Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

bolest paty

Dobrý den mam od srpna problém s patou na dovolené jsem šla spát a ráno už jsem se nepostavila na nohu byla jsem u lékaře ten se na to ani nepodíval a napsal mi ultrazvuk, ten ale vůbec nepomohl a tak jsem šla k jinému lékaři ten mi dal opich do paty -výsledek žádný a tak mě poslal na ozařování a bylo mi řečeno že když to nepomůže tak mam používat kostivalovou mast jinak prý už neví.Všim jsem prošla,mažu mastí ale pata mě bolí pořád a dokonce mě začala i pálet.Bolest se týka zadního obvodu paty a nahoru po šlachách do kotníku,teď mě začíná bolet noha až ke koleni ale je to vnitřní bolest.Jsem bezradná nevim kam se obrátit mam zaměstnání kde stojim min.8hod na nohou bez odpočinku je mi 40let ale myslim si že to neni ještě tak vysoký věk na to aby se s tim nedalo nic dělat.Děkuji za radu

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Radek

S vložkami do bot Medicovi jsem velmi spokojen. Nosím je téměř tři týdni na základě doporučení a za celou tu dobu jsem neměl žádné bolesti, které mě dříve trápily.

martin

dobrý den mám problémy s patou a nemůžu šlápnout na špičku pak pata bolí víc prosím o nějakou pomoc byl jsem u doktora a řekl mi že rostu ale už mě bolí dva roky

vory

Martin mám ten samy problém a i mi doktor řekl že to je růstem , bohužel mi žádlá léčba kteříjsem prodělal nepomohla 😱

Michal
2x

Mne pomohly vlozky medicovi f45

Ivana

Prosím, kde se dají vložky koupit?

Jana
1x

Také jsem měla tyhle bolesti, už nemám. Vložky Medicovi opravdu doporučuji :)

Renata

Pořídila jsem si vložky do bot Medicovi. Bolesti pat odezněly, mužů je jen doporučit.

věra
3x

mě bolí pata a pálí jak píšete už jsem to jednou měla a přestalo to samo ,jedna známa mi řekla ,že to chybí vápník tak jsem se soustředila více na mléčné výrobky a teď jsem začala cvičit asi 20minut denně na záda ,myslím si jestli mě to nevystřeluje od páteře ,mrtví mě prsty u nohou i u ruky prostředníček .No tak uvidím.asi před 7 lety jsem pravidelně cvičila ,teď bohužel ne .Jsem z toho už taky zoufalá

Jitka
1x

nechápu proč tu nikdo z diskutujících nepíše nikoliv o bolesti, ale o jejím původu... jelikož mám podobné problémy, a jelikož doktoři bývají zpravidla blbí a my jsme jejich pokusní králíci, hledala jsem na netu. Tyto věci jsou buď ostruha (což jsou výrůstky na patní kosti, což se dá poznat rentgenem), nebo spadlá klenba. Pokud si vezmete pohodlné kecky s dobrou stélkou a je to lepší, tak máte víceméně vyhráno. Nechte si udělat vložky nebo si kupte alespoň silikonové třeba ve sportu, s podpěrami klenby. A ted pozor - doktor mi řekl, že s tím v podstatě nejde nic dělat, Ovšem jiný doktor někde na netu psal, že se to dá časem cvičením zmírnit(cvičení palcem u nohy proti zbytku prstů).Na ostruhu doporučujou měkké vložky. Ovšem je dost lidí co to mají a normálně chodí. Spíš ty bolesti vidím na spadlou klenbu.což byste měli poznat okamžitě, jakmile vlezete do správných bot. Podle mě všechny tyto problémy pramení z toho, že se do obchodů dovážení nekvalitní boty bez stélek, s tvrdými vnitřky.a když si chce člověk koupit vložku, tak se mu tam kolikrát nevejde.

Kajina

Trpím stejným problémem.Bolí mě zadní vnitřní strana paty.Ortoped mi řekl,ať si koupím boty na měkkém klínku s podporou klenby a můj masér mi řekl,že mám problém se šlachou od Achilovky.Doufám,že mají pravdu oba dva a že bolest brzo ustoupí.Tento problém jsem měla již před několika lety,ale bohužel si nepamatuji,co mi tenkrát pomohlo.Jen doufám,že se řešení najde,protože jsem z bolesti otrávená a nic mi nebaví.Nemohu ujít ani 1 km.Uleví se mi po sprchování nohy chladnou vodou,což provádím několikrát denně.

Mája
1x

Teď se mi dostala do rukou zajímavá knížka "Žena si přeje, aby jí muž miloval" a ke konci je tam popisováno, že bolesti pat a nohou od kolen dolů a ruko od loktů, jsou způsobeny u žen ztrátou hormonů, tedy ženskými problémy. což bych i potvrdila, protože mě začaly paty bolet po ž. operaci. r. 2008. a bolesti se vracejí. i podle bodu jsou na patách pohlavní orgány. Možná by pomohla hormonální léčba?

Sasha
1x

Májo, nestrašte, já jsem mladá a chystám se mít zrovna děti, tak snad u mě to bude něčím jiným :) Jinak mě před dvěma lety v létě chytla z ničeho nic šílená bolest chodidla (polštářek pod palcem), začlo to zvolna, myslela jsem že to nic není a noha si přes noc odpočine a ráno bude dobře, ale bylo to horší, otekla a nemohla jsem chodit ani se na nohu postavit, nevešla jsem se do boty. Doktorovi se zdálo jako DNA ale že prý to nebude můj případ a poslal mě na rtg, jestli jsem se prý třeba ve spánku nekopla :-D na rtg nic, jinak mi taky řekl že mám jednu nohu delší a do zprávy napsal snad něco s počínající artrozou tušim. Nicméně, dal mi nějaký zábal, ležela jsem a nohu nahoře a přešlo to, dá se říct samo po pár dnech. Teď po dvou letech mě chytla stejná bolest na stejné noze ale v jiném místě - na patě, vnitřní strana. A to nosím v pracovních botách ortopedické vložky. Nicméně, ráno jsem narychlo mázla koňskou mastí chladivou, a během dne bolest povolila, teď večer jsem vmasírovala už řádněji, tak doufám, že pomůže.

Jana

Po zkušenostech s lékaři se mi tam nechce.Pata mě bolí vždy,když přestanu nosit kozacky-již druhý rok!!!.Trochu uleví vyšší podpatky u bot,ale žádná sláva!!!! Na obstriku jsem byla a nic.

Julie Swaczynová

Zkuste ortopedii.

Jirinasucha

Je dobré brát magnesko a když ne to, tak mě pomohl osobně až Benegen 4. Mám ho už pulroku a jsem spokojena

kecáš

reklama na výrobek - stejný (či velmi podobný) příspěvek pod různými jmény v jednom jediném týdnu na všech možných diskuzích, je to vymyšlené

Fanda

Tak jsem si přečetl o vašich patách, ale se svými si stále nevím rady, Mě bolí levá pata jako když tlačí boty, ale já je mám opravdu volné. Věděl by prosím někdo radu?

Marta

Měl by na to pomoci Traumeel

Kristyna

Traumeel je výborný na záda a na rychlejší hojení. Vozíme ho s sebou místo těch drahých gelů co se prodávají

Oli

Mě se na tom líbí především že je to z přírodních látek

Martina

Hlavně ta echinacea, ta dělá zázraky

Lama

Echinacea a heřmánek. Ten se hodně podceňuje

Kimi

To ano, ale na ty záda se doporučují spíše tablety Traumeel

KOLM

Někde jsem čel, že tu mast používá zdravotník australského rugbyového týmu. Takže to je celkem slušná reference

Mira

To je pravda, ale nejen tam. Je to hodně vidět už i u nás

Petr

No tak to vypadá docela slušně, mrknu na to!

Ivana

Pro děti je to ideální, ty moje mají pořád modřiny a ty rychle díky traumeelu mizí.

Petra V.

Dobrý den, před 14 dny mě začala bolet levá pata při došlapu. Asi po 2 dnech mě začala bolet celá levá noha, lýtko, pod kolenem, stehno, ze zadní strany, taková křečovitá bolest, při sezení, chúzi, stání. Byla jsem na rentgenu, ostruhu nemám, pani doktorka mi napsala Detralex, bolest stále přetrvává. děkuji za odpověď

Iveta

Dobrý den mám dotaz je mi 24 pracuji 12 hodin v kuse a strašně mě bolí když vstanu mám. Problém mám pocit že spadnu a pak během dne 7 lékaře sem byla. Říkal. Ať si pořídím zdravotní boty a to bylo vše, můžete poradit?

Marusa Kovarova

Mazete takhle i paty voltarenem?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce