Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

KOLOSKOPIE

čeká mě vyšetření koloskopie. Byl jste na tom někdo ? jaké to je ? jak to probíhá a jak dlouho trvá ? díky moc

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Eva
1x

Dančo,já jedla dne normálně,teda dopoledne pak lehký oběd,v 15hod.jablko bez slupky a jogurt.s požehnáním lekaře.Mám za sebou 1/2litru nic moc,ale jsme přeci holky statečne´.

milushka

Danuš a Evi,hlavne se moc nenervujte, zvadli to vsichni tak my taky!ja uz dneska jim jen ryzi,jogurty,presnidavku si dam a piskoty.jak chutna ten Fortrans?jinak je dobre to zacucat treba bonparem nebo zredit dzusikem - to jsem tu cetla na chatu.tak Evi drzim pesticky! Evi, jak ti to dneska dopadlo?

daniela

Jo Evi písni, jaký to bylo a popiš vše dopodrobna, Miluš nedrz dietu, já teď večer měla pizzu, normálně jím, akorát, nejím co má lupky a zrníčka, jinak všechno, taky se v neděli nasnídám a poslední jídlo si dám dopoledne v 11h a to vývar a pak už budu jen pít a hlavně to projímadlo, myslím, že je lepší než pít ty 4litry Fortransu, tohle si naředím deckus deckou a vypiju a pak piju co chci a poslední decku toho projímadla a decku normálního čaje a vypiju na ex a pak zase zapíjím čím chci, je to podle mě lepší. No a Evi to co sijedla to ti doktor dovolil? Mě teda vysloveně zakázali jst už od neděle ráno

jiřík

7.1.2009 jsem prodělal koloskopické vyštření a jak jsem již dříve uvedl nemohu si stěžovat. Horší bylo dočkat se výsledku z histologie. Podle zprávy, kterou jsem dostal, měl jsem si pro výsledek histlogie přijít za 14 dní. Když jsem se tam v očekávání "všeho" dostavil zeptala se mne sestra zda jsem objednaný (i přesto, že jsem jí ukázal zprávu). Řekla mi , že se musím objednat. Žádal jsem, aby mi zavolala doktorku, která mě vyšetřila, dostal jsem odpověď, že je na dovolené. Potom mi řekla, že se podívá zda už je u nich výsledek. To mi potvrdila, ale jak to dopadlo mi odmítla říci, protože to může jedině lékařka. Čekal jsem napnutý další týden a naštěstí byl výsledek negativní. Myslím, že by si mohli uvědomit, že bylo neetické mne nechat zbytečně 3 neděle v nejistotě.

Míla

Pokud lékařka byla na dovolené, určitě jí někdo jiný, z lékařů, musel zastupovat, který Ti mohl sděli výsledek z vyšetření, navíc, když byl negativní. Souhlasím, že takové chování je opravdu neetické.

Lidka
1x

Ahojte všichni, zítra jdu na vyšetření asi už po patnácté.....? Za chvíli začínám pít ten hnus. Protiví se mi to, jen když si vzpomenu. Nevím, jestli to někomu pomůže, ale dělám to tak, že si pytlík rozmíchám ve skleničce - asi 2 deci vody. Ne úplně se to rozpustí, je to hustý. Brčkem piji - konec brčka dám co nejvíc do krku. Nasaji co nejvíc, polknu a zapiji džusem, kávou, čajem, vodou... prostě něčím, co se DÁ. Protože jsem snídala jen velký hrnek kafe s mlékem, snad TOHO ve střevě moc nemám, tak zvládnu vypít přes dva litry tekutin a dva a něco z pytlíků. Zatím mi to vždycky stačilo. Když mám chuť, dám si jogurt nebo něco podobného řídkého a DOBRÉHO. A vyšetření po injekci ... nic nevím, mám prostě opilecké okno. Jen nějaké trhané vzpomínky na vstup do střeva, možná nějaký obrázek z monitoru... Tak věřím, že to tak bude i zítra. Pak můžu písnout.

Daniela

Ahoj lidko, já jdu zítra také , ale mám projímadlo ve 2dcl a půlku si mám nalít do decky teplého čaje a vypít a pak hodně pít vody nebo šťávy co chci, nesmím Kávu, mléko, černý čaj a jíst, ale ráno sem se ještě nasnídala, s projímadlem začínám ve 4h odpoledne možná už začnu ve 3h a pak poslední půlku projímadla vypiju ráno ve 4h před vyšetřením a k tomu musím vypít litr tekutin, jdu na to už v osm hodin a 2h před tím nemám už nic pít, tak se asi nevyspím, ale jaktože vy při fortransu můžete ještě obědvat a jíst jogurt?

Lidka

Tak dva a půl pytlíku je vevnitř, jde to. Třikrát na záchodě, žádná hrůza.Jo, kam jdete na vyšetřní? Já do Brna.

Lidka

Já dnes měla jenom to velké /1/2 litru/ kafe s mlékem a hotovo. Ale vařila jsem oběd - omáčku ochutnala několikrát - dělala jsem svíčkovou. A asi od jedné tedy piju - střídavě - hustý roztok fortransu a ředěný ananasový džus, marku a čaj se sirupem. Sladší než obvykle, abych to chuťově "spravila". O tom, že mám něco pít ráno nic nevím a nikdy jsem to nedělala. Jdu na kolono, tento systém už mám tolikrát vyzkoušený, že ho nehodlám měnit. Kdybych opravdu nemohla hlady, ale spíš chutí na něco vydržet, dala bych si jogurt. Při vyšetření se náhodné zbytky stravy vyplaví vyšetřovacím nástrojem, takže to jde. A o tom, že nemám nic pít slyším poprvé. Jdete na kolono? Nebo to jenom rekto nebo něco jiného? A na vyšetření jedu do Brna na 8.3O hodin.

marina
1x

Ahoj, byla jsem na vyšetření 1.12.2008. Nemám moc ráda oblbováky, tak jsem se pokusila to zvládnout bez injekce. Nemějte strach, opravdu se to dalo vydržet, porod byl horší. Je fakt, že jsem dva dny před pila jen vývar a byla pochválená za dobrou přípravu. Fortrans jsem zapíjela džusem a cucala bombon. Dalo se to. Držím všem moc palce.

daniela

no já jdu na koloskopii asi celého střeva i tenkého, mám zažívací problémy a jakoby pocit kamene pod žaludkem, chtějí vyloučit zánět střev, no a ty si Lidko ráno ještě před než si šla pila? Mslím třeba před odjezdem do nemocnice. Marino prosimtě a jaký to byl pocit to nafukování a zavádění, ležela si jen na boku?

Lidka

Piju normálně a nepamatuji si, že by mi to nějak zakazovali. No, normálně... asi je to proto, aby kdyby bylo potřeba uspávat nebyl plný žaludek. Takže piji lehce. Při vyšetření ležím na boku, v jednom okamžiku se přetáčím na záda... ale to si už nepamatuji, asi spím nebo mám to okno... Strašně moc záleží na přístupu lékaře a sestry. Mě sestra při potížích lehce hladila po ruce a bylo to příjemné, nebyla jsem v tom sama. Hodně zdaru. Lidka... jo, popletla jsem si termín, jdu až v úterý. Takže jsem přestala pít ten hnus, ale nic jíst nebudu, musím vydržet až do úterý dopoledne. Co se dá dělat....☺

daniela
1x

Ahojky, tak já vypila další projímadlo, mám žaludek na vodě, je to tak hnusný, hlavně sem včera moc nechodila n velkou, já pochybuji, že se pořádně vyčistím, teď už musím vypít litr tekutin, je to opravdu děsné, ta příprava, tak vydrž hlady. Ahoj a ať ti to dobře dopadne

Lidka

Dnes jsem sice byla na velké, ale hnědá voda. Takže ještě celý den hlad. Vlastně ne, od rána piju kapučino, trochu zasytí a piji vodu. A večer si dám opět jeden pytlík toho hnusu, takže bych ráno mohla být tak ok, jak jsem snad nikdy nebyla. Už to máš za sebou, tak písni, jak to probíhalo. Myslela jsem na Tebe, věřím, že ty vzpomínky nebudou moc nepříjemné. Dík za zprávu. L.

marina

Ahoj, m rzí mě, že jsem včera už nebyla na počítači a neodepsala. Teď už to máš určitě za sebou a doufám, že všechno proběhlo v pohodě. Držela jsem palce.

Daniela
1x

Ahojky tak včera to bylo opravdu děsné, ještě ráno sem nebyla vyprázdněná, volala sem jim a oni mi říkali ať přijedu co nejdřív, že mi dají vypít litr fortransu, přijela sme tam vše jim vylíčila a oni když se dozvěděli, že sem vypila za necelý den 9litrů tekutin už mi nic nemoli dát, taklže mě posadili k nim na WC a asi hodinu a půl sem se tam vyprazdňovala. Ještě pořád ze mě šla hnědá voda, mám pomalejší střeva. No a vpůl desáty sem šla až na řadu, oblbováka sem chytla, nechtěli mi dát injekci na spaní. Nechala sem si píchnout jiný druh oblbováku z dolsínu je mi zle a potomhle mi nic nebylo ani hlava e mi netočila.Musela sem spolupracovat, ještěže sem nespala, bolelo to jako kráva a vůbec se tam nemohli dostat, mám klikaté střeva a plné břicho srůstů, proto to také tak bolelo a tahalo. Na několik pokusů se jim to podařilo a nakonec se dostali až kousek do tenkého střeva, vše v pořádku. Mé problémy jsou ze srůstů a zjistili mi z krve sníženou funkci štítné žlázy a ta způsobuje ty mé problémy. Celé vyšetření trvalo 45min, bylo to pro mě nekonečné, bolestí sem sténala tak nahlas, že to bylo prý slyšet až na chodbu, kde seděli pacienti. Všem přeji ať to mají bezbolestné, jinak mi na tom vlastně nic nebylo, kdyby to tak nebolelo, jen by to bylo nepříjemné. Každý máme jinak zaklikatěné střeva a u každého to probíhá jinak. Mějte se všichni a ať ste zdraví a nebolí vás to

martina

ahojik,ja uz s tim nejake zkusenosti mam,chodim na takove vysetreni uz par let a ze zacatku asi 3krat za mesic.nikdy to nebylo moc prijemne,ale pokud jste silny po psychicke strance,neni to nejhorsi a da se to zvladnout.pokud se to vse da zachytit vcas,tak vlastne o nic nejde,nejdulezitejsi jsou vysledky,trochu bolesti jeste nikomu neublizili.Naopak si uvedomite hodnotu zdravi.Co by za to jiny dal,kdyby za cenu zdravi stacilo par minut bolesti.Drzim vam vsem palecky,aby to vse dopadlo dobre,myslete na to,ze jde o vase zdravi.Hodne stesti!!!

milushka

ahoj Dančo,me to dopadlo dobre, nenasli vubec nic.celkova narkoza byla idelani,byla jsem hotova za 15 minut a domu me odvezl kamarad.dospala jsem to doma.jinak dalsi me ceka za 5 let. budou ti ty srusty nejak lecit? Eva se uz neozvala tak doufam ze ji to dopadlo v pondeli taky dobre.mej se a preju hodne zdravi :-)

Daniela

Ahojky Milus, nebudou pokud nezajdu na gyndu a nebo mi to nebude dělat ještě větší potíže, pokud ano odstraní mi je laparoskopicky. Přeji také hodně zdraví

Leja

Ahoj všichni.Taky mě to čeká ve čtvrtek ve 14 hod.Tak si vzpomeňte.Všichni píšete o nějakém projímadle úplně jiném než dali mě.Ja mám v poledne a večer před vyšetřením užít 2 tabl.Fenolaxu 5 mg.A v den vyšetření ráno v 5 hod.vypít nějaký Phosphátový roztok ředěný vodou 1: 1.Mam toho roztoku tak 100 ml. Pak mám pít dostatek tekutin. A dostavit se k vyšetření. Tak nevím. Určitě Vám dat vědět svoje zážitky pokud o ně stojíte. Sama jsem zvědavá jak to bude probíhat všechno. Ale díky moc všem za Vaše příspěvky.Člověk aspoň částečně ví do čeho leze. Jasně že jsme každý trošku jiný. Snad to zvládnu i když se mi už teď scvrká žaludek.

mia

Zdravím všechny, dnes jsem se po dvou letech problémů odhodlala jít k lékaři. Minulý týden jse trotrpěla v křečích a v takových průjem, že mi nezbylo než slíbit sobě i příteli že už konečně půjdu. Když mě dnes lékař viděl a vyslelchl ty mé problémy, vydupal mi koloskopii na středu 11:15 s podezřením na některý z nespec. střevních zánětů. Jenže jen jsem přišla domů, během odpoledne mě opět přepadly průjmy a křeče, tak se trochu bojím, co s tím zítra udělá fortranss, navíc mám poměrně bolestivé fisury a vřídky - byly mi doporučeny detské vlhčené ubrousky, abych si to normálním toal. papírem ještě víc nerozdráždila...samotného vyšetření se neojím, ale nedokážu si představit, co se bude dít předem...

Pavel

Zdravím všechny, včera jsem absolvoval také koloskopii, když jsem si před tím četl ty různé příběhy vůbec se mi tam nechtělo. Ale nakonec jsem šel , nejdříve mi p. doktorka vše vysvětlila, mluvili jsme spolu asi 15 minut a pak jsme na to šli. neříkám , že to bylo příjemné, nebylo, nejhorší je ten vzduch, který se tam vhání a roztahuje střevo. Místy to bolelo, ale zvládl jsem to, i když si mě přetáčeli na jednu stranu, na druhou stranu, na záda. Je to nepříjemné, ale záleží to jeden od druhého. Také nemám normálně uložené tlusté střevo, takže jsem tam ležel hodinu a patnáct minut. Samozřejmě , že mi píchli dolzin, ale vůbec jsem nic necítil, pak jsem ještě dostal jednu injekci, aby se mi roiztáhly střeva. No a pak výsledek, že se střevem nic nemám. Proto bych všem doporučovat toto vyšetření a věřte, není se čeho bát, je to nepříjmené, ale ne zas tak moc. mějte se všichni a přiji " buďte zdrávi".

Luboš
1x

Vážení čtenáři, dnes jsem podstoupil klasickou kolonoskopii v nemocnici v Mostě. Ikdyž naše nemocnice nemá zrovna nejlepší oblibu mezi lidmi nemohu si vynachválit. Objednával jsem se ve čtvrtek a když mě úterý následujícího týdne nevyhovovalo pak jsem doslal pondělí ráno v 8.15. V neděli jsem už nic nejedl a k večeru jsem začal bumbat fortrans. Nejdříve jsem myslel, že to nejde vypít 3-4 litry hrůza. Ale šlo to.Do vlažné vody jsem rozdělal jeden pytlík a začal. Po prvním jsem se odstěhoval na WC a nahoře pil a dole to teklo. Ještě ráno ze mě šla trochu voda, ale před odchodem do nemocnice to bylo OK. Samozřejmě ten den jsem již nic nepil ani nejedl kouření se mě netýká. V nemocnici se mě ujala příjemná postarší sestra a měla opravdu pochopení pro moje obavy s nimiž jsem se do 4 patra připlížil. Dostal jsem zelené kalhoty s dírou v zadu, košili jsem si mohl nechat. Cennosti jsem si uzamkl ve skříňce a klíček jsem měl celou dobu na ruce. Pak jsem již vstoupil do vyšetřovny. Mile mě překvapila čistotou a solidním vybavením. Mladá a milá doktorka mě trochu vyzpovídala. Pak už na levý bok, injekce do žily, která zabrala cca 30 sekund. Byl jsem jak při příjemné opičce. Prakticky vůbec jsem necítil nic. Bolest ne možná trochu nepříjemné pocity jinak nic. Vyšetření proběhlo velmi rychle snad jen 10 min i když jsem byl otupěly a nedokážu to přesně odhadnout. Chvíli jsem se i díval jak to tam u mě vypadá. No a sonda byla venku. Pak jen cca 45 min v posteli s níž mě odvezli do vedlejšího pokoje a dali hadičku pro lepší odvod vzduchu do ho do mě mírně pumpovali při vyšetření. No a tam jsem všechen vzduch vyprděl. Pak se oblékl a za chvíli přišla doktorka Suchánková (jen chci i touto formou poděkovat) dala mě výsledky a šel jsem. No a jak to dopadlo. Střevo v pořádku,sice našla drobné erytemnatózní změny ale ubezpečila mě že to zřejmě po té přípravné kůře a nemám se vůbec zneklidňovat. To mě spadl kámen ze srdce !!!

zdeněk
1x

Díky za Váš příspěvek. Na koloskopii jdu 17.4. v Mostě. Nejvíc mě děsila pověst Mostecké nemocnice. Není to však o nemocnici, ale o přístupu nemocničního personálu. Zřejmě je to vše opsychice.

Pavlína

Dobrý den. Dnes jsem byla na koloskopii. v Brandýse nad Labem. Nejprve bych chtěla všechny uklidnit, že to vážně není tak hrozné, jak to na první pohled vypadá. Když jsem si tu pročítala příspěvky, byla jsem docela vylekaná... ale jak bylo řečeno, u každého vyšetření probíhá jinak a není důvod stresovat se dopředu. Koloskopii jsem měla v úterý, během neděle jsem jedla jen jogurty a bramborovou kaši a v pondělí jsem jen pila (voda, čaj, káva). Odpoledne během čtyř hodin cca od pěti do devíti jsem vypila 4 litry Fortransu. Osobně moc nedoporučuji si to osladit šťávou - já jsem první litr ochutila bezovou, ale pak jsem to pila jen tak a chutnalo mi to víc. Pravda je, že to není zrovna mňamka, ale dá se to. Spíš než ta chuť je horší pocit, že musíte neustále pít. Prokládala jsem to sem tam čistou vodou bez bublinek. Chtěla bych poznamenat, že jsem typ, který když se ráno nenají, tak má během chvíle hlad a dělá se mi špatně od žaludku, taky jsem v jídle dost vybíravá, ale během toho jednodenního půstu mi špatně nebylo a Fortrans jsem zvládla vypít relativně v pohodě. Ačkoliv jsem si myslela, že jsem se dostatečně vyprázdnila už v průběhu pondělního večera, v úterý ráno ze mě ještě trochu projímadla odcházelo. Ráno jsem pila jen čistou vodu a jeli jsme k doktorovi. Při příchodu do ordinace jsem se vysvlékla od pasu dolů a oblékla si takové ty "papírové kalhoty" s otvorem vzadu. Sestřička mi automaticky píchla analgosedaci a hned za minutku mě začali vyšetřovat - vleže se skrčenými koleny na levém boku. Celé vyšetření trvalo snad jen 5 až 10 minut. Bála jsem se bolesti, protože jsem četla, že hubeným to bolí víc (mám 168 cm a 53 kg), ale zabolelo mě to jen jednou, a trvalo to asi 30 vteřin. Po skočení vyšetření ještě můžete chvíli odpočívat v čekárně nebo si lehnout na lůžko, kdyby se vám udělalo špatně, ale já jsem hned po odchodu z ordinace odjela domů. Měla jsem chvíli pocit nafouklého břicha, který ale odezní, jakmile navštívíte wc. Nález byl naštěstí negativní, ale to jsem čekala. Vím, že se to lehce píše, když už jsem po zákroku, ale opravdu není důvod bát se bolesti nebo nepříjemných pocitů dopředu. Přeji vám všem, které to čeká, hodně štěstí a ať vám to dobře dopadne :-)

vera

Ceka me koloskopie ve VFN na Vinohradech, mate s nimi nekdo zkusenosti, pripadne s konkretnim doktorem? Delaji to v analgosedaci a citlive, opatrne? Velmi se bojim a nerada bych se dostala do sparu nejakeho hulvata, ktery bude hruby. Jsem citlivka, takze neslusne zachazeni by me v tom stresu jeste vic rozhodilo. Predem diky za radu.

Tina

Ahoj lidi,ja to prodělala 9.3. četla jsem si předem všechny příspěvky a měla jsem takový strach, že jsem myslela,že v čekárně omdlím. S jídlem jsem to zvládla. Co je fakt dobrý, je, cca 3dny před vyšetřením jíst jen tekutou stravu, polívky,jogurty, krupicovou kaši :-).Mně to poradila sestřička na klinice a musím říct, skvělý tip.Den předem jsem fakt jedla málo dopoledne jen jogurt a v poledne vývar a pak už nic. Podotýkám,že jsme měli doma oslavu narozenin a všude mraky dobrot,vydržela jsem. Mamka mě hodně podporovala. Fortransu jsem při výšce 170cm a váze 58kg vypila jen 2,5litru.Smíchala jsem 150ml jablečného džusu, citronovou štávu 100ml a vodu a ten bílý prášek a musím říct super nápoj.Moc mi to chutnalo.Samotné tu chutná divně, umělé sladidlo sacharin.Ráno jsem jela do práce a pak na vyšetření, bez problémů.Nic jsem necítila. Dali mi oblbováka a nic nebolelo.Jen trošku křeče,ale to bylo v pohodě, jako zaražené prdy :-). Fakt klidně znovu,lepší než endo krkem. Nemějte vůbec strach.

Martina

Dnes jsem byla na kolonoskopii v MOU Brno a vše proběhlo naprosto bez komplikací. Nejhorší bylo vypít FORTRANS! Tímto děkuji skvělým sestrám a paní primářce! Všem Vám přeji stejně bezproblémové vyšetření a hlavně negativní výsledek.

helen
1x

Chtěla bych vám poskytnout moji zkušenost s koloskopií. Také jsem četla diskuzi, také jsem měla strach. Všechno ale proběhlo bez problému a hladce, snad nejhorší bylo pití "vyprázdňovacího" roztoku, já jsem dostala malou lahvičku snad fosfátových solí a měla jsem ji vypít na dvakrát, měla jsem co dělat, abych se z toho nepozvracela. Samotné vyšetření proběhlo v pohodě, není to nic příjemného, ale dá se to bez problému vydržet a to mam prý dlouhé a točité tl. střevo. takže, nebojte.

Petra

Ahoj, já jdu na koloskopii teď v úterý...:-( Chci se zeptat ohledně těch sáčků fortrans, v kolik je tak nejlepší začít je pít. Na vyšetření jdu v 10:15hod. A mají se vypít hned za sebou? Nebo třeba jeden sáček za tu hodinu pak hoďku pauza a rozmíchat si další? Díky moc. Petra

Tina

Petro, já šla v 10:30 a měla jsem začít pít v 15h předchozí den. Nejlepší je jít v pondělí, páč v neděli jak to pijete máte odpoledne jasný WC. Nikdy jsem neseděla hodinu na záchodě v kuse. Pak asi 10min pauza a pak znovu 20-30min, pak zase pauza a tak dále do cca 21h, pak jsem usla. Pro jistotu jsem si vzala velkou hygienickou vložku kdyby něco a svěrače pustili, protože ze mě šla už jen voda. Začla jsem v 15h 1litrem ten jsem měla v sobě během 20ti minut. První litr šel hladce.Nemám problém s pitím,takže v pohod.Druhý litr byl horší,ten jsem si namíchala před 16h a začala popíjet do 17h.To už jsem ale seděla na WC s haldou časopisů, puštěnou muzikou a pod nohama jsem měla karton,aby mě neboleli a nebrněli nohy. Po té 17h jsem vypila ještě pullitr a už to stačilo, protože ze mě díky malému přísunu potraviny předchozí 3 dny šla už jen voda.Jinak bych to pila furt dál.

jarka

ahojky, nemáte někdo zkušenost s FN Motol? já tam jdu ve středu 25.3. poprvé. strach snad ani po těch hrůzných zážitcích zde popsaných nemám, ale spíš mi jde o přístup zdr. personálu. jarka

bbcleo

Ahojda, tak jaky to bylo? Chtela sem se Te zeptat, jestli by jsi mne nemohla dat kontakt primo na ne, na FN Motol a treba napsat, jak jsi s nima byla spokojena. Moc moc diky. Kdyztak mi pisni na muj majlik [email protected].

liba

Ahoj lidičky,máte nějaké zkušenosti s tímto vyšetřením _koloskopií _ve FN Olomouc u MUDr.Pavla Zbořila?Bojím se a nevím,zda dostanu nějaké umrtvení.Pan doktor vypadá velmi příjemně,jen jsem se zapomněla zeptat na to umrtvení.Díky za odpověď.L.

hanuli

ahojky L,zrovna jsem chtěla napsat svoji zkušenost.Včera jsem byla na koloskopii v Olomouci,na kdy jsi objednaná?Objednal mě dr.Klos a vyšetření dr.Dlouhý,zachovej klid,za ty nervy to nestojí,dali m,i injekci na uvolnění střev,uklidňující a proti bolesti Tramal,chtěla jsem sem napsat hlavně proto,že jsem toto forum četla a psala tu paní,že je po dvou císařských řezech a hruza,měla jsem strach,že tam mám srusty,mám za sebou tři císaře i hysterektomii,poctivě jsemvypila ty č litry fortransu a předtím jsem si udělala pullitr kafíčka se šlehačkou,takže jsem měla srajdu každopádně,na kdy jsi objednaná?

Ivo

Na kolonoskopii jdu podruhé nebo potřetí,už to nepočítám :-) (gastroskopii mám za sebou asi čtyřikrát). Mám velmi dobrou zkušenost se zklidňující injekcí dormikum. Je dobré se ozvat a vyžádat si ji. Kolonoskopie nebolela. Se zdravotníky jsem sledoval na monitoru svoje útroby. Naproti tomu standartně dodávané projímadlo Fortrans, na mne působí spíš opačně. Mudr. Strach proctochirurg mi poradil poslední litr roztoku aplikovat ve formě klystýru přímo do tlustého střeva přes konečník. Od svého gastroenterologa jsem pro změnu k fortransu dostal ještě jako bonus další projímadlo Laxans, a abych se z toho všeho nepoblil tak ještě dvě tablety Deganu. Takže pozítří hurá do střev.

liba

Ahoj Hanuli,moc díky,že jsi se ozvala.Jsem obj.až na 25.6.,předtím budu absolvovat vypalování hemoridů HEMORONE:Proti koloskopii je to prý pohádka.Nevíš,jak zjistit,kde by to udělali-koloskopii-v narkoze?Moc bojím.A co ty?Bolelo to moc?

Hanuli

To bohužel nevím,ale každopádně na té 1.chirurgii ti ty injekce dají,bolelo pár sekund nahoře,jak šli ven,tak vůbec,ale to nemůžeš brát všechno podle mě,protože každý má jiny střeva,drž se a napiš,jo a celý vyšetření 10minut,horší je to čekání

Market

Ahojky, myslela jsem, že když si pročtu zkušenosti lidí, kteří koloskopií už prošli, tak budu vědět do čeho jdu a trochu se uklidním, ale musím se přiznat, že je to ještě horší.:-) Jdu na to 5.5. a mám z toho docela strach. Nemáte někdo zkušenost s ISCARE IVF (budova Lighthouse v Praze - Holešovicích)?

Jajka
1x

Ahoj, dnes jsem podstoupila koloskopii v Praze. Pití Fortransu nic moc :o) Čtvrtý litr jsem do sebe už nedostala celý, ale stačilo to. Vyšetření nebylo tak strašné, jak jsem čekala. Dostala jsem na výběr, jestli chci anebo nechci analgosedaci. S radostí jsem ji přijala :o) Dostala jsem se do příjemného polospánku, ze kterého mě vytrhla jen občasná bolest, která se ale dá vydržet!!! V ordinaci jsem byla celkem 45 minut, ale pamatuju si tak 10. Vyšetřena mi byla pouze první polovina tlustého střeva - i přes přetáčení s boku na bok se dále nedostali, tak se zbytek vyšetří jen ultrazvukem. Prý mám jen hemoroidy, které mu odstraní za měsíc a jinak je střevo v pořádku. Jsem ráda, že už to mám za sebou a vím, že příště bych se už tolik nebála!!! Tak držím všem palečky a nenervujte se zbytečně předem.

INA

Ahoj vsem, co tu procitate zazitky z koloskopie. Taky mam svou trosku do mlyna. Ziji momentalne v Nemecku a pripravuji se na kolospkopiii tady. Jdu zitra rano. Uz jednou jsem toto vysetreni absolvovala v Cechach s Fotransem, nemohli to ale dokoncit, protoze mam strevo pry nejak divne zakroucene a bolelo to i pres naladovku.Tak jsem zvedava na Nemce, co se mnou provedou oni. Misto Fortransu se berou jina laxativa , ale princip je stejny. Nejprve je to roztok Prepacol, coz je mala lahvicka 30ml a k tomu 4 tablety. Tim se zacina den pred vysetrenim v 16 hodin. Od 17te hodiny se piji 2 lahve projimadla Delcopren a treti lahev se pije v den vysetreni dve hodiny predem. Uz jsem absolvovala tu malou lahvicku s tabletami, prave zacinam pit prvni lahev a samozrejme uz to ucinkuje. Je to totiz stejne nechutne jako Fortrans a i kdyz se to doporucuje pit chlazene, eventulne s rozpustnou multivitaminovou tabletou, tak to na faktu, ze je to temer nepitelne, nic nemeni. Od 4teho dne pred vysetrenim se ji velmi dietne a nesmi se mleko ci jogurt, den pred vysetrenim je prisne zakazano mleko a cukr a v den vysetreni se neji samozrejme nic. Pit se ale musi , bud voda nebo i kava / caj samozrejme bez cukru. Musela jsem podepsat prohlaseni, ze nepojedu vlastnim autem, ale necham se odvezt. Tak zitra v 8:30 si to tu odzkousim a napisu , jak jsem to prezila. Jdu opet vypit nejakou tu sklenicku. Vsechny vas, kteri jste na tom stejne, srdecne zdravim a preji hodne zdravi.

pavel

Dobrý den,prosil bych o radu kde se přípravek Prepacol dá zajistit,já ho mám předepsaný na lékařský předpis,ale nejsem schopen jej zajistit,Děkuji za adresu dostupného dodavatele.

JIŠU

Nedávno se zde objevil čísi dotaz, jak toto probíhá ve FN Vinohrady. Sám jsem hledal případnou odpověď, ale nikdo, ani dotyčný, který se původně dotazoval, příspěvek nepřidal. Tudíž zde můj příspěvek k tomuto konkrétnímu zdravotnickému zařízení, kde jsem vyšetření absolvoval v minulém týdnu: Pokud jde o pití Fortransu, tak mohu konstatovat, že ten kdo byl opakovaně na CT útrob, nebo na PETu, pil tam něco dost podobně nevábné chuti. Ten má již zkušenosti, že to rozhodně nebude chutný mok - nevím, proč výrobci takových lektvarů tomu ještě nedali nějakou přijatelnou chuť. Účinky Fortransu hodnotím jako skutečně projímací až do morku kosti. Já jsem brzdil s jídlem už dva dny před vyšetřením - menší množství, raději kašovité. Den před už jen jogurt a hovězí vývar. Odpoledne ve 2 jsem začal pít Fortrans, ochucený raději domácí ovocnou šťávou. Skutečně začal působit, jak je v návodu, až po vypití 2l a do té doby má člověk pocit, že se snad rozedme. Pak už to "lítá", spíš teče, ven. Ale nebylo tak zcela pravdou, že pokud po vypití 3. l půjde už jen čistá voda, není třeba pít ten 4 litr - má to, pochopitelně zpoždění, o čemž se v návodu nic neuvádí. Rozředil jsem tudíž i 4. l a ještě půl vypil. Hlavní "zásoba" ze mne vyšla asi tak na 3x už do cca 19. hod. Pak se to ale vše "dočišťuje", takže jsem byl ještě i kolem 22. hod., 2x v noci - to už šla jen voda, ale ráno se zřejmě dočistil zbytek a byl jsem ještě 2x, ovšem voda byla mírně zbarvená. To se ale nedalo již nic dělat, musel jsem vyrazit, neb jsem byl objednán na 10,00. Tam spousta čekajících, objednaných ještě předemnou. Na řadu jsem se tedy dostal až před půl 12. Personál celkem příjemný - také záleží na tom, jak se člověk chová k nim. Velkým problémem bylo najít minějakou žílu a napíchnout kanylu - podle sester jsem ale byl už takový pátý v pořadí, co "neměl žíly" - nevím nakolik jsou v tom zkušené, přestože by mohly, takže mne napíchávali 2x. Na hematologigi, kde jsem dlouhodobě sledován, to den předtím dokázali, jako vždy, hned a bez potíží ?! Ve Vinohradské se žádné kalhotky nedávají, jen vás přikryjí laintuchem. Jakmile se jim podařilo napíchnout žílu, vpravili do mne dávku Dolsinu + Dormica, měl jsem se přetočit na levý bok + pokrčené nohy + vystrčený zadek. V tu chvíli tam byl i doktor, který po ruční prohlídce rekta a jeho "namazání" ihned do mne strčil "sondu". Účinek injekcí je prakticky okamžitý, tudíž jsem o velké části střevního bloudění sondy v mém střevě moc nevěděl. Najednou jsem se probral a slyšel: "no, a už jsme na konci". Zpětné vytahování sondy jsem už trochu pociťoval, ale jen coby silnější dotyk, nikoliv bolestivý. Jediné, kdy jsem pocítil bolest bylo, když se doktor se sondou "vracel" témeř od konce a "vyjel" s ní poměrně rychle a prudce až k ohybu k tračníku, tam to jakoby narazilo na střevní stěnu - to aby cosi ukázal medikům, které tam proto na konci přizval. Pak již byl opravdu konec, kdy sondu vytáhl a mi sdělil, že mohu být klidný - nádor nemáte. Vlastní vyšetření jsem stopnul, netrvalo tak déle, jak 13minut. Pravda, měl jsem naprosto volný průchod střevem. Potom už jsem se mohl obléknout. Když jsem vstal, docela jsem se zamotal a musel se hned opřít, abych neupadl - následek těch "oblbováků". Počítejte proto s tím, že v FN Vinohrady trvají na tom, že pak ještě pobudete v sousední, k tomu upravené místnosti na odpočinku, kam mne převezli, a to min. 1 hodinu - dřív vás nepustí (dobré vědět i pro čekání případného doprovodu). Nakonec lze konstatovat, že "morální" vítězství je ale stejně a jednoznačně, a to i přes "trápení" s Fortransem a to neskutečné čekání na ortel, na straně lékařů - když vám řeknou verdikt!!! Byl jsem totiž nucen se tomuto vyšetření podrobit proto, že jsem byl 6 týdnů předtím na PETu a ten "objevil ložisko" v oblasti céka - přechod tenkého do tlustého střeva. Naštěstí to bylo jen určité zduření a zanícení tkáně. Následky vyšetření, resp. hladovění, nebyly příliš dlouhé, jen jsem druhý den byl trochu nafouknutý a pociťoval mirnou bolest právě v oblasti céka, kde se pátralo po avizovaném nádoru. Jedl jsem pak střídmě, po menších porcích a třetí den se vše upravilo do normálu, vč.vyprazdňování.

HONZA

Je to fakt hnusny piti...a sveho cesu navic jeste s mucenkovym aroma...aspon to tam bylo uvedeno. Mucenka z vas potom sla vsude............uzasny jaky aroma vyrobce vymyslel.... Zkuste to pit dohromady s tonikem nebo to tonikem zapijet, chut to hodne prerazi...

Joliett
1x

Ahojky všem, minulý rok jsem po problémech s častým chozením na záchod a také krví ve stolici byla poslána na koloskopii do FN v Olomouci. Byla jsem už celkem ve špatném stavu a koloskopii mi dělali na živo bez injekce a při plném vědomí. Bylo to od začátku do konce téměř nesnesitelné. Měla jsem opravdu šílené bolesti a tak jsem jim tam pěkně ječela a zkučela, opravdu se to pro mě tehdy nedalo vydržet, ale to panu primáři nezábránilo, vyšetřit mi celé tlusté střevo. Možná, že veliké bolesti byly způsobeny i tím, že jsem téměř celé střevo měla poškozené. Opravdu otřesný zážitek. Zjistili mi UC a nasadili ASACOL. Nyní jsem už přez rok úplně bez jakýchkoliv příznaků. ASACOL mi ihned zabral a já se cítím báječně. A tak mi pan primář oznámil, že provedem další kontrolní koloskopii. Okamžitě se mi vybavila ta hrůza, co jsem tam minule zažila a hned jsem mu řekla, že na ten stůl už mě v životě nikdo nedostane. Tak mi pan primář slíbyl, že mě na to přispí a já souhlasila. No ale 2 dny před zákrokem, jsem se mrkla na tuhle diskusi zde a koukala jsem, že oblbovačka mnohým z Vás vůbec nezabrala a tak mě popadla zase hrůza. Nastal den D a setřička mě pozvala do vyšetřovny, Tak jsem se pořád dokola ujišťovala, jestli mě opravdu přispí a jestli opravdu nebudu nic cítit. A ono se tak opravdu stalo. Jakmile mi pustili do žíly tu látku, tak jsem byla v limbu. Jen občas jsem přišla trochu k sobě ale vůbec nic jsem necítila, jen slyšela podivné zvuky a hlasy a probudila jsem se, až bylo po všem a nemohla jsem tomu vůbec věřit, že už je to hotové. Okamžitě jsem dostala šílený záchvat smíchu a pořád jsem křičela jak jsem sjetá. A všechny sestřičky a doktoři ze mně nemohli a smáli se taky. Vezli mě chodbou kolem lidí, co čekali na vyšetření a já se smála na celou chodbu a křičela, že to chci ještě jednou. Jedna paní mi pak řekla, že jim to děsně pomohlo mě tak vidět a nakoplo je to. Neuvěřitelné. Vůbec nevím proč, určitě to bylo vlivem té látky, že jsem takhle vyváděla. Bylo to opravdu super. Všem to doporučuji a opravdu není čeho se bát. Bez oblbovačky už ani ránu. Vyšetření dopadlo výborně, střevo je zhojené a čisté. Spadl mi kámen ze srdce.

jarmila
1x

měla jsem z toho strašný strach. Nebojte se jako já. Ty 4 litry fortransu se dají vypít - docela mi to i chutnalo, protože jsem měla hlad. Když jsem přišla na vyšetření píchli mi injekci a v mžiku jsem si už nic nepamatovala. Vůbec nic jsem necítila ! Byla jsem v nemocnici ve Stodě (u Plzně) je tam skvělý pan doktor i sestřička. Nebojte se !

jarmila
1x

měla jsem z toho strašný strach. Nebojte se jako já. Ty 4 litry fortransu se dají vypít - docela mi to i chutnalo, protože jsem měla hlad. Když jsem přišla na vyšetření píchli mi injekci a v mžiku jsem si už nic nepamatovala. Vůbec nic jsem necítila ! Byla jsem v nemocnici ve Stodě (u Plzně) je tam skvělý pan doktor i sestřička. Nebojte se !

Milča

Ahoj v pondělí 1.6.2009 jsem podstoupila toto vyštření,fakt se nebojte.Ahoj

pavel

čeká mně vyšetření,ale pro jeho vyšetření mně byl předepsán prepacol,Po delším úsilovném pátrání je nedostupný.Máte-li někdo informace o jeho dostupnosti-porad´te.Děkuji.

Liduna

Nejhorší je právě ten strach před výkonem. Já na něm byla v pondělí, bylo nás tam řada a všichni jsme to zvládli v pohodě a byli tam jak úplně mladincí tak i hodně starší lidé. Personál je opravdu v Baťově nemocnici Zlín skvělý, pokud špatně vyšetření snášíte přímo s lékařem dohodnete utišující injekci . Nejhorší je těch prvních pár centimetrů. Já měla výkon podle toho co napsali v dokumentaci obtížnější, ale žádné bolest k nevydržení to nebyla. Lékaři s vámi komunikují , sestřičky jsou vlídné, hodné, ochotné.... a pokud navíc je i výsledek dobrý je to krásný pocit, že to dobře dopadlo. Hlavně se nebojte. Já tu taky den před tím četla všechny ty děsy. A ty mne taky vyděsily, ... zbytečně se bát fakt nemá cenu. Dobré to bude, držím pěsti.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce