Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Průjem a bolesti břich

Dobrý den, anatomickou příčinu nelze najít, zřetelně se projevují emoční faktory, strava, užívání léků nebo hormonální vlivy. Nemoc se objevuje v období stresů a emocionálních konfliktů. Jsou dva typy dráždivého tračníku: spastický tračník – stolice je nepravidelná, objevují se bolesti, střídají se zácpy s průjmy. Obtíže se často vyprovokují jídlem. Běžné jsou nadýmání, bolesti hlavy, únava, deprese, úzkostné stavy a neschopnost koncentrace. nebolestivý průjem – u druhé skupiny dochází k náhlým a prudkým průjmům, které se často objevují při jídle nebo velmi krátce po něm. Při řešení obtíží je třeba provést celkovou detoxikaci organismu. Je vhodné podávat vcelku normální stravu. Při nadýmání je potřeba omezit příjem pokrmů obsahujících zkvasitelné cukry. Lidé s bolestmi břicha po jídle mohou zkusit nízkotukovou dietu se zvýšeným obsahem bílkovin. Na detoxikaci by se měli použít kompletní detoxikační tablety, které obsahují kvalitní vlákninu (která dodá vitamíny a minerály), probiotika (posiluje imunitu) a prebiotika (živná půda pro probiotika), byliny na ochranu jater a ledvin. Při výběru přípravku poradím.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
xkubikj
7x

potřebuji vědet co mi je když mě bolí břichu a dneska když jsem kadím tak mi tam byla nakonci krev

DULA
13x

Mily pane,myslim,ze mozna budete mit polipy ve streve tato nemoc se objevuje hlavne u lidi s nadmernou konzumaci masa a uzenych vyrobku,konecne stadium je rakovina strev,ale to byva u lidi,ktery svuj problem neresi a jdou k doktorovi az uz je pozde,treba za rok.Mel by jste zajit k doktorovi,je to muj nazor.Mejte se pekne a preji brzke vyleceni.

Nia
2x

Přesně a moc mi to vadí co to je už mě pět dnů blí břicho a mám průjem :/ i s krví :o :(

Marisz

Bolí mi břicho

anonim
8x

prosim pomozte mi boli me bricho nekdy silene a nekdy ma vubec neboli . Uz 5 dni nechodim na zachod na velkou !Prosim pomozte mi

Blanka
31x

Dobrý den, chtěla bych se poradit, mám poslední dobou skoro každý den bolesti břicha s řídkou stolicí, bolesti jsou podobné jako bývá u průjmu. Přes den je vše většinou vše v pořádku,ale večer mi začnou bolesti a s nimi jako by prujem. Nevím z čeho by to mohlo být. Děkuji za odpověď.

Duch
2x

Dobrý den. Kdysy jsem toto také mívala. Zkuste upravit jídelníček a denně vypijte alespoň 2l hermankoveho čaje. Přidejte hodně zeleniny, ubere tuky a z masa jen ryby. Já měla zaneseny organismus a toto pomohlo

Jirka
2x

Dobrý den,chodím do posilovny a používám sportovní výživu např.protein,aminokyseliny ale když jdu na velkou tak to jde ztěžka a ještě je tam krevprosím o radu?Děkuji za odpověd Jirka

Božena
1x

Jirko, zkus napsat na email v předchozím příspěvku 19.2. Měla jsem chronickou zácpu, kdy stolice byla tuhá a často s krví. Nejhorší bylo, když to nešlo tam ani ven. Asi víš o čem mluvím.

imchlo - ok.ivonnach@gmail.com
3x

Mohu doporučit z vastních zkušeností a k řešení spousty zdravotních problémů, produkty české společnosti. Můj vlastní příběh i s obrázkem najdete v sekci zkušenosti, jako poslední: www.okg-fit.cz/imchlo

Jana Zelenková
2x

Velmi účinným přípravkem pro zlepšení zažívání je Emulips Forte (50 ml. Odstraňuje těžkosti žaludku po tučném jídle, problémy s trávením, nadýmáním a zároveň pomáhá regulovat i váhu. Podporuje vylučování trávicích šťáv a žluči, usnadňuje trávení tuků, chrání sliznice trávicího traktu, desinfikuje střevní obsah. Podporuje funkci jater a žlučníku a slinivky břišní. Svým druhotným efektem zabraňuje kornatění cév. Díky vysokému obsahu vitamínu E má i silné antioxidační účinky a pomáhá předcházet vzniku chronických zánětů a rakoviny. Vhodný i při chronické únavě a pro posílení nervové soustavy a organismu. Je čistě přírodní, bez chemických přídavků. Pro více informací navštivte stránky přírodní léčby www.prirodnilecba.deg.cz

asdf
2x

Dobrý den už 5 dní mě bolí břicho, ale nepravidelně. Měla jsem i průjem. Mamka mi dáva prášky proimun a premium občas i artyčok. Když jsi ho vemu na chvíli to přestane, potom to zase začne a přestane a takhle pořád dokola. Už mi to leze na nervy co mám dělat ? Prosím pomozte mi.

Michal

dobrý den , mám problém když jdu na velkou tak na konci mam krev. neboli me bricho ani zadne jine bolesti nemam uz jsem to mnel driv dva dny po sobe ale pak to preslo a az po dlouhe dobe ted dvakrat jsem tam mnel zase krev. muzete mi poradit ci rici co mam delat a co mi je?

Andrea

Radím Vám návštěvu doktora - udělá Vám vyšetření stolice. Může se jednat o vřed, který se vytvoří na konečníku a při větší potřebě dojde k jeho natržení a dochází ke krvácení. Pokud jste starší více než 45 let, hrozí u vás větší pravděpodobnost vzniku nádoru. Rozhodně to nepodceňujte.

Dědek

jdi za doktorem

Michal

jen ze to vzdy zacne mam to trikratt ctyrikrat a pak zase treba mesic nic

Dědek

popiš všechny bolesti a potíže po celém těle a kdo má v rodině zdravotn problémy

Michal
1x

ja nemam prave zadne bolesti a v rodine nikdo nic jako takovyho problemu nemel

KB
2x

Nechápu, proč nezajdete k lékaři? Napsat na fóru bolí mně tam a tak, nebo mám to, Vám stejně nikdo důvěryhodně neporadí. Může se jednat i o banalitu, ale je to lepší než si nechat rozvinout závažné onemocnění...

adina

Dobry den, uz asi po 4 behem 3 mesicu mam tyto problemy: bolesti bricha, unava, bolesti hlavy, unava, nmam chut k jidlu. Byla sem i u doktora, brali mi krev, delali ultravuk a vyter z konecniku a nezjistili co mi je. Mam dost spatnou doktorku. Nevite co by mi mohlo byt? Poradte. Predem dekuji

Dědek

asik to bude chlamydie

ta
1x

Dobry vecer,chtela bych se zeptat ,po vyoperovani slepeho streva me porad boli bricho v tom miste , byla jsem na vsech vysetreni a mam vse v poradku .. Dokonce jsem byla i podruhe na operaci a vse bylo ok. Nevite čim by to mohlo byt? Nekdy kdyz jsem ve velkem stresu tak me to zacne i bolet nebo při teplotnich vykyvech.. Dekuji za odpoved

J
3x

Dobrý den,včera se najedl a pak za 1 hodinu mě začal trápit průjem a ráno když sem se probudil tak mě začalo silně bolet břicho teď je 16:40 a břicho mě bolí furt a průjem a mam taky.

romcq

boli me bricho a mam prujem a hlava nejsu ve sve kuzi muzete mi rict co to je?

denisa

dobry den chtela sem se zeptat ,, boli me břicho a prijem a bolime i žaludek

Anonim
3x

Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat, co to znamená, když se vždycky ráno probudím a začnou mě velice nepříjemné bolesti břicha, potom rychle běžím na záchod a mám řitkou stolici? Na záchodě se opakuje bolest a průjem..

Simona
3x

Dobrý den, mám menší problém, Když jsem dneska ráno šla na velkou, v záchodě jsem viděla celkem dost krve napřed sem si myslela že mám měsíčky ale když jsem šla na malou tak nic pak jsem zase šla na velkou a zase krev, voda celá zbarvená do červena. Mám strach. Co to znamená ??

hdfhfjf

posledni mesic me boli bricho..pres den je to v poho ale vecer zacnou bolesti bricha a trochu prujem..doktorka rikala ze to mam od toho ze nesnidam, nesvacim...ale to je podle me blbost...sestrenka mi rikala ze kdyz ji bylo tolik co me tak to taky mela uplne stejne..ale nevi od ceho to bylo...

didi

Dobry den chci se zeptat mam po dvouoperacích vaječniku ale mam furt bolesti břicha jsem posledni dva tydny unavena a je mi špatně mam problem ze stolicí a bolesti žaludku když se najim a nemam vubec chut na jidlo mužete mi prosim poradit díky

berta
1x

Dobrý den mám bolesti břicha a nemůžu čůrat ani kakat co mam dělat ještě jsem trošičku opilá?? pomozte prosim nebo mi praskne zadek :(((( prosim

Tomáš
1x

Vím ze se tu bavite o prujmech ale co kdyz mam zacpu pres dva tydny bricho me neboli ale ja diky tomu ani necitim ze se mi chce ucitim to az tak po tech 14 dnech kdy uz to nejde ani ven jak to boli :(

Ivetka
2x

Dobrý den,od včerejšího rána mne boli břicho a porad nám průjem, včera jsem si dala ibrufen a na chvíli to přestalo. ..a ve 4 ráno me to zas chytlo. ...porad to pokračuje nevím co mám už dělat. ..akorát me boli už zadek. ..poraďte Děkuji

Miluše Cachtová

Dobrý den, nejlépe zajít za doktorem.

Lenka
2x

dcera před dvěma lety měla podobný problém,při každé stolici krvácela.Dětská lékařka zjistila,že má helikobaktera ve střevech dlouhodobě ji přeléčovala antibiotiky při kterých u dcery docházelo k větším bolestem břich a než na začátku léčby.pak ji chtěla poslat na operaci a to jsem se rozhodla ji léčit přírodními produkty a povedlo se nám to po roce jsme byli na kontrole a paní doktorka se velice divila,že Markéta je zdravá.bylo to nákladné ale účinné a bez vedlejších účinků.Dcera se pochlubila u kamarádek a už máme i dobré výsledky u další pacientky.

Lenka

Kdyby měl někdo zájem o podrobnosti pište na lenka.vonekl@atlas.cz.

katka,11 let
1x

dobrý den, už zhruba tři dny mám střevní potíže. aspoň jednou za hodinu mě začne bolet v podbříšku a celý den mi je tak nějak špatně i od žaludku. občas mi je i na zvracení,ale tak daleko to zatím nedošlo.snažím se teď nejíst nic,co by bylo nějak dráždivé na žaludek,ale stále to trvá. nevíte ,co by to mohlo být a co by mohlo pomoci? díky :)

Jana
1x

Katuško, nejspíš už to víš, psalas to před třemi týdny... podle mne dostaneš mĕsíčky.

Abc
1x

Nic proti odborně orientovaných webům, ale nejste náhodou padlí na hlavu? Bolesti břicha můžou mít šíleně pestrý spektrum příčin, že fakt nikdo nemůže ze židle na druhé straně konverzace určit, co vám je!! Lidi proberte se, v břiše je takových životně důležitých orgánů, že vám fakt nepomůže, aby vás někdo chlácholil, nebo naopak strašil někdo přes net. Pokud mám dlouhodoběji problém s bolestmi břicha a k tomu přidružené sekundární příznaky (průjmy, zácpy, žaludeční nevolnosti), tak se zbalím a dojdu k lékaři...

Michal

dobrý den asi před pěti měsíci jsem začal mít obtíže bolesti břicha,zácpu,průjem nebo řídkou stolici po dvou měsících začaly bolesti i zácpa ustupovat až jsem se cítil skoro v pořádku ale po měsíci a něco se mi vrátili bolesti břicha,průjem a řídká stolice stále trvá chtěl bych radu co by to mohlo být nebo jaké vyšetření v tomto případě podstoupit je mi 21 let děkuji moc za odpověď

Simona

Dobrý den,chci se zeptat co znamena když už mám 2 dny průjem a bolí mě pořad v podbřišku je mi na zvracení a nemám chuť k jídlu.? Děkuji moc za odpověď

pepa

Dobry den. Chtel bych se vas zeptat na nazor.... mam pravidelnou stolici kazde rano. Stolici mam treba dva tri dny pevnou a pak je ostatni dny v tydnu ridsi,ale neni vodnata...spis to jsou takove kousky 1az3cm....na wc chodim jednou denne....tak se to furt opakuje...byl jsem na vysetreni krve a ultrazvuku bricha a ta nic nebylo....co s tim? Co je pricina?

Anonim
1x

Dobry den chci se zeptat ma ridkou stolici spojenou s bolesti bricha trva to uz 8-10dni po jidle a nekolikrat denne musim na wc co je pricina dekuji za odpoved

Standa

Dobry den chtel bych se zeptat mam strasne velky prujem kazdou pul hodinu nebo hodinu musim na WC kdyz du vecer spat boli me strasne bricho a nemam vubec chut kk jidlu poradte my Prosím

barbora 13

kdyz jsem dneska rano vstala začelo mě hrozně bolet břicho tak jsem sla na velkou a bolelo me v podbříšku pak asi za 5 minut jsem šla zase na velkou poradíte mi prosím co by to mohlo být hrozně se bojím jít k doktorovi.

Eliška

Dobry den, strasne me boli bricho a ke vsemu mam horecku. Rada bych vedela jestli to ma neco spolecneho s tou horeckou nebo jsem neco spatnyho snedla. Uz jsem mela dost velky prujem. Prosim poradite mi? Dekuju Eliska.✋

Vráťa

Dobrý den. Vrátil jsm se z dovolené z Egypta.ASi 4. den dvolené jsem dosal průjem. Užíval jsem probiotika / začal jsem už týden řed oldletem/, a Ercephuryl. Doma jsem týden, stolici mám stále průjmovitou , provázenou s bolestmi břicha. Průjem není tak často, jako zpočátku,tak 3x denně. Nadále užívám probiotika a Algifen kapky. Teploty nemám. Dietu už nedržím přísnou. Přecházím pomalu na normální stravu, jím malé porce. Přesto po jídle cítím mírné bolesti v břiše. Rád ych vědě, co mám udělat ještě pro to, aby se můj stav zlepšil do normálu, aniž ych musel navštívit svého prakt. lékaře. Děkuji. Vráťa

Adéla

Užívat probiotika ikdyž nejsou problémy je super. Vyhnete se problémům do budoucna. Já to tak dělám a mám zažívání v pořádku.

Domi
1x

Dobrý den, už 3 dny mě bolí žaludek a okolo pupiku. Pořád mi v něm kručí mám lehčí křeče a zvláštní pálení. Měla jsem jednou průjem. V nemocnici mi nedokázali říct co mi je. Prosím o radu.

Kristyna

Dobry den chtela bych se zeptat , Uz cca 3-4 dny me trapi bolest bricha pomalu me od toho boli u u žeber je to spíš chvilkové ale vždy se to po 15 min vrátí Nuti me to chodit casto na zachod (prujem) (jako by v tom brise se neco hybalo cejtim takove divne tlaky) Obcas i kdyz se nadechnu tak me zacne bolest spis takova pichlava . Kdyz se trochu najim tak je to horsi spis nemam chut k jidlu Nevite co to je?

gádžo Herpesperpes

Dobrý den měl bych na vás moc velikou prosbu. Přítelkyně už přes týden má veliký průjem a bolesti v levém podbřišku, začátkem tohoto zdravotního problémů byla i vysoká horečka ty první dva dny byla asi kole 38.7 až 39.6 a třetí den to pomalu ustupovalo mám na mysli tu horečku

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce