Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Mám hepatitidu

Máte hepatitidu C?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marie

Jako zdravotní sestra velice oceňuji spuštění těchto stránek, protože se stále častěji setkávám s lidmi z rizikových skupin, kteří o hepatitidě C neví vůbec nic. Marie.

Petra Holanovská

Prodám nevyužitou vakcínu /zdůvodu onemocnění dítěte/ Havrix 720 Junior (vakcína proti hepatitidě A, pro děti od 1roku do 15let). Původní cena 747Kč, nyní 650Kč i s poštovným. Použitelnost 01-2014. Platba předem na účet, férové jednání. [email protected]

petr

To sem fakt nevěděl, že je ještě nějaký C, znal sem pouze A a B žloutenky. Dobrý.

Marie Dvořáková

slyšela sem že ten kdo dostal krev před rokem 1990 by mohl dostat hepatitidu zajímalo by mě zda se mohla už něak projevit a nebo zda při bězném vyšetření krve se na ní příjde

Petr

Krev dárců se v ČR testuje na hepatitidu skutečně někdy od roku 1990. Virus se projeví v řádu dnů až týdnů. Běžné vyšetření krve virus neodhalí, ale asi tak s 80% pravděpodobností zjistí že jsou poškozena játra, což je důvod k podrobnějšímu vyšetření. Pokud máte pochybnost, nechte se v každém případě vyšetřit. Petr

Hana

Mám manžela, který prošel léčbou téhleté nemoci a já jsem si vždycky myslela, že ji nemůžu dostat, jestliže je chronická. Vlastně spolu žijeme pěl let a ani si nepřipouštím, že je nemocný rozhodně by mě nenapadlo, že smrtelně. Sama jsem byla na vyšetření jen jednou a byla jsem v pořádku, ale už je to taky nějakej pátek.

Lulu
1x

A má testy v pořádku? Je vyléčený? Děkuji za odpověď

Helena
2x

U mojho syna bola teraz pred dvoma tyzdnamy zistena hepatitida c .Som z toho nestasna . Robia mu zakladne vysetrenia zatial sa nevie v akom je to stadiu .Bude sa lie cit v Cechach tam aj pracuje .Mam o neho neskutocny strach

Lulu
1x

Dobrý den, u mého přítele se zjistila Hepatitída C, 2 měsíce je již léčen, po injekcích mu není dobře, jaterní testy má lepší, nebojte se, my se už nebojíme, žíjeme s tím jak to je, určitě se s tím dá hodně udělat, kdo ze známych tuto nemoc prodělal, má vše v pořádku a a je vyléčen. Hodně štětsí. Lulu

srita

V roce 1984 jsem po operaci dostala žloutenku typ C,tehdy ještě nevěděli,že je to tato žloutenka,znalo se jen typ A ,B ,asi v roce 1998 jsem po prvé zkusila léčbu Pegintronu a Rebetonu,celkem jsem to musela opakovat 3x,nyní jsem 2 roky po léčebné kůře a zatím mám klid,sice nemohu vše jíst,stále držím volnou dietu,ale cítím se dobře,prý se člověk musí s tou nemocí naučit žít,zvládám to dobře.

eliška

moc vám to přeji

KKKK

Nedavno jse prodelala banalni infekcni onemocneni. Vzhledem k me drogove minulosti jsem si [jen tak pro jistotu] zazadala a vysetreni na HCV. Nemela jsem vubec podezreni... Lekar mi tuto informaci sdelil, jakovby mi predepisoval Paralen a ja ted vubec nevim , co delat... Hrabu se v lekarskych knihach, kde se docitam o celozivotni diete a jibych omezenich, pricemz sance na vyleceni neni velka. Ma to vubec smysl? Trapit se s Interferonem a sance50 na50? Ani nevim, jak tato nemoc ovlivnuje plod. Puvodne jsme v nejblizsi dobe planovali miminko......[asi ne ]. Pujde to vubec nekdy? Nyni uz dlouho nic neberu a ziju tzv. normalni zivot. Prosim, poradte mi nekdo. Dekuju.

jptet

jestli chces jeste poradit a sledujes tyto stranky tak mam zkusenost jsem po lecbe interferonem ozvi se

kol

píšeš,že jsi po léčbě.zajímalo by mě jestli ses uzdravil a jek si léčbu snášel,já se léčím něco přes měsíc a zatím se to dá.díky

Míša

Pro jptet...jestli se tě mohu na pár věcí optat z důvodu léčby,která mě čeká,ozvi se na [email protected]ík.

Káťa

ahoj jsem nakažená vyrem C se kterým se ted léčím 3 měsíce s léčbou nemám žádné problémy ale jediné co mě trápí je to že moje váha hrozně klesla o 10kg za 2.5 měsíce poraď mi co mám udělat proto abych alespoň nabrala 1 kg jinak mi bude chtít můj lékař přerušit léčbu.byla by to hrozná škíoda proto že moje jaterní testy mi prý klesly za 14 dní rekordně.

Daniela

Dobrý den, dovoluji si reagovat na Vaši nabídku rady a výměny zkušeností po léčbě hepatitidy C. Hledám někoho, kdo léčbu interferonem prodělal pro svojí mámu, která léčbu brzy začne. Nikdo z naší rodiny netuší, co to obnáší a informace, které máme, nejsou moc pozitivní. Eventuelně by stála i o osobní setkání. Děkuji předem za jakékoliv info

Petr

omlouvám se za špatně napsaný odkaz. Má to být http://www.hepc.cz

marc

ahoj Danielo.Reaguji na vas dotaz.Prodelala sem lecbu interferonem a rebavirinem.Lecba trvala cely dlouhy rok,je mi 28 let a k tomu mam dve deti.Myslim,ze se to da zvladnout,ze zacatku mi bylo docela zle,zhubla jsem asi 6-8 kg,casta unava atd.Po rocni lecbe musis cekat jeste pul roku nez se dozvis vysledky,mne se to nastesti povedlo a jsem zdrava.Citim se dobre a jsem moc rada,ze to mam za sebou.Nezoufejte,take jsem myslela,ze snad brzo umru,ale neni to tak.Muzu se zeptat,kolik let ji ma vase matka a jak k ni prisla.Ja brala drogy a mela jsem ji zhruba 5-6 let.Vim,ze zalezi i na tom kolik let ji mate,abyste se mohl vylecit,cim min let tim vetsi pravdepodobnost vyleceni,ale to uz jiste vite.Preji mnohon sil a hlavne to zdravi.

Ivana

Přítel (30)je před léčbou-prosím napiš nějaké zkušenosti.Díky moc Ivana

Misa
1x

Ahoj.Kdyz si po lecbe tak mi muzes presne rict jak se to cecko prenasi.Kazdej mi rika uplne neco jinyho...Mam totiz kamose a ten ma cecko a chtel by se mnou chodit.Ma me rad a ja mam rada jeho ale nerada bych se nakzila.Prosim odepis mi na [email protected]

káťa

dobrý den budu se snažit vám zodpovědět ty otázky nač se ptáte.Jsem 21 lletá maminka 9 měsíčního chlapečka a mám hepatitidu C už přes dva roky.S kterou se teď momentálně léčím 3 měsíce.Po Interferonu mi vysichá v krku a to je jediné co mi po něm je jinak ho snáším perfekně beru ještě prášky 2 ráno a 2 večer.Když je žena těhotná a má tuto nemoc tak to neznamená že její miminko toutonemocí musí být nakaženo není to pravidlem.Já jsem velice šťastná že můj synek je zdravý a nemusím si pak vyčítat že jsem ho nakazila.Člověk můsí podle mého se opravdu odhodlat a do jednoroční léčby se pustit aby se vyléčil.po třech měsíců v léčbě se dělají testy kolik máte v sobě vyru a pokud se ukážeže léčba splnuje to co má pokračuje se dál ale pokud by vyr ve vašem těle byl stejný léčbu ukončí a budou čekat

Alina

Tiež mám céčko a má ho aj môj syn, je z dvojičiek a jeho brat to nemá.Keby sa o mojej chorobe vedelo... údajne sa dajú urobiť opatrenia aby sa pri pôrode dieťa od matky nenainfikovalo. treba sa poradiť s lekárom.

Ivy
1x

až se něco dozvíte prosím dejte mi vědět na [email protected]é jsme plánovali miminko a přítel má C.Vím jen že na plod se přenáší jen z matky.Děkuji

z

pokud se přítel léčí, nesmíš otěhotnět!!! bo ty léky by plodu ublížily. ještě rok po léčbě nedoporučují těhotenství. Můj manžel měl žloutenku a za půl roku mu ji vyléčili, ale byla to nějaká studie Pegasis nebo tak nějak se to jmenovalo, žádné problémy u toho neměl.

Brunni

Ako je mozne, ze za pol roka sa vyliecil na hep. C??? liecba trva ejden rok...hm? Rada sa podelim o skusenosti. mam 25 rok, 3 tyzden sa liecim. [email protected]

z

Jak říkám, byla to světová studie, probíhalo to v Ostravě ve fakultní nemocnice u primáře Rožnovského. Je to opravdu profík.

z

Opravuji název jmenuje se to PEGASYS a už je to u nás i registrováno. :-)

reborns

mám cečko.nyní sem začal užívat interferon.doufám,že se vyléčím.chtěl jsem se zeptat.kdybych se náhodou uzdravil(a já se uzdravím)mohu tuto nemoc dostat znovu,třeba s pití piva?díky

lol

jsem na interferonu a chci se zeptat jestli můžu pít nealkoholický pivo.díky

Petr
1x

lol: nealkoholické pivo je v pohodě, obsahuje opravdu velmi málo alkoholu. reborns: hepatitidu C můžeš dostat znovu (tělo si nevytvoří imunitu). Nemůžeš ji dostat z pití piva, musel by ses znovu nakazit (nesterilní jehla, apod.). Nicméně s alkoholem opatrně, i když se vyléčíš, játra pravděpodobně nebudou ve stoprocentní kondici jako u zdravého člověka. Petr P.S. Víc podrobností na http://www.hepc.cz

Elischka

to je dobry,ze mazat nazory co se Vam nelibi umite,ale vyjadrit se k nemu a poradit cloveku to uz je horsi...holt dneska v tomhle svete si kazdy musi poradit sam,ze?

debil

Prosim Vas,muzete mi vysvetlit jak je to s vypadavanim vlasu?Jaka je sance,ze se mi to vyhne?Fetovala jsem, tri roky,asi tak jednou za ctrnact dni,pozdeji uz na raz ve vetsich davkach.Ne vzdy jednorazove...strasne se bojim,muzete mi poradit prosim?dik

dada

Vcera mi doktorka oznamila,ze mam rh-pozitivni,takce cecko.Manzel sel na testy dnes,mam strach.Drogy neberem,kakaradila sem s holkou co ji ma,chovala sem se u ni jako doma.mam jet do Pardubic na odbery,nevite nekdo jak to tam funguje?

magdanela

je to dele nez rok co neziju s otcem sve dcery...zacal brat pervitin, ja ne, tak nam to prestalo klapat... dlouho jsem si zvykala, ze jsem mama i tata, ale nakonec jsem byla spokojena. ted mam skveleho pritele, veselou dceru ale taky "CECKO"... ziju v nejistote. ted moji temer ctyrletou dceru cekaji testy.mrzi me ze tim vsim musi taky projit. zatim jen sbiram informace a studuju jako skolak. cha vecny student... po novem roce me ceka lecba. tak nadechnout a s chuti do toho... v te sve nejistote mam jeden pevny bod, sveho pritele. vubec se neboji... narozdil ode me!!!

hans

mam cecko maximalne 10 let .ated nedavno na to prisli ,zahajuji lecbu ale mam srach ne osebe ale osve okoli dostavam dopisi od hygienicke stanice anemam stoho dobrypocit me okoli me bere za hrozbu aja mam stoho depku.vzivote jsem udelal mnoho chyb myslim tim drogy a domaci tetovani kamos mi delal kerku a odcat mam asi ito c . ten sroj udelal asi hodne lidi ani je neznam .jen jedno vim aids nemam ated cekam jak to dopadn nevim co stim moje jedina opora je ma zrava pritelkine

Martina

Huraaaaaaa, vylecila jsem zloutenku typ C. Ted budeme mit miminko, ale az za pul roku. Bylo to narocne, mela jsem deprese, ale uz jsou pryc, protoze jsme negativni. děkuju pani doktorce Moravcove z infekce.

Klára

Mám sestru, která měla před 15 lety rakovinu limfatických uzlín, pri operaci dostala krev a nakazili ji žloutenkou typu C. Rakonina je vyléčena. Tehdy ji léčili žloutenku ale pořád má v sobě virus, a jaterní testy má moc špatné. Chtejí ji léčit s drahými injekcemi a zajímá mne či se z toho dá úplně uzdravit. Prosím napíšte mi někdo kdo se z toho dostal. Jakou má šanci? Děkuji Klára

shiva SR

cečko som dostala pred piatimi rokmi, ale momentalne končim interferonovu liečbu.Krv som mala negativnu po štyroch mesiacoch,takže liečba naštastie zabrala.No poznam aj takych čo mali horši typ cečka a neviliečia sa asi už nikdy . . .

jméno a příjmení

pokud budete chtít,mohu vam stouto nemocí pomoci.605971639

MÍLA

MÁM ŽLOUTENKU TYPU C. JSEM NA PROTI DROGOVÉM LÉČENÍ NA DOBU PŮL ROKU.BYLO MI ŘEČENO,ŽE ŽLOUTENKA SE TU NELÉČÍ,ŽE TO STOJÍ HODNĚ PENĚZ.TO VCELKU CHÁPU. ALE MÁM DOTAZ ZDA JE PRAVDA,ŽE NESMÍM MASO-BÍLKOVINY.DÍKY ZA ODPOVĚĎ

hellsbells

Ahoj!Zjistili mi Zloutenku typu C a nikdo mi nic neřekl.můžete mi někdo říct co vlastně můžu a co nemůžu?

Robert
1x

Léčím se ze žloutenky a chci se na něco zeptat.Je tady někdo kdo mi může odpovědět?

fero

Mam hapatitidu B. Jsem pred lecbou peg-Interferonem a ribavirinem. Rad bych slysel nazor nekoho, kdo jiz lecbu absolvoval a jaky to melo prubeh, ale takovy clovek tady asi nebudem a na nemoc uz nemysli)))

M.C

Ahoj, chci se zeptet ,kdyz prijdu do baru kde zjistili ze mam zloutenku tipu C a nechteji me obslouzit. Jak se mam zachovat...neni to protizakonne. Dekuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce