Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Hemangiom - prosba o radu

Dobrý den.Jsme rodiče dvouměsíční Michalky a máme problém s velkým hemangiomem,který má naše dcera za pravým uchem.Absolvovali jsme lék.vyšetření v místě bydliště i na klinice v Hradci Králové.Výsledkem všech vyšetření byla však pouze rada že máme být trpěliví "že to možná zmizí samo".Hledáme tedy touto cestou člověka,který má s hemangiomy praktické zkušenosti a který nám může poradit přesněji.Hemangiom je velký asi 4x6 cm a je nalitý krví.Jak jsem již napsal-v nemocnicích jsme nepochodili a nechceme jen tak čekat,co se stane,či nestane.Budeme proto velmi vděčni za každou Vaši radu.Děkujeme.S pozdravem manželé Suchánkovi. [email protected] te l : 602 208 739

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Markéta H.

Dobrý den Kláro, chtěla jsem se zeptat zda je u vás něco nového? Mám 10-ti měsíčního syna Štěpánka.Hemangiom se objevil po porodu na dolním rtu. Zdá se mi,že se pomalu zvětšuje.Je nateklejší.Bojím se aby do něho nekousl.Má už 8 zoubků.Doktorka nám říkala,že do roka zmizí.Mě se to moc nezdá.Poslala nás tedy na konzultaci na kožní. Poradí nám někdo?

FORNETY1

DOBRY VECER.CITALA SOM VASE PRISPEVKY A TIEZ BY SOM CHCELA JEDEN NAPISAT.MAM 10 MES.DCERKU,KTORA MA TIEZ HEMANGION ALE OTO HORSIE,ZE JE TO NA PRAVEJ STRANE PRSNEJ BRADAVKY.SOM UZ ZUFALA JE TO DOST VELKE A ZEVRAJ NAM NEODPORUCAJU ROBIT NIEJAKY ZAKROK,PRETOZE BY TOM BOL REZ CEZ PRSNIK A KTO VIE AKO BY TO VYZERALO PO ROKOCH.JE TO DOST KRVAVY FLAK A POD FLAKOM JE FIALOVY.KED JU BERIEME NA RUKY TAK SA SNAZIME ABY SME SA JEJ NEDOTYKALI.NOSILA AJ PERINKU KARIN TIE REMENE JEJ ZREJME PODRAZDILI A NARASTLO JEJ ESTE VACSIE.BOLI SME AJ NA VYSETRENI CI NEMA NAHODOU AJ VNUTORNE,ALE CHVALABOHU NEMA.BRALI JEJ AJ KRV NA ZRAZANLIVOST A KO.VSETKO JE V PORIADKU.PORADTE MI PROSIM AKA ALTERNATIVA BY BOLA ESTE?DAKUJEMSPOZDRAVOM [email protected]

Eva

ahojte, danka, chcela by som sa ta opytat v akom veku ti tu peru operovali? a mas hem. po tej operacii aspon trochu lepsi? lebo my stale zvazujeme operaciu. niekedy v januari al. februari by sme mali ist na magneticku rezonanciu (lebo sono si mala nedala spravit) a pride sa na malu pozriet aj chirurg. preto sa pytam, lebo naozaj neviem co spravime dobre a co zle. vela stastia vsetkym, ahojte!

Danka
2x

Ahoj Evo, bylo mi asi tak deset...co si pamatuji. při té operaci mi odstranili jen vnitřní výčnělek hemangiomu, takže je to lepší, ale jak řekla paní doktorka rodičům, měla strach zasahovat přímo do rtu, aby se mi ret jak v té době řekla "nepropadl" ale myslim si, že v té době příliš nevěděli co s tím. Myslím že po rezonanci nebo sonu budete chytřejší...tam by se mělo ukázat v jakém rozsahu malá hemangiom má....ale taky nevim co by bylo dobře dělat a co ne...taky nevim co s tím svým hemangiomem mám dělat... :-( hodně štěstí D.

Lenka

Dobrý den, mám 7 - měsíčního syna, kterému se udělal hemangiom na pravé tváři , asi centimetr od koutka. Jenže náš malý si ho rozškrábl a krvácení nešlo zastavit. tak jsme jeli na chirurgii.Tam se mu to pokoušeli jen zalepit, dávali mu na to nějakou gázu, která by měla krvácení zastavit, jenže nic. Tak mu to museli zašít. Tak dávejte pozor, ať si to vaše děti taky norozškrábnou. jenže je to těžké je uhlídat, když si tak malí strkají vše do pusinky a na obličej si stále šahají. Naschledanou a hodně štěstí s vašimi dětmi

Ewa

Dobrý deň. Mala som podobný problém so svojim dnes už dospelým synom. Aj jeho bodke na ušku lekár pripisoval škrabanček pri pôrode. Ale bol to hemangióm, ktorý v prvých týždňoch rapídne narastal. Vytlačal sa z jeho uška-fľačik bol na povrchu kože okolo ušného lalôčika, ale do vnútra bol taký veľký, že začal tlačiť na bubienok. Operácia bola nevyhnutná. Bol operovaný v KE-na plastickej chirurgii keď mal 3 mesiace. Operácia sa podarila-ostala jazva od ušného lalôčika až pod bradu a za celé uško. Muselo to tak byť-bolo to vo vnútri veľké. V 7.rokoch absolvoval druhú-estetickú-úpravu tváre. Dnes je to úžasný mladý muž, dokonca zarastá aj v jazvičke. Ten kto nevedel o jeho probléme si to ani nevšimne. Pri operaciách mu trošku fliačika ostalo, ale časom sa to všetko vstrebalo. Moja dcérka mala takýto fliačik asi 2 mesiace na vnútornej strane hornej pery, ale jej to časom samo zmizlo. Chcem Vám popriať veľa sily, trpezlivosti a šťastia na dobrých lekárov. My sme to šťastie mali. Aj keď prednosta kliniky v KE je už nebohý, (Doc.Koipikaša) s láskou a velikánskou vďakou spomíname na jeho zlaté ruky ale hlavne na jeho ľudskosť a prístup k pacientom a rodičom. Ak je operácia nevyhnutná, neodkladajte ju. Čím je dieťa menšie, tým lepšie znáša bolesť. Ešte raz prajem všetko dobré. Nech je pre Vás útechov to, že môj synček bol operovaný pred 29.rokmi. A veda, technika a medicína od tej doby veľmi pokročila. Vďakou za Vašu starostlivosť, lásku, slzy, a prebdené noci raz bude úžasná, krásna a úspešná mladá slečna,tak ako je pre mňa môj syn. Eva z Prešova

Petr
1x

Dobry den, cirou nahodou v dobe chripek jsem nasel tyto stranky. Vsechny reakce jsem si peclive cetl, protoze by jsme neradi neco zanedbali. U nasi nyni ctyrmesicni dceri se ve dvou mesicich objevil pomerne hodne velky hemangiom na prave strane obliceje - mezi uchem,krkem a tvari. Jedna se o hemangiom, ktery zasahuje jak dovnitr tak i ven. Nejprve nas tyden hospitalizovali na Bulovce a pak nas poslali do Motola s tim, ze maji mnohem vice zkusenosti s timto problemem. Trochu jsem se divil, ze nas tam neposlali hned! Prodelali jsme mnohe vysetreni jak sono, bohuzel i detskou anestezii, protoze Terezka musela kvuli vysetreni na resonanci, ktera dobre ukaze zasobovani krvi a rozsireni hemangiomu. Anenestezie dopadla velmi dobre, byla bez komplikaci a Terezka byla ciperna a hned se smala. Nejhorsi je nutnost dite nekrmit pred ani po rezonanci, takze vam place hlady, ale musi se to vydrzet. Pro nemoznost operace diky umisteni hemangionu doktori zahajili lecbu silnymi kortikoidy a za mesic se ji opuchlina vyrazne zmensila. Nyni mame davky kortikoidu polovicni a velikost zustava stejna, ale pry to je ted na delsi dobu a ne jen na mesic. Neda se radit, protoze kazdy pacient ma sve specifikace, ale pravdepodobne doporucuji obecne na tyto problemy nemocnici ( onkologii ) v Motole. Je to nejlepsi nemocnice v CR na tyto zalezitosti. Rozhodne preji hodne sily a vytrvani. Petr

LennyB

Peti, je to na roky :-( bude se Vám zdát, že to stanuje, pak se to zlepší, pak jako by to zase "spalo" nic se dít nebude, jde to pomalu, ale jde, naše malá má po léčbě kortikoidy cca 2,5 roku a začalo se jí to postupně od středu rozpadat - nemizne to od kraje, ale od středu, teď má spoustu malých fíčků místo jednoho mega, ale je to o 100 % lepší. Také pozor na léto, nesmí se opalovat a musí se to stínit.

Pety

Po přečtení vašich příspěvků,bych vám chtěla napsat náš boj s hemangiom.Po měsíc po narození se nám udělala nějaká boule na čele ,která očividně rostla.Bylo to označeno za hemangiom .V olomouci nám radili čekat ,že se to vstřebá.Nějak se nám to nelíbilo,proto jsme na železniční klinice v Olomouci dostali kontakt na Prahu do Motola,kde se nás ujal na stomatologické klinice docent Kozák.Byl výbornej a celej personál ,nechal na nás jestli operovat,všechno nám vysvětlil a nakonec jsme se rozhodli operovat .Malej měl 8 měsíců byl to strach a všechno dohromady,ale stálo to za to ,dnes je tomu rok malej má malou krásnou jizvu a jsem ráda ,že jsme do toho šli.Na Motol jen chvála!!!!!!Já sama mám hemangiom je mi 30 let a nikdy nevymizel.Paní ,která se s námi začala léčit v Olomouci operaci nepodstoupila a její holčička má dnes dvě velké boule na obličeji a potom roce žádná změna.Takže držím všem pěstičky a bojujte.Petra

nika

Dobrý den píšu Vam ohledně hemyngiomu,mam dvouletou holčičku,má hemangiom na čele 2 na 2cm,vznikl jí 3týdny po porodu a postupně se zvětšoval.Všichni nám tvrdí at jsme trpělivy atd.Chci se vas zeptat jestli by jste mi nedala kontakt do prahy motola kde operovali vašeho malého.Děkuji nikol

Pety
2x

Dobrý večer,ráda vám dám číslo na Motol .Ráno zavolám děcké lékařce veškeré papíry jsou u ní.Jestli chcete můžete se ozvat na čísle 736489164 nebo na e-mail [email protected] ráda vám pomohu ,vím co to je taky jsme se nachodili a pořád jsme slyšeli čekejte to se vstřebá udělalo se mu to taky 3 týdny po porodu a místo vstřebání to rostlo.V Motole nám řekli hned ven s tím ,že je moc málo druhů ,které se vstřebají a stejně pak musí prcci na laeser ,protože to jde vidět.Takže nečekejte a jděte do toho ,je to strach ,ale uvidíte ,že to stojí za to.Mějte se držím pěstičky.Když tak napište e_mail pošlu vám fotku jak to měl na čele velké a jak vypadá po operaci.

Miru.nka

Dobrý den všem.Je mi 19.let a mam rozsáhlí hemangiom ušního boltce který zasahuje i do kůže na hlavě.Poprvé se onjevil asi v 5 letech jako malý červený flíček.Lékařka tvrdila že je to oheň a ten by měl zmizet.Bohužel nezmizel ale rostl a začalo to i vystupovat.Přes známou jsme s e dostali na Bulovku kde mi v 9letech provedli několik sklerotizací,samozřejmě vše mod narkozou.Výsledek nebyl skoro žádný.teda na pohled žádná změna.Nechali jsme to tedy být co bude dál.Hemangiom rostl dál se mnou.až minulí rok jsem měla malý sroupek na tom uchu který se sloup a začala jsem krvácet.Ani doktoři v Karlových Varech nevěděli co stím.nakonec mi to zašili.(bez umrtvení nemohli mi do toho píchnout).Ucho jsem měla ještě více nalité krví a taky jsem měla asi týden zalehlé ucho protože mi krev tekla i do zvukovodu.Pak jsem tam byla ještě na 3kontrolách a nic s tim neudělali.nakonec mi vyndavali stehy a měla jsem tam stroupek a oni mě takhle poslali domu a řekly že kdyžtak kdyby to prasklo ať znova přijedem takže to bylo ,,uklidňující".Potom přes mojí lékařku jsme jeli do Motole kde jsme to konzultovali se třema doktorama a ani jeden nám neporadil.jen p.doktorka na chirurgii říkaůla že je leaser kterým by to šlo zastavit ale že na něj Motol nemá peníze..takže jsme zase s ničim nehli.doufam že se ještě něco objeví a už se nebála že když se škrábnu tak vykrvácim.a taky bych si chtěla někdy v klidu udělat culík bez toho aby na mě všichni zírali..ono to totiž neni nic hezkýho na pohled :-( ale myslím že miminka maj určitě šanci že jim to odstraní..mějte se hezky..

Zdenka

Dobrý den setkala jsem se dvakrat s hemangionem muj synovec ho ma pod pravym prsem takova mala hrcka ktera se mu zvetsovala sesra mu jej kazdy den masirovala a ted mu jsou 4 roky a hrcka zmizela jen je tam flek jakoby podlitina, a s druhym pripadem muj pritel se narodil s hemangionem pres celou pravou stranu tvare, byl na nekolika plastickych operaci ale jizvu ma pres pulku obliceje s tim uz nic nenadela proste to clovek musi brat tak jak to je ale hlavne se s tim musi ta osoba smirit, preju hezky den, kdybyste neco potrebovala [email protected]

monika

Dobrý den, také bych se chtěla zeptat, jaké homeopatika berete. díky za info.

Monika

Dobrý den, mohu vás poprosit o kontakt na pana doktora Mihala? děkuji. Monika

jana křiklavová
1x

mám tříletou dceru adélu,od narození má hemangiom a to v oblasti horního rtu. Obrátila jsem se hned na motolskou nemocnici,kde byla několikrát vyšetřena odborníky,jsme vedeni na onkologii i na stomatochirurgii a příští měsíc nás čeká operace.

Mínka
1x

Dobrý den! Mám 3 měsíční dceru, která se narodila s karvenózním hemangiomem na bradičce o průměru cca 2cm, resp. útvar je umístěn na vnitřní části dásničky a na bradičce je patrný pouze jako otok s modřinkou. Laicky bych ho přirovnala k váčku o velikosti lískového oříšku. Dočetla jsem se, že je možné pokusit se o léčbu homeopatiky. Poradíte mi, jaké jste brali?

Petra

Je mi 37 a mám hemangiom na břiše, několikrát jsem s ním byla léčena v Brně v Černých Polích a i když mi ho nevyléčili úplně, jizva jdaleko světlejší skoro barvy kůže je tam stále, tak mi moc pomohli. Pamatuji si, že jsem tam byla hospitalizovaná a že jsem to měla vždy jako výlet. A teď už můžu říct, že je potřeba dělat cokoliv jen nesedět jen tak. Mě stačilo už to, že hemangiom zesvětlal, na břiše mi nevadí, opaluju se a dokonce jsem i v pořádku porodila. Takže všem držím palce ať jim hemangiom zmizí :-)

JItka

Zdravím Vás, chtěla bych napsat naši zkušenost s hemangiomy. Dcerce bude 5 měsíců. Když se narodila, měla již 4 hem.-na koleni, kyčli, nad zadečkem a na ramínku(ten je nejhorší, i krvácel). Během prvních 14 dní se jí vyklubal i mezi očima nad nosíkem a asi ve třech měsících malinký na lokti. Velikosti jsou různé, nejmenší asi 3mm tečka, největší 3x3cm a zatím roste. Nerostou, ale všechny. Barvu mají malinovou, jen ten na rameni jde do fialova, je vystouplejší, jsou na něm šupinky a občas krvácí. Nejsou to potoky krve, ale poprvé mě to dost vyděsilo. Když byl Elišce měsíc, naše dětská doktorka nás poslala na kožní, tam nám mimo jiné řekli, že malá má atopický ekzém. Ohledně hem. paní doktorka naznala, že počkáme co udělají do roku, pak by nás poslala do Brna k Dr. Faberové. S tím, že to Elišce krvácelo, dětská Dr. nás tam poslala hned. Byla jsem plná nadějí, ale odjížděla jsem odtud znechucená a naštvaná z přístupu Dr.Faberové.Poprvé jsme tam byli 28.11.2011. Byli jsme objednaní na čas, ale ten šel stranou. Museli jsme se registrovat a pak čekat v narvané čekárně, po hodině si nás doktorka sama volala, dala nám žádanku na ultrazvuk hlavy a břicha, na Elišku se ani nepodívala. Šli jsme se opět registrovat na ultrazvuk, opět více než hodina čekání. Pacienti se nevolají v pořadí podle příchodu. Po ultrazvuku opět čekárna Dr. Faberové, opět hodina. Když jsem se konečně dočkala, sestra změřila vel. hem., nadiktovala doktorce a tím to haslo! Doktorka mi jen řekla, že hem. budeme řešit po novém roce, budeme si kupovat jakési léčivo v Rakousku. V r.2012 má být levnější. Byli jsme tam i kvůli tomu ekzému, když jsem se zeptala co s ním, Dr. odvětila "počkejte děvenko"(je mi téměř 29). To už ji teda donutilo sundat nohy ze židle, zvednout se a podívat se na dítě. Dala mi letáček s informacemi a sestra mě měla poučit dál. To vše jsem věděla od naší dětské. Bohužel se mi potvrdilo, to co jsem četla na jiných diskusích o Dr. Faberové. Sama jsem poznala jak je arogantní a rozhodně mi nepřijde, že má ráda děti(když je na dětském). Jsou pro ni jen kus a čárka. Může být odborník jaký chce, ale je potřeba i lidský přístup. Ten jí je hodně cizí. Za 14 dní jedeme do Brna zase, už kvůli tomu nespím:-( Snad se o léčbě hemangiomů konečně něco dozvím. S ekzémem nám dobře pomáhá dětská doktorka. Nemusím kvůli tomu jezdit 100km a promrhat půl dne. Přeju nám i vám všem hodně štěstí s léčbou hemangiomů a dobré doktory k tomu!

Drahomíra

Dobrý den, zajímalo by mě jak jste dopadla podruhé? Moje dcerka má hemangiom na horním rtu - objevil se během šestinedělí a rost cca do 5 měsíců, byl fialový jak malina a minimálně tak velký, v květnu budou dcerce 4 roky, hemangiom se zmenšil cca na polovinu a jeho barva zesvělala - v podstatě je to normální barva rtu. Chodíme na laser k paní doktorce Kocmichové do Motola - čekáme sice vždycky dlouho, ale paní doktorka je moc příjemná, rozhodně není arogantní.

Jitka
1x

Dobrý den, píšu jak pokračujeme s léčbou hemangiomů dcery(7měs.). Má nás v péči MUDr. Faberová v Brně. V půli ledna 2012 jsme nastoupili na 3 dny do nemocnice, kde byl nasazen lék INDERAL, snižuje krevní tlak, zároveň prý bylo zjištěno, že dobře působí na "odstranění" hemangiomů. Dcera bere denně 1 a 1/4 prášku, jsou to malinké tabletky, drtí se. Již 3 týdny od začátku léčby bylo jasně poznat zmenšení, splasknutí a zesvětlání hemangiomů. Nyní už to nejde tak rychle, ale pomáhá to. Žádné vedlejší účinky jsem nijak nezaznamenala, doktorka mě ujišťovala, že to vedlejší účinky ani nepůsobí. Tak musíme věřit. Proč se hemangiomy tvoří jsem se nedověděla, vím jen, že to je směď cévek, ale aspoň mám představu jak na ně působí právě prášky k snížení tlaku. Bylo mi laicky vysvětleno, že při snížení tlaku do cév proudí méně krve, ty se postupně splošťují, jejich stěny se slepí a následně srostou s vazivem a zesvětlají. Kéž by to bylo tak jednoduché.

Ivča
1x

Dobrý den, zajímalo by mě, jak vám léčba postupuje... Naše holčička (9m) byla taky léčená v Brně Inderalem, hemangiomek se lepšil a tak po necelých 3m nám doktorka léky vysadila, že už to bude mizet samo... Teď je to měsíc od vysazení a přijde mi, že se to zase o trošku větší... Jinak my si teda na Dr. Faberovou nemůžem stěžovat, přístup normální, čekací doby taky, vyšla nám i s objednáním vstříc...

Lenka

Dobrý den, zítra jedu s dcerkou 8m k dr.Faberové s hemangiomem na noze.Chtěla jsem se zeptat jak vaše léčba pokračuje.Děkuji Lenka

Helena

Dobry den, mohu se zeptat, jak operace dopadla a jak vypada ret nyni?

Lenka

Dobrý den, chci napsat naší zkušenost s hemangiomem u dcery. V roce 2011 v 5ti měsících jsme objevili zvětšující se podkožní hemangiom na pravé pazi. Šlo o podkožní fialový útvar velikosti až golfového míčků. Rostl asi do jednoho roku dcery. V těch jejich 5ti měsících jsme se bohužel dostali k paní doktorce Faberove, které jsme odmítli nastoupit s dcerou do studie s lékem propranolol(snižuje krevní tlak tusim).lékařka naléhala a hrozila že se hemangiomem otevře a poroste moc a že jsem špatná matka když se rozhodnu neléčit tímto lekem Naštěstí jsme přešli do Olomouce k panu profesoru Mihalovi tusim. Ten náš uklidnil a řekl ať čekáme že vse ustoupí. Dnes má dcera téměř 6 let a hemangiomem je uplne pryč bez léků.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce