Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

bolest paty

Dobrý den mam od srpna problém s patou na dovolené jsem šla spát a ráno už jsem se nepostavila na nohu byla jsem u lékaře ten se na to ani nepodíval a napsal mi ultrazvuk, ten ale vůbec nepomohl a tak jsem šla k jinému lékaři ten mi dal opich do paty -výsledek žádný a tak mě poslal na ozařování a bylo mi řečeno že když to nepomůže tak mam používat kostivalovou mast jinak prý už neví.Všim jsem prošla,mažu mastí ale pata mě bolí pořád a dokonce mě začala i pálet.Bolest se týka zadního obvodu paty a nahoru po šlachách do kotníku,teď mě začíná bolet noha až ke koleni ale je to vnitřní bolest.Jsem bezradná nevim kam se obrátit mam zaměstnání kde stojim min.8hod na nohou bez odpočinku je mi 40let ale myslim si že to neni ještě tak vysoký věk na to aby se s tim nedalo nic dělat.Děkuji za radu

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
renata
66x

Mám přesně ty samé problémy ,které popisuje pisatelka v příspěvku a věk máme taky stejný. Plosky nohou až pálí. Jen mě bolí vnitřní strana paty . Díky tomu mi natékají kotníky i vnitřní i vnější ,někdy je problém u jedné nohy někdy u obou. Když leduji a natírám Fastumgelem pomůže to ,ale pak se to vrátí. Tyto problémy mám už 2 měsíc

Lenka B
22x

Dobrý den p.Renato píšete že máte stejné problémy s patou jako já jen se chci zeptat jakou léčbou jste prošla a jestli Vás čeká ještě nějaká já ,psala o radu p.doktorovi a do dnešního dne mi nepřišla žádná odpověd tak prostě hledám stále nějakou pomoc i od lidí kteří tim trpí nebo trpěli.Byla jste na rengenu? Děkuji za odpověd Lenka B

Viktor

Dobrý den já mám úplně stejný problém jako Vy. Momentálně chodím třikrát rýdně na ultrazvuk ale myslím že mi to asi nepomůže tak taky nevím co mám dělat.

Marcela
18x

Dobrý den, měla jsem ohromné problémy s patou, po vyzkoušení ultrazvuku, obstřiků, ozářek nakonec pomohla rázová vlna. Tu jsem si musela sama zaplatit, ale stojí to za to. Od března t. r. žádnou bolest nemám, a to jsem byla poouze na třech aplikacích. O rázové vlně se dočtete na inetu. Přeji vám úspěch v léčbě - výsledky jsou individuální, pomáhá to asi 80 % lidí. Marcela

Jana
2x

I já mám podobnou zkušenost, po krutých bolestech paty mi byla zjištěna "ostruha" na patě, po dvou procedůrách rázové vlny problémy ustaly, už je to tři roky a pata je v pohodě.

ive
2x

jak komu, tak zase tak nedoporučujte ! jen tahají z lidí peníze

Pavlina
23x

Dobry den, Mam problem s bolesti okolo kotniku.Neboli primo kotnik ale slachy nebo vazivo v zadni casti nohy.Uz se mi to stalo po treti v rozmezi 3 mesicu a vzdy v sede v klidu.Najednou z niceho nic nemohu vubec ohnout chodidlo,smerem nahoru,chuze je velmi omezena a na nohu skoro nestoupnu.Je to vzdy na prave noze.Trva to vzdy pul az jeden den maximalne a bolest jak prislo tak opet z niceho nic odejde.Jelikoz sedim denne v aute a vozim s sebou dvouleteho syna mam primo paranoiu z toho ze se mi to stane v plnem provozu pri rizeni auta coz by okamzite zpusobilo neschopnost nohy a mozne nasledky nechci ani pomyslet.Muze mi nekdo poradit moznou pricinu,profilaxi??? PS:Podoty kam,ze pravidelne2-3x tydne cvicim aerobik,beham.Nikdy se mi to nestalo pri zatezi ci bezprostredne po ni.Vzdy jen v klidnem stavu.

Marianna
40x

Dobrý den , mam bolesti paty už tiden ma trapi pata nemuzu nani došlapnout anevim co to je jako bych stala na jehlah prosim o radu .

Jana
16x

Dobrý den,měla jsem stejné problémy,bolely mě paty ,pak mě začaly otýkat nohy až po kolená už jsem nemohla ani moc chodit, 2 měsíce jsem chodila k lékaři ale ten mě říkal ,že dnes bolí nohy každého.Pak jsem šla k jinému a ten mi kouknul na nohy a řekl, že mám ploché nohy a ty se mi deformují proto to tak bolí.Napsal mi ortopedické vložky a po prvním dni bolest o půlku ustoupila ,pokud mám obuté ortopedické boty je to dobrý ,když si dám jiné tak mě bolí,chvíli to bude trvat než se to spraví ,ale je to úleva od těch bolestí.SKUSTE TO TŘEBA VÁM TO POMŮŽE MOC BYCH VÁM TO PŘÁLA JE TO PARÁDA, KDYŽ TO NEBOLÍ A TAKY UŽ JE NEMÁM ANI OTEKLÉ.

Misa
24x

Dobry den, je mi 26 let a jsem ve 2. mesici tehotenstvi. Nikdy v minulosti jsem bolesti leve paty nemela. Bolest mam teprve druhy den, ale je to nesnesitelne. Bolest zacala v prubehu dne a postupne se zahorsovala az jsem nemohla doslapnout na celou nohu. Je jedno, jestli sedim, stojim nebo chodim. Pri chuzi bolest lehce povoli. Pata boli, az brni a obcas slabe vystreluje do lytka, bolest je lokalizovana do prave poloviny paty smerem k vnitrnimu kontinu . Pracuji v cizine a k lekari se teprve chystam, ovsem pri zdejsim systemu zdravotnictvi uvidim meho obvodniho lekare v lepsim pripade za tyden a ortopeda za dalsi 2-3 tydny. Do te doby vazne netusim, co mam delat. Analgetika, at uz v podobe tablet nebo kremu neprichazeji v uvanu, stejne tak jako rentgen. Prosim o jakoukoliv radu, co mohu delat. Dekuji

Bláža
14x

Dobrý den, mám stejné problémy, jako píšete a to mi je pouze 24 let.nyni se už chytám k lékaři, moc jsem tomu nevenovala pozornost, ale bolest se stupnuje.po Vasich reakcich , se obavam, navstevy lekare, zda to ma vubec cenu.

Jaroslav
18x

Jsem docela rád že nejsem sám sbolestmi pat.Minulý rok mne začala bolet pravá pata a po rengenu mi bylo zděleno že je to ostruha.Absolvoval jsem 10 krát ultrazvuk s masážemi a bez výsledku.V lednu mne začala bolet i levá pata a to na vnějším okraji.Dostal jsem 15 krát ultrazvuk a bublikové masáže na obě nohy.Dále to bylo stejné jako u pravé paty.V červnu jsem si vymohl ozařování obou pat celkem třikrát - údajně do dvou měsíců bude klid.Není a tak po dalším vyšetření jsem podstoupil první ošetření rázovou vlnou - bude jich 5 zatím žádné zlepšení.Jsem důchodce a tři tisíce budu postrádat nerad.

Alexandra
13x

Dobrý večer. Prosím Vás o sdělení o léčbě rázovou vlnou. Někde jsem četla,že patu opíchají a stejně ten zákrok je velmi bolestivý. Mám stejný probél s levou patou, někdy je již bolest nesnesitelná. Sem tam si dám Diclobén tabletku. Děkuji

alena
9x

ahoj,zdraví Alena byla jsem na rengenu za 3 dny jsem si šla pro výsledky jak to dopadlo . Doktor mi řek že tam žádnej výrůstek / OSTRUHU nemám a doporučil mi mazata třikarát denně mastí IBALGINEM ale potřebuji vědět co mě tam teda bolí ?

alena
9x

ahoj,zdraví Alena byla jsem na rengenu za 3 dny jsem si šla pro výsledky jak to dopadlo . Doktor mi řek že tam žádnej výrůstek / OSTRUHU nemám a doporučil mi mazata třikarát denně mastí IBALGINEM ale potřebuji vědět co mě tam teda bolí ?

Honza
29x

Ahoj všem, před týdnem mě začli šíleně bolet paty, nárty, kotníky a šlachy, ale né prsty a šlapky. Vůbec to nepřestává, nemužu skoro chodit, ale musím a trpím, když ležím v klidu a nohy mam nahoře, bolest neustupuje. Jedinné co jsem vypozoroval tak že je příjemné když si to chladím. Nárty propnu,ale v bolesti a zároveň je to uleva. Asi před půl rokem mi řekl doktor že můžu mít DNU, ale nevím. Celou dobu nic a před týdnem prásk a nemůžu se postavit. Schody mě dělají problém, vystupuvání a řízení auta problém. Když spím tak žádná uleva. Prosím poradte, je mi 27.

jana
1x

me pomohly duflex pantofle.. v brne mi urcili diagnozu pres pc foot studio

Jaroslav Bleha
14x

Zdravím všechny, mám stejné problémy, jako vy ostatní. Začala mne bolet pata do rána. Nejde na patu došlápnout, schody jsou děs. Do bot se nevejdu. V klidu se to dá vy\držet, bolí mne i achylovka a otéká kotník. Přidal se i nárt a taky později i prsty i palec. Trvá to už tři měsíce a už mne to zmáhá. Podle lékaře byla první diagnoza dna, ale hladina kyseliny močové v krvi nebyla nijak velká a i léky na dnu nezabírají. Snědl jsem spousty Diklofenaku, Ibalginu, užívám Milurit 300 mg denně, nohu mažu Fastum gelem. Držím dietu, nejím maso, snažím se vypít co nejvíc tekutin a pořád nic. Vyšetřovali mi cévy ultrazvukem, srdce, plíce, dělali mi RTG plic a srde, RTG kloubů i paty - jsou tam prý artrotické zmněny. Naposledy v nemocnici mi řekli, že dna to asi nebude, mluvili o borelioze, že když se to vrátí, musí udělat vyšetření. Na tuhle bolest si člověk fakt nezvykne, pajdám jako John Silver.

An
9x

Dobrý den, téma bolesti kotníku tu bylo zmíněno již mnohokrát, ale ani to co chci já. Už od Silvestra, tedy asi 4 měsíce mě bolí pravý kotník z vnější strany, nebylo na tom nic divného, ale mě se předtím nic nestalo, ráno jsem vstala a bolelo to, myslela jsem, že jsem si nějak špatně přeležela nohu, trochu jsem to rozchodila a bylo to vcelku dobrý, nevím o ničem, co by se mi stalo předtím....no poté mě bolel při námazer, ale tak poměrně málo, člověk si myslel, že když je unavený tak že to asi nic nebude. Poté jsem byla týden na horách, na sjezdovkách i běžkách a kotníku se to moc nelíbilo, začala jsem jej na lyžování zavazovat. Když jsem přijela tak jsem se rozhodla, že si s kotníkem dojdu k lékaři, ale došla jsem tam, ale měla jsem ještě(z jiného důvodu) zlomený prost, když jsem to doktorce popsala tak se mi na ten kotník skoro ani nepodívala a řekla, že to mám šetřit a že to bude do 14 dnů dobré, nic mi na to nedala, prostě nic, hlavně abych byla pryč. jeklikož jsem měla zlomený prst tak jsem moc necvičali, jenom chodila a to občas bolel, ale......Odjela jsem se školou na biologicko-turistický zájezd na Korsiku s dojmem, že to bude dobré, ale to byl omyl, asi po třech dnech běžného chození a po výstupu soutězkou mě bolel opravdu mnoho, tak jsem se rozhodla, že půjdu za zdravotníkem, popsala jsem mu situaci, tak mi kotník zavázal a namazal a dal mi něco proti bolesti, byl to sice student pátého ročníku vojenské medicíny, ale řekl mi toho více, než ta doktorka za kterou jsem předtím šla. Říkal, že to budou asi vazy a ať to řeším......... není takový problém někam dojít, ale strašně se mi nechce, nemáte někdo s tímto zkušenosti???? Ale asi to budu muset řešit, nevypadá to, že by to bylo samo dobré, a vzhledem k tomu, že mi je 16 let a ráda chodím pohorách a vůbec sportuji tak to asi vyřešit musím, ach jo Jo a ještě potom, co to bolí při pohybu tak to bolí i potom, ale časem to odezní a při normálním provozu (pohybu) to nebolí. Děkuji

Iveta Kirchová
47x

Asi 3 měsíce mě bolí pata při došlápnutí, spodní část paty, jako když do ní bodá nožem. Prosím o radu, je to ostruha? Jak to léčit?

Štěpán
1x

Dobrý den mám 52 let a bodavá bolest ve spodní části paty .ZAJÍMAVÉ JE TO ŽE PO 20..30 MITUTÁCH PO PROBUZENÍ BOLEST PŘESTANE A TO SE OPAKUJE KAŽDÉ RÁNO PO DOBU TAK 10..14 DNU .

Adéla
9x

Dobrý den mám také bolesti paty,jsem člověk co často chodí na túry a neujdu ani po městě 1km...hned mě pálí nohy bolí,musím často odpočívat.Je to velice nepříjemné a nikdo mi nevěří...

Alena Sklenářová
13x

mám stejný problém už rok.nejdříve mě bolela levá noha,a ted už obě. přesně to samé,vnější strany pat a ráno se nemůžu postavit na nohy. stojím 12hod v trafice a už se tady sotva potácím.u lékaře jsem ještě nebyla tak jsem zvědavá co mě čeká za odborníka.když to čtu,tak se toho uplně bojím,že už s tím nic nejde.kromě toho mi bude také příští rok 40let.ráda jezdím na kole.ale s tímhle už se toho moc nedá.že si s tím lékaři nevědí rady,tak s tím jsem tedy nepočítala. mám fakt strach že už se nehnu. Alena

Jana
12x

Ahoj, už měsíc a půl mám bolesti paty, nemůžu vůbec ráno vstát z postele. Byla jsem u lékaře, který mi nasadil léky, které ale vůbec nezabraly. Ráda sportuju, běhám a jezdím na kole. Mám se naučit žít s touhle bolestí? Neznáte lékaře, který by začal u své práce přemýšlet? Chybí nám nějaký Dr. House. :-)

Liba
4x

Mám problémy s patami už rok a půl. Nejdříve to byla "jen" bolest uprostřed , později se přidal zánět celé paty. Ultrazvuk nepomohl, ale jak tak čtu na internetu různé příběhy takto postižených, ani rentgenové ozařování asi nemá účinek. Můj nynější lékař mi předepsal Indobene - gel.- v lékárně na recept. Po dlouhé době se mě konečně trochu ulevilo, ráno můžu konečně bez bolesti došlápnout Po delší chůzi se bolest sice vrací, ale už v meší míře, po dlouhé době bolesti to však pov ažuju za úspěch. .

Emília
12x

taky mě příšerně bolí pata levé nohy, co to je?

Dědek
11x

Emília, může to být chlamydie pneumoniae , přečti si pomerancovakuze.cz . Platí to pro každého a každou nemoc !

Marta
5x

Měla jsem ty samé problémy s patou. Začala jsem pít bylinkové čaje na ledviny a játra a bolest přešla. Trvalo to skoro půl roku. Super jsou směsi od dědka kořenáře. www.dedekkorenar.cz

EVA
9x

NOHY MĚ BOLÍ TEDY CHODIDLA UŽ ASI 3ROKY TEĎ SE TO ZAMĚŘILO NA PRAVOU NOHU HLAVNĚ PATU VELMI BOLESTIVĚ NEŽ SE ROZCHODÍM PŘIPADÁM SI JAK RUSALKA CO TRPĚLA PRO PRINCE DOKTOŘI SI NEVĚDÍ RADY PROSÍM PORAĎTE

Jan
23x

Dobrý den, potřeboval bych poradit k mému problému. Jde o bolestivost paty, vnitřní strana i zespod, například při našlápnutí na něco tvrdého, šílená bolest, jinak i v klidu po námaze, bolestivé pulzování v patě. Na rtg nic není, NEJDE O OSTRUHU, podstoupil jsem serii ultrazvuku, bez pozitivního výsledku, vždy jen rozbouřeno, ale změnu k lepšímu jsem nepocítil. Používám konskou mast atp., ledování patu pouze na chvíli zklidní. Po větší námaze je pata horká a velice bolí. Problémy začaly více méně postupně, hodně sportuji a nohy dostávají dost zabrat (běh, fotbal, hokej, florbal, ...) Domnívám se, že bych v pětě mohl mít zánět "bolestivé pulzování, ..." Co by mi pomohlo? Děkuji za každou radu, doporučení, za jakoukoli pomoc, problém řeeším již několik měsíců a bezvýsledně.

Alena
6x

Pomáhají mi silikonové podpatěnky, ale jen částečně, ovšem bez nich to bylo mnohem horší. koupí se v prodejně se zdravotnickými potřebami.

Badatel
8x

Možná bude moje řešení zvláštní ale kdo ví... Já osobně mívám takové potíže, že nejprve bolívnitřní strany obou pat, pak se někdy přidá i bolest přední a boční části šlapek a sponí části pat. Místa jsou zarudlá a na omak bolsetivá. Někdy vyvolávají až křeče do lýtka. Bolseti setrvávají několik dní. Dna to není, ostruhy to nejsou. Obouvám se s velkým utrpením a chůze je téměř nemožná - je to obrovské přemáhání bolesti! Někdy se uleví až doma po vyzutí a odstranění ponožek a sprchování pat studenou vodou. poté klidem s nohama na stole. Napadla mě ovšem jedna myšlenka, možná scestná. Pata a chodidlo jsou místa, která podléhají velkému tření. Tření o - ponožky! Může tedy jít o jistou alergii buď na látky - barviva - v ponožkách (nosím černé), nebo o zůstatkovém množství pracího prášku v ponožkách, který se třením při chůzi dostává do kůže a způsobí nějakou alegrickou reakci, či zánět. Je to možné?

Anna
16x

Bolí mě paty už několik let.Měla jsem už téměř vše co mi doporučili lékaři tj.ozařování,ultrazvuk,elektroléčbu,rázovou vlnu.Je období,kdy bolí paty méně,ale potom zase bolí k nevydržení.Vyzkoušela jsemi různé masti a gely.Boužel ani to nepomáhá.Může někdo poradit?

pavel

zkuste - HEKLA LAVA 30c rok uz nemam problemy bral jsem 4-5 kulicek 3x denne po dobu 3-4 mesicich a to me ta pata bolela tak ze jsem rano stezi dosel do koupelny

calandrea
3x

Mam stejny problem,ulevuji si aspon trochu,ze si na noc polevam nohu alpou,nebo si dam do igelitove tasky tvaroh z lednice a dam si do nej nohu a mam ji tam i klidne pul hodky.rentgen mam za sebou-nic tam neni a doktor mi rekl,ze se s tim musim naucit zit,mam to uz 3-ti rok,je mi 36 let,nohy extra nezatezuji. A injekce,ozarovani ..... pomohlo vzdy jen na mesic ci dva.nejhorsi je,ze uz mi to jde az ke koleni.

Jana
5x

Mám bolesti pat asi 3 měsíce.Ráno vstávám jako babička,je mi 46.Bolí mě nejvíce při došlapu vnitřní strany pat.Ortopedka,velice arogantní,mi sdělila,že to s přibývajícím věkem bude horší,že mám ploché nohy.Pomáhá mi chodit v ortopedických botech.Do bot si dávám různé ort.vložky.Chůze na boso je nejbolestivější.Mast ibalgin nepomáhá,poctivě mažu.Nevím co s tím,vůbec se to nelepší.Začínám být nervozní.Máte radu?Děkuji

Hanka
6x

Zkuste se poradit s fyzioterapeutkou Mgr. Dagmar Mosteckou, četla jsem o ní velmi dobré reference a díky od lidí, kterým pomohla s podobnými problémy - po zadání jejího jména se Vám objeví několik odkazů, kde najdete i kontakt na Mgr. Mosteckou - např.: http://www.bebalanced.cz/

Andrea
5x

Měla jsem stejné problémy, když mi kamárádka, která tímto trpěla také poradila masáž svalů lýtka. Svaly i achilovka se musí "protáhnout". Špičku nohy přitahujte k holeni, že cítíte velký tah v lýtku - až to i bolí. Můžete i rukou promasírovat lýtko tahem od paty nahoru. Mě to pomohlo o 70% a zkouším to teprve chvilku. Doufám, že Vám to také pomůže.

Verka
1x

K prispevku Andrey od 16.09.12. Vas prispevek je zpravny. Vedle Vasi metody se muze jeste praktykovat toto: Stoupnete si predni nohou na schod a tlacte paty dolu, jak muzete. Timto se take vse protahne. Musi se to vyzkouset. Ale protahovani celeho tela (strecink) je moc dobre, ponevadz s vekem se vse zkracuje, tuhne a to zpusobuje bolesti. Ja mam ale take jiz nejakou dobu bolest v leve pate. Proto hledam alternativy.

Dědek
1x

Jana: je to málo inf. hlavně i jiné bolesti po těle, jinak užívat extrakty od Naděje lichořeřišnici, tužebník, penizovku, bělotrn, olši, ostropestřec a další po mesíci střídat

Mája
1x

Tak tedy neví, vše se dá zjistit na rentgenu,? ale mě se stalo, že jeden ortopéd jasně viděl ostruhy a druhý spadlou klenbu, léčili mě masáží, koupelemi, ultrazvukem, až mi jeden chirurg doporučil vyšetření v Hradci K. kde mi prosvítili plosky nohou na speciálním přístroji, a vyloučily jak ostruhy, tak spadlou klenbu. Ve zprávách od ortopedů zvýraznili jejich nepravdivé údaje.! Dali speciální vložky, ktré ještě v určitých místech podlepili, aby se část paty nepřetěžovala a po nějakém čase to přineslo kladný výsledek. Ne vždy lékaři léčí to co mají a nemoci si připisují, a nebo nevědí a "léčí".

Petra

Při bolestech kotníků se podívejte na www.arcticheat.cz účinná bandáž pro terapii teplem nebo chladem a kompresi, podle daného onemocnění.

Josef
2x

Jsem diabetik s polyneurp. Špatně chodím a mám nadváhu. Začal jsem opětovně chodit do fitka a trochu jsem chodil na pásu. Nic moc jen asi 20min a docela pomalu (do 5km/hod). Asi jsem měl špatné boty a začala mne bolet pata. Pořídil jsem si jiné(prý dobré) a zkusil jsem to rozchodit. Pravidelně šlapu na rotopedu, ale to mi nevadí, tedy max na koleno. Dnes mám již nohy ztuhlé a bolesti se zvětšují, ač se snažím dopřát nohám klid. Bolesti mám od zdola a dostavují se už i v klidu. Začal jsem úspěšně s hubnutím a nyní mne to zastavilo. Už jsem to kdysi měl a trvalo to strašně dlouho, než jsem se toho zbavil a ani nevím co zabíralo, protože na mne vyzkoušeli ledacos a vždy říkali, že to má zpožděný účinek. Různě jsem si patu mazal mastí, působil ultrazvukem a jiné.

Dědek
4x

za každou nemocí hledej chlamydii pn., polyneuropatie, to je zase vymyšlený název pro nemoc, kterou nikdo nezná a neumí léčit , cukrovka, kde je příčina vzniku ? užívej bylinné extrakty ořešák am., lichořeřišnice , ostropeštřec a další.

Dědek
7x

Přitom Chlamydia pneumoniae způsobuje velmi závažná onemocnění jako jsou: Roztroušená sklerózua, Chronický únavový syndrom, Astma, Artritida, Fibromyalgie, Chronická sinusitida, Kardiologická onemocnění, Intersticiální cystitida, Prostatitida, Crohnova choroba, zánětlivá střevní onemocněí, Alzheimerova choroba... Z velmi zajímavé studie o chlamydiích a o postoji Českého zdravotnictví se dozvíte velmi překvapivé závěry... Chlamydie po vniknutí do těla hostitele trvale přežívají - persistují jako nitrobuněčný parazit v buňkách některých orgánových systémů zvířat i lidí a mimo jiné rozpadem elementárních tělísek produkují do těla hostitele endotoxin (lipopolysacharid). Je pravděpodobné, že důkladné, odborné prošetření latentní chlamydiové infekce by odhalilo příčiny vzniku řady velmi závažných onemocnění i změnilo pohled na vznik tzv. „geneticky" podmíněných nemocí ( rakovina, cukrovka, astma, alergie, atopický ekzém a některé další ), kdy zřejmě rodiče předají potomkům infekci chlamydiemi a ty pak vyvolávají stejnou nemoc jako u rodičů. Lékaři až příliš často poukazují na genetické aspekty těchto nemocí bez ohledu na to, že u předchozích dvou a více generací nazpět ze strany matky i otce se uvedené nemoci vůbec nevyskytovaly. Rovněž neberou ohled, že často mají manželé stejné problémy, které mají jejich děti, ačkoliv u předků těchto rodičů rovněž nebyli žádné podobné problémy. Obdobných rodin s výskytem rakoviny i dalších závažných onemocnění u jejich příslušníků znám více. U těchto rodin zřejmě dochází (vlivem některých negativních faktorů způsobených chlamydiemi) k častějšímu poškozování DNA - chybné zdvojení DNA při dělení buněk. To může být příčinou frekventovanějšího výskytu zejména rakoviny, ale i dalších závažných nemocí, které jsou přisuzovány genetické dispozici. Genetická souvislost by zde mohla být spíše v predispozici nedostatečné aktivity opravných mechanismů poškozené DNA. Nelze rovněž vyloučit negativní účinek latentní chlamydiové infekce na rozmnožovací schopnosti lidí i zvířat. Důkladné ověření toho by mohlo přinést velice zajímavé odborné poznatky v oblasti reprodukce. S přibývajícím věkem jsou trvale latentní chlamydiovou infekcí postižení lidé stále citlivější na sebemenší výkyvy počasí a ve stáří ( někdy i lidé mladšího až středního věku ) jim i menší výkyvy počasí způsobují značně bolestivé i jinak nepříjemné, při větších změnách počasí až kruté zdravotní potíže. Část těchto lidí se stává vlastně trvale nemocnými, někdy s dlouhodobě krutými bolestmi a dá se předpokládat, že nikoliv biologické stáří, ale perzistující chlamydiová infekce je příčinou těchto potíží. Chlamydie se však významně dotýkají všech lékařských oborů, nejvíce revmatologů, neurologů, dermatologů, psychiatrů, kardiologů, ortopedů, hematologů a onkologů. Proto je potřebné tento problém objektivizovat komplexně a nikoliv jenom ke konkrétní lékařské profesi. Skutečností v ČR je, že mnoho lékařů a to i velmi vzdělaných špičkových odborníků s několika tituly neznají nejnovější světové poznatky o chlamydiích uváděných v zahraničních odborných publikacích i na světových odborných stránkách. Proto tuto záležitost bagatelizují a tvrdí to, co se při studiu medicíny učili, tj. že chlamydie jsou banální infekční záležitostí, lehce léčitelnou antibiotiky, což naše i nejnovější světové odborné poznatky vyvracejí. Téměř všichni postižení lidé, kteří prodělali krátkodobou antibiotickou léčbu uvádějí, že se jim po léčbě krátkodobě ulevilo, ale potíže se po určité době vrací a dále pomalu zhoršují, což vyvrací „úspěšnost" léčby chlamydií antibiotiky v krátkodobém režimu užívaném v ČR. Objevují se již ojediněle i lékaři včetně předních odborníků, kteří se začínají přiklánět k našemu názoru. Oficiální stanovisko české humánní medicíny k problematice chlamydiových infekcí jim však neumožňuje jiný postup léčby než stávající krátkodobý antibiotický režim. To často pacientům více uškodí, než pomůže. Zejména onkologové, neurologové, psychiatři a revmatologové budou překvapeni, kolik nemocí z jejich oboru půjde na vrub chlamydií. Je již jen otázkou času, kdy to světová věda potvrdí. Jak se asi budou poté tvářit někteří naši „odborníci", kteří ještě v současné době se snaží tuto záležitost bagatelizovat.

Jana
20x

Dobrý den, měla jsem problémy s patou pomohli mi ortopedické vložky Medicovi Twin heels. Bolest ustoupila téměř okamžitě. Doporučuji. Jana

Ivana
4x

Prosím, kde se dají vložky koupit?

Martina
1x

Plně souhlasím, Twin heels pomohly

Aneta

Take jsem spokojena s vlozkami medicovi

Klára
1x

Děkuji, taky jsem z nich nadšená :))) Doporučuji Medicovi Twin :)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce