Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Bolest kyčle

Dobrý den. Už několik týdnů mě sužují bolesti v oblasti levé kyčle. Přes den je to většinou dobré, ale po ránu skoro nemůžu vstát z postele. U kyčelního kloubu mohu nahmatat bolestivé místo, které při zmáčknutí (sezení) bolí – stejně jako při předklonu, kdy se natahují šlachy. Možná s tím souvisí i vyrážka v daném místě, kterou mám nejspíš už déle jak rok (nijak nesvědí). Máte nějakou představu, o co by se mohlo jednat? Jsem 20-letý muž, sportuji průměrně, zranění jsem žádné neměl. Mockrát děkuji.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
babianna
268x

Dobrý den. Před ránem se vzbudím s bolestí v levé kyčli. Přez den nepociťuji žádnou bolest, mohu chodit, vykonávat veškerý pohyb. Večer ulehám taky bez bolesti. Kolem druhé hodiny se při otáčení a změně polohy spaní dostaví nesnesitelná bolest. Musím vstát a chodit. Cítím napětí a tahání pocele délce nohy od kloubu až po patu. Léčím se na osteoporozu už několik let. V současné době jsem dle vyšetření vpořádku, beru jen ob den vápník a vitamín D3. Je mi 62 let. Děkuji za radu.

Arabelka
18x

Dobrý den, zkoušela jsem Enzycol? Já moc doplňky stravy nevyhledávám, ale tenhle přípravek mi doporučila sestra a opravdu mi od bolesti klloubů ulevil.

mrnousek
91x

Dobrý den,Mám po čtvrtém dítěti (7měs.)tak velké bolesti,nejdříve jen v noci,nyní i při sezení chůzi,jízda autem.Chci ještě kojit a proto neberu žádné léky na bolesti.Můžete mi prosím poradit co dělat,je nějaké cvičení,nebo vitamín který můžu při kojení ?děkuji

Veronuka Dusilova
76x

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, Není to vždy pravidelné,ale občas mě bolí kyčle. M8m pocit jako když je mám ve svěráku a nevydržím dlouho stát. Musím si jít hned sednout a nohy si zkroutit pod sebe a na chvíli se mě uleví,ale ne na dlouhou dobu. To samé se stává v posteli nemužu dlouho ležet. Musím vyhledávát ruzně zkroucené polohy. Prosím o radu zda je to něco vážnějšího nebo jen stačí nějakým způsobem to rozcvičit.

míra
3x

Napadá mě kyčelní artróza a také místo, kde se spojuje bederní páteř s kyčelním kloubem - ale chce to vyšetření u ortopéda a také rehabiličního lékaře. Mně v mládí pomohla elektroléčba, ale bez ccvičení se neobejdete. Doporučuje se cvičení podle Brunkowové a SM systém.

jméno a příjmení
14x

zpráva

Jitka
18x

Dobrý den, můj táta (60 let) má také problémy s kyčlí - při dlouhém stání, řízení auta atp. v lékárně mi doporučili dva přípravky. Jeden je vhodný při opotřebení kloubní chrupavky (což je jeho případ) přípravek se jmuenuje Bioaktivní Glukosamin a druhý v případě zánětu kloubu - Bioaktivní Marin. Koupila jsem mu k Vánoců Glukosamin a zaím si ho po cca měsíci užívání moc chválí. Tak třeba pomůže i někomu z vás. Jinak jak tady píše paní s přezdívkou Mrňousek, taky jsem měla při kojení po porodu bolesti kyčle a kolen, skoro jsem nemohla vydržet sedět v autě, pomohlo mi na to Kalcium.

Renča
7x

Ještě přidávám dobré vyzkoušené- preventivní doporučení: Bioaktivní Selen+ Zinek, který nepůsobí jen ve prospěch dobré kvality pleti, nechtů a vlasů, ale i ovlivňuje stav kloubů.

Magda
11x

Renčo, to můžu potvrdit. Moje máma užívá Bioaktivní Selen+Zinek už několik let, bolí jí klouby hlavně na rukách (hodně a ráda se hrabe v hlíně na zahrádce) a pak kolena a nemůže si to vynachválit. Prý by bez toho už nemohla být tak aktivní. A je fakt, že i když jí je už něco přes šedesát, vypadá velice dobře! :) A s těma nehtama, jak píšeš, to asi taky sedí, protože se jí vůbec nelámou. Tak to taky vyzkoušim. Díky!

Roman Rabas
53x

Dobrý den, je mi 17 let a závodně plavu. bolí mě levá kyčel skoro už 4 měsíce byl jsem u lékaře a na rtg. nic neviděl.Potom jsem chodil na rehabilitace, které mi taky moc nepomohli. Při chůzy mi kyčel nebolí, ale když jí trošku vytočím ven tak cítim nepříjemnou boles. Prosím o radu děkuji.

petr petrov
21x

Mám přesně to samé, ale na pravé kyčly. Taky to mam z plavání, ale už mi je 25... taky by me zajimalo, jak to resit. Uzivam krystalicky kolagen gs condro dynamic, trochu se to po mesici zlepsilo, ale casto me to porad dost boli a nemuzu naplno plavat prsa, jinak se to zhorsuje...

Zdenek Havránek
54x

Dobrý den, je mi 27 let a asi dva měsíce mě trápí dloubavá bolest v kyčli nejspíš v kloubu a vystřeluje to trochu do nohy, mám v ní pocit brnění. Začalo to mírnou bolestí v kříži směrem do levé strany a to jenom při delším sezení. Nyní se bolest projevuje hned po chvíli když stojím, při pohybu nebo v sedě bolest slábne, jenže v práci musím převážně stát, dělám dvanáctky, Prosil bych o radu, čím by to mohlo být způsobeno, popřípadě na jaké oddělení si mám dojít na vyšetření. Děkuji za odpovědi.

Marek
1x

Nech si vyšetřit bederní plotýnky

jenja
16x

bolesti kyčlí ,stejně jako artroza je příznakem překyselení organismu...na kloubu a chrupavce se usazují anorganické soli,a kyseliny které je ničí...hce to zezásadit tělo,pak žádná artroza nebude---...zásadit tělo jde pouze čerstvým syrovým ovocem a zeleninou...vše jakkoliv upravené,vařené,pečené atd jtělo překyseluje..je na čase se zamyslet nad tím co děláme špatně a proč už tam v mladém věku kolem 40let máme počínající artrozy...

PAvlína
10x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

věra
3x

Dobrý den, prosim o doplnky stravy které vám pomohly.Mám problémy s levou kyčli,cvičím ale nic mocmi to nepomáhá.Děkuji moc

ja
21x

Ahoj všem trpícím...mě je 34 let a už nákej ten měsíc možná i rok mě bolí kyčel..nejdřív to bylo po chůzi,ted to už cítím i v klidu,,je to takovej nepříjemnej pocit ,že se v té kyčli něco děje..taková tupá bolest kdy už nevíte jak tu nohu zkroutit...nedávno mi zjistili že jsem prodělala mononukleozu...pozit..EB....může to s tím souviset?...nadváhu nemám,spíš naopak na výšku 173 cm vážím jen 53kg ..a nikdy dřív mě nic kyčle nebolely..ani po 20km tůře..tak nechápu proč mě ted bolí,omezuje mi to hrozně život..nechce se mi nic...jinak všem přeju uzdravení a konec s bolestmy

Toruk makto
6x

Mě proti bolestem kyčlí pomáhá marihuana. Zakouřím si jí a 2 hodiny mám klid.

Dědek
3x

Já: Tvoje bolesti působí nějaký vir , asi chlamydie pneumoniae , je potřeba léčit, ale potíže asi zůstanou PS platí to pro všechny na diskusi !!

Eduard
21x

Moje potíže vznikly po delším použití antibiotik - chemoterapeutik. Začalu mě velmi silně bolet kyčelní klouby a následně i koleno pravé. Velmi mně tento stav znepokojil a divil se jak dál s tím žít. Ortopedické vyšetření nenašlo nic !! Nicméně bolesti přetrvávaly. Na doporučení od lekarnice jsem koupil sirup flex code 500ml. Porovnal jsem si složení produktu s ostatními produkty na klouby a vyšlo mi, že je na tom nejlépe z hlediska složení.(maximalně vysoké denní dávky v 1 odměrce). Bral jsem 35 dní a jsem velmi spokojen! Je to ovšem trochu dražší produkt, nicméně velmi mi pomohl potíže mi ustoupili..

Jana Osvaldová
5x

Děkuji za tip. Také trpím podobnými potíži a vproto zkusim tento připravek.

Karel Štěpánek
11x

Dobrý den. bolesti v kyčli většinou pojí procházející meridián. Dá se pomoci. Pracuji na rehabilitaci v Třešti. Karel Štěpánek

Markéta
3x

Na bolesti kyčlí mi pomohl přírodní doplňek Priessnitz, mají ho v lékárně a je bez receptu.

Tibor
4x

Jednoznačně Priessnitz, netahá z lidí peníze a je účinný! Stačí si přečíst jeho složení a hned si ho taky zamilujete ;-)

Anna B.
2x

No nevím. Tomu moc nevěřím. Nemám ráda přípravky, které vidím z reklamy v TV.

erika
1x

Máte pravdu keď si dávam priessnitz a natieram gelom tak nemam take bolesti je to ulava oproti tomu keď som si nič nedavala.Fakt ulavuje a gel akoby vyťahoval z klbu tu horučavu.

Tibor
2x

Právě, že jsem ho v reklamě ani neviděl. Ale když se řekne Priessnitz, hned jsem si vybavil ty lázně a díky tomu jsem ho vyzkoušel a určitě nelituju. A právě, že oproti těm v těch ŕeklamách má úplně jinou cenu.

Alena
1x

Já našim taky kupuji Priessnitz, využívají z balení i poukázku na lázně a sami si pak kupují i gel, který si dávají každý večer a chválí si ho.

lena
3x

Dobrý den,prosím poraďte,pár dní mě bolý levý steh.kloub,co mám užívat nebo dělat.Děkují za radu.

Dědek
7x

jen v krajním případě AULIN, jinak bylinné extrakty ořešák am. ,lichořeřišnice, tužebník a další na netu, protivirové a čistící

Hana
1x

Ahojky, aulin je sice super, ale pomůže ti jen v tu chvíli, ale ne na delší dobu. Já jsem na stejný problém brala Priessnitz, který mi poradila známá a jsem jí hrozně vděčná! Dobrala jsem celou kravičku a teď po bolesti ani známka!

mutina
3x

mne dal revmatolog v roce 2000 tablety aulin po roce uzivani mi vyridil stitnu zlazu dodnes musim uzivat leky na stitnou zlazu jatrove testy jsem po aulinu mela na 3 vykricniky nastesti se mi to srovnalo tak z aulinem opatrne

Filip
5x

Dobry den, mám problém s levou kyčlí. Když delší dobu sedím a pak vstanu tak mi vystřelí bolest do kyčle,ale to není jediný případ, stává se mi to i při stolním tenise když levou nohu vytačím nebo posunuji do boku, jednou se mi stalo že jsem malem upadl jak mě kyčel zabolela. Dříve jsem pár roků hrál závodně fotbal a po zápasech sem trochu cítil levou kyčli ale nic hrozného to nebylo. JInak mě neomezuje při běhání ani po necítím bolest. Uvažoval jsem jestli to není něco od zad protože nejsem moc ohebny a mám trochu kulatá záda. Je mi 20 let.Díky za rady

Radek Bartoň

Dobrý den, přečetl jsem si Váš příspěvek a Vaše problémy jsou spojeny s reflexním napětí hloubkového stabilizačního systému, to znamená, je nutné vyladit svalový a úponový systém tak, aby jste mohl fungovat bez omezení. Setkal jsem se již s řadou velice podobných případů, pokud budete mít zájem, velice rád Vám pomohu, kontakt na mne najdete na odkazu www.rehabilitace-barton.cz

Jana
8x

Už 5den šílím od bolesti levého kyčle.Myslela jsem,že to přejde jak to přišlo. Snědla jsem už tolik tišících léku,že už nevím ,jak dál.Včera jsem už nevydržela a navštívila pohotovost,kde mi lékař naordinoval ZALDIAR. Ale ani ten mi nijak nepomohl.Může mi někdo poradit?

Radek Bartoň
2x

Dobrý den, většina léků řeši jen bolest, avšak nevyčeší příčinu bolesti, velice často řeším případy, právě bolestivých kyčlí, kolen, kloubl a kompletně celého pohybového aparátu, myslím si také, že Váš problém bude podobný jako u pana Filipa výše. Tzn. je nutné vyladit svalový a úponový systém tak, aby jste mohla bet problémů fungovat. Pokud máte zájem, mé internetové stránky s kontaktem na mne najdete na webu pod jménem Radek Bartoň. Přeji hezký den.

.
1x

píšeš blbosti :-(

mutina
3x

ja beru na bolest kloubu MELOVIS je na predpis 1 tableta denne mam srtrozu 3-4 stupen cekam na operaci rano mam bolesti ze sotva lezu vemu si ptasek a za 2-3 hodiny je to v pohode boli to jen malinko na to uz jsem si zvykla hlavne se v noci vyspim vyzkousejte to

Vojtěch

Dobrý den, už pár dní mě bolí pravá kyčel..pravidelně ji velmi těžce zatěžuju (kopy na bránu, cca 150x denně), chtěl jsem se zeptat, zda to může být jen namožené nebo by se při takové námaze mohl kloub i "ničit", popřípadě co byste doporučili k používání, abych se tomu vyhnul, díky za rady.

Dědek
4x

pokud to nemusíš zatěžovat tak se šetři , klouby poškozují bakterie, najdi si jaké

Vilma
2x

Dobry den vsem....take me ted chytla bolest prave kycle....nedavno to byla leva.....a asi vim odkud vitr vane..... pruvan!!! Je mi 26 let a uz ted nejak tusim, ze na stari si s tim neco protrpim....hodne krat jsem sedela u otevreneho okna...ted uz vsak vim, ze pruvan je to nejhorsi....Rada bych Vam vsem, co mate podobne a jine bolesti doporucila Schindeleho mineraly.....ted jsem je na nejakou dobu vynechala, ale zase zacinam znovu uzivat...po prvnich par uziti jsem citila celkove zlepseni nalady, ranni vstavani bez problemu, lepsi vlasy, plet, lepsi vyprazdnovani........otci to dokonce odstranilo dnu...opravdu vynikajici prirodni produkt...Preji vsem pevne zdravi a hlavne nekupujte jedy (alias leky) od doktoru...to je to nejhorsi....

Monika

Na bolest kloubů mi pomohl Colafit můžu jej jen doporučit je to orpavdu dobrý produkt!

Markéta

Souhlasím s paní Monikou, taky beru Colafit a klouby mě už vůbec nebolí!

Katka
1x

po úrazu jsem sháněla přípravek co by mi vyhovoval, teď jsem momentálně spokojená s Colafitem :)

Radka
1x

Colafit je opravdu skvělý!

godzilla2405

Přidávám se do klubu spokojených uživatelů Colafitu, ostatní přípravky vůbec neúčinkovaly, Colafit ano!

Mario Hlas

Měl jsem podobný problém kolem sedmdesátky. Prohnali mne všemi možnými vyšetřeními, nacpávali injekcemi a prášky - nic nepomohlo. Až nakonec napadlo mého vrstevníka (lékaře), že by to mohla být lymská borelióza. Dlouho trvalo, než jsem se domohl testu - naštěstí se následné léčení zadařilo a ani dnes, po 12ti letech jsem bez těchto potíží.

matina
3x

Zdravím všechny spolutrpitele. Také mě bolí kyčel. Vyzkoušela jsem cvičení na http://m.youtube.com/watch?v=cNN2Snocn3M Tak zkuste. Zdravím.

Žaneta
1x

Já jsem na bolest kyčle v 50 objevila konečně něco účinného. Loni na vánoce jsem dostala Priessnitz kloubní výživu, ta obsahuje kolagen I a II a boswelii, která působí protizánětlivě. Kyčle mě už tolik nebolí, dokonce jsem mohla zase začít jezdit na kole.

Martin
3x

Zdravím, letos jsou na Vánoce koupila babičce přípravek Enzycol právě na bolest kyčle. Myslíte, že pomůže?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce