Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Krev po stolici

Dobrý večer. Nevím jak se zeptat na můj problém. Už po prvním porodu, který nebyl jednoduchý, se u mne dostavily potíže. Při porodu se mi zduřilo místo u konečníku. Vypadalo to, jako by mi část konečníku vystoupilo ven. Při stolici se mi někdy objevila krev. Časem se to srovnalo. Po druhém porodu, kdy mé dítě vážilo 4800g se mi stalo totéž. Moje potíže vyvrcholili asi 20-tý den po porodu, kdy v záchodu byla voda zbarvena do červena. V dnešní době jsem 15měsíců po porodu a při stolici se mi někdy ještě objeví krev. Není to nic intenzivního, ale přesto mě to velmi znepokojuje. Dříve ještě před dětmi, jsem tyto potíže nezaznamenala. Měla jsem vždy problémy s vyprazdňováním, ale krev se mi objevila jen, když se mi porušila stěna konečníku. V dnešní době mi připadá, že ta krev pochází ze vnitř. Budu velice ráda, když mi doporučíte nějaké vyšetření nebo dáte radu. Děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Patka

Mám podobnou zkušenost po čtyřech porodech. Lékař moje problémy ohodnotil tak, že to ještě na operaci není, počkáme, až se to zhorší...!!! Zkoušela jsem různé masti, čípky, ale efekt byl vždy pouze dočasný. Před dvěma lety jsem užívala dlouhodobě (3 měsíce) Wobenzym a v důsledku toho mi "bulky" zmizely a zatím jsem bez potíží:-)))))

lida
1x

Já přesně nevím jestli se u mne jedná o hemeroidy. Nepřipadá mi, že bych tam měla nejaké bulky. Stavá se mi, že když jdu na stolici a hodně tlačím, zduří mi konečník. Dokonce je ta část barvy tmavě modré, jako by se mi tam nahromadila krev. Po chvíli se mi to vrací do normálu. Krev se mi objevuje, jen když mám stolici hodně tuhou. Jinak moc děkuji za vaší odezvu. S pozdravem Lída

Alena Taborska
1x

Dobrý den, mám - nebo měla jsem podobný problém. Tak dva týdny po porodu jsem začala mít velmi tuhou stolici. Přičítám to změně stravy kvůli nadýmání miminka po kojení. Vynechala jsem najednou spoustu ovoce a zeleniny. V těhotenství ani nikdy před tím jsem neměla jediný problém. Při vyprazdňování mě to velmi bolelo a na papíru byla krev. Nevím, jestli jde přímo o hemeroidy nebo opravdu o poraněnou kůži tuhou stolicí. Trvalo to tak 2 měsíce. Léčila jsem se sama. Nejdřív mastičkou Preparation H a pak čípky stejné značky. Ty mi myslím pomohly víc. Po stolici a ráno a večer jsem se navíc omývala. Teď už zdá se problémy nemám. Snad se nevrátí. Teď už bych snad mohla jíst všechno, na prdíky netrpíme. Ale zase máme exzém, takže zase držím dietu a jím docela jednostranně. Na vašem místě bych aspoň kvůli zmírnění obtíží zašla pro radu do lékárny a pak k lékaři. Kdyby se mi to nezlepšilo, taky bych zašla. Člověk musí překonat stud. Za zmizení bolestí to stojí. Alena

anitta
3x

zdravím vás maminy.. mám podobný problém, ale nevím co to je.. po porodu dcery se mi u konečníku objevil malá výrustek.. něco jako nafouklá malá část střeva... krev ve stolici nemám a nic mě nesvědí.. co to tedy může být...????

Vaclav
3x

Dobry den, dnes rano se mi objevila krev ve stolici, bylo ji dost..Minuly rok se mel hemeroidy, myslim si, ze ted to hemeroidy nejsou, nevite cim by to mohlo byt? Navic se mi na kuzi objevili (asi pred 14 dni0 fleky, po celem brise i na nohou, trosku svedi....A aby toho nebylo malo, mam jeste kvasinky na penisu...prosim poradte mi...

Jitka
6x

Dobrý den. je mi 20 let a už asi tři měsíce trpím nadýmáním a plynatostí. Nedávno jsem oběvila ve stolivi krev,ale zatím se to neopakovalo. Nejhorší je to v noci,budím se bolestí bricha a hlavně neustálím praskáním ve střevech. To se stává i ve dne a je to dost společensky nepříjemné. Prosím o radu, co by to mohlo být a co stím ?

Lucie
4x

Dobrý den. Je mi 17 let a už po druhé po vyprazdnění je voda v záchodě červená. Nemám vůbec žádné potíže a nic mě nebolí. Akorát již několikrát se po stolici objevila krev, ale ještě ne v takovém množství. Mám strach, prosím poraďte co by to mohlo být.

mira
1x

Jo lucinko mel sem stejnej problem hemeroidy to byli u me ale urcite doporucuji vysetreni kolonoskopi aby vyloucili zanet streva nebo neco podobneho mel jsem stejnej problem nic nebolelo jen porad krev ve stolici na papire proste vsude kdyz sem sel na zachod byli to hemeroidy 2stupne u me krehke krvacející sel sme naoperaci:)

adam

dobrý den, mám už delší dobu problémy s vyprazdňováním mám nepravidelnou a tuhou stolici a ostrou řezavou bolest i s krví nevíte kde bych měl začít s léčbou?

Dědek
1x

málo inf. ber pupavu bezlodyžnou, kefírové mléko nesladké jogurty a podívej se na doktora

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce