Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Játra-hemangiom

Zjistili mi na játrech vícečetné hemangiomy velikosti 11-38 mm Jaký je průběh léčby. Děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Zuzana
25x

Dobry den,take jsem "stastnou" majitelkou hemangiomu v jatrech, ale bylo mi receno, ze se neni ceho bat, ze hemangiom - nezhoubny nador je celkem normalni vec a nemel by v normalnim zivote nijak prekazet...

Fanda
4x

Mě též objevili na játrech nezhoubný nádor (Hemagiom),který se během dvou let nezvětšil a mělo by tomu tak být i nadále.Jenom musím brát 2x deně prášky.Jinak se nenní opravdu čeho bát

Graciela
47x

Zdravím, i já ve svým dvaceti letech mám hemangiom na játrech a chtěla bych se zeptat, jestli mu nějak vadí alkohol..

Kamča
11x

Mému dědovi zjistili hemangiom na játrech v 60 letech při vyšetření žlučníku. Měl ho velký, doktoři ho zkoumali na přístrojích, napichovali mu játra ,až toho měl dost a z nemocnice na revers odešel. Dožil se v úplném zdraví 82 let a zemřel na infarkt.Hemangiom mu nezpůsoboval ani ty nejmenší problémy.

Mirka
7x

I já se mohu"pochlubit" několika hemangiomy. Chce to pravidelnou kontrolu-sono, CT, rozbor krve... Nemělo by to ovlivnit Váš normální život. Léčba ani ovlivnění stravou asi neexistuje.

Darča
6x

Lekár mi našiel hemangiom na pečeni dcere na slezine, ako to liečiť u nás na Slovensku lekári povedali pravidelná kontróla. Ďakujem za radu.

majkaxp
3x

Ahoj, mohu Ti doporučit na sharmonizování organismu výrobky, které zaručeně pomohou, je potřeba určitá investice. Jestli máš zájem, piš na meil:[email protected]

gGita

no ano ja som antikoncepciu nebrala a taktiez mam tak z coho to mam na gastro mi povedal ze mam pit pasterec mariansky cize bodliakovy olej na lacno jednu lyzicku kavovu na lacno avecer pred spanim taktiez lipovitan 1rano 1vecer pozor ten olej ma nejake detoxikacne ucinky ked sa dopije flasa 2,5dcl tak 2mesiace prestavka amoze pit druhu vraj 3 do roka a po roku vraj kontrol CT ultrazvuk j

Marek
2x

JA nesúhlasím s názorom, že to musí byť bez problémov. Mne našli hemangióm 35 mm a neustále mám bolesti, Aj keď lekár tvrdí, že to bolieť nezvykne, mňa to bolí vodne - vnoci. Má niekto z vás takúto skúsenosť ? [email protected]

lilixa
5x

ahoj Marek ,mam presne taku istu skusenosť.stále to boli aj pri sedeni aj ležani.Lekar mi to zistil ale choval sa akoby to bola uplne normalna a prirodzena vec.žiadne lieky alebo vitamíny.od tvojho prispevku už sice ubehol čas,ale možna mi aspoň povieš ako sa citiš teraz,či to rastie alebo mizne.nech viem čo ma čaka.

katka
3x

jo jo ja mam hemangion v jatrech a v panvy tak me boli zada nad zadkem a lekar mi taky rek ze to stim nesouvisi ale nic jineho nenasly a ta bolest me obtezuje ve dne a v noci me to budi

ada
22x

Ahoj, já mám 20cm hemangiom, nebolí ma stále, ale raz za čas, možno preto, že je taký veľký, nemáte niekto skúsenosti s operácoiu hemangiomu, mne robili embolizáciu čo nepomohlo a teraz sa rozhodujú či budú operovať, mám z toho veľké obavy, dík

Veronika Behounkova

Dobrý den, má tady někdo hemangiom na játrech více jak 10cm ?

Lenka
15x

Dobrý den, mám po embolizaci hemangiomu v játrech / 7*9 cm/. Embolizaci mi provedli ve FN v Plzni za což jim velice děkuji. všem mohu vřele doporučit.....prof.Třeška a jeho kolektiv-super a chvála celému jeho týmu. Všem, kdo máte hemangiom doporučuji konzultaci v Plzni - jsou to skuteční odborníci. Jaterní poradna je každé pondělí a středu od 9 do 12 hod. Jsem po zákroku 3 týdny a cítím se dobře. Jsem sice ještě v PN,ale jsem velice ráda, že mám ,,po". Uvádí se, že hemangiom může zůstat v těle do 4 cm...proto neváhejte a kontaktujte FN plzeň- skutečně vám poradí a pomůžou....máte-li jakýkoliv dotaz ráda zodpovím můj e-mail je . [email protected] Všem držím palce Lenka

simonilinka
11x

ahojky všem dnes mi byl zjištěn hemangion velikosti 6cm na játrech,chci vědět zda je lepší si ho nechat odstranit čine díky Simona

eivet
2x

Dobrý den, taky mi zjistili hemangiom na játrech.velikost 6,5 cm . Chtěla jsem se zeptat jak a kudy Vám to operovali??? Děkuji Ivet

Míra
4x

Hemangiom může zůstat v těle rozhodně i při větší velikosti. Důležité pro volbu chirurgické léčby je především umístění, progrese růstu a to zda způsobuje problémy. (útlak ostatních orgánů - jater) Rozhodně bych chirurgický zákrok zvážil, neboť je náročný.

zuzana
12x

Dobry den ...chtela bych vas poprosit o radu...v roce 2008 byl u mne zjisten maligni melanom oka. na duhovce..v te dobe byl ozaren a je dle lekaru neaktivni...Natoz jsem postupovala kazdeho pul roku sonografii jater...bez nalezu ...v srpnu v roce 2011 my byl pri dalsim ultrazvukovem vysetreni nalezen dva läsiony ...pri vysetreni na CT s kontrastem to bylo potvrzeno ale neurceno jestli jde o hemangiom nebo metastaze...Dalsi vysetren i bylo na mrt kde my nasli dva läsiony o prumeru 1.6 cm a 0.9 cm v pravem jaternim segmentu 6 a 7..a vice mensich läsionu o prumeru 0,7 cm v obouch jaternich castech...Doktori to uzavreli jako dva hemangiomy a mensi jaterni zysty...Ale kontrola ma probehnout za tri mesice... Muj Strach je ,jestli to prece jenom nejsou metastazy,protoze na ultrazvuku 3 roky pred touto diagnousou nikdy nic nevideli,a ted najednou se tam objevily zysty a dva velke hemangiomy??? Dekuji predem za odpoved Heldova

mirka
2x

Ahoj Zuzano já mám stejnou zkušenost mám tutéž diagnozu jako ty . Jen jsem po operaci oka 1 rok . Chodím na kontroly a zatím vše OK ,ale strachu se asi nezbavíš. Pokud budeš chtít psát zde je můj e-mail. Mirka [email protected]

jujinka
2x

Dobrý den, zkuste vyskoušet chlorrelu a spirulinu mr.mia já ji beru asi rok a vse mam zlepsene,tak to zkuste,treba to vyjde a budete take fit

Kacaba
7x

Ahojky. Je mi 30, podle uzv mam hemangiom 2x3 cm (pred 4 roky byla jatra cista), za mesic jsem objednana na magnetickou rezonanci. Obcas me boli pod zebrem, vcera jsem vypila 4 piva a dnes rano pravidelne uzivane leky (hak, analgetika) a bolelo me to vic. Nemate nekkdo zkusenosti? Je to opravdu po alkoholu horsi? Musi se vysadit hormonalni antikoncepce?

alena
2x

Mám na játrech velké hemangiomy a na roční prohlídce zjistili, že se mi velmi zvětšily. Jdu na CT a bude se to muset vyříznout. Máte s tím někdo zkušenosti, jsem z Prahy.

Maruška
1x

Tak se řadím již mezi vás hemangiomysty v pátek mi také zdělili lékaři tuto zprávu. Jdu na NMR a vše se uvidí,pááá a bojujte všichni,já budu také!!!

zuzana
1x

ja mam taky hemangiomi asi 3 a jemi 12

Jitka
2x

Já mám hemangion už asi 6 let, chodím na pravidelné kontroly každý rok, ale v červenci sem byla na interně a doktorka mě řekla, že mám přít až za 2 roky. Hemangion mám malý 15 mm, ale přesto se obávám. Doktorka mě řekla, že se s tím nedá nic dělat, jenom kdyby se zvětšoval, tak bych šla na operaci, jinak mě nedala žádné léky ani ponaučení. Já sem vynechala alkohol, přestala sem kouřit, beru 1 tabletku OSTROST5E. Snažím se ty játra šetřit. Kdyby ste věděli o něčem co by pomohlo, prosím napište meil budu ráda [email protected]. Mockrát děkuji za radu

Vlasta
1x

Mám hemangiom 23x16mm asi 5 let. Na kontroly chodím 1x za 2 roky, léky žádné neberu, ani o žádných omezeních mě doktor neinformoval. jen mi sdělil, že se jedná o shluk buněk, které je nutné kontrolovat.

Jindra
2x

I když se rubrika jmenuje Diskuse, tak zde čtu pouze sdělení pacientů s hemangiomem a nikde žádná odpověď kvalifikovaného lékaře. Mám podobný problém a odpověď by mě velice zajímala.

Petra

Mám také hemangiom..velice by mne zajimalo,jestli některá z vas bere hormonální antikoncepci.Moje sestra- jednovajecne dvojce ma také hemangiom(dokonce několik ) a antikoncepci bere.Vim ze někteří doktoři antikoncepci zakazují a jiní ne.Já ji zvažuji.Děkuji za odpověď.

Veronika
2x

Mám hemangiom na játrech o velikosti 9*8 cm. Sledují ho již 10 let. V prvních letech kontrol jsem antikoncepci brala a hemangiom se vždy o něco zvětšil, cca 1 cm za rok. Od té doby , co antikoncepci neberu, asi 5 let, je stále stejný. Moje gynekoložka řekla, že by mi antikoncepci s touto diagnózou rozhodně nedoporučovala.

Vladi
1x

Ahoj, i já mám hemangiom na játrech o vel. 2 cm. Mám dotaz, je možné normálně cvičit?

piskotka135
1x

mne zistili hemangion 7, 5 cm v svale brusnej dutiny, mate s tym niekto skusenosti?Strasne ma boli presne v tom mieste pod rebrami kde ho mam, preto som aj isla na CT, bolest v rebrach uz 5 mesiacov a kasel

Jitka
2x

Mám asi 8 let hemagion na játrech, chci se zeptat jestli je možný abych se ho někdy zbavila a kdyžtak jak, nebo ho budu mít už celý život?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce