Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Darování kostní dřeně

Ráda bych se přihlásila do registru dárců kostní dřeně, je mi 21 let.V budoucnu bych chtěla mít děti. Co když se mi poštěstí a vyberou mě jako vhodného dárce a já budu zrovna těhotná?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Aldair
2x

Pořád tady kafráte o tom jak je nečestné brát za darování čehokoli peníze atd., ale to že se tady objevil už 3x dotaz na to jak se zaregistrovat, jak to probíhá atd. a žádná odpověď. Daruji krev bezpříspěvkově, ale daně si nechám rád vrátit protože mi to stát umožňuje.

diana
1x

Zeptat se nejlépe na transfúzce, kam chodíte darovat. Odeberou trochu krve navíc a udělají testy na tkáňové antigeny. Pak vyhledávají v databází, jestli byste se nehodil k nějakému z nemocných. Chci tam vstoupit při příštím odběru krve taky. Odebírají buďto v narkóze z pánevní kosti nebo na separátoru přímo z krve, to ale trvá přes 3 hodiny. viz www.kostnidren.cz

Aldair

Děkuji za informaci, konečně rozumný člověk:-)

Roman

Mně tatínek umřel když mi bylo 24 let...na mnohačetny myleom..nevylečitelny...chápu...že darovat by mělo byt od slova zadarmo...ale jek tady už někdo psal...firmy z toho tak jako tak těží...takže daroval bych zadarmo ale chapu lidi co to udělaji pro penize..

Quartzik
1x

Ahojky...ctu Vase reakce na kritizovani jednoho cloveka co zacal s touhle vzpourou a je mi vazne lito te zrudy co chce platit za darovani kousku sebe..jsem cerstvy darce drene a jsem hrda na sebe..Hodne lidi mi nadava ze jsem blazen ale az se to stane me rodine a ja jako pribuzny nebudu moci dat treba v tehotenstvi nebo kvuli jinemu duvodu budu si to vycitat......a to nechci obetuju se i pro cizi

Aldair
2x

no a není lepší neodrazovat potencionální (ne až tak čestné) dárce tím že jsou nemorální a zrůdy a místo toho jim podat informace a myslet si své Myslím, že čím víc dárců tím lépe.

zuzle
1x

jak to probihalo? bolelo to po odebrani? chci se zaradit do registru a schanim co nejvic informaci.

A.N.
7x

Sakra, proč tak strašně útočíte na nás, kteří bychom chtěli za dárcovství zaplatit? Co když zrovna potřebuju peníze, abych pomocí nich zachránila život člověka, kterýho miluju???!!! Chci mu pomoct,ale nemám na to, tak hledám prostě způsob, jak ty peníze sehnat, aniž bych spáchala trestný čin. Zkuste nejdřív trochu přemýšlet, co taky člověka může vést k prodeji "kousku sebe" a nehažte nás všechny do jednoho pytle! Mě k tomu prostě vede to, že někoho miluju a chci ho zachránit a potřebuju k tomu peníze, který zrovna nemám. Chápete to?!!

Petr Horňák
7x

Ahoj lidičky,můj brstr měl před 2 roky leukemii a já mu naštěstí vyšel jako vhodný dárce. Braly mi kostní dřen v celkové anestezii a bylo to uplně v pohodě po odebrání mě boleli trošičku záda a po 3 dnech to zmizelo nebojte se toho vubec to nebolí je to skoro 2 roky a žádné komplikace nebyly.A kdyby ale zachránil jsem mu život má dvě krásne děti 9 a 2,5 roku. Tet se mu to vrátilo jsme z toho všichni smutný ale 7.4.2009 mu budu dávat krvetvorný bunky aby byl zase v pohodě. Měli jsme štěstí ale jsou tam lidi kteří čekaj na vhodného dárce tak kdo může at se nebojí a daruje někomu zivot a obětuje 3 dny svého života pro toho kdo to potřebuje a je to nejcenější co máme a to žívot. Lidičky je to strašná nemoc niikomu bych jí nepřál. Kdo bude potřebovat jáke koli informace mohu poradit na [email protected] Plzensko u fakultní nemocnicí z doktory z onkologického oddělení.

Adéla

chtěla bych se zeptat, kde se dá registrovat na dárcovství kostní dřeně a ještě se chci zeptat, jestli nevadí když se zaregistruji v mých skoro 17 letech... Chci pomoct, je takových lidí, kteří ti potřebují...

jarda

Darcem krve jsem byl 25 let /a ted uz jsem prestarly/,v registru darcu kostni drene jsem taky mnoho let a byl jsem dvakrat na odberu krevnich desticek na separatoru a to pry je podobne jako odber drene. Nedavno jsem se dozvedel ,ze na Slovensku se podarila transplantace kostni drene u 10leteho chlapce a krev potrebnou po transplataci darovali clenove plaveckeho klubu.

Diana

Ahoj, Navštěvuji tuto diskuzi po letech...Mám na kontě již 18 odběrů ( z toho 6 plná krev, 12 destičky a už skoro 3 roky jsem v registru dárců KD. Jen mi vzali trochu krve navíc. Viz www.darujzivot.cz.cz (to je registr při IKEMu Praha) nebo www.kostnidren.cz (ten sidli v Plzni), ale spolupracují mezi sebou a samozřejmě i s dalšími na celém světě. Do registru jsem vstoupila přes svou transfuzku. Zetím mě jako dárce KD nevyzvali...

Zdenča
1x

Ahoj chtěla bych se zeptat jeslti bych mohla darovat kostní dřeň když mám deficit faktoru 12 ? za rok mi bude 18 a rozhodně to nechcu za penize. Prosím odpověz te ...ještě nikdo mi na to nedokazal odpovědět. Předem DĚKUJI

GUGU
5x

Suhlasim s Honzem. A i Radkova otazka nebola z cela tak mimo. Pomaly tu idete dusu vyplut zato ze chce niekto za darcovstvo KOSTNEJ DRENE pytat peniaze. Mate vobec pojem a predstavu ako take darcovstvo prebieha. Mate pojem o tom ze je to operacia pod narkozou? Bolo tu spominane ze niekto daroval kostnu dren a ZADARMO ale na otazku ako to prebieha uz nedokazal odpovedat. Daroval si ju vobec? Ak by som potrebovala darcovstvo kostnej drene bola by som vdacna ze by som vobec mala stastie najst darcu ktoreho system tkanove zlucivosti sa zhodne s mojimi. nemala by som prekazky proti platbe voci jeho dreni. Ostal by mi navzdy v srdci ze bol ochotny koli mne taky proces podstupit aj ZA PENIAZE. Sa tu spametajte co tu pisete, mam z vas zavrate..

jj

mohu darovat ikdyž kouřim a občas si dám i trávu??

jarda

Ja jsem v registru darcu od jeho zalozeni v r.1992 a jeste jsem nebyl vybran,ale byl jsem dvakrat na separatoru a odber drene se pry dela podobne .Odberu krve mam pres 60.

jarda

Ja jsem v registru od jeho zalozeni a jeste jsem nebyl vybran,ale mam dva odbery na separatoru a to pry je podobne .Odberu krve mam pres 80

jaja

Já jsem taky dárkyně krve a destiček na separátoru a při příští návštěvě se chci zapsat do registru dárců KD a chci tak dát někomu naději

honza

http://www.czechbmd.cz/o-registru.php

Matej
7x

Zdravím, nedalo mě to a musel jsem zareagovat. Dávání/ nedávání peněz za odběr určitě není ovlivněno tím, aby se vyfiltrovali feťáci a podobné živly, přišlo mě to jako úvaha tak 12 letého přemoudřelce ;) Podle tebe, když se zapíšu do registru, tak vše co uvedu berou jako pravdu a tak s tou krví pracují? Dělají si testy a tu krev testují i při každém dalším odběru. Co třeba, když by jsi dostal žloutenku až potom a šel na další odběr, aniž by jsi to věděl? :) Dále je samozřejmostí, že se s odebraným materiálem dělá spousta jiných věcí, než je bezplatná pomoc někomu nemocnému (léky, pokusy, testy, zdravotnické školy je používají na výuku atd...), takže netuším, proč by to musela být hned zvrácenost za to chtít peníz? Jsem absolutně zdravý podle všech testů a daroval bych klidně i ledvinu, když by mě to ale někdo zaplatil. Pokud by to byl někdo z mé rodiny, tak ji daruji samozřejmě zdarma, ale to je přeci něco úplně jiného. Jinak chci poděkovat lidem, co sem dali nějaké relevantní informace.

Lenka
2x

Mojí mámu postihla rakovina a potřebuje kostní dřeň, teprve ted vím jaká je to bezmoc a čekání i když nebudu vhodný dárce určitě se zaregistruju už jen za učelem pomoct jiným!!!

monika

promin je mi lito tve maminky ale tady nikdo nemluvil o tom ze by to mel platit ten človek.ale co kdyby pomohl stat nebo zdravotnictví kdyz znas tolik tezej??i za blbej recept si platime. kdyby stat trochu financne pomohl mohla tady tvoje maminka jeste byt protoze kazdej v tyhle dobe jde po penezich tak proc nenalakat darce na kostni dren aspon 5 000????ja byla uz darovat vajicka a taky uprimne me nalakalo 20 000 i přesto že sem si 14 dni do sebe píchala hormony a sla pod narkozu.a ten kdo jde darovat krev ma za darovani 1000kc i kdyz az na zacatku roku pri zdanovani ale ma.

anna

Dobrý denje mi 35 let jaká hranice věková je pro darcovství a kde nejblíž je sběrné místo ve středočeském kraji děkuji

marci

zdravím, zvažuji vstoupit do registru dárců, alě někde jsem se dočetla, že pokud tam chci vstoupit, musím zaplatit za vyšetření cca 3000,- co je na tom pravdy?

Petra

Ahoj, limit je do 35 let a u nás fungují 2 registry: jeden v Plzni www.kostnidren.cz a druhý v Praze při IKEMu www.darujzivot.cz Většinou do nich jde vstoupit i přes transfuzky ve větších městech. Ale obrátila bych se přímo na ten registr a zeptala bych se. já už jsem v tom v IKEmu přes 2 roky, jinak chodím leta darovat krev a destičky. To vyšetření asi stojí tak 3000, ale ty neplatíš samozřejmě nic.

Martina

Dobry den jsem studentka a je mi 21 let chtela bych darovat kostni dren co pro to musim udelat?dekuji za odpoved

A.A

ahoj muj přítel v 18dostal leukemii 2x se vrátila ale už je 5let vylečeny a právě proto sem se rozhodla darovat kostní dřen...poradte kde se mužu zaregistrovat??..díky

Ivana

Dobry den chtela bych darovat kostni dren,je mi 40 vim ze je to do 35 let jsem zdrava daruji i plazmu ,kam se obratit

Misa
2x

Dobrý den, zaregistrovat se bohužel mohou opravdu jen osoby mezi 18 a 35 lety. Základem při výběru vhodného dárce pro určitého pacienta je shoda v HLA znacích. Při výběru vhodných dárců však lékaři transplantačních center zvažují i řadu dalších faktorů. Jedním z nich je také věk dárce. Lékaři volí co nejmladší dárce. Úspěšnost přihojení štěpu pacientovi tak bývá vyšší. Pravděpodobnost, že bude dárce vybrán k odběru, se tedy s přibývajícím věkem snižuje. Věkové omezení pro vstup dárců do registru je dáno i ekonomickými důvody. Zařazení nových dárců do registru je poměrně nákladné. Vstupní vyšetření nejsou v současné době hrazeny žádnou zdravotní pojišťovnou ani ze státního rozpočtu, a tak veškeré náklady hradí registr.

Katarína

http://www.kostnidren.cz/registr/darci/darcovstvi.php

Lucka
3x

Náhodou jsem narazila na tuto stránku, hledala jsem info o darování KD a začetla jsem se do vaší debaty. Nejdřív jsem to nechala plavat,ale po čase jsem o tom začala přemýšlet a nedalo mi to a musela jsem se vrátit a napsat vám svůj názor na rozhovor darování krve - peníze. Myslím, že je rozdíl v člověku, který chce na této věci vydělávat a na člověku, který potřebuje také pomoc. Všude se říká, že by si lidé měli pomáhat. A myslím, že není nic špatného, když člověk někomu pomůže tím, že mu dá svoji vlastní KD a on mu za to pomůže jakoukoliv peněžní částkou. Jsou lidé kteří jsou na tom po finanční stránce velice špatně a jsou vděčni za každou pomoc a za každou částku, kterou dostanou. Neplácám tady jen tak do větru, vím jaké to je, byla doba kdy jsem musela živit rodinu s 20Kč v kapse na týden a věřte, že to není nic co jednoduchého a ani příjemného. Co když ten člověk,který se ptá zda je to placené je osoba, která má např. rakovinu a chce zajistit aspoň trošku svoji rodinu než umře. Nebo matka s dětma, která přišla o práci a nemá jim co dát k jídlu... V dnešní době se toto vše a spoustu dalších a mnohem i horších věcí může stát třeba právě vám, kteří to tu tak strašně odsuzujete, a pro nakrmení nebo zachránění svého dítěte nebo osoby kterou milujete byste byly ochotni udělat cokoli.... Jen jsem vám chtěla říct, že nemáte právo někoho odsuzovat, pokud o něm a o jeho situaci nic nevíte, protože potom je vaše chování právě ten hyenismus o kterém tady mluvíte. Lucka

Adam

Pročetl jsem tady celou diskusi, bohužel se to zobrazuje od prvního příspěvku, čili nikdo mě nemohl upozornit, že je zbytečné tohle celé číst. Nic, ale opravdu nic se tady nedozvíte, pouze polemizaci nad tím, zda je vhodné darovat za peníze či ne. Pěkně a normálně to řekla paní/slečna Lucka. To jestli někdo daruje za peníze či ne, je jeho věc. Na vás je pak, jak se rozhodnete vy. Přijde mi hloupé, když vidím lidi, jak chodí darovat za peníze, aby pak mohli jít do baru, koupit si cigarety atd., prostě účelné darování. Na druhou stranu chápu toho, kdo potřebuje a hledá způsoby, jak si pomoci v tíživé situaci Trochu mi to tady připomíná tu naší českou povahu, když z toho někdo něco má, já taky z toho něco musím mít. Pokud z toho nic nebudu mít, tak ty taky ne..

Irca

Podle mého názoru by se za dárcovství kostní dřeně peníze dávat neměly, ale kdyby se peníze opravdu za dárcovství dávaly, určitě by se tím zachránilo více životů. Lidi dneska koukají jenom na peníze a kdyby z toho viděli korunu, tak by bylo mnohem víc dárců... A kvůli zatajování že se nedávají peníze? To je hloupost, přece dneska je to tak vymakaný, že lékaři přijdou na všechno. To, že se spletou v narkomanovi, to si nevezmou na triko...

Laura

Mohu darovat kostní dřeň, strejdovi, i když mi je teprve 15? Kdybych byla jedniný vhodný dárce v rodině,tak by to šlo ne?

Zuza

Vážení, farmacie je v dnešní době jeden velký byznys a společnosti, které nejvíce vydělávají jsou farmaceutické firmy! Nemyslím si, že je hyenysmus se ptát na peníze - hlavně ne v tomto oboru a v dnešní době. Daruji krev a chtěla jsem i kostní dřeň, bohužel kvůli svým zdravotním problémům nemohu. A myslím, že by to jen přilákalo více lidí - a co je tady to nejdůežitější??? Široká možnost výběru, to je to co může zachránit život a najít vhodného dárce. A ať se kolem toho píše cokoliv, pořád je tady zdravotní riziko...Takže z hrušky dolů vážení!!!! A nesuďte ostatní jen proto, že se zeptají...každý ať se zamyslí sám nad sebou, jak to má.

Andrea
1x

Už toho mám dost!Někdo se tu jen zeptá kolik by za darování dřeně dostal a všichni se do něj opřou,mě osobně to taky zajímalo,samozřejmě bych ty prachy nechtěla po nemocném ale po kurevsky bohatých pojišťovnách,nemocnicích a podobně,takže zklidněte hormony,jsem si jistá,že kdyby nějaký státní orgán nabídl nějaký zajímavý obnos za dřeň,dárců by bylo mnohem mnohem víc a koho zajímá jestli šli darovat pro peníze nebo pro pocit,hlavně že šli!!!

Veronika

Chtela bych se zeptat jestli se muzu prihlasit do registru,kdyz jsem po operaci nezhoubneho prsniho nadoru (fibroadenomu)? Hrozne rada bych pomohla,ale bojim se,ze bych z tohohle duvodu nemohla dren darovat. Moc dekuju za odpoved :)

Lenka
1x

Ahojky, to asi bohužel do registru být zapsaná nemůžeš. Kdo má leukémii(tak jako já:-() -má nemocnou krev a potřebuje ji jako kdyby vyměnit.... a na to potřebuje kostní dřeň, která je zdravá, od člověka co neměl nikdy žádnou vážnou nemoc, aby tu naši nemocnou kostní dřeň nahradila a začala vyrábět krvinky tak jak má. Tomu, že lidé nechtějí dát svou kostní dřeň zadarmo se nedivím:-(bohužel, třeba i já díky tomu svého lidského anděla co mě zachrání nenajdu. Ale odsuzovat za to někoho, že je to zadarmo a proto do toho nejdu se mi zdá být kruté:-(.Měly by se ned tímm zamyslet instituce co ty dárce hledají a berou si za to peníze a nemalé, že když už to tak je, tak vlastně těm nejdůležitějším složkám což jsou samotní dárci by bylo vhodné taky kousek z těch peněz dát. S tím my nic neuděláme. Proto vám všem co jste v registrech moc za nás nemocné děkuji a snad se všem tato nemoc vyhne, protože s leukémií bojovat není nic lehkého. Přeji všem moc pěkný den :-)

ctenar

Pěkný den, Lenko, při čtení zdejší loňskou diskuzí mne zaujal Váš příspěvek... Jak se Vám daří? Je to nyní lepší než před rokem? :-) Píšu, protože se chci zeptat, zda jste zkoušela i nějaké jiné metody. Znám člověka, který by Vám možná mohl pomoci, léčí alternativně a snad vždy lidi vyléčí. Mohu se aspoň podělit o kontakt na něj - kdyžtak, prosím, napiště. Díky a mějte se dobře.

ctenar

( jo, muzete napsat na (takovy anonymnejsi) email [email protected] )

michael

Víte, tak jsem si přečetl pár příspěvků, nejsem si zcela jist co tu všichni řešíte. Je fakt,že krev i plazma by se měli bezpardonu věnovat, tedy darovat, jinak to vidím u kr. destiček a kost. dřeně. Pojištovnám platíme celý život a většinu nadstandartních úkonů si stejně musíme platit samy z peněženky. Jen na okraj můj táta byl lékař...

roman

Kdybzch chtel darovat tajk kolik by me to stalo? Cetl jsem ze 2 az 3tis? Co je na tom pravdy?

Pepa

Opravdu nechápu, proč se tady pohoršujete nad tím, že si někdo za dárcovství vezme peníze. Konkrétně obchod s plasmou je obrovský byznys. (viz kauza DIAG HUMAN) A těch 400,- Kč, které si nevezmete, zůstává samozřejmě fakticky soukromé společnosti, která plasmu následně zobchoduje. Darování zdarma je hra na city, nic jiného..

Míša
2x

Souhlasím s příspěvky, které se týkají toho, že by za odběr KB měli brát darovatelé fixní peníze... Samozřejmě by to neplatil nemocný, ale KONEČNĚ NĚJAKÁ NEZKORUMPOVANÁ ORGANIZACE :) Několikanásobně by vzrostl počet lidí v databázi a tím by se znásobila i šance k záchraně lidského života, který je v podstatě nevyčíslitelný pro rodinu a příbuzné! Nebo by někoho napadla jaká je adekvátní cena za lidský život? LOGICKY !!!!! PENÍZE SE VYPLÁCÍ DÁRCŮM SPERMATU, TAK I VAJÍČEK. PROČ NEPLATIT DÁRCE ZA ZÁCHRANU ŽIVOTA???? AŤ SI ODPOVÍ KAŽDÝ SÁM. V obchodě jsem ještě nikdy v životě nekoupila ani rohlík za 0,- korun. A kdo si bude obhajovat svůj názor ohledně hyenismu, tak neví, co má psát, tak píše aspoň sračky...Sama jsem se vyléčila z nevyléčitelné nemoci na kterou dodnes nejsou léky viz. Standa Gross, který tady už dnes mezi námi není. Jsem za to neskutečně ráda a ani Já nevím, jakou adekvátní částku bych za svůj život zaplatila! Pěkný a pozitivní den všem normálním:)

Drahoslava

Dobrý den, chci se zeptat zda-li bych mohla být dárcem kostní dřeně, když jsem 13.1.2015 měla porod císařským řezem a na začátka března 2015 jsem musela podstoupit ještě revizi, kvůli zbytkům placenty. Mám heště od 5-ti let astma, ale dlouhodobě nemám žádné problémy cca 7 let je mi 29 let. Děkuji za odpověď.

Lucie Rutarová

Nevíte prosím, jestli můžu darovat kostní dřeň a krev, když mám disfunkci štítné žlázy?

Lucie

Nevíte prosím, jestli můžu darovat kostní dřeň, když mám problém se štítnou žlázou?

Petra

Dobry den..ráda bych se optala zda mužu také darovat kostní dren..je mi 17 let. Predem dĕkuji za odpovĕd.

jana 30

ahoj,ja bych taky chtela darovat a urcite mi nevadi ze to je zadarmo. ale uplne od veci neni yamyslet se nad tim proc by stat nemohl neco darci prispet. ne aby to platil ten nemocny ale stat. platime si cely zivot zdravotni pojisteni a i tak vetsinu leku a vysetreni hradime kdyz chceme kvalitni lecbu tak i za to se priplaci. i ockovani pro deti kdyz chcete lepsi tak ho platite. a darovat je bolestive ale hlavne to s sebou nese i rizika. Takze za mne.... nedelam to pro penize ale proc ne....

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce