Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Pangamin na nechutenství

Dcera odmítá jíst větší množství jídla (tak, aby byla sytá) a někdy nechce obědvat /večeřet/ vůbec. Četla jsem v časopisu o Pangaminu jakožto přírodního doplňku na nechutenství. Prý je to hotový zázrak. Máte prosím někdo nějakou zkušenost?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
petr
7x

zdravim, je mi 19 let a hodne jsem trpival nechutentsvim, malou hmotnosti a vybiranim jidel...od 15 jsem prilezitostne zacal kourit marihuanu(max. 1 tydne) a problemy jsou pryc- uplne...ja vim, je to droga, mnoho lidi si mysli, ze stejne zla jako treba tvrde drogy,ale muzu potvrdit ze tak spatne to zas neni, je kolem toho moc povyku, ale stejne nevim, jestli vam to neco pomuze...ono totiz ve zkourenem stavu snite obrovske kvantum jidla a je vam jedno ceho a ucinek pusobi i kdyz jste strizlivy, nic jineho nepomaha lip.

m4O
2x

Marihuana je dobrá věc co se týče chuti k jídlu, spaní apod. ale neopomíjejte její negativní vlastnosti. :-) Výhodnou Alternativou mi příjde takový vitamín B1. Samozdřejmně je účinnější v injekční formě ale pokud vám lékař nepředepíše inj. formu B1 zkuste tablety. Výsledky budou znát .

Ljuba K.
3x

Paní Irmo, rozhodně nedoporučuji brát radu 19-letého pubescenta na zřetel! Zabývám se racionální stravou již několik let a marihuanu jako nástroj proti nechutenství rozhodně nelze doporučit. Jestli náhodou není mladík nějakým dealerem? Zanechám komentářů k rádoby-radám neznalců a raději se vrátím k dotazu. Co se týče Pangaminu na nechutenství - je to jeden z nejlepších způsobů, jak nechutenství naturální cestou léčit. Pangamin je naprosto přírodní záležitost bez jakýchkoliv aditiv, takže je lze doporučit i malým dětem (od věku 3 let). Nezapomeňte, že existuje i "dětský pangamin", který je upraven do menších tablet a zadražován, aby dětem lépe chutnal. Určitě nechutenství svého dítěte neřešte větším přísunem cukru v podobě čokolád apod. Co se týče dávkování - první měsíc dle doporučení na obalu, od dalšího měsíce se mi osvědčilo podávání 2/3 dávky. Pro dlouhodobé použití můžete dávku snížit na polovinu. Pangamin se podává i dětem v nemocnicích, takže se ho rozhodně nemusíte obávat! Pevné zdraví Vám i Vaší rodině přeje Ljuba

Erika
3x

Dobrý den, jsem normální spořádaná máma od dvou malých dětí a chtěla bych se zastat malinko názoru toho kluka, co psal o té marihuaně. Nekouřím, žádné drogy neberu a nemám to nikdy v úmyslu, ale hodně jsem o tom četla a velmi odborné související články a musím říct, že je jednoznačně prokázaný pozitivní vliv této drogy na různé zdravotní problémy. V zahraničí se běžně používá pod lékařským dohledem jako lék. A jen pro zasmání, je fakt, že když jsem byla hodně mladá, tak kolem 20 let, jednou jsem se ocitla na večírku, kde se tráva kouřila a to, co jsem pak byla schopná sníst, ještě ten večer bylo neuvěřitelné, snědli jsme snad bochník chleba ve dvou, namazaný paštikami a vším, co bylo poživatelné:-) Váš článek jsem objevila náhodou, mám 2 letého chlapečka a ten absolutně odmítá jídlo, jsem zoufalá, hledám pomoc. Trávu mu pochopitelně dávat nebudu. Mějte se.

Snoopy
1x

Při hledání informací o problému zvaném nechutenství jsem se náhodou dostal na tyto stránky a tak koukám, že nejsem sám co má problémy se stravou. Potýkám se s tím už odmalička a hledám tu správnou cestu jak se toho zbavit. O Pangaminu bohužel toho moc nevím, snad jen to, že jsem nějaké takové pilulky, co zapáchají po kvasnicích pojídal v dětství, ale bohužel se to úplně minulo účinkem (to může být ale taky jen ojedinělý případ), dokonce mi píchali i B12-ky, a taky nic. Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše........., no prostě jsem taky jeden z těch, co to berou. Jen bych rád přidal svou vlastní zkušenost s marihuanou, po které má spousta lidí mimo "jiné" i zvýšenou chuť k jídlu a zbaští co se dá......, ale až na mne. Na mne zřejmě nezabere vůbec nic. Jsem děsně vybíravý, nemám chu´t na cokoli z běžného oběda a kolikrát ani to, co mám rád a marihuana mne v tom jen utvrzuje. Jediné po čem se můžu utlouct je všechno co je sladké, a taky tak vypadám. Mimochodem je mi 31, měřím kolem 185cm a váha, kterou si už od šestnácti držím na svých 61kilech, prostě pohled na mne je jako by právě po x letech otevřeli rakev. Každopádně s tím hodlám něco dělat, jen s tou "trávou" to bude horší.

Lenka
3x

Tak za prvé....19 let není pubescence a nevidím na marihuaně nic špatného,když se používá jako lék. A to hned musí být člověk dealerem,když používá bylinu,byť s účinky drogy,která byla ve světě VŽDY jako léčivá ? To je jen hloupost dnešních důchodců,že,madam????

tonda

Ta madam je uplne mimo

Nataša
2x

Ano nejlepší je marihuana. Negativní účinky? Jaké? Paranoa? Ano ,ale až po několika letech častého užívání. Nebo špatný vliv na plíce? Asi tak stejný jako z cigaret. Marihuana se ale nemusí užívat jen kouřením. Pro nemocné lidi se z ní dělá i například sirup či máslo. Po požití marihuany máte obrovskou chut' k jídlu v jiných státech se přepisuje nemocným. Také léčí hemeroidy apod. Ačkoliv si všichni myslí ,že je to droga tak není! Místo toho abych si koupila lék na kašel (např. Stopex který obsahuje DXM-dextrometorfan) tak si radši "zahulím" . Marihuana neobsahuje velké množství toxických látek a není návyková ( občas lehká psychická závislost vzniká ,ale fyzická nikoli). A na otázku proč je ilegální? Stát má obrovské peníze z prodeje farmatik po legalizaci marihuany by všichni dali přednost marihuaně před nějakým syntetickým práškem ,který má dopad na játra apod. a stát by prodělal ,protože marihuanu můžete pěstovat kdekoliv. Marihuana není špatná ,ale když vidíme "vytetované" pubert'áky co z toho mají jen srandu není se čemu divit že na ní máme špatný názor. Co beru jako nesnesitelnou drogu to je alkohol! A nad tím se všichni zamyslete.

peta
4x

ten hulic ma pravdu

kika

ahoj....chcem pribrat ale neviem ktory druh pangaminu mam zacat pouzivat ci uz Pangamin Klasik alebo Pangamin Draze....mam 14rokov.....prosim

viky

pangamin klasik nebo pangamin dražé jsou stejné výrobky, ten "dražé" lépe klouže do krku a nejsou z něj tolik cítit kvasnice, takže pokud ti nevadí suchá a páchnoucí tableta, stačí klasik, pokud myslíš, že to nezvládneš, tak dražé :-)

Jirka

Má zkušenost s Pangaminem. V roce 1988 jsem nastoupil na vojnu na 2 roky a vypadal jsem jako smrtka. Výška 193 cm a 74 kg. Chápete. Po půl roce na vojně jsem tam začal chodit cvičit do posilovny.Tenkrát nebyly žádné obchody jako dnes s doplňkami stravy pro sportovce. Kamarád mi poradil Pangamin. Začal jsem ho jíst 3 krát denně před jídlem po 20 tablet. Ty menší. Byly i větší a těch jen 10 ks. A nemohl jsem se dojíst. Měl jsem pořád hlad jako vlk. Za 4 měsíce jsem přibral 15 kg. Jel jsem domů na první opušťák a tam mě málem nepoznali. Tedy opravdu to funguje. Nebojte se, smrdí, ale je dobrý. S pozdravem J.

koláček

Proboha 20 tablet 3krát denně? A nezbláznil jsi se náhodou? :-)) KOňská dávka

Berzeger

V tu dobu byly tyhle dávky normální. Neexistovaly (ve Východním bloku) žádné suplementy, takže se to tímhle nahrazovalo. Ale než si člověk zvykl, docela ho to prohánělo. :) Dnes už máte různé gainery atp...

loki
2x

ten pangamin ..no nic proti ale to uz si muzete dat pred jidlem sklenici piva a pupek vam poroste min nez po pangaminu.po pangaminu totiz roste jen a jen bricho nic vic, ja se stavim k marihune,skoda ze je ta bilina tak strasne demonizovana.jen kdyby byla zlegalizovana tak byste videli kolik lecivych pripravku by se zni vyrabelo ale bohuzel zijeme ve svete lekarskych korporaci ktere do nas cpou sinteticke nebo radoby prirodní PRASKY !

LoLkY
3x

No po marihuaně jsem chut na jídlo neměla, je to taky tím že jsem ji skoušela dvakrát. (nemusíte mě zrovna odsuzovat - je mi 14 170cm a 49kg - snažím se přibrat) Mamka mi brzy pangamin koupí , ale n přibírání rozhodně ne ten s pupalkovým olejem ! Po tom se hubne. Rozhodně nebudu brát dvacet prášku 3x denně . Budu brát 3x3 to snad stačí na den! Drží všem palce a pangamin je i podle spousty lidí moc zdravý ,ale ne každému bodne :)

SvaKy
3x

20 let jsem trpěl nechutenstvím, pak stačil týden na vojně a nechutenství zmizelo neznámo kam. V dětství jsem musel sedět u jídla i hodinu, někdy jsem dostal pohlavek. Na střední škole nebo na návštěvě u známých i přes počáteční chuť do jídla přišel blok a jídlo mi rostlo v ústech a já jsem s jídlem skončil. Pojídal jsem pangamin, bral jsem amaru a nic nezabíralo. Dnes vím, že příčinou byla úzkost, strach, možná i slabší deprese. Jediným lékem na tyto stavy je pravidelný pohyb a dietní strava, při kterém se člověk pořádně zapotí a zapomene na každodenní starosti.

Síma

Takže ten 19-letej kluk má pravdu!!! Paní je nějaká moc chytrá,soudit marihuanu,když to ani nezkusila!!! :D Mě Marihuana vždycky pomohla na všechno i na nechutenství.Podle mě to na škodu není když se to nepřehání :D

Filip

Taky po ní jím jak nezavřenej. :) Ale zase se to s ní nesmí přehánět, to je taky pravda...

tonda

Me nekdy aj k nechutenstvi a pohledu na zivot,takovy zlehcovac:)

Tom

U mě je nechutenství periodickou záležitostí, ale vypozoroval jsem, že se to řídí určitou posloupností a vím o věcech, které to dokáží na startovat. Naprostým nepřítelem na chuť k jídlu je určitě alkohol. Abych byl přesný, tak větší množství. Ne jen, že vám to rozhodí žaludek, ale může vám změnit chutě k jídlu. Dalším protivníkem může být stres, ale zde to má každý trošku jinak. Znám spoustu lidí, kterým stres naopak snižuje chuť na jídlo, ale to už není problém tohoto vlákna. Takže co by mohlo pomáhat? Duševní pohoda. Člověk by se měl naučit být v pohodě a snažit se, aby každý den měl svou nějakou pravidelnost. Důležitá je snídaně, tím si roztáhnete žaludek a další strava bude daleko více stravitelná. Dále by jste měli jídlo rozložit na několik menších porcí a jíst klidně osmkrát denně. Příklad pracovního dne: Snídaně v šest hodin, první svačina v devět hodin, druhá v jedenáct, v jednu oběd...můžete si ho rozdělit a dojíst si ho třeba ve tři. Pak nějaká svačina kolem páté, večeře kolem sedmé a před spaním něco malého. Žaludek nezatěžujete a zvykne si na pravidelné dávky. Chuť k jídlu vám pak pomůže zvýšit jakýkoliv pohyb (posilování, jízda na kole, plavání). Suma sumárum Pangamin pomoci může, ale důležité je co máte v hlavě ;-) Jinak k té trávě. Nedovedu si představit, že by jste se každý den "zhulili" a pak více jedli. Ale jako nastartování nějaké jídelní krize by to pomoci mohlo, pak už to bude opět o vašem přístupu.

iveta

syn má Crohnovou chorobu bere léky a má nechutenství někdy je velky problém do něj něco dostat .CHtěla jsem se zeptat jestli je dobré dávat pangamin.děkuji za odpoved

Hana

Dobry den, nemate někdo vyzkousene kapky cbdex gastrovit, které by měly při nechutenstvi zlepsit stav?

Anna

Dobry den, mamka je ma doma, také v lete trpi nechutenstvim a rikala, ze ji to hodne pomaha. Bere to i preventivne, když nemá zrovna nejake obtize.

Hana

Aha o tom jsem neslysela, tak se na to podivam, moc dekuji za doporuceni.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce