Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Růžovka

V oblasti nosu a tváře mám růžovku,použila jsem krém ROZACEA,dá se toto onemocnění nějak léčit, prevence, diety atd.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
ada
3x

Lenka,zaujímalo by ma akými preparatmi sa detoxikuješ?Alebo vedel by niekto poradiť dobrú detoxikáciu organizmu?Ja som brala antibiotika ,chodím na dusík,natieram sa ROZexom,Senzibio Forte,a skusila by som detoxikáciu organizmu.Poraďte kto viete.

Zdenka
1x

Zdravím všechny podobně postižené touto nepříjemnou kožní chorobou. Já se s ní potýkám od loňského roku. Jsem z toho samozřejmě velmi nešťastná a pozoruji se víc než je zdrávo. Dostala jsem k užívání Rozex, který na chvíli vyrážku zchladí, ale jinak vůbec nepomáhá.Co mně částečně pomohlo byl laser a potom strava. Na čas jsem radikálně změnila jídelníček a výsledky se dostavily. Chce to hodně zeleniny syrové i vařené minimum alkoholu a hodně pít různé čistící bilinkové čaje. Hlavně žádné uzeniny. Pořídila jsem si i antialergickou kosmetiku. Jenže vždycky když se mi vyrážka trochu zlepší podlehnu pocitu, že je to už asi o.k. a začnu normálně baštit a je to tady za chvíli zase.Zřejmě je to na ,,furt,,

beznadej

jedine co mi pomaha jsou vyssi davky latobacilu biopron

robinka
2x

Ahojte vsetci spolutrpiaci... rozaceou trpim roky a roky, najprv ma liecili na nieco uplne ine... Rosacea je priserna choroba, hlavne na psychiku, ten strach pozriet sa na seba rano do zrkadla, alebo za denneho svetla do zrkadla a vydesit sa vlastneho obrazu... Ale k liecbe... pred par rokmi mi diagnostikovali sklerozu multiplex a dostala som vysoke davky steroidov - proti zapalu... Diagnoza sklerozy sice nie je ziadna sranda, ale nieco pozitivne predsa len priniesla - po steroidoch som zrazu mala uplne dokonalu plet, hotovy zazrak... potom mi vsak steroidy vysadili a vsetko bolo nazad a este aj horsie... potom mi vsak predpisali brat malu davku tychto steroidov, ako udrziavaciu a to mi drzi rosaceu teraz stale pod kontrolou... akoze niekedy je to trosku horsie, ale je to neporovnatelne ako predtym, ked som tie steroidy nebrala... Ja nie som ziadny lekar, toto je len moja osobna skusenost... pozor vsak, steroidy su riadne svinstvo, maju vseliake vedlajsie ucinky... Co sa tyka priciny rosacey, moja teoria je, ze je to zapal vyvolany nejakou autoimunitnou reakciou, podobne ako skleroza, ze aj u rosacey sa organizmus zblazni a zacne napadat vlastne bunky...teda kozu... Drzim palce vsetkym, keby ste sa chceli nieco opytat, kludne piste na [email protected]

cita

Ahojte, rosaceou trpim asi 2 roky. Spustila mi ju antikoncepcia. Zacala som sa pri uzivani antikoncepcie najskor velmi zle citit, dostala som zapal klbov, ciev, zacala mi zlyhavat imunita a zacala som mat navaly tepla, hlavne v tvari a z toho sa mi zacali tvorit cervene vyrazky, ktore boli naplnene cirou tekutinou. Po vysadeni antikoncepcie sa mi zdravotny stav ciastocne zlepsil, ale rosacea zostala. Som presvedcena, ze toto ochorenie suvisi s hormonalnymi zmenami a s poruchou imunity. Ma este niekto podobnu skusenost s uzivanim hormonalnych pripravkov ako ja?

cita
2x

Preco ste vyhodili moj text z 19.5.2009? Snad preto, ze som polozila mojim spolutrpitelom na rosaceu otazku, ci nemaju pocit,, ze nase ochorenie suvisi s hladinou hormonov? Mne sa rosacea spustila v case, ked som zacala brat hormonalnu antikoncepciu. Jej vysadenim sa moj problem zlepsil, ale este asi potrva, kym sa ho zbavim uplne, ak vobec sa ho zbavim. Prosim, ak ma niekto trpiaci ochorenim rosacea podobny postrech ako ja, odpovedzte na moj prispevok. Dakujem.

rosca
1x

Ahojte vsetci s rosaceou. Nedavno mi bola tato choroba diagnostikovana, viete mi prosim poradit, ci sa da liecit a ak ano co zabera?

jméno a příjmení
1x

pred spaním 1 čajovu lyžičku echinaceových kvapiek,zaberá

Deklinger

rosaceu mam uz dlouha leta a da se s tim zit. mnoho stesti Frantisek z Usti nad Labem

janina
5x

Rosacea je strašná nemoc. I když se občas zlepší, ničí mě strach, že se zase vrátí. Je těžké na ni nemyslet, když mě uprostřed noci vzbudí pálení obličeje. Máte-li "pouze"zarudlý obličej, je to ještě dobré, dá se to nalíčit a nevypadá to zle. Ze začátku se mi to dokonce líbilo, bývala jsem totiž strašně bledá. Potom se ale objevily vyrážky, a to je mnohem horší. Také jsem zkoušela mnoho mastí, rozex například mě strašně pálil, myslím, že je k pleti moc agresivní a navíc tam, kde jsem se nenamazala, se objevovaly další boláky. Tak jsem zvolila jemnější přípravky-eucerin, jarishovu vodu, physiogel odličovač a clinique make up. Je to o dost lepší. Pomáhají také antibiotika, ale jen na nějaký čas, vrací se to. Rosacea je nemoc mazových žláz, mně se pleť mastila strašně, tak používám antikoncepci Diane-35 a ta pomáhá výrazně. Nevadí mi sluníčko, namáhavé cvičení, horko, ale strašně vadí kořeněná jídla. Když se mi objeví velké množství boláků, které pálí, je nejlepší nemýt to místo vodou,nemazat ho, protože to všechno hrozně pálí a tedy dráždí a pleť se má zklidňovat. Na boláky si dávám obyčejný dětský zásyp a funguje skvěle, zaschnou, zblednou, přestanou pálit. Velký pozor si dejte na klimatizaci v autě! Kůže s rosaceou je strašně citlivá a trvalo mi velmi dlouho, než jsem vypozorovala souvislost s výsevem vyrážky a jízdou v autě. Klimatizace na vás vychrlí velké množství plísní, bakterií a jiných nečistot a oslabená pleť se s nimi neumí vypořádat. Málokdo čistí klimatizaci tak často, jak by se mělo. Asi to zní divně, ale na tuhle souvislost můžu přísahat, v poslední době jsem udělala záměrně dva pokusy a pokaždé jsem zrudla a osypala se do druhého dne. Pomohl zase ten zásyp. Přeji všem hezké léto bez trápení.

Miro
4x

Ahojte.Zacnem tym.ze pred masiacom aj nieco ,som zaregistroval,ze cesi vymysleli liek na rosaceu aj na akne a plus ma aj regenerovat kozu. Maju to vyrabat Americania a ma sa to dostat do predaja v polovici buduceho roka.Nestihol som nazov,len viem,ze posledna bola cislica 6 alebo 9.V poslednom case ked som prehladaval internet tak som zistil za rosaceu su zotpovedne bakterie Bacillus oleroinus objavene r.1995K tore ziju v roztoci Demodex Folliculorum.Zdravy jedinec ma na 1cm stvocovom asi jeden roztoc Demodex ale my s rosaceou ich mame az 20.Tieto roztoce su aj v korjenkoch obocia a vlasoch.Docital som sa ze ich zabijaju aj pripravky proti svrabu.Podla najnovseich vyskumoch ich zabija aj olej z Australskeho cajovnikoveho tromu.Tea Tree oil.50% ich zabija do 15 min.100% do 4 min.Alkohol 100% do 4 min.Ked som dobre vyhadzany ,tak to mam az na zaciatku vlasov,ale aj okolo usi a aj v oboci.Ked som bol viac vyhadzany tak som mal aj vela lupin vo vlasoch.Asi tak tri tyzdne skusam vyrobky z Tea tree.Pouzivam sampon na vlasy proti lupinam a mast na tvar od dr.Múller a potom 100% oil od Australian bodycare ktory si podla potreby riedim ked kloktam.Ked mam vriedky tak na urcite miesto pouzijem aj 100%olej.Ale pozor nemalo by sa to dostat do oci.Predavaju aj gele kazdemu co vyhovuje.Prestudujte si tea tree,mozno niektorim z Vas to pomoze.Mne sa to zatial zlepsilo vo vlasoch uplne a na tvari mam este cervene flaky.Pouzivam to asi 2 tyzdne.Mal by som tymto strankam povedat "zbohom" ,

jméno a příjmení

zpráva

janina

Moc ti přeju, abys byl z toho venku. Jen se mi nezdá, že píšeš o rosacei. Lupy ,šupiny v obočí,fleky ve vlasové linii nevypadají na tuhle nemoc. To spíš na seborhoickou dermatitidu. Ta někdy rosaceu doprovází. Dá se mnohem lépe zvládnout, ale taky se vrací. Léčí se různými šampony, Mně se to dělá vysoko na čele, kde začínají vlasy a taky kolem uší. Jen málo, takže to likviduju pravidelným čištěním silnější pleťovou vodou, občas nějaký šampon. Pozor, mám vyzkoušeno, že se to dá roznést tím, že si často sahám na obličej. Rosacea je horší, objeví se kdykoli. Červené tváře jsou to nejmenší, ale ty uhříky, to je k zbláznění. Tak zkusím ten tea tree, zatím mi přišel nechutně drahý Noredol, to má být "zázrak" od doktora z Polska, který sám tímto svinstvem trpí.Když to zabere, určitě to sem oznámím.

Marina

Ahoj Janino, jestli zavitas jeste na tyto stranky, napis mi, prosim, na mejl [email protected]. Mela bych pro tebe par rad ohledne rosacei.

Zdenka

Miro, jestli zjistíš název toho léku tak ho sem prosím napiš. Děkuji

jméno a příjmení

mohlo by sa to volař Finacea? je to kyselina azelaova vo forme 15 % gelu na tvar,

bublena
2x

ja na svrbenie pouzívam krém SKIN-CAP nie je to zázrak ale velmi dobre zmiernuje uz od 2005 som nebola u lekára ale by som uz chcela pocula som o gélu FINACEA JE NA LEKÁRSKY PREDPIS a chcela by som vyskúsat .Vraj to vyvinuli na rosaceu a zaberá po 4-8 tyzdnoch . NEMÁ NIEKTO SKÚSENOSTY.AHOJTE

Zora
1x

Trapim sa vyrazkami na tvari, nose a brade. Moze to byt aj rosacea. Ake mate skusenosti s gelom Finacea /15%/ je to kyselina azelaova? Pouzival to niekto?

martina
1x

Ahojte, práve včera mi doktorka predpísala na tvár gél Finacea, nič iné, žiadne jarish vody, mastičky, Mám sa k nej prísť ukázať o 2 týždne, sama som zvedavá na výsledok. To, že trpím chorobou Rosacea som sa dozvedela až od nej, dovtedy som si nevedela vysvetliť pôvod červených fliačikov na mojej tvári. Nezakázala mi ani mejkap, ani krém na tvár, ktorý používam, preto som prekvapená, keď tu uvádzate, že mejkap treba úplne vylúčiť. Rada sa porozprávam, ako zaberá, resp, zabrala liečba: [email protected]

jaruša
1x

Ahojte, po styroch rokoch sa mi opat vratila rosacea. Predtym som ju liecila 3 roky, nic nepomahalo. Pouzivala som kozmetiku z Biodermy, nedrazdil ma krem Sensibio, ale ked ju zmenili pred dvoma rokmi, tak z tych novych mi ani jeden nevyhovoval. Presla som na kozmetiku AA - Oceania, a som velmi s nou spokojna, dokonca aj s make-upom od nich. Ale vratim sa k rosacei. myslim, ze ma to vela spolocne s imunitou a hormonmy. Ked som pred styrmi rokmi otehotnela v siedmom mesiaci z nicoho nic zmizla. Vzhladom k tomu, ze mi odporucil kozny kortikoidnu mast, gynekolog to zamietol, tak som sa na to uplne vykaslala (ziaden stres) , a zmizlo uplne, ziaden znacik po nej. Lenze pred mesiacom sa mi to opat na brade vratilo, moja imunita je oslabena, trpim autoimunitnym ochorenim (sclerodermiou). prave od piatku som zacala uzivat gel Finaceu. Svrbi ma to este viac, po styroch dnoch sa to zhorsuje, ale mozno to je len reakcia. Tiez som citala na letaku, ze ucinok sa prejavi po 4-8 tyzdnoch. Som sama zvedava , ozvem sa Vam ako to pomohlo.

Ada

Jaruška ,chcem sa spytať na ten gel Finacea ,či zabral,lebo ma od neho páli celá tvár a neviem či ho mám použivať

jaruša

Ten krem Finacea mi nepomahal, prave naopak, strasne ma to palilo, drazdilo. Na Velku noc som sa cela vysypala este horsie do pol tvare, tak sme zmenili liecbu. Uz druhy mesiec beriem Entizol tabletky , najprv 2x denne, potom len 1 denne, +x denne Xyzal a tvar si cistim jarishom a natieram Imacort-krem. Mam to uplne skludnene a cisti sa mi tvar od pupencov.

jméno a příjmení

zpráva

jméno a příjmení

zpráva

carolyn
11x

Skúste : 2 x denne Entizol tabl., na tvár naniesť FUCIDIN krém, ďaľšia vrstva SULFOTHION púder a Imazol krém. Za dva tyždne som mala po 15 ročnej rosacei. Ak Vám to poôže, dajte vedieť. Mne zabralo úžasne. Ak si všimnem začervenanie, pretriem alkoholom a Sulfothionom. Všetko sa v zárodku upraví. Mám pleť ako bábatko. Veľa úspechov želám všetkým pacientom. Carolyn

Maja
2x

ahojte, mám tiež rosaceu, pred 10 dnami som bola u lekárkz, predpísala mi Sumamed + entizol tbl, na druhý deň som mala celú tvár jednu vyrážku, pálila, bolela, svrbela. Navštívila som iného lekára ,lebo moja kožna mala volno a ten mi predpísal vodu /nejaká kyselina na dezinfekciu+borglicerín na hydratáciu/a masť s metronidazolom. Užívam ešte Entizol tbl. nepijem kávu a nejem dráždivé jedlá. Po týždni mám tvár o 80% lepšiu ešte trochu pozostatkov pod okom a na brade, tie ešte bolia a pália ale už je to fajn. Lekár ma uistil že masť budem používať dlhodobo a nemám si nič iné dávať na tvár sú to zbytočne vyhodené peniaze. V minulosti mi dobre urobil gel Aloe Vera. Zatial neexperimentujem a čakám či to vyhojí. Vela zdaru všetkým!

cervena
5x

ahojte spolubojovnici! Bola som prekvapena, ze existuje taketo mnozstvo ludi, trpiacich mojim problemom. Pripadam si jedina a pravdupovediac, na ulici som este nikoho podobneho nestretla... Nemam pre vas rady, typy a triky ako sa zbavit cervenych flakov nejakymi ucinnymi liekmi, mam vsak radu, ktora zabera najviac - DOBRA NALADA ... Verte ci nie a mozno to sami badate, cervene flaky sa zmiernia v stave dusevnej pohody a cistoty... Viem, ze je narocne pozriet sa rano do zrkadla a ist tak do autobusu - skoly alebo len tak do obchodu, no s dobrym naladenim je velka sanca ze do piatich minut zblednete. Niekedy, ked mam flaky na tvary priam krvavo bordove si poviem, ze su i ludia trpiaci vacsim problemom, priputani na vozik alebo dietatom na onkologii - dobru naladu to nevyvola - no da sa vykrocit s uctou k sebe samej a bez hanby. PRAJEM VAM UZDRAVENIE A PEVNU VOLU !

zdravím všetkých spolutrpiacich
3x

Konečne dobrý názor na potvoru rosaceu. Trpím ňou už 20. rokov. Posledných 10 rokov som skoro zabudla. že som ju niekedy mala. Ale žiaľ koncom tohto leta sa znova prihlásila a nie a nie odísť. Myslím, že ju naštartoval dlhšie trvajúci intenzívny stres a 1 x užívanie liekov na oddialenie menštruácie (teda hormóny). Počas 10 rokov kľudu (čo je teda slušné) som svoj životný štýl veľmi nezmenila. Čo sa týka stravy akosi podvedome som na najnižšiu možnú mieru obmedzila mlieko a mliečne výrobky (okrem masla). V mojom prípade nefugovalo (ako tu často čítam) nechodiť na slnko k moru, a pod., práve že v tom 10-ročnom období som začala chodiť najviac k moru (aj 2 x do roka) a bol kľud - samozrejme s ochranným faktorom 30 na tvári. Každý kožný lekár, ktorého som v priebehu prvých 10. rokov navštívila, začínal s tou istou liečbou: lokálne omrazovanie dusíkom, lokálne antibiotká aj vnútorné užívanie, mastičky, vodičky krémiky doporučenia vyhýbať sa koreniam, káve, alkoholu. Užívala som aj entizol, nič z uvedeného nezabralo. Určite je najdôležitejšia duševná pohoda. Naša choroba žiaľ nie je dostatočne preskúmaná. To by chcelo intenzívny a naozaj desaťročia vedený podrobný výskum, pozorovaním ľudí trpiacich na rosaceu. A kto by sa tým tak zapodieval keď to neprináša žiadny rýchly finančný efekt. Ten prinášajú rôzne prípravky farmacutického priemyslu, ktoré žiaľ nepomáhajú liečiť iba ničiť pečeň a iné orgány. Teraz asi vyskúšam 36-dňovú ryžovú diétu, ktorá očisťuje organizmus. Takže veľa dobrej nálady a smiechu a dívajme sa do zrkadla s optimizmom (musím presviedčať aj sama seba), že zajtra to už bude lepšie.

mojeja

na cele v okoli oci zboku a dole pod ocami mi vyskakuju cas od casu cervene flaky, sem tam mi opuchnu aj oci-viecka. natieram to obycajnymi hydratacnymi kremami musim mat tvar stale namastenu a po par dnoch mi to zmizne. zacina sa to objavovat castejsie, sem tam citim pocit svrbenia, ak si to nenatriem rycho mi vyschne tvar a robia sa mi male supinky. myslite ze by mohlo ist o tuto chorobu ruzovku?

Heňo

..zdravím Vás.. mám 40, keď som mal 14rokov, keď som raz zaspal na kúpalisku pod priamym slnkom, výsledok - červený ksicht jak zadok makaka afrického, Myslel som že to prejde štandardným spôsobom, trošku pobolí, poštípe, jemne olúpe a zmizne.. čerta starého!! A odvtedy sa to pekne pomaly vlečie stále, raz sa zlepší, raz zhorší.. Ja konkrétne som žiadne vyrážky, ani pupínky nemal, "iba" zčervananú "T-oblasť" na tvári, to jest nos a okolie, brada, obočie. Takisto som za tú dobu absolvoval kopec sedení u dermatológov, mastičky všeho druhu, aj laser. Stálo ma to majland a neupozornili ma, že po laser.zákroku/r.1998/ sa po každom vpichu nabehne modrofialová zdrurenina, výstupok tak cca 3mm a takýchto som mal na tvári asi 70 + totálne červená pálivá pokožka.. a teraz choďte celou Bratislavou MHD a potom eče polku Slovenska domov.. :) Musel som si vziať taxika za 2500SKK. Týždeň som bol zatvorený doma, fialové hrudky zmizli, tvár sa upravila, zjemnila, pomohlo to, ale viacej som to už absolvovať nechcel.. Tak síce rosacea zostala, ale v menšej forme, tvár už nesvrbí nonstop, ale tak raz za mesiac podľa povahy klímy a druhu mastičky, ktorú som si práve namazal.. Takže čo sa osvedčilo a čo nie: Sprvoti, ešte za komunizmu všetky mastičky, ktoré mi dermatologičky predpísali, robili skôr zle ako dobre, tak som zaimprovizoval a pomáhalo tvár si ráno v predstihu/aby ste to stihli do práce/, poriadne poumývať nie horúcou, ale teplou vodou.. týmto som tvár pripravil na daľší krok, aplikovať do dlane malé množstvo, cca 3 kvapky šampónu/!!/ Loréal Elséve jemný citrus a zase rovnako teplou vodou si tvár spolu so šampónom poriadne poumývať, hlavne v tom "T-bode", až kým necítite, že sa povolilo to pnutie pokožky.. Potom poriadne všetko zmyť, zase teplou vodou a nakoniec ešte doprajte tvári striedavo oplachy teplou a studenou vodou, tá studená zjemní začervenanie a reakciu na onen šampón.. Potom nechať pokožku oddýchnuť, asi tak 5-10min.. Tretia fáza spočíva v aplikácii jemných krémov, za socíka sa mi osvedčila měsíčková indulona, tú používam často aj teraz, ale už nie na "T-oblasť", lebo tá drží celú tvár v mastnom stave a tí, ktorí majú mastnú pokožku tomu eče lopatou pridajú na intenzite. Tak tú indulonu dávam na tvár, krk, oblasť uší, rozhodne neublíži, ale mimo "T-oblasti". Priamo na rosaceu, nos líca a bradu dávam krémik Vichy purete thermale 3in1 30ml.. Zase nechám pokožku oddýchnuť si tak cca 5 minut a nasleduje jemný slabučký mejkap Vichy aera teint č.46.. A sme pripravení do práce.. :) To čomu sa snažím vyhýbať je priame slnko, silný vietor, suchý vzduch v miestnosti s radiátormi, diéty a experimenty s jedlami som nikdy neskúšal, zjem všetko ako dobré prasiatko a snažím sa nechodiť pred zrkadlo a nestresovať.. Dodávam, že som nikdy nefajčil, nepil alkohol, ani kávu. Za chviľu už bude tomu 30rokov, čo takto fungujem a dá sa zvyknúť, nie som o nič "červenší", ako moji rovesníci, ale chlap-nechlap, je tam samozrejme ten mejkap.. :) Tvár si umývam 2x za deň, jak som spomínal ráno a presne ten istý postup okrem mejkapu v noci.. Normálne chodím na kúpaliská, zase len s mejkapom, inak by sa ľudia dosť obzerali, pod vodu ísť nemôžete, ten kto má mastnú pokožku, musí si so sebou brávať tie najlacnejšie biele krepové servítky/tie sú najlepšie/ a tú mastnostu na mejkape si z času na čas odsať a zmatniť.. Tak to je všetko, držte sa a sledujte novinky z oboru.. :)

Jarmila Nerudová

Ja mam 29 let a na tu chorobu som trpela vyše 12 r. minuly rok som to psychicky nezvladala taksmo sla za lečitelkou vola sa Benova je ze SR - stredne slovensko cadca a ta mi dost vyrazne pomohla straceji se i sekundarni projevi a zacervenaní je 7 mesicú pryč. platila jsem ji 400 kč potrebuje k tomu fotografii a vaše jmena a datum narození .... jak ji chce nekdo vyskoušet jeji číslo do SR je 0944 533 884

Nikolla111
1x

Čo sa týka Evy Beňovej z Čadce, je to skutočne podvodníčka. Len čo dostane peniaze _min. 400 eur, viac sa vám neozve. Oklamala už veľa ľudí a treba na ňu podať trestné oznámenie. Lebo toto čo ona robí, je PODVOD, okrádanie a zneužívanie ľudí.

jirka

pokud mohu poradit,tak zabírá obyčejné vepřové sádlo,popřípadě jej sundáte přiložením pap.kapesníku,proti rosacea je dobré nanést Bioderma sezibio AR je přímo nato a po chvilce opět ještě nato sádlo,nepůsobí agresivně a pomáhá.

katerina
3x

jenom vam vsem mohu doporucit precist si tuto stranku. momentalne si lecim svou lehci formu ruzovky s pomoci tradicni cinske mediciny a muj celkovy stav se zlepsil o 80%. drive jsem nevysla ven bez meke upu, ted uz pul roku make up nenosim. podle cinske mediciny je ruzovka zpusobena nadbytkem tepla a toxinu v oblasti jater, strev a plic. to se projevuje na kuzi. proto jakykoli konvencni krem, ktery se aplikuje pouze na oblicej nepomaha. je treba vyresit vnitrni pricinu a snazit se svym zivotnim stylem omezit zanaseni tela toxiny. zapadni medicina nezna pricinu a tvrdi, ze ruzovku nelze lecit, cinska medicina to dokaze. good luck vsem http://www.merryclinic.com/acne/treatment_rosacea.htm

katerina

a jeste vsem doporucuji zkontrolovat hladinu homocysteinu v krvi. homocystein narusuje cevni endotel. homocystein je velice reaktivni latka, ktera v tele pusobi toxicky. tvrdi se, ze je pricinou temer vsech civilizacnich chorob. ja mam zvysenou hladinu geneticky a rovnez mam rosaceu. je velice snadne hladinu homocysteinu snizit podavanim zakladnich, ovsem zivotne dulezitych vitaminu B6, B12, kyseliny listove a v nekterych pripadech i B2. doporucuji to zkusit a napsat, jaky jste meli vysledek. mnoho zdaru

Sandra Hruboňová

Moje kamarádka trpí růžovkou také, a neví co s tím, poradím jí tuto stránku.

Jan

Ahoj ludia a spolutrosecnici :D ako vidim trapime sa s rovnakou pliagou. Mam 32 rokov, tuto rosacceu mam asi 5 rokov a este som u doktora s tymto nebol. Idem na to sam. Ako snad na kazdu chorobu. Vazne. :) Ja totiz to verim ze z vacsiny problemov sa dokaze telo vysekat samo. Len sa onho musime starat. Zacneme ale prvou sasadnou vecou. 1. DETOX Jo to vec ktoru kazdy chape ale malokto sa k nej nakoniec uchyli. Je to aspon tyzdenna dieta. Zabudnite na hociaky alkohol, cigarety podla moznosti maximalne obmedzit, pite vela vody alebo harmancekoveho caju. Jedla iba lahke, tmavy chlieb, lahka pomazanka ci maslo trochu dietnej salamy ci sunky. A cpite sa ovocim ako je napriklad hruska ci jablko. A jedna zasadna vec. Skuste nieco co testujem uz nejaku dobu. Sparglu. Kupte si ju v obchode, uvarenu zakonzervovanu najlepsie zo skla. Na detox uzasna vec. Kazde rano proste jednu spsrglicku zjedcte na lacno. Ziadne sladkosti a extremne tuky, na palive zabudnite. Co sa tyka kury je tu este jedna vec ktoru nemusite ale rozhodne dava zmysel. Klistir. Ten k detoxu proste patri.. V lekarni (nie kazdej) kupite domaci set za par eur. Harmancekovy vyvar ochladeny na telesnu teplotu, a cistenie moze zacat. (A citajte navod na tej sade prosim ) :) Ok... To by bol detox. Po detoxe vsak vsetko nekonci. Z jedalnicka pomali vytlacajte priliz vela tukov, zvolte radsej kuracie ci rybu ako bravcove. Menej korente, palive jedla by mali byt tabu, ako aj kvasinkove pivo, a vlastne kazde pivo obmedzit na nutne minimum. Ked tak radzej v letnej palave zvolte Radler. Plesnive syry su hrozba. Dajte si radsej Goudu, alebo klasicku tehlu. Stale pokracujte v jedeni suroveho ovocia a zeleniny. Odporucam nezabudnut na surovy cesnak. O dezinfekcnych ucinkoch snad nemusim nikomu nic. :) Mimochodom ked som u cesnaku napadol ma jeden moj super trik. O mokvavych zacervenanych vyrazkach do ktorych ked sturate prstami tak sa este viac svrbia nemusim asi nikomu hovorit. Katastrofa. Hlavne den pred pohovorom ci party z priatelmi ci rande. mam riesenie. Naozaj. Vecer si perfektne umyte tvar. Studenou vodou bez nejakych mydiel. Len vela vela studenej vody. Pozriete sa do zrkadla a hroza, vsetko podrazdene, klasika. No...Olupte si strucik cesnaku. Trosku ho postlacajte nech pusti stavu a odrezte platok. Jemne si nim natrite vsetke vyrazky. Len jemne. Neprehanat. Na kazdej musite po par sekundach citi slabe palenie. A hotovo. Chodte spat. Nenechajte sa zmylit. Cesnak nieje palivy ako chili papricka. (Tu rozhodne neodporucam) cesnak je zelenina obsahujuca silicu ktora ma silne protizapalove ucinky. Vlastne uz po hodine zistite ze je pokozka kludnejsia ako pred aplikovanim cesnaku. Rano si ho nezabudnite zmyt poriadnou davkou studenej vody. Osuste sa do uteraku urceneho len a len na vasu tvar. Jednu neprirodnu vec vsak musim odporucit. Na takto umytu rannu tvar. Si este na jemne vlhku nanesiem EUCERIN anti rottungen (v zahranici sa to vola takto) obsahuje zeleny pigment a nejake latky na ukludnenie. Naneste ho ale veeelmi malo. Neznazte sa hned pri zrkadle vyretusovat tvar. Too nieje dermacol. Malicko na prst a jemne rozmaznut na cervenych licach do stratena. Ze nevidite rozdiel? Alebo len maly? Nevadi. Pokial ste si isti ze je vsade aspon trochu uz viac nedavajte. Potom to je vidiet a nevyzera to fajn. Do pol hodiny sa vam zacne pokozka ukludnovat a zeleny pigment este viac prispeje k zdravsej farbe pokozky. Nezabudnite si ho ale vecer poriadne zmyt studenou vodou. Vlastne to je pravidlo. nikdy nechodte spat s neumytou tvarou. Hygiena je extremne dolezita no davajte pozor na komercne cistiace vyrobky. Parfemovane blbosti vobec nepouzivajte tak isto by v zlozeni nemal byt alkohol. Proste vela studenej vody staci. Popripade klasicke mydlo neparfumovane z lekarne. Vecer si nic okrem pripadu z cesnakom nic nedavam. Treba nechat pokozku dychat. Avsak nieje na skodu pouzit sem tam od Eucerinu nocny hydratacny krem. Sem tam. Co by som este. Pre panov by som mal dalsie moje zistenie. Mne osobne neprospieva na pokozku ked som neoholeny a neostrihany. Co sa tyka vlasov tak chapem. Mazivo ktore steka z dlhsich vlasov na tvar hlavne v lete je pravy opak eucerinu zo zelenym pigmentom. :) co sa tyka holenia nechapem ale je to tak. :D pokozku mam kludnejsiu Dalej. Kava. Ked ju mate radi je to tazke. Az tak ze som s nou neprestal iba som presiel na expresso. Ci Machiatto. Ma menej kofeinu a pritom viac chuti ako klasicka zalievana kava. Na tu zabudnite. Rozhodne tabu su aj energydrinky. Sem tam radler ci longdrink neuskodi ale fakt len z mierou. Skuste to brat tak ako ja. Pokial sa naucite spravne redukovat skodlive veci vas zivot sa vam postupom casu zacne zdat uplne normalny a zistite, ze ste toho zas tak vela neobmedzili a nasli ste si aj adekvatne, no zdravsie nahrady. Drzim palce. A keby mal niekto otazky piste na [email protected] rad pomozem. A hlavne nestresujte

Mia

Dobrý den, už dva roky chodím ke kožním lékařům, vyměnila jsem za tu dobu dva a teď mám třetího. Původně jsem šla se 'třemi' pupínky na čele, mezi očima, abych to 'včas' podchytla. Dnes je situace taková, že mám akné na čele, nose a tvářích. Všichni tři lékaři postupně po vyloučení a vyzkoušení všeho možného nakonec diagnostikovali Rosacea. Všichni tři nakonec nasadili entizol, který se zdá, že po nějaké době vždy zabral. Na chvíli. Do vysazení. V prosinci jsem byla dvakrát na laseru s žádným výsledkem. Dnes je situace taková, že to mám nejhorší, co jsem to kdy měla. Svědivé až pálivé akné. Ke kožní chodím jednou týdně,ale několikrát mi řekla, že si neví rady. Od včerejška beru zase entizol a navíc jsem dostala i entizolový lihový roztok. Po nanesení svědění a pálení ustalo. Jsem ale zoufalá. Prosím, poraďte mi. Děkuji.

Maja

Ahoj Mio mám úplně stejný problém,před měsícem jsem uslyšela stejnou diagnózu a z pár pupínků je už celá řada hlavně na pravé tváři. Dostala jsem eucerin mast trochu se to zlepšilo ,ale když přestane mazat začne to pálit.koupila jsem cetaphil čistící mléko a krém v lékárně přímo na rozaceu.Celé dny čtu nové a nové informace o této nemoci od lidí,kteří sem píší. Už týden užívám zelený ječmen, ostropestřec, kvasnice tablety a chystám se koupit probiotika a extrakt z olivovych listů.Všechno najednou koupit nelze.Objednala jsem se na alergologi i a gastrofibroskopii, aby vyloučili bakterií v žaludku a nevím co bude dal

lenka

Skuste si tvar denne cistit zriedenym jablcnym octom,najlepsie vyrobenym doma.

pleť

Hodně mi pomohlo koloidní střibro :)

Erika

Prosím vás ako dlho ste ho používali?

Jana

Ruzovka me trapi 3 roky...vyzkousela jsem snad milion veci, ale nic nepomohlo nebo se to naopak zhorsilo. Objevila se mi, kdyz jsem vysadila po 10 letech antikoncepci...takze bych se tky nedivila kdyby to melo neco spolecneho s hormonama... Doktoru jsem obehla nepocitane...po ostatnich strankach jsem udajne uplne zdrava a kozari se tvarej bezmocne... Jedine, co mi opavdu pomaha, je prisna dieta. Ovoce, zelenina a maso trochu...nerikam, ze je to idealni reseni, ale mne zabira. Po cokolade a uzeninach se to vzdy priserne zhorsilo...ale kavu a cigarety si neodpustim ;) Hodne zdaru!!!

Eliska

Zkusim prispet svoji troskou do mlyna. Je mi 31 let, rosaceu mi diagnostikovali pred cca 7 lety. Vystridala jsem nekolik dermatologu a vyzkousela bezpocet kremu urcenych pro citlivou a ruzovejici plet (la Roche, Bioderma, Avene...) Momentane jsem tehotna a svete div se, mozna prave to mi pomohlo najit neco, co pro me skutecne funguje. Chtela jsem v tehotenstvi vysadit veskerou kosmetiku a chemii a koupila jsem si pletovy olej Saloos (levandule). Po tydnu pouzivani mi zacaly pomalu mizet pupinky z tvari. Divala jsem se tedy, jake dalsi oleje by mohly fungovat a zjistila jsem, ze na ruzovku pomaha olej z ruzi. Koupila jsem tedy od stejne znacky ruzovy olej. Plet se mi zacala postupne zlepsovat, jen se mi zdala o neco sussi. Abych vse zkratila, v soucasne dobe pouzivam 3 kapky mandloveho oleje Welleda - bajecne hydratuje aa sjednocuje baru pleti(cely oblicej), dve kapky levanduloveho (pusobi protizanetlive a mirni projevy kuperozy) a dve kapky ruzoveho oleje na tvare. K odliceni na vatovy tampon ruzovou vodu (pozor, koupit jen tu bez alkoholu) a opet par kapek mandloveho oleje. A misto makeupu BB Cream BIO od Nuxe. Uzasne zklidnuje cervene tvare, dobre kryje a drzi cely den - neobsahuje silikony, parabeny a pet hydratuje a vyzivuje. Moc doufam, ze moje rada nekomu pomuze, ja sama jsem byla z tehle nemoci hode nestastna. A jeste jeden tip, ktery mi zachranil svatbu - laser V-beam. Byla jsem na osetreni v Asklepion a ucinek byl temer okamzity.

Maya
1x

Velmi Vam drzim palce ,aby bolo lepsie. Viem co prezivate mne povedali ,ze mam oculars rosacea, zacal kolobech vysetreni oci,dermatolog ,acupuntura zatial som na antibiotikach do januara 3, potom mam ist na kontrolu ,oci su natom horsie moja tvar je cistucka ani jedina skvrna ani palenie ,svrbenie ,ani vyrasky ,ale oci oh som stoho zufala ,stipanie,svrbenie,bolest hlavy, krvavo cervene sfarbenie, v praci sa ma kazdy pyta ci som ok ,lebo satle vizeram ,ako keby som vkuse plakala a opuch pod ocami tiez vizera ,ako keby som bola strasne unavena,v praci musim byt na pocitaci min 8h,mam specialne okuliare, kupila som si specialnu kozmetiku a cakam ,ako to bude dalej,zijem v USA a liecili ma na alergiu az po 6 mesiacoch zistili ,ze je to ocular rosacea. Som nestastna ,ze sa to neda vyliecit uplne, hlavne oci to je zufalstvo. Nik nevie povedat preco to vzniklo ,stale opakuju to iste ,chod na yogu,relaxuj,nerosc uluj sa,nejec stiplave,nepi alcohol nestresuj sa , aj ked to dodrziavas stane sa ,ze stress vyhra nad tebou a je to tu. Takze sa musim naucit stym zit .:(

Margita Barathova

Taky mibyla diagnostikována rozacea pred 20 lety. Co všechno jsem brala nebudu opakovat. Proste vše co už tady bylo napsané,teď asi 3 roky mám klid. Tvář si natiram cremem na opalování od Biodermy : Photoderm AR 50+ ze stravy jsem vyloučila škodlivé tuky, vepřové a hovězí maso, čokoládu alkohol. Užívám oliv.olej, máslo,kuřecí, ryby, krutí, ovoce , zeleninu.Když porušim dietu delší dobu a objeví se mi pupinek prekryji krémem od Rimmel lasting finisch SPF 20. Věřte , ze to zabírá jsem zdravotnik a mám toho již hodně za sebou

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce