Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Hepatitida C

Mám hepatitiduC již 7 let, chtěla sem se zeptat, jak dlouho se sní dá ještě žít, občas beru esenciale forte, ale jinak se neléčím. Ještě jeden dotaz, jaká je pravděpodobnost, že se nakazí můj partner, když spolu spíme bez ochrany již rok??? Díky za odpověď

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Renča

Tak to je blbý,že už to máš sedm roků a neléčíš to.Proč??Je to léčba celkem na dlouho,léčila jsem se tři roky,už je to v pohodě,ale chytla jsem to skoro v začátku.Partner se nakazit může a nemusí,záleží jakou má imunitu.Pa

ice_cream

ahojda, neléčím to, protože sem dost dlouho brala a teď mám už 2,5 letou dceru, která to nemá.. díky bohu, ale sem sní sama a nemám ani trochu času na léčbu.. otec se nestará a je to těžký utáhnout to bez práce.. musím prostě vydělávat a představ si, že se přitom léčíš.. no asi by to ještě nešlo,... chci se léčit... fakt že jo, už kvůli ní, ale ještě musím vydržet než bude větší a než se trochu osamostatní..:-( tak zatím pa a pené zdraví!

Denca

Ahojík, prosim tě chtěla jsem se tě zeptat jestli jsi otěhotněla, když už jsi měla C. Prej se to nemusí přenest z matky na dítě, jsem v podobné situaci a tak nevim co s tím. jestli mužeš tak porad na můj meil [email protected] díky moc.

Petr
2x

Pokud vím, tak většina lidí s Hep C umírá na jinou diagnózu. Já s tím žiju přes 30 let, a celkem v pohodě. Přesto se léčím, i když to není zrovna procházka růžovým sadem (tento eufemismus ocení jen ti, co to zažili). Pohlavním stykem se hepatitida C šíří jen omezeně, říká se, že pokud jeden z partnerů zjistí že má hepatitidu C a dodnes toho druhého nenakazil, není zapotřebí zavádět nějaká speciální opatření (samozřejmostí je ovšem nepůjčovat si žiletky apod!). Přesto osobně doporučuji používat kondom. Léčení hepatitidy znamená ztrátu roku života, a přitom naděje na vyléčení je kolem 50 %. Prostě to nestojí za to. Petr

Věra

Jaké máš zkušenosti s léčením hepatitidy typu C? Mohl by ses prosím rozepsat detailněji? Léčba teď čeká mého taťku... Byl jsi schopen vykonávat zaměstnání zároveň s léčbou? Měls nějaké problémy v oblasti spánku a "duševní pohody"? Vím že u každého je reakce na léčbu individuální, ale chci být připravená na všechno... díky za odpověď*V*

Petr

Absolvoval jsem dvě neúspěšné terapie, teď jsem v polovině třetí - takže mám jisté zkušenosti. Já osobně snáším léčbu dobře, chodím do práce a v práci nikdo neví že se léčím. Možná že tuší, protože jsem shodil z 65 na 55 kg :o) Osvědčilo se mi důsledně dodržovat životosprávu: hlavně spánek (chodím spát před 21:00, spím pokud možno 10 hodin) a hodně piju (hlavně vodu bez bublinek, 3-5 litrů denně). Léčba má i důsledky na psychiku, mám pocit že se hůř soustředím - ale tohle je ve srovnání s ostatními potížemi zanedbatelné. Připrav tátu na drsný začátek, po určité době (asi tak měsíc) si tělo začne na ty jedy zvykat, a snáší to podstatně líp. Přeju hodně štěstí Petr

Mariana

Dobrý deň pán Peter, mohla by som poprosiť kontakt, kde môžem napísať súkromne ? Napr. email.. Ďakujem veľmi pekne

unknow

Spala jsem s klukem ktery ma hepatitidu C, lepe ppovedane mluvi se to o nem...ja ho mam hrozne rada a alkohol udelal sve chci se zeptat jakou mam sanci ze nejsem nakazena i ja...dik.

Kamila

Neboj, v případě céčka je jen malá šance, že se nakazíš při pohlavním styku, přesto doporučuju používat kondom... a taky nechat si udělat krevní testy, protože jistota je jistota. Ale s největší pravděpodobností to nemáš :-)

Stanislav Rašner
1x

Moje zkušenost s C je asi taková, pokud nehrozí transplantace jater jako mě je to celkem v pohodě. Prodělal jsem léčbu interferonem a neůspěšně. Nakazil jem se asi transfůzí protože jsem jinak žil spořádaným životem. Nepiju nekouřím jím dietně, ale infekce řádí dál. Jinak interferon, kterým se zatím léčí C je pěkný prevít a má vedlejší účink na duševní zdraví. Vypadá to ale, že je na světě něco nového, ale marně po tom brouzdám, možná někdo bude vědět. Přeji všem céčkařům kteří si to nezavinili sami hodně štěstí.

luci
1x

Stando naprosto tě chápu ,já jsem se nakazila u porodu jak jsem dostavala krevní deriváty,protože žiju také spořádaný život o to více to zamrzí.Nemůžu podstoupit léčbu jelikož mám nemocnou dceru a já její nemoc psychicky nezvládám,tudíž interferon ani náhodou.Také se stále zajímám jak se vyléčit piju byliny,a za každou radu co zabralo někomu jinému budu vděčná.

Lisa
2x

Jdi se léčit co nejdříve, později nemusí interferon už zabrat. U každého se jeho vedlejší účinky projevují jinak. Já třeba trpěla šílenou únavou, ale psychicky jsem byla v pohodě, moje známá zase neměla žádné problémy. Je to individuální. Těžkých bývá především prvních pár dnů, to má člověk horečky a všechno ho bolí. Jako u chřipky.Ale když to klapne, budeš za půl roku jako rybička. A za to to stojí.

vláďa
1x

Ahoj všem, je mi 33 roků a mám dvě zdravé děti.Jsem na ně sama a vloni jsem přišla o práci jako servírka.Bylo to dost namáhavé a věděli, že céčko mám.Chovali se ke mě jako ke špíně a báli se, že to dostanou.Tak jsem dala výpověď.Rozvedla se a odstěhovala.Absolvovala jsem už dvě léčby, ale marně.Je to se mnou čím dál horší.Rok si platím zdravotní a řeším to brigádama.Jsem unavená a psychika je nulová.Mám nervy a nemůžu se s tím smířit.Je mi čím dál hůř a děti nic neví (8 a 10 let).Poradí někdo,jak s tím mám žít?Mám i astma a ekzém, který se mi zhoršuje.Už nezabírá nic,bohužel.Tak pa

marc

Ahoj vsem.Chci vam rict,ze jsem se lecila rok a jsem vylecena a hlavne stastna.Lecba se da vydrzet,nekdy je to sice tezke,ale da se to.Mam 2 male deti,diky bohu zdrave a zvladla sem to i s nimi.Myslim,ze nejake odkladani k nicemu nevede,protoze cim driv se pujdete lecit tim vetsi mate sanci uplneho vyleceni.Jinak sem to mela asi 5 let.Vsem vam preju hodne stesti a hlavne moc sily jestli se budete lecit.

Bára

Ahoj všem.Teď mi bude 26 hepatitidu C my zjistili zhruba před 6 lety absolvovala jsem léčbu hned po tomto zjištění léčba mi nezabrala a já pak znovu nesebrala odvahu znovu se do toho pustit mám malou holčičku se svým tehdejším partnerem již několik let jsem sama a bojím se navázat vztah nedokážu si představit, že bych měla komukoli vyprávět o své nemoci natož někomu s kým bych ctěla žít takže radči žiju svůj život sama. V nemocnici jsem se dozvěděla, že na další léčbu nemám nárok jelikož mé jaterní testy jsou velmi nízké a nemám žádné poškození jater ani ostatních orgánů. Nevíte teda náhodu jak to tedy je jsou nějaké kritéria, kdo si může léčbu dovolit a kdo ne. Je mi jasné že zavilý lidé nemají šanci,a le to se mě netýtá.

luci

Baro to je divné mně nutí na léčbu,prý podle nových výzkumu i když jsou ALT nízké má léčba proběhnout,jsem z Ostravy,tak mi to říkal primář,kdysi jak byli jatráky nizké tak léčba nemusela být.

marc

Ahoj Baro.To je divne,ze ti rekli tohle.Moc tomu nerozumim,ale zkus se zeptat znovu,neni prece mozne aby te nechali takhle.Jinak te chapu,ze jsi sama,ja bych take mela strach si hledat nejakeho partnera s touhle diagnozou.Ja mela to stesti,ze sem poznala skvelyho chlapa.Muj manzel ani ja sme to nevedeli,zjistili sme to az u meho druheho tehotenstvi.Muj manzel mi v zivote nikdy nic nevycetl a diky bohu,ze ho mam.Bez nej bych snad ani neprestala brat drogy,strasne mi pomohl a podporoval ve vsem.Preju ti aby si nasla tak uzasneho chlapa jako ja.Nevim treba mas rodinu a pomuze ti,ja rodinu nemam a zvladla sem to jen diky manzelovi.Jak sem ti uz psala,zkus zase jit k doktorovi a vynut si nejak tu lecbu.Spousta lidi tu pise,ze se lecili dvakrat nebo i trikrat tak nevim.Chapu co ti rekli,ale zkus to jeste.Preji ti hodne stesti

Hepka

Moje doktorka na Bulovce taky říkala, že se má vždycky léčit. A já se vyléčila! Hurááááá

Tom

Chtel jsem se zeptat,nevíte někdo: pokud chce jít člověk na interferon jestli musí být čistý tj.nebrat??a jak dlouho.Díky

Andrea
1x

Jestli se chceš léčit, tak přestat brát prostě musíš, jinak to nemá smysl a játra si budeš ničit dál. Já se taky léčila a vyléčila. Asi dva roky sem držela jaterní dietu, nesmíš žádný alkohol, ani drogy. Žloutenku už sice nemám, ale játra mě bolí pořád. Je to dost nepříjemná bolest a dost omezující. Sem tam piju různé bylinkové čaje a beru essenciale forte a je to chvíli lepší. Takže jestli chceš pořád brát, tak se na léčbu rovnou můžeš vykašlat a počítej s brzkou a hodně bolestivou smrtí. Taková je realita!

Lukas

Prosim o radu, pred cca tromi rokmi som si pod vlyvom alkoholu prvy a posledny krat aplikoval drogu a to nesterilnou ihlou,,odtej doby na sebe pozorujem urcite zmeny..strata zdravej cervene na tvari,mam nezdravu bledu farbu a abnormalne tmave kruhy pod ocami,ktore nemiznu uz dva roky! Takisto pocitujem rozbitost a naladovost.. Co je vsak najhorsie tie iste symptomy pozorujem na partnerke.. samozrejme som viac krat a s odstupom casu podstupil krvne testy,avsak jaterne hodnoty su stale v norme a tiez ziadne protilatky neboli zistene,, No svedomie mam neciste a tiez priznaky hovoria jasne za.. Mali ste niekto podobnu skusenost?? Dakujem

verca
1x

mam kluka keri mne nakazil mislim ze otom vedel zvezeni mnesic a pul jsme spolu chodili a ja skoncila nemocnici kuli zloutence c a to mne ceka jeste zloutenka b ma obe dve ted on si stoho nic nedela nestoji to zato

zuzana

může si nakažený sehnat zaměstnání a projít lékařskou kontrolou

Dadulita

ahojky..v Čechach me kvuli cecku nevzaly do prace i kdyz jsem vylecena ale mam to to v papirech tak makam v nemecku.Chci se zeptat jestli muzu otehotnet doktor tvrdil ze ne,uz tri deti mam ale chci jeste jedno...diky za odpoved

Marie

Pratele....mam hep.C, brala jsem denne leky a tydne jsem si pichala do bricha injekce. Mam 3 male deti a hodne zamestnaneho muze...lecba boli...ale da se to zvladnout. Brala jsem i leky proti bolesti..nekdy jsem se nemohla ani hnout...nastesti se deti o najedly samy...vykoupaly se...pokud jsou vetsi a nejde o kojence tak je to jako dlouha chripka...na nakupy jsem chodila jako snek...spala jsem hooodne...a zapominala jsem...pripadala jsem si jak vygumovana.....nemohla jsem bolesti jist tak jsem si obcas i zahulila...najedla jsem se..byla jsem v pohode...a vylecila jsem se. Toto neni navod...pouze osobni zkusenost. Nepiji ani nekourim...ccko mam z lajdackeho tetovani. Kdybych tenkrat nekourila travu tak bych se ubrecela k smrti...take jsem mela depky...ze se nemohu starat a venovat se detem...jit s nimi ven....naplanujte si lecbu nejlepe od ledna....pak jsou letni prazdniny a to je take uleva pro dusi....pripravte si hodne penez za nedoplatek na vode:).... ja jsem se uvolnovala ve sprse...sex jsem mela uplne normalne....jen ty svaly jsou slabsi.....dnes mi je fajn...opet tloustnu...deti i muz jsou zdravi..a dceru jsem rodila a ccko uz jsem mela a nechytla ho...ani pri kojeni...nic... vsem lecbu doporucuji! Doporucuji o teto nemoci delat prednasky uz ve skolce! Neprala bych zadnemu diteti ani dospelemu tuto nemoc spise lecbu prozit....a ZADNE TETOVANI MIMO SALON!!!

Veronika

Ahoj mam c asi pet sst let porodila jsem dve udrave dvojcatka ted 3lete kluky denne beru pernik a moje jaterni testx zatim v morme ale nevim co znanena ldyz mi lekar rekl NATO JAKYM ZIV.STYLEM ZIJETE VE VAS C SPI A NEMATE POSKOZEMA JATRA

AdamMichel

Dobrý den, jak se vám dnes daří? Máte také problémy s játry? V současnosti medicína pokročila daleko a hepatitida se léčí velmi rychle a účinně. Je lepší se nelitovat a podstoupit léčbu, protože dlouhodobé neléčení může vést k rozvoji cirhózy.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce