Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Darování kostní dřeně

Ráda bych se přihlásila do registru dárců kostní dřeně, je mi 21 let.V budoucnu bych chtěla mít děti. Co když se mi poštěstí a vyberou mě jako vhodného dárce a já budu zrovna těhotná?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lucka
2x

Pokaď by jsi byla těhotná, tak by se nedalo nic dělat a asi by jsi nemohla v tu danou dobu být dárce,ale stejně je strašně malé % ,že budeš vhodný dárce.V té chvíli by šlo jen a jen o tvé dítě!!! Já jsem taky v registru.Jsem dárce krve a pokaď budu těhotná ,tak si budu muset holt dát pauzu.Ahoj,L.22l.

Libor
2x

Chtěl bych se zeptat, jestli jsou všechny organizace na darování dřeně propojené na jeden registr dárců, a nebo mají vlastní ? díky

................
2x

od kolika let mohu darovat kostní dřen???

čevik
5x

Darovat můžeš od 18let

tazatel
4x

chtěla bych se zeptat, když člověk daruje kostní dřeň, tak jaká jsou rizika dárce při operaci a po ní?děkuji

RADEK
2x

KOLIK SE DAVA PENEZ KDYZ CHCE NEKDO DAROVAT KOSTNI DREV

Ája
11x

Jak dárcovství krve, plazmy, tak kostní dřeně by MĚLO být bezplatné!! (U dárcovství krve i KD tomu tak je). A víš proč? Aby se předešlo tomu, že to budou dělat lidi jen pro peníze a ZATAJOVAT v dotaznících důležité údaje - to platí u rizikových občanů - narkomanů a pod. Potřebují peníze na dávku, jdou darovat krev a zatají důležitou informaci. Následkem toho jsou zbytečná úmrtí pacientů. Člověk daruje krev či jinou složku z NEZIŠTNÉ SNAHY NĚKOMU POMOCI a ne si vydělat peníze. Jdi na brigádu raděj! Tím nechci říct, že jsi narkoman nebo někdo jim podobný, ale tady peníze nehledej. Darování kostní dřeně není zrovna příjemný zákrok a bezbolestný taky ne. Podívej se na internet. /

Ája

Asi není povoleno vkládat odkazy, tak si tu adresu přepiš bez mezer v prvním i posledním slově.

Ája

Mohla bych vědět, co v něm bylo nepublikovatelného?

Maja
1x

Ja daruju krev a plazmu už par roku a vím že i když utajíš věci v dotazníků tak v podrobnější laboratoři to zjistí..tím pádem ti volají že tvoje krev není v pořádku ...tato možnost tam je že je to narkoman, ale s touhle možností se počítá. a právě proto že dřeň není bezbolestná tak by se mělo platit v dnešní době není nic zadarmo...bohužel taková je realita

Terka

Proč si nevzit peníze, zdravotnictví z plazmy vyrábí léky které prodává, proč by na tom měli vydělávat jen oni, když je to vlastně hlavne mojí zásluhou??

veny
2x

Co je to za otázku, to je to první co člověka zajímá zase prachy, tobě bych dal korunu už jen za ten dotaz.

Katarína

DAROVAŤ=nedostávajú sa peniaze..... !!!!

Bára
1x

proč nemohu darovat kostní dřeň když jsem starší než 35?

Di
1x

Protože to v dřeni ustává krvetvorba a taková už by nikomu nepomohla...

P.

Teoreticky můžeš, ale vstupní vyšetření si musíš zaplatit sama.

Marcela

darovat může i starší 35ti let ..ale do registru neberou starší 35let

Patrick

Uplne nesouhlasim, kdyz nekto darujem "zadarmo! krev, tak ma narok na 1 den dovolene, pak ulevu na dani (cca400/odber) a jeste stravenku. Za plazbu bezne vyplacaji 400kc. To je realita. Nekde jsem cetl, ze za kostni dren se dava 8000kc.

dalibor
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Klára

Darování kostní dřeně je bez finanční náhrady, podle mě je to správně, třeba u darování oocytů a sperma je to dobrovolné rozhodnutí, zda chci nebo nechci děti, není to stejné jako žít nebo nežít

budoucí dárce
3x

Reakce na Radkův dotaz: nevím, jak to chodí u ostatních, ale měla jsem pocit, že slovo darovat je od slova dar. Chtěl snad někdy někdo zaplatit za to, když někomu dal dárek třeba k narozeninám. Jestli chceš darovat dřeň jen proto, že si chceš vydělávat prachy a zneužívat beznaděje nemocných, tak bych měla jednu radu: NAJDI SI JINEJ JOB!!!!!! Představ si třena, že bys měl leukémii a měl bys to štěstí, že by byl v registru vhodný dárce, ale ten dárce by ti řekl: daruji dřeň, jen když mi dáš 20 000 000....prostě nesmysl!!!!!!!!!!! Tak nebuď hyena a zaregistruj se i bez nároku na jakýkoliv honorář.

jitka

Přesně, já chodím darovat krev a začala jsem i destičky, nikdy ale ne za peníze, to mě nikdy nenapadlo. Do registru dárců kostní dřeně taky ráda vstoupím

lucka
9x

jestli je za to nejaky honorar nebo ne mi prijde jako uplne normalni otazka. Vy tu ze sebe vsichni delate ze to nedelate za penize, ale ne transfuzni stanici si za obyc. darovani krve vezme tu stovku kazdej...za ten dar.....pokrytci.

jarda

Ale to potom nedostane Janskeho plaketu

Patrick

Plaketu dostane, je nejaka kompenzace od statu a hotovo. Jinak kto si chce takto vydelavat, nejlepsi je cjodit na plazmu, tam je 400kc/odber a da se chodit kazdych 14 dnu. Pak darovat krevni desticky za to je 800/odber.

MFido
3x

Já daruju palzmu za učelem pomoci jinym . Ale vzheldem k tomu že dojiždím a nevidělávám si tak tak penize vemu je to na benzin abych mohl dojiždět . To je fér ne??

Martin

Nepouziva se nahodou krevni plazma k vyrobe leku? Jestli nekomu pomahas tak jedine farmaceuticke spolecnosti ktera ji vykupuje a pak ti proda drahe leky. Bych aj rekl ze 400 za odber je malo. Ale musim dat za pravdu ze ostatni by mel clovek davat nezistne.

alžběta
6x

chci taky přispět do diskuze. obdivuju sice vaše dobré úmysly, ale přece jenom, nepřeháníte to trošku?? víte, darování krve, plasmy, kostní dřeně.. to je všechno je dnes velký job, jak se můžou různé onkolické a farmaceutické kliniky obohatit. jsou v tom obrovské peníze. proč byste nemohli dostat aspoň část z toho? léčení leukémie je drahé, záleží na pojišťovně, ale ve většině případů pacient aspoň část finančních prostředků platí.. platil by je tak jako tak, kdybyste si ty peníze vzali, i naopak. tak proč si trošku nepřilepšit..

dr.janamala
7x

Naprosto souhlasím. Není to žádný hyenysmus. Když máte nemocné dítě, taky musíte zaplatit za léky v lékárně. Například z plazmy se léky přímo vyrábějí a bohatnou na tom ti druzí. Podle mne je naopak neseriózní, ctít po lidech aby dávali zadarmo. Je to takový druh citového vydírání. Manžel je dobrovlolným darcem krve už přes 30 let, ale plazmu dával vždy za peníze.

viola
2x

naprosto souhlasim

Petulka
2x

A ty si myslíš, že ta cesta do Plzně je zadarmo? A co následná neschopenka? Se dvěmi dětmi na mateřský si to prostě nemůžu dovolit. Takže bych určitě uvítala menší částku, která by tyhle náklady pokryla. To nemá s pokrytectvím nic společného.

Jana

Jenze mas narok na proplaceni cestovneho a na 4 dny placeneho volna (ze zakona) -.-

Zuzka

Ono je to tezky.pac vajicka se taky daruji a dostava se za ne 15000 a vic. A hodne zen to dela jen pro penize. Ikdyz vi co ty napichane umele hormony muzou zpusobit. Tak se nedivim ze se nekdo pta kolik jd za dren. Ale to nejsou lidi ale hyeny

Hela
1x

Souhlasím!!!! Jsem zapsaná v registru, protože chci pomoct někomu, kdo to potřebuje a jediné, co za to chci je to, že někomu zachráním život. Kvůli penězům chodím do práce.

Verča
1x

Chtěl abych se zeptat jaké sou ryzika darovaní kostní dřeně, pokud je člověk vybrán jako vhodný dárce??

honza
6x

kostní dřeň neroste na stromě, tak proč by Radek nemoh chtít za dárcovství peníze, když do něj budou surově vrtat vrtačkou? Dneska ani kuře zadarmo nehrabe.

veny

Tak ty jsi taky dobrej magurek . Přál bych ti aby jsi na kostní dřeň čekal a byla by k mání jen za finanční obnos.

monika =D
3x

no kdzy bude cekat tak bude platit.proč z toho muzou tezit jen pojistovny a stat??ja byla darovat vajčka a tich 20 000 sem si vzala a vubec se za to nestydim protoze kazdej si za zdravi plati tak proc kdyz nekomu pomuzes nemuze dat bolestne i tobe kdyz v tom sou takove prachy.

Týna
1x

souhlasím a dárovaní vajíček je sakra bolestivá záležitost a ženská si za tu dobu, než je můžou odebrat pěkně užije, takže to je zasoužená odměna

René
4x

Lidi vzpamatujte se. Kde chodíte na takové věci, jako že někoho vrtají vrtačkou, nebo proč se dárcovství neplatí. Já sám jsem daroval kostní dřeň a vživotě by nme nenapadlo chtít za to peníze. Moje kostní dřeň šla 11leté holčičce. Dovedete si představit, že by jí měl někdo říct '' Máme pro Tebe vhodného dárce, ale ten chce za to peníze, tak bohužel''

reagujici
2x

A někdo snad chce peníze po tom nemocném, který to potřebuje?

Pravda
2x

tak tak... hele jim ty léčby platí pojišťovna ne? A my všichni musíme platit pojišťovně.. někdo si to vybere ve velkým i za ostatní, někdo skoro vůbec ale čert to vem. Je sice pravda že to není hezký hrát si na dobráka jenom za love nadruhou stranu nechat obohacovat se druhé a sám být jen dobrák (blbec, ovca).. jak již bylo zmíněno, stojí to benzín a i čas u dřeně a vajíčka dost nepříjemností i bolesti (mimochodem pár stovek není závratná částka pro pojišťovny ale pro toho kdo si musí natankovat a bere sotva 15tisíc ano!!).. za vajíčko se vyplácí těžký love.. ale taky to je těžký riziko a to co člověk musí podstoupit, tak fandím všem co si peníze vzali bez studu a zároveň to nebrali jen jak si vydělat ale chtěli i pomoct.. myslím že lidi co v dnešní době tohle podstupují zadarmo jsou sice úžasní láskyplní lidi s pochopením a soucitem ale buď je jejich myšlení omezené nebo nebo chudobou zrovna neoplývají.. já kdybych se někdy sama rozmyslela něco takového udělat, tak to prostě udělám ať už za to dostanu peníze nebo ne. A když je dostanu, budu ráda a stydět se za to rozhodně nemusím

Nina
1x

přesně jak už tu někdo psal darovat je od slova dar.. je to dobrovolné nemusí podstupovat ten nepříjemný zákrok..nikdo ho do toho nenutí...tak proč chtít za to peníze? To je něco jako kdybych si chtěla vytetovat něco a ještě aby mi ten tatér dal prachy za to že mě to bolelo..je to směšné:D navíc registr hradí náklady za cestu tak může být rád za to...tohle se děla pro dobrý skutek a né pro peníze..

Tereza

Hlavně třeba s takovou krví se dále dost dobře a draho obchoduje! A my dostaneme tak max. poukázku na 80,-. Ale samozřejmě zachránit život je super i zadarmo!!! a kostní dřeň je hozně důležitá takže čím víc lidí v registru tím lépe. Zapoměňte na bolest a do toho!

Hel
1x

Ahoj, prosím nemůže mi tu někdo popsat, jak to všechno přesně probíhá? Co musím podstoupit abych byla zapsána a co podstoupím kdyby mě vybrali? Nemyslím papírování, myslím všechny ty odběry...chodím na krev, ale vím, že dřeń asi nebude taková pohodička, co?:) Asi do toho půjdu tak i tak, ale ať vím, na co se připravit...Děkuju:)

hel
1x

k té diskusi o placení...myslím, že zaplaceno má každý dárce až až tím, že je zdravý, že má štěstí na tělo, které funguje. Někdo jiný na tom je třeba hůř a ne svojí zásluhou...proto každý, kdo to štěstí má, by za to měl být vděčný a brát to jako to "zaplacení". Na druhou stranu jestli někoho přinutí dát krev, dřeň apod. jen peníze, škoda že pro ně někde nejsou...i jejich krev či dřeň by pomohla, ať už byla dána z jakéhokoliv důvodu, i zištně :((

perry
1x

všichni kdo si chcete nechat zaplatit jste šmejdi,oprávněně.já daruji všechno.krev,destičky někdy i peníze. moje maminka mi před 5 lety umřela na leukémii a jenom proto že se nenašel vhodný DA'RCE. jsem mladý na to že jsem ztratil matku.je mi 36 a mám dvě dcery které nikdy neviděli druhou babičku.chybí mi v tězkých chvílích. když chce někdo kšeftovat s někým na smrtelné posteli je zmetek.

diana

Bohužel znám také případy úmrtí na leukemii v mém blízkém okolí. U starší paní, ale i u 18 leté dívky či 3 leté holčičky. Jsem dárce krve, začala jsem dávat i destičky a chci se zapsat do registru dárců kostní dřeně. Cítím, že je to správné a snad také někdy pomůžu. Ale lidé jsou různí a tak i jejich názory,

Bettinka

Smutný příspěvek, ale srdce hladící všem babičkám, které mají možnost se se svými vnoučky vídat. Darovala bych, ale bohužel, jsem už stará...

Lukáš

Ja jsem se chtěl zeptat jak to boli a jak jse to celkově provadi ten zakrok Děkuji všem

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce