Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Ovlivnění růstu vlasu, vousu, ... holením

Chtel bych se zeptat, jestli je nekdo schopen me objasnit nasledujici: -zacal bych tim ze se zeptam co to vlasy a vousy jsou. Jak se tvori, jakou maji strukturu atd. Jsou "nezive"? Je jeste nejakym zpusobem vyzivovana ta cast vlasu, ktera je viditelna, tedy ta, ktera neni v luzku? -muze holeni ovlivnik skutecnou tloustku, rychlost rustu nebo delku? A kdyz, tak jakym mechanizmem.(To ze se oholene vlasy ci vousy zdaji byt silnejsi si vykladam optickym jevem, kdy je vlas ostre zastrizen a proto je opticky silnejsi.) Diky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka

Dobrý den, podívejte se na www.vlasy.cz

Helena
3x

Strukturu vlasu nejsem schopna popsat, ale mám tip, jak na lámající se a vypadávající vlasy. Moc pomáhá odvar z kopřivové natě 3xtýdně, a na lesk vlasů opláchnutí rozředěnou citronovou šťávou. Na výživu zevnitř se mi osvědčila rada bylináře - Pangamin 2xdenně 4 tablety. Výsledek do 3-4 týdnů!!!

pepa
2x

Prosim o radu,mam huste, tvrde vousy a musim se casto holit. Nevite nahodou nekdo nejaky pripravek na zmekceni vousu, ktery opravdu funguje?? dekuji

kája
1x

Ahoj. Měl jsem kdysi ten samý problém. Vousy mi rostly denně a měl jsem je tak tvrdé, že jsem se mohl holit až po pěti dnech. Pak mi někdo poradil horký ručník. Nebylo to špatné, ale zdlouhavé. dnes se pokaždé před holením, třeba i obden, sprchuju teplou vodou po obličeji alespoň deset minut. Moc to pomáhá a vousy ti během oněch deseti minut naprosto změknou, že se dají krásně oholit.

Jiří Mareš
8x

Mám 40 let a jsem tzv. holobrádek - prostě nemám moc vousů, může mi někdo poradit co užívat, abych konečně mel pořádně vousy. děkuji

Pavel

Take by me to zajimalo, mam podobny problem. Mohl by jste mi zaslat navod jak na rust vousu pokud uz neco vite.

jméno a příjmení
2x

to bud rad, vousy to je katastrofa pri libani :)

Franta
10x

Dobrý den. Hledal jsem všude možně, ale odpověď na svou otázku jsem nikde nenalezl, tak bych se rád zeptal alespoň Vás tady, možná mě někam odkážete. Můj problém se totiž týká vousů. Může se zdát poněkud pošetilý až komický, ale za dotaz nic nedám. Tedy, je mi již 20 let a stále mi odmítají narůst vousy. Něco málo teda mám, ale je to velice nepravidelné, řídké a sotva viditelné. Pravda je, že se to časem pořád zlepšuje, ale velice pomalu. Mým přáním je mít dlouhé a husté vousy. Nemám z toho nějaký komplex, ale pokud by existoval nějaký podpůrný prostředek na růst vousů, byl bych vděčný za radu. Neřekl bych, že mám málo testosteronu... postavu mám mužskou, všechno ostatní je taky v pořádku, možná mám trochu více ženských rysů ve tváři ale minimálně. Tímto Vás tedy žádám, pokud mě máte kam odkázat nebo mi přímo něco poradit, udělejte to prosím, byl bych moc potěšen. Děkuji za odpověď.

phill
7x

Mohl by jste mi zaslat navod jak na rust vousu pokud uz neco vite. dekuji za radu

Holobrádek v 18l letech!
4x

Je mi 18 let a nerostou mi vousy.Pomohlo by mi 80 mg undestoru denně?

kája
24x

Dobrý den. Mohl by mně někdo poradit? Přestaly mě růst během týdne na pár místech vousy. Jsou to fleky, kde není ani jeden vous. Fleky se zvětšují a já si s tím nevím rady. U kožního lékaře mi poradili, abych jedl jakési vitamíny. Ale bohužel po 4 měsících,, kdy jsem vitamíny dobral, se místa bez vousů stále zvětšují. Už to vypadí i dost nevábně. Pomozte mi prosím!!!

štítná žláza
1x

kája: kamárád měl to samě potom i s vlasama a má to kvůli štítné žláze

pietro
12x

Dobrý den, je mi 23 let a mám pocit, že mi roste hodně málo vousů. navíc jsou dost řídké, spíš jako chlupy,než vousy. Přitom nejsem tip například albínů, nebo něco podobného. Někde jsem zaslechl, že záleží na tom, jak často se člověk holí. Proto se kolikrát holím i každý den, aby byly vousy tvrdší, ale výsledek nevidím. Existuje něco, co by mi pomohlo k lepšímu či rychlejšímu růstu vousů? připravek, nebo cokoliv. díky za odpověď.

Jožka

Čau. Je mi 22 let a problémy s růstem vousů řeším zhruba od 18. Kluci na střední měli kolikrát plné husté vousy a já jen řídký knírek s minimálním vousem na bradě. Řekl jsem si, že zahodím žiletky a zkusím si vypěstovat pořádný plnovous... Teď už se neholím vůbec, maximálně vousy zastřihnu a jsem s nimi spokojený. Hlavní je, aby byla pokožka pod vousy pořád hydratovaná. Takže určitě zařadit olej na vousy a kartáčovat. Pro odumřelé kožní buňky je dobré, jednou za týden použít pleťovou masku. Nehledat v tom žádné kouzla. Prostě vydržet, každý máme bohužel jinou genetiku.

Dalibor
4x

Ahojky, už od 14 let se holím,ted mi je 15 a mám skoro víc vousu než můj táta..vousy mi nerostou do délky..spíše houstnou..ráno se oholím,a již druhý den mám obličej zase ostrý,čím to je??Neví někdo..co udělat aby jsem nějak zpomalil rust vousu?? pokud ano,pište na muj e-mail [email protected] děkuji

Jason
1x

Kámo bud rád, až ti bude 20 budeš za t vousy rád, holkam se to libi vic nez holobrádci ;D

lukas
1x

Dobrý den,je mi 25 a nerostou mi skoro vůbec vousy,mohl by mi někdo poradit co s tím???Předem děkuji za odpověď [email protected]

Petros
4x

Ahoj, na zesílení a růst vousů se mi osvědčila rada prababičky, která mi doporučila masku z tzv. slepičáků ( slepičích hovínek ). Sice mi to doporučovala na vlasy, ale na bradě to funguje taky úžasně. Aplikoval jsem masku každý den asi půl hodiny a už po čtrnácti dnech došlo ke znatelnému zesílení a zhoustnutí vousů.

razo

Mám otázku, jak tady někdo psal o té masce ze slepičáků, co to má přesně být? Neříkejte že to jsou skutečné výkaly :-)

řada
6x

Bože to je jak přehlídka gayů :-D

luky

Lidi, budte rqdi ze vam to neroste. Ja osobne bych si to s kymkoliv milerad vymenil. Me rostou vousy a chlupy vsude. Aje to opravdu na palici. Divim se ze nekdo chce vousy a spoustu prace s nimi spojenymi. Budte radi za to co mate.

Ondra

Já to mám s vousy podobné od 18 let mám tvrdé a husté asi jako dráty a nejdou oholit žiletkou zkouším ruzné změkčovací gely už i ty značkové,oholím se jedině elektrickým strojkem na vlasy jinak žiletkou ne,co bych dal za normální vousy které mohu bez problému oholit

Honza
1x

Ahoj, je mi 13let a rostou mi vousy... už jsem si je 2x holil ale pořád roustou, nevíte jak zabránit tomu aby nerostli nebo aby nebyli tka silné ? je to hrozné nejrači bych se zasebevraždil, stydím se za to... kdybi někdo věděl s tímto rady tak mi pošlete vyřešení na email -> [email protected] děkuju moc :/

Ondra

Úplně chápu taky mi rostou od 18 let od začátku mám tvrdé a husté, nejhorší, že mi nejdou oholit žiletkou, je to k zbláznění rostou tak 1 za 4 dny,jedině se dokážu oholit strojkem na vlasy,možná se to holkám líbí ale jsou s tím starosti a péče a vypadám o hodně starší, a zkouším prostředky na změkčení vousů abych to mohl oholit žiletkou když nemám k dispozici elektřinu.Asi je mám jak dráty

Václav Nikdo
2x

Chtěl bych se zeptat, kdysy jsem měl bradku ve svých 18-ti letech pak jsem se začal holit nebo pohrávat si s výrůstky vousů a vytrhávat jednou za čas ted ted bych rád kdyby mi narostli, ale hustě konkrétně bradka. Existuje nějaký podpůrný prostředek? Děkuji

www.mojetelevizejerozbita.lol

Zkuste si namáčet pivo na obličej. Nebo začnete pít alkohol a možná vám to poroste, jeden kámoš který byl úplně holý, začal pít alkohol a od tý doby mu pěkně roste plnovous.

Veronika

Jestli se můžu podělit o mou zkušenost, tak bych ráda doporučila Reneval Neo. Určitě za ty peníze stojí! Konečně mám na hlavě vlasy a ne chmýří :)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce