Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Růžovka

V oblasti nosu a tváře mám růžovku,použila jsem krém ROZACEA,dá se toto onemocnění nějak léčit, prevence, diety atd.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
ivan
2x

Prosím všechny,kdo mají jakékoliv zkušenosti,at již sléky,či s touto nemocí,at se ozvou a poradí na těchto strénkách.Předem děkuji.

Ivana Opravilová
1x

Moje maminka ,věk 50let, trpí růžovkou. Prosím poraďte jak tuto nemoc léčit. Pálí ji oči, svědí obličej atd.

trpiaci
5x

zdravim pacientov trpiacich touto velmi neprijemnou chorobou. Chory som bol 7 rokov a kazdy musi uznat, ze je to velmi neprijemne ochorenie. Moje skusenosti - choroba rozacea alebo "cervene tvare" je choroba vyvolana vnutovnym na prvy pohlad neviditelnym ochorenim. Prejavuje sa celkovym zcervenanim a vyhadzovanim vyrasok na tvari. Zdravotny stav zhorsuju iste typy jedla (tuky, korenie,... treba vyskusat), psychika (silny vplyv) a najdestruktivnejsi prvok - slnko. Teda letne prazdniny su pre ludi trpiacich touto chorobou doslova pohroma. Doporucujem opalovaci faktor 100, pohybovat sa len v tieni a najlepsie vobec nevychadzat von (mozno obcas vyniest smeti). Von som chodil po 20-21hodine, ked slnko zapadlo. Ako to liecit: pacienti musia obetovat asi mesiac volna aby obehali VSETKYCH doktorov, ku ktorym len mozu zajst. Musia si urobit KOMPLETNE vysetrenie stavu organizmu. Od zubarov, cez ORL, cez vysetrenie ladvin, pecene, traviaceho traktu (helykobakter),... pripravte sa na caste odbery krvy a moce. Dermatologovia to liecia antibiotikami. Uzival som ich, stav mi to zhorsilo. Ale to bola moja reakcia. Nakoniec mi zistili, ze ide o zapal mandli, ktore mi neodhalili pred 2 rokmi, ked som bol na ORL (doktorka odflakla!!! prehliadku). Skoncilo to operaciu mandli. Ludia, ktori mali chronicky zapal madli ako ja ma upozornovali, ze celkove vyliecenie je az za 2 roky. A maju pravdu. Ale celkovy stav sa mi zlepsil. Nakoniec mi pomohla aj nejaka antibioticka vodicka, ktorou som si tvar cistil. Cervenu tvar mam stale, ale po vyrazkach ani stopy (obcas pri nevhodnej strave). Uvidime, co slnko tohto roku. Drzim palce vsetkym pacientom. Neupadajte do depresii a hlavne vela sil pocas boja ;)

jirka
3x

pomohla mi mast od kožního lekaře ELIDEL v minulosti mi pomohly tabletky ROACCUTANE stav může zhoršit nemoc žaldku heliobakter pylorus

evcer
1x

Ahoj všem také se potýkám s problémem zvaným růžovka již 5 let jediná možnost je jen pro ty nejbohatší a to operace v Anglii na jedné klinice kde provádí zákrok zvaný ETS neboli trvale zasvorkování sympatectomického nervu v hrudní části těla pomáhá to též proti pocení vrchní části těla zákrok stojí 4000 liber kdo na to má at to zkusí s tou klinikou byl rozhovor v televizi v hlavních zprávách.

dani
2x

tento isty typ chirurckého zákroku robia aj na Slovensku, zadarmo!!! ETS, alebo inak aj thorakoskopická sympatektómia sa však u nás robí bez svoriek...konkétne, preťatím alebo vypálením nervových vláken v oblasti hrudného koša, čo je trvalé a môže mať mnoho negatívynch dopadov...v anglicku ti svorky vedia vybrat naspat ak by sa objavili problemy...to je rozdiel. pouziva sa to v pripadoch, kde vsetko ostatne zlyhava a vysledky su vraj velmi fajn... v Banskej Bystrici to robi Mudr. Molnár...vela stastia a sil.

noelle
3x

Dakujem za rady, ktore boli vo vasom prispevku. Nerada by som si touto chorobou nechala zohyzdit tvar. Donedavna sa mi objavovalo len obcas zacervenanie v centralnej oblasti tvare, teraz tam mam trvale, hoci nie velmi viditelnez(zatial) stopy. U lekara som bola len nedavno, prilis sa tym nezaoberal. Napisal mi Pytiol a Candybene, tabletky ziadne. Ten Pytiol drzi ako lepidlo, neviem ho potom setrne odstranit. Asi sa tomu zacnem venovat systematicky, teraz citam dostupne info. Mam pocit palenia a napatia na tychto miestach, hoci navonok to este vyzera zanedbatelne. Robia sa mi aj male pupiky. Mrzi ma, ze uz v zivote nepojdem k moru. Zvlastne, takmer nikdy sa neopalujem, som na slnku minimalne a choroba sa objavila teraz, ked som 4 roky pri mori nebola. Ak by som v buducnosti chcela ist, ako sa s tym da kupat? Mate skusenost, ci pri faktore 100 mozem ist do vody, ak zvysok dna presedim v tieni? Alebo skusit si vyrobit nejaku 'ochrannu masku"? Neviete nahodou, ci rozvoju choroby skodi aj to, ak si napr. pred slnkom ukryjem tvar a budem mat na slnku iba nohy? Diki za odpoved. PS: ake kozmeticke pripravky pouzivate? Ja detske mydlo a predpisane kremy. Stres mi to vyrazne zhorsuje, ale to obmedzit neviem.

noelle

Doplnam svoj prispevok nizsie. Ma tato choroba suvis s vypadavanim vlasov? Chystam sa uzivat Revalid, nemate niekto skusenost? Mam 37 rokov a zatial je to pod kontrolou, len by som nechcela dopadnut ako niektori ludia na obrazkoch na nete. Pri dennej starostlivosti je postup choroby do vyssich stadii nevyhnutny?

Kate
3x

Ja mam toto ochorenie uz niekolko rokov, ale nie suvisle. Vlastne az teraz som sa dozvedela, ze ide o toto ochorenie. Mam to v oblasti bradi, prip. vyssie. Vzdy som isla dost zavcasu k lekarovi, takze sa to dalo odstranit pomocou maste a homeopatik, teraz som uz brala aj lieky priamo na ruzovku-rosaceu. Casto cestujem a nemyslim, ze v mojom pripade toto ochorenie zhorsuje slnko, v lete mi vobec nic nie je, iba na jesen. Ale neopalujem sa, pouzivam vysoky ochranny faktor. Telo si vsak opalujem, more posobi na moju pokozku aj na tvar vyborne. Ale u kazdeho to moze byt individualne. Treba si to odskusat. Skor mi zle urobilo sprchovanie teplou vodou - skoro horucou na tvar. Keby som vedela, ze to posobi na taketo ochorenie, uz davno by som to prestala robit, dozvedela som sa to az teraz, ked mi lekarka po niekolkych rokoch povedala, ze by mohlo ist o toto ochorenie. Takze to teraz sledujem a dufam, ze sa z toho dostanem. Ale ta tepla voda mi zrejme skodila najviac. Dufam, ze viaceri sa ozvete a popisete vase skusenosti.

ninka

mne toto ochorenie diagnostikovala lekarka akurat nedavno a to po niekolkorocnej nespravnej diagnoze a nasledne aj nespravnej liecbe kortikosterodmi! - no tet je to hruuuza cela tvar svrbi od tych malych vyrazok! - no ale este aj tak neviem presnu pricinu. No a neupadat v tomto stave do depresie je veeeelmi tazke!:(( no uvidim co urobi liecba :((((((

ninka
1x

mne toto ochorenie diagnostikovali minuly tyzden po 5 rokochch liecby na uplne ine ochorenie!Tet mi lekarka dala liky priamo ma rosaceu ale uz 5 den ich beriem a je to len horsie!

redrosa
3x

Zdravím všetkých, ktorí sa trápia s týmto ochorením. Vo svojom okolí nemám nikoho, kto by mal rovnaké trápenie ako ja. Rosacea ma trápi asi 5 rokov. Keď som išla s červenou tvárou ku kožnej doktorke, povedala mi: Vy simulujete! Bola som mladá, tak som sa napriek tomuto jej vyhláseniu zverila do rúk. Prepisovala mi rôzne mastičky a vodičky, po ktorých mi bolo vždy len horšie a horšie. Cítila som sa ako testovací králik. Ked mi robili základný test na alergie, zistili, že mam Frangrance mix - co je alergia na parfémy. Takze nesmiem používať žiadne krémy obsahujúce parfém. A to znamená, že nesmiem používať takmer nič. Po čase som zmenila doktorku, priznávam, že ma k nej odporučila známa a kým žila doktorka bola ku mne milá a snažila sa ma liečiť. Lenže naša spoločná známa zomrela a výsledok? Doktorka mi povedala, že sa s tým nedá nič robiť, že to už nikdy nebude lepšie a že sa s tým musím zmieriť. Vraj sa mám riadne pozrieť na svojich predkov, ktorí týmto isto trpeli tiež. Len tak medzi nami...čo mi to pomôže? Nič. A rovnako ani doktorka nerobí nič. Keď prídem na ošetrenie celú tvár mi len zmrazí dusíkom a cítim sa hrozne...červená sa zmení na bordovú a tvár mám ako v ohni. Mastičky mi nezaberajú žiadne...po každej len opuchnem a navrú mi pupienky. Teraz som v štádiu ... kedy vyzerám hrozne, hanbím sa chodiť von a rozmýšlam, čo len budem robiť. Pracujem totiž v styku s ľuďmi a ani makeup nemôže zakryť tento defekt mojej tváre. Viete mi poradiť? Pokožku mám absolútne napnutú, vysušenú, olupuje sa mi a ked si aj nanesiem makeup...po hodinke sa zacne odlupovať spolu s pokožkou tváre. Čo mám robiť? Teraz som našla prípravky Eurecin, priamo pre pokožku s rosaceou. Máte s tým niekto skúsenosti? Každá rada je dobrá...poradte aj mne...

dani

tento isty typ chirurckého zákroku robia aj na Slovensku, zadarmo!!! ETS, alebo inak aj thorakoskopická sympatektómia sa však u nás robí bez svoriek...konkétne, preťatím alebo vypálením nervových vláken v oblasti hrudného koša, čo je trvalé a môže mať mnoho negatívynch dopadov...v anglicku ti svorky vedia vybrat naspat ak by sa objavili problemy...to je rozdiel. pouziva sa to v pripadoch, kde vsetko ostatne zlyhava a vysledky su vraj velmi fajn... v Banskej Bystrici to robi Mudr. Molnár...vela stastia a sil.

Janka

Ja si myslim, ze treba prejst na prirodnu kozmetiku, aspon to vyskusaj. Sice nevyhovuje kazdemu, no neobsahuje parfemy a je aj taka, ktora je specialne urcena na rosaceu a citlivu plet. Mne to naozaj pomohlo. Drzim palce :-)

Veronika
4x

Ahojte vsetci. Neviem ako to na Slovensku teraz chodi.Trochu som sa informovala o tejto chorobe,ktorou trosku trpim uz asi 5 rokov.Dnes mi konecne doktorka trosku vysvetlila:Rosacea su rpzsirene zilky pod pokozkou,ktore su vekom cim dalej tym viditelnejsie.K tomu sa pridavaju radi baktérie,ktoré posobuju pupienky= vo francuzstine COUPEROSE (inà choroba).Hladajte vzdy vysvetlivky aj v inych reciach,najmä v anglictine a vo francuzstine. No a priciny este nie su zname.Mam pocit,ze som si zhorsila pokozku s opalovanim, ale hovoria aj o niektorych potravinach.Teplé napoje ako kava, potom alkohol, korenie (kari),ale zalezi od cloveka.Teplé kupele tiez nie su dobré...Ale, neverim,ze nejaka choroba prijde bez priciny a neverim,ze je nieco nevyliecitelné...treba hladat. Nas telove bunky sa obnovuju cely zivot,tak treba sa dobre stravovat a mat aj zdravého ducha,takze sa zmierit s niektorimi vecami v zivote alebo s pohadanimi ludmi a zbytocne sa nestresovat... Budem pokracovat v informovani sa... Vela stastia!!

Xena
3x

Ahojte ...mam rovnake problemy ako vy vsetci... liecim sa 3 roky ..ako je zname choroba sa neda vyliecit treba sa naucit s nou zit....zneprijemnuje to velmi zivot...moje skudenosti su ze vsetko treba liecit aj vnutorne to je dodrziavat dietu a ked aj napriek tomu stale pretvavaju problemy moja pani doktorta tvrdi ze aj vnutorne liecit ....velmi mi pomáha liek Entizol... , a v mojom pripade aj uspesne...akurat neviem ako casto sa moze uzivat.....,treba sa poradit s lekarom

jméno a příjmení

Mne pomohol liek ROACUUTAN. Sú to "svinské" lieky - tableky ale pomohli. Veľa šťastia. Elena

vajling
3x

Ahoj,chcel by som poradiť všetkým,čo majú túto pliagu na tvári.Skúste čistiaci čajovníkový olej(Oriflame).Nie je to všeliek,ale mne to dosľ pomáha.

.ta

mam presne ten isty problem s vodou... presne - tepla voda a flaky su bordove

ZUZANA
3x

Ninka, mám podobný problém. Prvé príznaky choroby sa mi objavili v zime - skôr na konci zimy pred asi 7-mimi rokmi iba na jednej strane brady, lekárka to liečila kortikoidmi, zabralo. Po dvoch rokoch sa objavila zase na jednej strane brady a na líci pri nose, liečba opäť rovnaká a zabrala iba na chvíľu. Postupne sa začervenanie rozšírilo na celé líce a pribudli drobné vyrážky, aké popisujú iní. Lekárka stále neurčila diagnózu, ale zarážalo ju , že mám prejavy len na jednej strane a preto si to stále vysvetľovala ako alergiu. Teraz asi rok po poslednej kontrole sa mi prejav rozšírili aj na druhé líce – zatiaľ len mierne, ale predsa....podľa popisov od Vás a podľa nájdených informácií na webe je mi jasné , že moja choroba je s najväčšou pravdepodobnosťou rosacea. Prečo píšem tebe, chcela som potvrdiť, že moje skúsenosti so slnkom sú úplne rovnaké ako tvoje v lete je to výrazne lepšie, keď sa pohybujem vonku častejšie a pobyt pri mori bol úplným zázrakom..., ale na mojej koži nie sú viditeľné žilky, iba začervenanie a možno toto je zásadný rozdiel či sa slniť mierne, alebo úplne nie.... P.S. ... všetkým zo srdca prajem veľa síl a zdaru s bojom minimálne proti prejavom choroby Zuzana (43)

zdravim, zaujal ma tvoj nazor na to vsetko ohladom zacervenanej tvare mam 21 rokov, uz to mam nejakych 5 rokov stale, zacalo mi to dost prekazat, hlavne v praci kedze ludia si myslia ze som asi stale naliaty, necitim sa vobec prijemne a najhorsie na tom je ze to normalne pocitujem ako sa mi tvar rozcervena, je to fakt neprijemne, pouzival som rozne masticky a vodicky no nic nepomahalo, ludia s timto problemom doslova trpia depresiami, lebo ty zdravi na nich cumia ako na monstra, ak niekto vie poradit prosim vas alebo aspon ma podobny problem nex sa o tom porozprava, verim ze existuju centra laserove apodobne ine, len trba najst to spravne, ak niekto presiel uz podobnym stavom nech poradi tym, ktory su bezmocny, vopred vsetkym dakujem a nevesajme [email protected]

anandini
1x

Ahoj všetci, prišla som na kožné, s tým, že ma páli tvár, mám ju začervenalú. Bol to nepríjemný pocit, vyzerala som hrozne. Sestrička mi už hneď pri dverách povedala, že mám rozaceu, lekár ma poslal na vyšetrenie na Helikobactera. Bolo to pozitivne. Jedla som lieky, antibiotiká, zabralo. po roku so si dala kávu, čo som mala zakázanú a objavilo sa to opäť v plnej sile. Opať zabrali antibiotiká a antibiotický roztok, ktorý mi predpísal lekár. Stale som však mala drobné vyrážky na tvári. Išla som teda do lekárne a pýtala som si niečo, čo by sa dalo na toto použiť. Lekárnička mi ukázala zásyp, púder so sírou. Musím povedať, že zabral. Stál asi 40 Sk, a minule som ho videla aj v drogérii. Je to taká modrá plastová nádoba, ako detský púder. Vyskúšajte. A je to hodne aj o vnútornej pohode. tak zatial

elena
1x

mne pomohla ludova liečitelka zo slovenska eva benova, vyraba rozne veci ako oleje masti casti a tak pytajte si u nej mast štvorkvetovú a olej z grapefruitových semien pomaha to !!! ona je tiež aj magička a jasnovidka určite pomože aj vam. elena jej stranka je www.evabenovamagia.estranky.sk

majster :)
1x

Eva benova je podvodnicka. Zobere si peniaze a uz ju nikdy neuvidite. Pozor na nu!!! http://www.evabenovamagia.estranky.sk/ Pozor podvodnicka!!!

rena
2x

cely zivot som chodila po doktoroch s ekzemom,takze takmer raz za rok sa mi objavuje a samozrejme som pouzivala na to velmi hormonalne a kortikoidne masticky a neviem co este.a tato rosacea cize ruzovka ma zacala trapit od januara 2013 a ja som si myslela ze to mam ekzem,objavili sa mi male pupienky okolo ust a na brade,v okoli nosa a na cele .potom sa z toho zacali tvorit pluzgieriky a bolo to stale cervene a tak som sa vybrali k dermatologovi a on my prave oznamil pred dvomi mesiacmi ze mam ruzovku a tak mi poukazoval hrozne obrazky z ktorych som si poplakala,bo samozrejme ze tak nechcen skoncit a predpisal mi antibiotika efracea spolu s mastou metronidazol activis po dobu 6tyzdnov.akurat z pluzgierikov sa stali normalne pupaky ale stale mam cerveny nos a celo.pracujem a denne sa stretavam z300ludmi takze ma to psychycky depta a neviem co dalej.ale zajtar idem naspat na kontrolu a dam si urobit nejake testy ci mam vlastne zaludok v poriadku alebo co.bola som velmi pritazliva zena a teraz...jedno velke monstrum,ale je to tak.vsetkym choriacim vela uspechov

bla bla
2x

ahojte seci...urobte si nejaky prieskum na nete ohladom liecenia tejto neprijemnosti pomocou laseru...napr´. Novamed v Banskej Bystrici--ma zmluvy s poistovnami---to robi, ale neico si za to urcite platite...Monoho ludom to vyriesilo problemy...Lasere su zazrak...Tabletky a kremy su castokrat len hadanie a skusanie co zaberie. Rosacea je vlastne ochorenie podkoznych cievok na tvari...Tazko zistit priciny---castokrat je to genetika, mozte to mat aj po pra pra pra pra....pra starkej---ale estre raz odporucam terapiu Laserom... Drzim vsetkym " Ružovým Panterom" palce...PS: Tato zakernost vyraduje cloveka z plnohodnotneho zivota, socialneho kontaktu a podobne, co ma za naseldok depresie a ine---castokrat vazne---psychologicke problemy !!! Tieto zase zhorsuju stav ruzovky !!! A tak sa clovek zrazu ocitne v zacarovanom kruhu. LASER dufam monohym podari z neho vyjst !

zdravim, mozes mi prosim poradit ohladom lasera ktory fakt zaberie, dakujem

pospolga
2x

používám Rozex gel a mám za sebou léčbu laserem,makeup pomůže,jinak asi nic lepšího k mání není

redface

5 let jsem to neléčil, ale moje kožařka to rozeznala okamžitě. Předepsala mi ROSALOX krém a funguje to. Jen to pár měsíců trvá, než se výsledky dostaví :))))

prosim vas ani som si nemyslel ze tolko ludi ma takyto proble, je to fakt smutne za musime si takto pisat a radit sa jeden s druhym, no a pritom asi nasi lekary malo ktory dokazu fakt pomoct, cital som tu ze nejaky krem ROSALOX vra pomohol istemu panovy, tak ak ma niekto skusenost nech sa ozve, dakujem, inak lekarska komora by s tym fakt mohla nieco robit, lebo je to dost zavazny problem ktory nas trapi, mnohy z nas su tymto neprijemnym ochorenim ukrateny o svoje moznosti, tak ako ja som vyuceny casnik no ako nahle by som prisiel k zakaznikovy tak by asi odysiel od stola, no nielen ja ale kazdy kto tu je tak ma urcite obmedzenie, preto ak uz nedokazu pomoct nam tak si pomozme aspon mi, dakujem vsetkym a budem rad ak niekto sa o tom dokaze porozpravat viac ci spolocne najst spravnu cestu riesenia

kakafon

Ahoj všichni.mam to podle dermatologa taky.ale u mne dochazi k praskani vredu,a vytoku cire lepkave tekutiny,ktera rychle zasycha.tyto přiznaky,zatim nikdo nepopisoval,ale kazdopadne nezabira pomalu nic.sporadicky se to zhoršuje,nebo zlepšuje samo od sebe.ale přesto určité zlepšení zaznamenávám po ošetření klasickým dětským pudrem.

marhulka
1x

Na rosaceu je laser veľmi účinný, ale to neznamená, že po využií kúr budete mať pokoj. O svoju tvár sa musíte naďalej starať a striktne dodžiavať pravidlá, ktoré tejto chronickej chorobe náležia. Najväščí nepriateľ je slnko, alkohol, pikantné jedlá, citrusové plody aj kiwi a smozrejme psychcká nepohoda, ale aj pozitívne emócie. Treba sa naučiť dodržiavať správny režim a problém udržíte pod kontrolou. Laser ozaj odporúčam okrem odstránenia začervenania tváre ju aj omladí. Finančne to nie je až také náročné záleží od typu lasera a samozrejme aj typu kliniky. Kúry treba opakovať asi tak každé dva roky,alebo pp.

marcela
2x

marhulka,prosim ta,na aky typ lasera si chodila s rosaceou,do akeho mesta,mas nejaky kontakt?mna liecili uplne na figu-kortikoidmi a ked som sa pytala na laser,tak mi dr.povedala ,ze na toto laser podla nej urcite nezaberie,ze by mi to pokozku este viac poskodilo.dakujem.

netvor
3x

Ahoj vsetci.Tiez my trvalo niekolko rokov kym my zistili rozaceu.Poznam to ked clovek ide spat a nevie ako bude vyzerat ked sa zobudi.Ked sa rano pozrie do zrkadla a prestava ho bavit zivot.Ked nastupi do autobusu aj sofer sa otoci aby sa mohol pokochat na mojej tvari.Stres tejto chorobe skodi ale ked sa pozrem do zrkadla tak sa tak vytocim az mi je zle.Po niekolkych rokoch ked som uz dal aj zdrave mandle vybrat zdrave zuby vytrhnut heliko baktery preliecit tak som sa rozhodol ze budem stale marodovat.dali ma k inej koznej a ta ma hned poslala do nemocnice.Za 10 dni ma dali tak do poriatku ze som 3 roky nemal ani vyrazku a ani zacervenanie.Liecili ma Entizolom.Dithiadenom to proti svrbeniu.Lokalne tekutym dusikom.5 %sirovou pastou Jarischove obklady to potom ked si tu pastu umyl.Ale asi tak po 3 rokoch zacalo to cez leto dvomi tromi vyrazkami.Tak som isiel hnad za tou istou koznou lekarkou a od vtedy my zacalo dalsie peklo.Ukazal som jej spravu z nemocnice co ma tam sama poslala a ona ze tak sa to neda liecit ze musim ist na vysetrenia a ze to mam zo zaludku a dalsie nezmysli.Obehal som dalsich dvoch koznych a ani jeden mi nechcel predpisat liecbu ako bola v nemocnici.Ze to nemohlo vyliecit tak jak sa tam pise.Najhorsie na tom je ze tu nemcnicu rospustili ked som to mal dobre.Kazdy my daval ine lieky ako Rocutane strasne drahe a 1/5 stranami neziaducimi ucinkami ako za facku entizol.Az po case som pochopil ze to vlastne znamenalo uz vieme ako ta liecit tak pekne daj baksis do vacku.Stale ma najnovsie posielala na endoskopiu a ked jej ten doktor odpisal ze to nemam zo zaludku tak my povedala ze je to zo zaludku.Po tych rokoch mam vacsi prehlad o rozacei ako ona.Doprial by som tymto sarlatanom jeden tyzden chodit s rozaceou.Nepomaha my ani natierat sa rozex aknemycin atd.Tusim najlepsia je indulona.Casom som narazil na clanok z Lekarskeho casopisu Vseobecne Lekarstvo c. 45 1 2006 kde sami renomovany lekari tvrdia ze dodnes nevedia z coho to moze byt.Ale uz v tom 2006 hovorili o latke incyklamid co je chemicky modifikovany doxicyklin Tento preparat nema ziadne antibioticke ucinky posobi len protizapalovo.Ked som sa na tento preparat pytal nasich doctorov co myslite kolkati my odpovedali .Jeden a to aby som sa obratil na autora clanku.A to su ich casopisi.V originalnom casopise je to Ars Medici 18/2006.V ludvom liecitelsve uz oddavna pouzivaju sipky.Nevim mne to moc nepomahalo.Ale mozno nejaka tinktura zo sipiek by pomohla.Tak stastny boj.

vlado
1x

čaw,,ja mam tiež, neviem či je to rosacea ale asi áno, najskôr ma s tým poslali na alergológiu tam som chodil dva roky a nepomohlo vôbec iba krém advantan do zmierňoval a to je kortikoid a doktorka mi ho predpisovala dva roky, potom som sa už fakt naštval a išiel som ku svojej obvodovej doktorke a všetko som jej povedal,,pomaly som sa tam až rozplakal tak ma poslala na kožné, tam mi predpisuje iba nejaké vody a krémy čo mi namiešajú v lekárni a to nepomáha ,už som zúfalý a bojím sa že sa toho asi nikdy nezbavím .....máš pravdu vo veľa veciach, tiež poznám aké je to večer zaspávať a obávať sa akéto bude ráno, a ten pohľad do zrkadla niekedy nenávidím ísť autobusom ešte viac a vidím že jedine čo pomôže je tak akurát skočiť pod vlak ,mňa to trápi tiež už dlho a už kvôli tomu nikam nechodím a iba doma zamknutý po tichu plačem a nenávidím cely život ,

janus

ahojte, vela som sa dozvedela z vasej diskusie. ja mam podobny problem,mozno nie uplne katastrofalny pripad, ze sa boim ako rano budem vizerat ale myslim ze mam nabeh na rosaceu. ked to zanalizujem od kedy sa mi zacinaju na brade vytvarat cervene flaky posiate zvlastnymi malymi pupencami...obcas to trocha svrbi a je to aj pod nosom nad ustami, tak je to obdobie od kedy mam problem s mandlami. mam uz vyse druhy rok chronicky zapal mandli,faringitidu. Vytvaraju sa mi v mandliach capy,najprv to bolo iba v pravej teraz aj v lavej mandli, tak si to stale cistim vyberam a kloktam slanu vodu.Na zaciatku tohto obobia (20r.)som mala velke problemy s akne na licach, az podkozne pupiaky,tazko sa hojace. Isla som teda na vsetky vysetrenia,zistili mi alergiu na pripravky ako vichy normaderm, make up astor a dokonca pastu na zuby...to kvoli tym flakom na brade. Pripravky som vylucila, a zacala pouzivat vodu jarish,ktora ma totalne zachranila. doteraz ju pouzivam a lica mam pekne. no tie flaky na brade sa obcasne stale vyskytovali a mizli. kaslala som na to lebo stale sa to dalo, no ako postupuje ten chronicky zapal mandli z pravej na lavu stranu, pricom o nom ani neviem v podstate, anginy nemavam, obcas zapal hltana...tak sa tie flaky zhorsuju a pupence pribudaju, obdobia trvania tohto pekla sa predlzuju z tyzdna na tri. teraz mam za sebou tri tyzdne liecby, skusala som locoid...pomohol,no viac ako tyzden sa nesmie pouzivat. aj aknemycin tiez pokrok...tiez som sa slnila na soluxe, na chvilu pomohlo a potom zas nic, teraz riesim rozex gel a vidim vazne pokroky. chcem vam tym povedat ale aj to, ze kremy a gely lieciva to nie je vsetko, prevencia ktoru som vysledovala je: pravidelne cvicenie-plet sa mi pri roznych akne vzdy zlepsila, dalej pouzivat jarish vodu na cistenie pleti vatovymi tamponmi, dalej davat pozor na chripky a rozne virozy-cize papat vitaminy,surovu zeleninu,a zvlast podotykam probiotika- ja som uzivala Lacto seven tablety,a uzasne mi to vzdy na tie flaky a pupence pomohlo.skuste to. je pravda ako tu pisu vsetci o slnku...bola som v slnecnom egypte a pekne sa mi to tam zhorsilo, dokonca z ich vody ktora nie je pitna a umyvala som si tvar sa to zhorsovalo. myslim ze voda robi tiez vela, umyvam si tvar obycajnou nasou vodou no zaroven sa nezaobidem bez termalnej vody avene,ktoru si po cisteni pleti trikrat denne striekam na tvar. kozna mi priamo nepovedala ze mam rosaceu,ale dala mi rozex, a pomohol. moja sestra ma ten isty problem s bradou,kamosky po 20tke tiez, je to asi prve stadium neviem, dufam ze sa to nebude zhorsovat tak ako opisujete vy. dedicna predispozicia je urcite pravda. ludia snad vam troska moje postrehy ako udrzat a tlmit priznaky rosacey pomozu. dufam aj tym ktori su na tom zle....drzim vam vsetkym palce. pa

jméno a příjmení
1x

dobre pomaha natriet tvar medom a nechat chvilu posobit ,mne to pomaha

lenka
1x

Rosacea je problem vnutorny,ktory sa vam prejavi aj takymto sposobom,nemusi to byt alergia,či exem ale vasa imunita podlahne mazovym zlazam v koži a je z toho rosacea.Všetkych vas ukludnim,sama mam ten problem,ktory mam asi uz na 90 percent vyliečeny,detoxikacia organizmu preparatmi ale vyskušala som vsetky možne firmy a zabrali originalne preparaty od firmy joalis,ani laeserova liečba,ktora stala v Ba 10 000.zabrala na 2mesiace,ale problem sa vratil,teraz som uz v pohode,komu nepoviem,tak si tani nevšimne,a podstatne je,že ma už príšerne neštípe tvar ako kedysi,detoxikujem sa už asi 12mesiacov,chce to trpezlivost,ale určite sa to vyplatí,to,čo nedokazala odhalit moderna medicina,odhalila alternativna,držim vam palce,je to totiž chronické len z pohladu modernej mediciny a neničte si tvar kortikoidmi,pa pa

Danny

Lenka a kolko ta stala ta detoxikacna kura ja uz som vyskusal velmi vela laser kozmetiku od biodermy, la roche, avene vyhybam sa alkoholu a slnku ale nic nepomaha stale mam nos ako alkoholik neviem si s tym uz rady

Ria

Ahoj Lenka A akými preparátmi sa detoxikuješ? Nie je mi to úplne jasné. Tiež mám ten problém. díky

jana

Ahojte, citam Vase prispevky, dcere....20 rocnej teraz lekarka povedala ze ma rozaceu, chcela by som sa opytat anandini ako sa vola ten zasyp so sirou. Este sa chcem opytat... Dcera bola pred tyzdnom na preventivnej prehliadke a zistili jej ze ma viac bielkovin a viac zeleza. Viac sme po tom nepatrali. Nemal z Vas niekto toto zistovane? Nema to suvis s touto chorobou? Diki, dakujem za prispevky co boli popisane, napiseme aj my ako sa nam dari bojovat s touto chorobou. Vsetkym prajem vsetko dobre.

Ikina
1x

Zdravim vsetkych, ktory maju problemy s cervenymi fliakmy.Som asi jedna z Vas, ktora trpi rosaceou.Neviem,ale podla mojich prieskumov na internete, kde som stravila vela casu,tak asi k Vam patrim. Na vysetreni u dermatologa som este nebola,ale mam termin. Na mojej tvari,na licnych kostiach, sa zacali prejavovat cervene fliaky spolu s malymi pluzgierikmi asi pred 4 rokmi. Skusala som menit kremy, no ziadna zmena. Znami mi vraveli, ze som asi na nieco alergicka. Skusala som vylucit mlieko, koreniste jedla. Velmi sa to nezlepsilo.Az teraz som zacala hladat na internete, co to moze sposobovat a dosla som k tomu, ze mam rosaceu.U mna je to trosku problem s doktormi pretoze som v zahranici,ale dufam,ze teraz sa mi to podari navstivit dermatologa.Bola som pred rokom u doktorky tu v zahranici a jedno co mi predpisala bolo na skusku Tetraciklin.Trosku sa mi tvar upokojila. No nic moc.Takze teraz som lem zvedava co mi povie dermatolog. Na internete som nasla vela kozmetickych kremov na rosaceu ako su Diroseal od Avene, Eucerin Anti-Rotungen,alebo Sensibio AR od Bioderma.Neviem ci by som si mala nejaky pripravok zakupit uz teraz,alebo pockat na vyrok dermatologa.Budte taky dobry a skuste mi poradit, ci ste nejaky z tychto kremov pouzivali, ci su dobre,alebo mi poradte co by mi pomohlo.Som z toho velmi nestastna a nemozem sa pozriet ani do zrkadla. Prosim poradte mi a zaroven Vam prajem,aby ste mali vela sil bojovat s touto chorobou.Ahojte

Sophia.
3x

Dnes som objavila toto fórum ohľadne rosacey.Nechcem Vás všetkýc sklamať,ktorí s týmto svinstvom bojujete,ale ja som vyskúšala prakticky všetko.Bojujem s ňou 19 rokov a stále ju mám.Ja už ničomu neverím,naposledy som sa dala ukecať laserom,údajne špičkovým na Slovensku,podstúpila som 4 kúry a je to znova.3 mesiace super a teraz som tam ako predtým.Akurát som ľahšia o značnú sumu peňazí.Keď sa mi to v auguste vrátilo,dostala som depku jak hrom.To sklamanie si nedokážete predstaviť.Neverili by ste,ale mne táto choroba do značnej miery negatívne ovplvnila môj život.Mám o tejto chorobe také vedomosti,že si môžem normálne spraviť z nej atestáciu.POdstúpila som všetky možné vyšetrenia,všetko negatívne,tiež mi zbytočne vybrali mandle.Prosím Vás ak náhodou niečo zaberie dajte vedieť,vyskúšam čokoľvek.

Račica
1x

Ahojte, s rosaceou sa poznám asi 10 rokov. Prvé príznaky začali zrejme oveľa skôr, malým fľakom na brade, ktorý občas zmizol, predpokladala som, že je to zo zubnej pasty, zrejme to bolo prvé štádium. Choroba sa mi plne rozvinula na materskej s mojimi dvojičkami. 2,5 roka prebdených nocí sa podpísalo na mojej tvári, stres je spúšťač. Suchá, červená pokožka, ktorá reaguje reaktívne úplne na všetko, nepomohli ani uhorkové obklady ani obklady z ľadu. Marfa z Mrázika vyzerala lepšie ako ja. Lekárka mi doporučila dodržiavať všetko vyššie spomínané: vyhýbať sa teplu ( dokonca sa nemám naklánať nad hrncom keď varím), žiadna sauna, korené jedlá, stres, káva,... Asi pred dvoma rokmi som chodila ku kožnej na sneženie, zároveň mi predpísala antibiotiká, to mi pomohlo, kozmetiku používam od Aven krém Antirougers, ten je dobrý, udržiava ma ako tak v prijateľnom stave, ale aj tak musím prekrývať. Jarish obklady sú tiež celkom fajn. Eucerin ešte nemám odskúšaný, ale chcela by som, takže potom možno napíšem ako to dopadlo.

Zuzana

ahojte aj ja mám tento isty problém v lete je to ešte v pohode ale v zime je to strašné.Hanbím sa chodit von velmi tym trpím. Kto má nejaké skúsenosti a naozaj mu niečo pomohlo tak prosím napíšte. Mne dala kožná Rozex krem ktorý mi strašne uškodil ešte som to mala horšie. Zabrali niekomu nejaké bylinky? Dakujem vam a píšte

Martin
1x

Ahoj.Ruzovku mam neco pres rok a zkousel jsem vsechno mozne.Je to vnitrni problem.Neco v tele je spatne tak se to projevi na kuzi.Kdyz najdete pricinu a odstranite ji tak mate po ruzovce.Me zabralo uzivani aloe vera gel a potirani kittlovou masti.Malo kdo kittlovu mast zna a je to zazrak.Puvodne je to mast na klouby ale zabira i na ruzovku.Na zadne diskusi jsem se nedocetl ze by ji nekdo zkusil....obsahuje siru a ta zrejme pomaha.Je to jedine co mi za tu dobu zabralo.Snad to nekomu pomuze.......hodne stesti.

Lenka Marková

Dobrý den.Taky jsem si koupila Kittlovu mast,mám ji zatím 4 dny,za jak dlouho Vám to prosím zabralo?Piju k tomu i Kittlův čaj a detoxizační čaj.Díky moc za info Lenka pište i na mail Lenka.jojo@seznam,.cz

Aďa
1x

Mám problém s tvárou už 12rokov.Hrozné začervenanie tváre,vyražky takmer na celej tvári.Liečila som sa inekciami,dlhodobo antibiotikami, asi tri krát trojkombináciou na helikobakter,Entizolom,chodila som na rok pravidelne na dusík.Držala som strašné diety,používala som rôzne masti,vodičky, nechodila som na slnko,neumývala sa s vodou.Prešla som piatich kožných lekárov,ludových liečitelov.10 rokov som používala kozmetiku SENZIBIO a napriek tomu sa ráno hrúzim pozrieť do zrkadla.Pred rokom som to vzdala ,prestala som chodiť na kožné ,začala som sa opalovať.V lete bola tvár celkom v norme ,ale teraz je to hrozné.Dávam si na tvár ,rôzne bylinky a musim navštiviť uríchlene kožné.Ešte som zabudla napísa´t že som brala aj hormonálnu liečbu.CHcela by som vyskúšať LASER a to bude už posledné,čo môžem spraviť ,alebo má pre mňa niekto niaku radu.????

andy
2x

ahoj vsetci....tak sa pridavam do klubu cervenych, mne to zistila lekarka nahodou ked som bola uplne s niecim inym, mala som to uz dlhsie ale myslela som si ze by to mohli byt akne po 30ke....a ona ze Rozacea, do vtedy som o tejto chorobe poriadne ani evedela..... ale je to hotove peklo, dokina mi dala Rozex, ale mam pocit ze so mnou nic nerobi, naopak sa mi zda ze to mam horsie a tvar ma stipe ako nikdy pred tym, vyzeram akoby som mala nejaku divnu cervenu masku na tvary, splyvajuce vystupujuce cervene flaky...pouzivam aj Avene ale nic-moc....neviem nacoje zeleny ked po rootreti takmer vobec neprekryva a vsaje saale to je jedno....ako tu citam, tak zatial spolahlivy liek na to nie je ale rozhodne sa s tym nezmierim...bola som aj na endoskopii a nic, vobec neviem ako sa mi to stalo, z coho? nemyslim si ze mam nejaky stres, taky normalka zivot...ale je pravda ze v tehotenstve sa mi to zhorsilo...a odvtedy to ide dole vodou...Co ak su za tym hormony??? .....este sa na to nikto takto nepozrel?.......Prajem vsetkym pevne nervy v boji s cervenou pliagou.....

izabela

ahojte.vyskušali ste niekto značku eau thermale avene?je to denny aj nočny krem a myslim že je velmi dobry.dostat ho len v lekarni.skusila som ho sama.moja doktorka mi predpisala len rozex ale nič moc.pa

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce