Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Doktori na ....

Dobry den, pred cca 1/2 rokem jsem zaznamenal prvni krvaceni ve stolici. Zkusil jsem nejdrive jeden test na okultni krev a byl negativni. Temer pri kazdem vyprazdnovani me bolel ritni otvor. Tak jsem sel k obvodakovi a ten mi dal jiny test na okultni krev a byl take negativni. Tvrdil, ze to bude nejaka trhlinka, ale doporucil me k odbornemu lekari. Va vysetreni se vsak ceka 2 mesice !!! Nicmene jsem se po 2 mes. dostavil. Doktor me presvedcoval, ze vzhledem k memu veku (30) to nic nebude. Udelal mi vysetreni (pravdepodobne hmatem), ktere velice bolelo. Zaver - nic to neni, jen nejaka trhlinka..... Sel jsem spokojene domu, ale vyprazdnovani je cim dal tim vice bolestive. Ted me svedi ritni otvor i v prubehu dne. Vcera jsem se zkusil sam hmatem vysetrit a zjistil jsem, ze mam v ritnim otvoru asi 1/2 - 1 cm bulku, ktera na pohmat boli. Pokud se ted znovu objednam k tomu "doktorovi", tak zase budu cekat 2 mesice a muze se to jeste zhorsit. Poradte mi prosim. Nerad bych se neschopnosti naseho zdravotnictvi dostal do vyssi faze onemocneni. Dekuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Arpád Bašťúr
4x

Je mi 21 let.Na vojně jsem začal mít problémy s bolestí konečníku.Na chvíli to utichlo, ale nyní se mi problémy vrátily.V oblasti konečníku mam malou bulku.Dá se říct, že mě to bolí v kuse, přestane to jen když si lehnu a jsem v teple.Návštěva WC též není bezbolestná.Můžete mi prosím říct co mi je?Čím to můžu léčit?Děkuji za radu.

Ver
1x

Ahoj, problémy mám podobné. Zřejmě máš to, co já: fissuru neboli trhlinku někde v oblasti konečníku. Někdy se v noci budím křečemi v zadnici. Při namáhavém vyprazdňování je to samozřejmě někdy také hrozné. Bylo mi lékařem doporučeno pořádně se umývat, vyloženě až uvnitř - a mazat se mastmi proti hemoroidům. Pomohlo to. Je potřeba se prostě pořádně vyprázdnit a umýt. JInak nedám dopustit na mast Preparatio H (neboli bývalý AViril H) - bolest tlumí okamžitě! V současnosti jsem si ovšem na druhé straně konečníku nahmatala dost velkou nebolestivou tvrdou bulku, a trápím se, čím to asi bude. Opět budu muset navštívit lékaře, což je samozřejmě největší jistota...

.

Už asi 3 roky mám problémý s bolestí (někdy dost silnou) a svěděním v konečníku hlavně při vyprazdňování. Stolice je většinou trochu průjmová a častější. Ze začátku jsem s těmito problémy nešel k lékaři. Myslel jsem, že se to snad s časem možná nějak uklidní. Teprve před rokem kdy jsem navíc poprvé zjistil krev ve stolici a tak jsem s tím zašel poprvé k obvodní doktorce. Nechala mi udělat test na okultni krev ale ten byl negatívní. Pak mne ještě poslala na vyšetření kolonoskopií, ale ta neprokázala nic závažného. Pouze mne informovali, že se jedná o příznaky hemoroidů. Doposud mi doktoři na to předepisují čípky a mast Faktu, ale uvedené potíže stále přetrvávají a někdy mám pocit jako by i trochu částečně zesilovaly. Mast Faktu mi částečně nachvíli pomáhá zmírnít bolesti a svědění v konečníku, ale nějaké výraznější zlepšení potíží s tím Faktu nedosahuji. V poslední době asi měsíc mne navíc často bolí konečník i při sezeni. Někdy mne svědění nebo bolest i zbudí v noci. Před 3 měsíci mi byla znova podruhé provedená kolonoskopě a opět se při tom nezjistilo nic závažného. Pouze mi při tom doktor nalezl a odstranil nějaký malý polyp. Před nedávném mi doktor v hepatální poradně napsal lék Pyrvinium který by měl být určený proti roupům. Obvodní doktorka mi ale tvrdí, že v mém případě mi Pyrvinium určitě nijak nepomůže. Nevím jak dlouho se budu muset s tím ještě léčit než nastane nějaké výraznější zlepšení. Možná, že se asi budu muset smířit s tím, že tyo problémy mi už zůstanou asi navždy. Nevím, ale někdy mám pocit, že mnozí doktoři asi ne vždy dostatečně vyšetří člověka nebo neprovedou všechny potřebné vyšetření nebo možná i někdy některé nemoci podceňují. Mám rovněž někdy pocit, že doktoři nejdříve se dívaji na to jaké léky a vyšetření mohou lidém předepsat a co všechno jim zaplatí pojišťovna a nebo co si může dovolit zaplatit nemocný sám a teprve až pak podle toho určují léčku.

Martin

Nevím zda víte nebo jste slyšel/a o aplikaci botulotoxinu ,který velmi spolehlivě léčí anální trhlinu, pokud máte zájem o podrobnosti, prosím kontaktujte mě na [email protected].

červík

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit? Jsem studentka vysoké školy v Liberci a ráda bych nastoupila do lázní. Ze studijních důvodů bych chtěla nastoupila již 29. ledna. Je to možné? Má situace se má takto: 31. května 2006 jsem byla na operaci slepého střeva v Jablonci nad Nisou. Poté jsem měla asi 1 a půl až 2 měsíce otevřenou ranku (nezahojená jizva po laparoskopii). Jelikož mám obavy ze srůstů (ráda bych měla v budoucnu děti), tak bych chtěla lázně. Má gynekoložka mi dala doporučení a bývalá obvodní lékařka napsala zprávu. Jenže nyní studuji v Libeci, a tak jsem se od své původní obvodní lékařky odepsala a napsala se do Liberce. Protože ve zprávě je, že bych měla nastoupit do 11. ledna (i být vylečená), tak bych si chtěla datum prodloužit - ze studijních důvodů. A to je ten problém. Paní doktorka na VZP (u nás v Jindřichově Hradci - mé trvalé bydliště) mi řekla, že se datum dá prodloužit, ale že to musí udělat můj obvodní lékař. Má bývalá obvodní lékařka řekla, že datum přepsat nemůže, protože už mě nemá v evidenci a má stávající zase, že tu zprávu nenapsala, tak do ní nemůže zasahovat. Poradili byste mi prosím, jak mám tuto situaci vyřešit? Myslíte, že kdybych tuto situaci vyřešila do nejpozději třeba do 24. ledna, tak bych ještě stále mohla nastoupit? Byly by nějaké poplatky,kdyby mi už rezervovali místo a já bych nepřijela včas ve stanovené datum? Děkuji předem za odpověď J.

Jana
4x

Dobrý den, při anální stimulaci jsem si našla ve střevě nebolestivou tvrdou bulku. V hloubce odpovídající zhruba délce mého prstu. Bulka je velká v průměru cca 4mm, sice nebolí, ale mám obavy o co může jít. Děkuji za odpověď. Jana

Jana
5x

také se mi občas u stolice objeví kousky krve v malém množství.. děkuji Jana

Marie

Taky se mi objevovalo krvácení, bolest, pak i prasklina, ale odmítala jsem s tím jít k doktorovi. Na internetu jsem našla, že jsou to hemeroidy, našla jsem, že je na to dobrý hemostop, tak jsem ho přes net objednala, nebyl vůbec žádný problém ho najít a po několika týdnech jsem měla úplně pokoj.

Jakub

dobrý den přeji.mám takový zvláštní problém.neúčinkuje na mě extáze a lsd.rád bych to zkusil ale at si dám kolik chcu nc necítím.marihuana a lysohlávky jsou bez problému ale jinak jsem nějaký imuní.nemůžete mi někdo poradit prosím.Jakub

Jojo

Neporadím, ale také to na mě neúčinkuje a to je škoda..

Monika

dobry den chtela bych se zeptat dnes moje mamka prisla z prace a stale place a nevi proc sned to nebude nic vazneho

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce