Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Dárcovství krve

Před 15 lety jsem prodělala mononukleozu, byla jsem vylečena a před 7 lety jsem byla přeléčena na toxoplasmosu. Můžu být dárce krve?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Slávka
2x

Zaujímalo by ma, či možem darovať krv, ak som asi pred dvoma mesiacmi prekonala salmonelózu...

Shehrezada

Chtela bych darovat krev ale nevim kam se mam obratit, mohli by jste mi poradit? email: [email protected] ju mockrat

ggzu

nejestolik apujdeto i bez toho tuku

bombr

Myslím si že v ČR nejsou dárci krve a dalších věcí vůbec doceněni!Sám dávám krev a krevní destičky někdy i plazmu!Nemyslíte si to také??:(

Lucie

Ne, to si opravdu nemyslím. Děláme to přece dobrovolně a pro ty, co to potřebují. Pokud jsi šel do dárcovství s tím, že z toho budeš něco mít, tak ses měl obrátit na jiný institut, kde můžeš za odběr obdržet finanční hotovost. Jinak, pokud nemáš na mysli peníze, netuším, co by sis představoval pod pojmem "být doceněn". Přece mít den volna a dostat na něj paragraf je dostatečná satisfakce, ne?

Ann

Sama jsem dárce krve a vím, že krev může darovat absolutně zdravý člověk, jinak to ani nemá smysl dávat někomu krev!! To, že je člověk absolutně zdravý jak po stránce, fyzické, psychické i sociální je jen jeho zásluha a je to také o tom, že o to své zdraví e musí starat. Někdy to i něco stojí, když se člověk zajímá o zdravý životní styl. Nemyslím tím ani peníze , ale čas. Např. jak so zdravě uvařit nebo nevařit a jíst více nevařené stravy, napr. čerstvých potravin. Takže souhlasím i s tím doceněním, ale spíše uznáním, možná ne finančním oceněním nebo by mohl mít člověk více na výběr. Podnikatel si sníží daně, nikdo mu nezaplatí ušlý zisk v podnikání, zaměstnanec dostane volno, ale placené, dostáváme pohostění, ale ruku na srdce, to občerstvení není nikdy o zdravém jídle. A ten zdravotnický personál je nemocný, tlustý až odpudivý. Je mi někdy z nich blbě.Samozřejmě jen z některých, většinou ,hlavně doktoři jsou bezva.

Ela

Já mám tedy štěstí. Personál u nás supr, tlustších doktorek a sester pár je, ale ne moc a jsou taky sympatické. Jinak k jídlu- dávali u nás po odběru dřív balíčky, teď jen tatranku a kafe nebo čaj a stravenku, za kterou si můžem koupit co chcem tam v kantýně nebo jinde. Daruji už 7 let.

kolibr

Tak to teda asi nevíš, co mluvíš. Začni pátrat, co odběr dělá s Tvým tělem Lucko a to za prvé. Potom, až půjdeš k zubaři a zaplatíš za zub nebo plombu v tisícovkách, vzpomeň si na slovo "darovat" a v neposlední řadě, jesti pak víš, za kolik Kč se s Tvojí krví obchoduje. Šel jsem do kolen. Vím, že je to dobrovolná věc, ale jak onemocníš (to Ti nepřeji a nikomu), poznáš sílu peněz a co je to dárcovství, které Ti je na prd. Mě osobně by stačilo, když teda dávám něco zadarmo, abych také měl nějakou úlevu třeba na stomatologickém ošetření aj. Až nyní jem si uvědomil, jak nemorální je postoj státu vůči dárcům. Ale to je každého věc. Přeji hodně zdraví. K.

orsim

Vážený pane, byl jsem také mnoho let dárce krve, ale nyní jsem z několika důvodů přestal. Ten hodně závažný je skutečnost, co to dělá se zdravím dárce. Potom jak nemorální je postoj státu vůči mě. Tak např. v pondělí jdu dát krev a všichni děkují. V úterý jdu k zubaři a za bílou plombu zaplatím docela dost peněz. Kde je tedy ten vděk? Jen ve slovech. A potom, když jsem slyšel v TV za kolik Kč se obchoduje s 1/2 litrem krve, no tak si připadám jako dokonalý osel. Vím, že nikdy člověk neví, kdy sám bude krev potřebovat, ale tyto zkutečnosti....

petulaVVV

Chtěla bych darovat krev, ale nebylo mi 18. A tak se chci zeptat, jestli by to nebylo možné alespoň se souhlasem jednoho z rodičů..........Předem děkuji za odpověď......... e-mail : [email protected]

Kača

Dobrý den, chtěla bych ráda darovat krev,ale nevím o tom vůbec nic.Myslím tím kdo by mohl darovat a kdo ne.Byla bych ráda kdyby mi někdo dal nějaké informace buď tady odpovědět nebo na e-mail : [email protected] Děkuji moc

Nika

Chtěla jsem se zeptat jestli může darovat krev, když mám šelset na srdci...děkuji za odpověď

Nika

šelest na srdci

market

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli zjistijou hned u prvního odběru vzorku krve těhotenstv.Děkujií

lili24

Dobrý den, nedávno jsem ve zprávách slyšela, že je málo dárců krve a že politici uvažují, že budou dárcům za krev platit. Nevíte náhodou někdo o tom něco více? Jinak mi to přijde jako dobrý nápad a konečně někdo dárce docení.

Kamila

Ahoj, chtěla bych se prosím zeptat, jaký je rozdíl mezi darování krve a plasmy? Chystám se jako prvodárce do centra caraplasma, tak bych ráda věděla, co mě přesně čeká? Děkuji moc.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce