoří zánět. Já to potom ještě promasíruji s natřu Almiralem a je mi krásně :)

Andrea

Teda paní Jiřino, vy bojujete s bolestí zad, ale mluvíte o tom jako o relaxu :-D

Jiřina

To víte, že to není žádný med. Naštěstí mě to bolí pouze při sezení nebo ležení, takže jsem schopná se o sebe naprosto v klidu postarat. Ale to vítě, že je to nepříjemné a nějak se toho zbavit snažím. Když usínám bez bolesti v bedrech, je to pro mě jako pohádka.

Karolína

Dobrý večer, mohl by mi někdo prosím poradit, co je dobré proti bolestem zad ?

Jiřina

Dobrý den Karolíno, máte krásné jméno. Jak jste si asi už přečetla, já z farmaceutických výrobků preferuji Almiral gel. A takové ty babské rady už jsem napsala výše. Tak vám držím palce, ať vás to přejde co nejrychleji.

Honza

Analgetika. Cvičení. Rehabilitace a léčba. Záleží 🙂 první utlumte bolest. Ibuprofen je účinnější paralenu. Mnohem. Navíc tlumí zánět. Stačí půlka tablety, tedy 200 mg. V ordinaci bych vám dal almiral do ramene a poslal na CT a MR

Jiřina

Dnes jsem si udělala radost a koupila si elektrickou dečku. Mám dalšího pomocníka v boji proti bolesti zad :)

Alena

Musim vam rict, ze me teda ten almiral taky na bolest pomaha. I na kolena.

Jiřina

Já jsem tak ráda, když někdo přijde, a potvrdí, že ALmiral vážně zabírá :)

Radek

Taky mě bolí bederní páteř. Mám pocit, že by to mohly vyřešit nějaký cviky. Znáte něco?

Milka

Dobrý den, mám dlouhodobé problémy se zády, protože pracuji jako zdravotní sestra a k práci patří i zvedání imobilních pacientů. Navíc se mi čas od času zablokuje krční páteř a to není zrovna veselé. Vyzkoušela jsem toho už tolik a účinek je vždycky jen na chvilku...

Honza

Cvičit. Pomalu se protahovat. Strechovat. Zkuste po cvičení guajacuran v dávce 400 mg, uvolňuje svalové napětí, nebo si napište do lékárny diazepam 5 mg. Nacvičit správný postoj u pacientů a dodržovat jej. Také jsem zdravotní bratr. Ale už roky na naplastech transtec 70. To po úraze. Beztak tu bolest znám.

Jiřina

Já si osobně myslím, že je důležité se zádům věnovat opravdu svědomitě. Když zdviháte těžké břemeno, měla byste myslet na to, že mají záda zůstat neustále rovná. Takže veškerou zátěž přenést na svaly břicha a stehen. Přes den si na sebe udělat čas a opravdu záda prohřát třeba tou dečkou (samozřejmě ne při zánětu), nebo si zacvičit, pokud vám to pomáhá. Jak říkám, já jsem spokojená s gely z lékárny určené na bolest, ale nedoufám, že mi bolest vyléčí, pouze ji na chvilí zmírní.

Lenka

To jsou presne moje slova :) zkratka kdyz neco boli, vola si to o pozornost. Proto bychom se tomu meli venovat opravdu dukladne. A souhlasim i s tema gelama. Nekdy, kdyz bolest odejde, lepe se ji zbavujeme pote, co prijde znovu, protoze mame pozitivni zkusenost z minula :) mluvite mi z duse

Lenka

Mimochodem Almiral jsem si take poridila a prijde mi super. Rychle zabira.

Teo

O Almiralu jsem ještě nikdy neslyšel. Mají ho v každé lékárně?

Jiřina

Dle mého názoru ano. Jde to běžně dostupný gel na bolest.

Naty

Milko, já jsem teď v lékárně řešila bolesti zad z těhotenství a lékárnice mi říkala o nějaké novince - Revitanerv Strong se jmenuje, že prý obnovuje nervovou soustavu a pomáhá tak lidem s chronickou bolestí zad. Já sama ho vyzkoušený zatím nemám, ale asi ho pořídím mamince pod stromeček:-)

Milka

O tom jsem ještě neslyšela, ale kdyby fungoval, bylo by to krásné. A to má být lék proti bolesti nebo nějaký doplněk stravy?

Barra
1x

Milko, lék proti bolesti to není. Je to komplex vitamínů a různých výtažků, které dohromady obnovují a uzdravují nervovou soustavu a proto je vhodný při dlouhodobých bolestech zad. Kupovala jsem ho mamince a asi po měsíci mi říkala, že cítí úlevu a je schopná lépe fungovat, tak jsem jí koupila další tři balení, protože mi v lékárně říkali, že se ten Revitanerv Strong dá užívat dlouhodobě. Hlavně, aby pomohl.

Míla

A přečetla sis, co to obsahuje? Nic zázračného, jen to, co máš v běžné stravě. Takže ano, kdo je hloupý, ať si do lékárny běží. Jen vyhazujte penízky.

Milka

Moc děkuji za info, ano, hledala jsem a prostě ho vyzkouším, za to (skoro) nic nedám. A pokud aspoň trochu pomůže, bude to fajn.

Adéla

Přátelé, pročítám si diskuzi a zaujal mě Almiral, který vám tolik pomáhá. Jsem v 8. měsíci a záda mě už bolejí dost nesnesitelně. Chodím cvičit na balóně, ale je to opravdu zaměřené především na pánevní dno. Dá se Almiral používat i v těhotenství? Docela by mi něco bodlo.

Jiřina

To Vás bohužel zklamu. Podle letáku Almiral není určený pro těhotné a kojící ženy. Můžete se zeptat doktora, ale myslím, že by to opravdu nešlo :(

Adéla

Jo... už jsem zjistila v lékárně :( Má hodně hodně látek, které působí proti bolesti a pro těhotné to prostě není dobré. Mrzí mě to. Já se na něj už těšila :-D

Lenka

Dobry den, ja Almiral pouzivam teprve kratce, ale me se na nem libi, že je nesteroidni. Casto totiz pripravy tohoto typu steroidni jsou. A co si budem povidat. Steroidy urcite neni nic prirozeneho pro nase telo.

Jiřina

Vidíte, to jsem ani nevěděla.

Lenka

No jo no, pribalove letacky,to je moje. Hlavne cast s vedlejsimi ucinky. Ale prave asi to me presvecilo, proc si ho koupit, protoze vedlejsi ucinky Almiralu jsou minimalni a rozhodne snesitelne.

Renata

:-D tak to jste mě pobavila. Podle mě by vedlejší účinky člověk úplně číst neměl. Pak si to všechno akorát přivolá.

Honza

Lokální použití nevadí, do těla se, resp.do krevního oběhu, téměř nevstřebává. Šetrnější je ale např.paralen. obecně platí, že jednorázově můžete i morfin 🙂

Linda

Ahoj! Přicházím k vám pro radu. Šíleně mě bolí bedra, když si večer lehnu. Co vám na to pomáhá? Jediný, co dělám, že si pod záda dám občas dečku. To mi pomáhá, ale až po dlouhé době.

Monča

Koukám, že na tomto fórku už je to trošičku ohranější, ale mě taky pomáhá Almiral. Nám ho totiž všem doporučuje naše lékarnice. Ale je vážně asi nejlěpší :)

Klára

Neomohly mi ani masáže, ani cvičení, známá mi poradila mazání Thermolka a po namazání mi bolest odejde a hřeje dlouho, je to fakt velká úleva.

Kristýna

Na bolest zad mi celkem dost pomohly gelové vložky do bot a jelikož má msedavou práci, tak i ergonomická židle s rehabilitačními prvky :)

Monča

Jé, vidíte, to mě nikdy nenapadlo, že by pomohly vložky do bot. Ale je to logické. Rozhodně vyzkouším!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce