Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Chronická zácpa

Už asi 8 let trpím zácpou. Objevila se u mne v době, kdy jsem byl v poměrně velkém a dlouhém životním stresu (a já stres snáším špatně) (rozchod s partnerkou, nové náročné povinnosti při studiu, změna ubytování, vzdálení od přátel). Najednou v době, kdy jsem byl zvyklý se vyprazdňovat (1x denně ráno - a nikdy dosud jsem neměl problémy - vždy jsem jen sedl na záchod a během 10-30 sekund jsem se plně samovolně vyprázdnil - aniž bych musel tlačit) jsem se nebyl schopen pořádně vyprázdnit. Trvalo to (jak stres tak zhoršování vyprazdňování) několik týdnů, kdy od stavu naprosto bez problémů jsem se dostal do situace, kdy jsem se takřka nebyl schopen vyprázdnit (ráno i večer, i s plnými střevy, i když jsem nebyl zrovna ve stresu). Musel jsem to řešit projímadly, které jsem používal několik měsíců, ale pak jsem se dozvěděl, že to není zdravé a přestal s tím, ale to už jsem nebyl schopen se samovolně vyprázdnit vůbec. Zkoušel jsem vše možné, až jsem pak zjistil, že mi pomáha stimulace prstem v konečníku (používám buď prezervativ nebo hygienické/chirurgické rukavice), kdy jsem se byl schopen částečně vyprázdnit - bez této stimulace bylo vyprázdnění nulové případně naprosto malé. Toto musím používat dodnes (i když už dnes žádný stres nepociťuji - mám stálý životní rytmus, práci, partnerku, byt, jsem celkem v pohodě, aktivní a v podstatě optimista), chodím na záchod 3x-4x denně - protože se vyprázdním vždy jen částečně, vždy po velkém/hlavním (ráno po snídani - to jde nejlépe, po obědě a večer po večeři a před spaním) jídle - kdy cítím tlusté střevo nejvíc naplněné, na WC setrvám asi 15-40min, k vyprázdnění potřebuji naprostý klid (nikdo nesmí klepat na dveře od WC apd.), vyprázdnění trochu závisí na právě snězeném jídle (po teplém, sladkém to jde lépe, taky po ovocných šťávách, ovoci apd.) a ještě víc na klidu (když někam spěchám, tak se velmi těžko, nebo vůbec vyprázdním, taky když se mi v něčem nedaří, pohádám se s někým apd), vyprázdnění v podstatě nezávisí na konzistenci stolice - i když je velmi řídká až vodovitá, tak musím používat stimulaci (ale trochu méně resp. kratší dobu), jen pokud je stolice velmi tuhá tak je to problém. V podstatě jsem ztratil vyprazdňovací reflex, necítím nutkání se vyprázdnit - i když cítím nesnesitelně plná střeva, tlusté střevo a konečník jsou jakoby křečovitě sevřeny. Jím podle mne dostatek vlákniny (ovoce, zelenina) a mám tak 2,5 až 4l tekutin denně (obyčejná voda, balená voda, ovocné šťávy, čaj, mléko, polévky atd.). Takřka pořád mám tedy plná střeva (krom pár hodin po vyprázdnění) - což je velmi nepříjemné, jsem uvavený, podrážděný, kvůli tomu špatně spím (probouzím se tlaky ve střevech). Před pár lety jsem se rozhodl jít s tímto k lékaři - absolvoval jsem všechna možná vyšetření (kolonoskopie, manometrie, defekografie apd.), vyšetření krve apd., která vyloučila organickou příčinu, posléze jsem absolvoval dvě série rahabilitačních cvičení (na posílení a uvolnění pánevního dna), (anální) biofeedback, navštěvoval postupně dva pschology (pohovory, psychoterapie, hypnóza) i psychiatra. Zkoušel jsem i sám - naučení se vyprazdňování - ráno pomocí sklenky vody (několik týdnů), nějakými cviky z jógy atd., více vlákniny (více zeleniny či speciální vlákninové přípravky) ve stravě mi nepomohlo (důsledkem je jen větší objem stolice, takže kvůli vždy jen částečnému vyprázdnění pak nejdu 3x za den ale třeba 5x), ani větší pití nepomohlo. Zkoušel jsem i více sportovat (i když nemám vyloženě sedavé zaměstnání). Nic z toho nepomohlo, situace je pořád stejná. Poradí někdo? Zažil někdo něco podobného? Chci návrat do původního stavu před 8 lety - nechci tedy trvale užívat nějaká projímadla, klystýry, nějaké léky, přípravky, cvičení apd....

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petra

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

.......
4x

Dobrý den , už 6let mám zácpy s těžkou plynatostí.Už jsem přišla kvůli tomu 5x o práci a lidé se mi všude smějí.Už nevím co mám dělat : po doktorech jsem strávila snad rok života,prášků a kapek jsem vyzkoušela snad miliony a nic. Už myslím i na sebevraždu :(

Dědek
1x

užívej lichořeřišnici, tužebník, pupavu bezlodyžnou a kefírové mléko

emilim
1x

K voli zacpe a plynatosti by si si robila zle? co ta to napadlo. Vies kolko ludi bojuje stazkymi chorobami ako je napr. rakovna. A tesia sa rano z kazdeho prebudenia. Ja mavam tie iste problemy co ty uz aspon 15 rokov. Dostala som zo zacpy aj hemoroidy vnutorne a vonkajsie a bolieva ma aj zaludok. Musis si upravit stravovanie, aby ta nezapekalo. Mne pomoze vecer vypit pohar mlieka, alebo si dam milacika-aj cez den, ked som doma, ze nemusim cestovat. Velmi mi pomahaju susene slivky alebo zavarane slivky, marhule, broskyne, ringloty, ribezle, egrese, jahody. Proti zacpe je dobre jest aj strukoviny a pomaha mi jogurt biely PROBIO.Do polievky su vhodne aj krupky. Naposledy som vyskusala kukuricne chrumky pohankove - su velmi dobre na zacpu.Mne sa to uz upravuje a to nafukovanie mam aj ja.

MIchal

Ahoj vsem jak jen zacit tak asi takhle cca pred 4rokama sem vazil 80kg zacal jsem drzet dietu zhubnul sem na 65 kg ale pak se me chytla nemoc helicobacter pilory udelal mi ze zivota doslova peklo musel sem kvuly tomu dokonce i prestat chodit do skoly a opakovat rocnik byl sem stastnej ze jsem zhubnul ale najednou se obevila tahle hnusna bakterie nesel jsem treba i 3tejdny na wc a pak najednou to ze me vyletelo silenym zpusobem na gastru mi napsali nejaky antibiotika a take helicid bakteru jsem se zbavil kdyz jsem mel bakter tak kdyz jsem si promackaval bricho tak to ve me normalne zblunkalo doprovazeny silenou zacpou pak najednou prujmem a zase zacpa a zas prujem tuhle nemoc mi tedy vylecily ale od te doby mam zacpu uz nejaky 4roky 5.ledna 2011 jsme dostal panicky zachvat a mam agorafobii a panickou poruchu agorafobie je strach z lidi z otevrenych velkych prostranstvych nebo z uzkych mistnosti z autobusu nebo z neznameho mista chodim k psychiatrovy beru antidepresiva kdyz me chyti panicky zachvat tak mam bud zacpu nebo prujem ze zacatku tyhle moji nemoci to byl vzdycky prujem ale jinak sem mel furt zacpu zachvat paniky sem mel treba 3x za mesic jinak furt zacpu a zacpu mam take porad i ted na vystreni sem byl vsude nic nenasly takze je mozne ze to muze byt chronicke?nebo psychicke?vam co se doopravdy trapite se zacpou a vim ze je to silene ja kvuly tomu mam deprese stres nervy navic jeste do toho ta fobie a panicka porucha je to sileny ale muzu teda doporucit vyborna je zajecicka voda nekdo mi ale rekl ze prej skodi a ze strevo muze zlenivit tak jsem presel na senny list ten pomaha jeste lepe kazdej vecer jsem si daval cca 5mesicu v kuse do salku dva sacky caje zrovna ale dneska jsem se dozvedel ze prej zase skodi senny caj na streva ze muze nastat i krvaceni a podobne problemy a cetl jsem tu ze zajecicka voda se muze uzivat i dlouhodobe takze prejdu zase na zajecickou vodu jinak senny list v kratke dobe vyborna vec a zajecicka voda take oboje 100%ucinost kdo se nechce uz trapit se zacpou vyzkousejte zacpa je hrozna vec nekdy sem mel i myslenky na to ze si neco udelam az skoro nejaky paramyslenky ale uz mam i tehlech prostredku dost jako je zajecice a senny list chci chodit na wc normlane jako driv kdyz sem nemel zadnou mentalni psychickou poruchu takze chci se zeptat jestli je tu nekdo kdo nad timhle vyhral jestli by mi nemohl poradit jestli mi pomuze napriklad uzivani activie svestek dale se rika ze pomaha vlazna voda po ranu nebo rano a vecer lzice olyvoveho oleje coz mi nekolikrat pomohlo a vysledek se dostavil skoro do pul hodiny ale to mi pomohlo asi jen 3x ten olivac tak bych ocenil kazdou dobrou radu jak zmenit jidelnicek co jist co tomu strevu doprat apodobne aby proste fungovalo tak jako driv jestli je tu nekdo kdo se z tohohle dostal tak prosim moc prosim o radu je mi 20 a sem z tohohle vseho uplne znicenej na to ze mam fobii apodobne na to uz sem si zvyknul to me netrapi to se da lecit ale zacpa je hrozna a ne a ne ustoupit.dekuji omlouvam se za prekliky a za chyby chtel jsem se taky sverit a nechat si poradit a vsem preju aby jste se uzdravily a zbavily se toho hnusnyho pocity kdy mate plne streva treba i 14 dni a nejde to proste ven ja stimhle uz chci zkoncovat a mit zase normalni zazivani jinak panicka porucha tedy panickej zachvat je to ze vas chytne pocit na omdleni brnej vas ruce mota se vam hlava dale mate pocit nerealnosti jakoby vsechno bylo sen to je nejhorsi asi dale paleni u srdce apodobne a jeste neco jestli je tu nekdo kdo mel taky helicobacter a jak se to u nej projevovalo jak se vylecil a jak to probiha po vyleceni a jestly mel stejne potize jako ja kdyz sem bakter mel

michal
2x

Moc rychle zhubnuls zacpa je odezvou na maly prijem potrvy

kaculinka208
1x

Dobrý den, mojí sestře na zácpu moc pomohly bylinkové kapičky..trpěla zácpou už od mala, bolelo jí často břicho,zkoušela na to užívat všechno možné,ale nic nemělo trvalý efekt, dělali jí i několikrát kolonoskopii,ale nic nenašli. Ty bylinky užívala týden a zní to až neuvěřitelně,ale trávení se jí srovnalo a problémy se zácpou jsou fuč :-) pokud by někdo chtěl také pomoci, můžete mi klidně napsat a já vám všechno podrobně vysvětlí[email protected]

doodee
1x

....vsetkym vam pomoze na 100% mineralna voda Zaječická horká...vypite ju tak za pol hodinu asi liter a paradne sa precistite bez vedlajsich ucinkov, bez bolesti uplne perfektne....

karrrel
1x

přesně, zaječická zabere na 100%, stačí půl litru a do hoďky to z vás lítá..

Honza
6x

Člově by nevěřil kolik lidí tohle trápí, špatné vyprazdňování je problém téhle doby. Tento problém mám už od mládí. Díky úrazu jsem ztrávil 3 roky v nemocnici, na pokojích jsme byli smíšeně a já se styděl před holkama chodit na mísu (byl jsem ležící pacient). Naučil jsem se stolici zadržovat a můj rekord bylo 17 dní. Kdybych tušil co bude v mém životě následovat za peklo radej bych se pos... 3 x denně. Ztratil jsem zcela přirozenou potřebu se vyprázdnit, prostě se mi nechtělo, každý týden v pátek jsem si řekl "to už je zase pátek, safra to bych měl zas zajít na záchod" takže tímhle postupem jsem si samozřejmě vypěstoval výstavní hemoroidy a bylo zas jen hůř a hůř. Dnes už je situace naštěstí jiná, trvalo to 5 let než se moje střeva dostaly do přijatelného stavu a mě osobně spolehlivě pomáhá Zaječická hořká voda, je chuťově hnusná ale nikdy nezklame. Na lačno si dám i litr, pak jdu vyvenčit psisko a do hodiny je vygruntováno, žádná bolest břicha, žádné křeče, nejdříve odchází stolice pak jsou dozvuky ale to už je jen voda a cítím se skvěle. Obvykle stačí Zaječickou pít jen jednou týdně, zbytek týdne uz to funguje normálně takže mohu říci že i když tyhle situace člověku skutečně velmi nepříjemně ovlivňují život nic není ztraceno. Začínal jsem pitím téhle minerálky denně (vždy brzo ráno na lačno) pak uz jen obden a dnes maximálně jednou týdně, někdy není vůbec třeba a vše se vrací k normálu. Doporucuji podpořit střevní mikroflóru užíváním přípravku Lactobacilus (3 x denně). A poslední věc je duševní pohoda, nestresujte se, žádná situace za to nestojí a zdraví máte jen jedno, stres se velmi na těchto problémech podepisuje, mluvím z vlastní a letité zkušenosti. Přeji všem zůčastněným dobré vyprazdňování :o) Honza

Marie Go

Dobře a bodře podaná rada. Máte pochvalu.

Pavla

Já jsem zácpou trpěla již od dětství. Vyprazdňování jsem měla nepravidelné a zaručené rady (švestky, psyllium, jogurty, čaje, šaratice, apod.) mi zadraly jen na čas. Čili bez trvalého výsledku :-(. V těhotenství se vše ještě zhoršilo a hrozila jsem se jít na velkou...Nicméně po porodu se problém upravil na přijatelný stav...Jak jsem začala synovi zavádět příkrmy do stravy, objevil se problém se zácpou i u něj. Stolice nešla ven a vyprazdňování bylo s pláčem. Problém jsem řešila s jeho lékařkou, ale výsledek žádný. Hrozila nám i hospitalizace. Tak jsem začala pátrat na internetu co s tím, pročítala diskuze a narazila na Emulips. Zprvu jsem nevěřila, protože mi připadalo, že je snad na vše, jak ho prodejci chválí. Ale tonoucí se stébla chytá...Tak jem si ho objednala. Udělala jsem dobře!!!! Pomohl na zácpu mi i synovi, stolice je pravidelná a jde to bez problému. Je to super! Pokud ho budete chtít vyzkoušet, musíte si ho objednat přes internet, v lérarně ho nezakoupíte. Já jsem ho kupovala na www.bylinyprozdravi.shop1.cz, je tam příjmná paní, která Vám jistě poradí...Já už tam jse skoro jako doma :-) Přeju všem plno sil v boji s tímto nepříjemným problémem a ať se ho co nejdříve zbavíte!!!!

Marek

Jsem též v klubu. U mne se jedná o psychickou poruchu vyprazdňování (stolice), začalo to zhruba pře třemi roky. To, že se nemohu vymočit na veřejných záchodcích, když vedle mne někdo stojí, mě už nemůže vyvést z míry, protože ta defekace, to je teprve lahůdka.. Můžu být sám v celé budově v bytě s bezpečnostními dveřmi a ještě zamčený na toaletě, je to úplně jedno. Jsem si jistý, že to lze vyléčit, ale pouze dlouhodobou (záleží tedy jak moc je kdo zdevastován) systematickou prací na vnitřní duševní pohodě, nejlépe pod vedením odborníka (lékaře, psychologa) s pokud možno co nejlepšími referencemi. V tomto případě poruchy defekace (z duševních příčin) je dle mého názoru otázka jídla, které konzumujeme, opravdu na druhém místě. Aniž bych to jakkoli podceňoval. Přeji všem úspěšný návrat k normálnímu, bezproblémovému vyprazdňování.

Vitka
4x

Já jsem chronickou zácpou trpěla přes 20 let, chodila jsem jednou za 7-10 dnů a to ještě díky projímadlům, po kterých jsem skoro vždycky omdlela od bolestí, občas jsem musela do nemocnice na klystýr, pro mě to bylo neřešitelné. Doktor mi řekla, že se s tím musím smířit, prý jsem už stará na to abych chodila pravidelně ... to mi bylo 35 let!! Pak jsem narazila na olejové kapky, které užívám dodnes, jsou s čistých bylinek a dnes je to 6 let, co chodím pravidelně, bez námahy. Přestala mě bolet hlava, vyčistila se pleť .... Jsem za ně moc vděčná, kdo nezažil, nepochopí. Ráda poradím: [email protected]

Alena

Mám k Vám prosbu jaké olejové kapky berete, mám ukrutnou zácpu ráda bych je vyzkoušela , dejte mi prosím vědět , předem moc děkuji. Můj e-mail [email protected]

misha
3x

Na zácpu alespoň mě pomáhá Zaječická hořká minerálka.Fakt to funguje.

Andrea
1x

Moje kamarádka měla tento problém 35 let a bylo to absolutně neřešitelné, nedávno jsem s ní mluvila, že se tohoto problému zbavila, jsem trošku nechápala, myslela jsem, že to bude mít do konce života, nicméně ale teda přiznám se, že netuším čím :-)) ale můžu se jí zeptat, kdyby někdo tohle fakt chtěl vyřešit, tak dyžtak můj mejl je [email protected] .. se jí na to poptám. Myslím, že mi to už říkala, ale jak se mě to netýká, tak to šlo jedním uchem ven .... atd. :-)) A teda je faktem, že zkoušela už absolutně všechno, přes různý projímadla, švestky, šťávy ..

Franta
2x

Prosím nečtěte ty reklamy, co tu furt někdo cpe, že chce nezjištně poradit a dává sem email. Kdyby někdo opravdu chtěl poradit, tak to napíše sem rovnou a necpe sem email. Zácpa je způsobena především parazity. Takže můžete poprvé použít antiparazitika. Tam je blbé, že jsou na předpis. Musíte doktorce říci, že jste ve stolici viděli nějakého parazita a pak vám to předepíšou. Zácpu způsobují i mikroby co vidět nejsou a na ty ten lék taky funguje. A/nebo musíte ty parazity vytlačit prospěšnou střevní mikroflórou. Doporučuji širokospektré laktobacily. Opět aby mě nikdo nepodezíral z reklamy, vyberte si sami v lékárně. Ale pozor !!! Testy nějakého časopisu na internetu ukázaly, že mnoho z nich neobsahuje ani z procenta to co je deklarováno na obalu. Důležité je jak byl lék skladovaný, převážený, důležité je že musí být buď v chladu a nebo perfektně zabalený bez přístupu vzduchu atd. První dny třeba 3 tablety denně a pak možná i jen jednu.

eva

zkuste pít zajčickou vodu ,je hořká,ale zdravá a neznám nikoho,komu nepomohla!

Nový
1x

Předám zkušenosti jak jsem se zbavil zácpy po 20ti letech zácpy. Doporučení všech lékařů že na zácpu je vhodné celozrnné pečivo a vláknina se u mě ukázalo jako mylné. Rodiče a prarodiče jedli bílý chléb .... celozrné pečivo se neprodávalo...a žádnou zácpou netrpěli. Nevěřte lžím lékařů ! Vláknina je možná dobrá pro ty co mají narušenou střevní peristatiku. Ale pro mě ne. Další věc na kterou jsem také přišel za pět minut dvanáct bylo, že zácpu u mě způsobuje mimo jiné "kvalitní" zubní pasta Elmex. I když pastu důkladně vyplachuji, tak přesto se zřejmě nějaké molekuly pasty dostanou do střev a možná střeva ničí. A třetí věc.....probiotika....ty jsou hodně důležitá. Musíte koupit ty opravdu živé. První dávka možná způsobí zácpu, ale vše se časem upraví. Tak snad jsem vám pomohl.

Jana

Jj, take jsem si tim prosla. Chronicka zacpa nekolik dni spojena s podrazdenostnosti, nastvanosnosti, pribiranim na vaze a celkovou nespokojenosti. Myslim, ze je dulezite si uvedomit dve veci. Ze mame problem a jak funguje nase telo. Ja napriklad vim, ze urcita jidla me zabetonuji a vim ze po nich budu mit zacpu. (Jako jsou hutne buchty, knedliky, pecivo, pizza, fast food, testoviny, sladkosti, atd.) Take vim, co mi prospiva (jogurty, ovesne kase, zelenina, ovoce - predevsim hrusky, zluty a oranzovy meloun, jablka, teple caje, rozpustna kava plus jedna polevkova lzice syrovatky.) Mam se zazivanim problem, takze nemuzu jist jako muj manzel cokoliv kdykoliv, ale musim myslet na to, abych kazdy den jedla to, co mi vyhovuje (aspon par jidel) a kdyz se preci jen nekdy neudrzim a jim podle chuti a ne rozumu a pak nejdu 2 dny na zachod, tak uz jsem 3. den tak nastvana (ale sama na sebe, protoze jsem to mohla ocekavat) ze uz jim jen ovoce a kdyz vypiji litr hodne tepleho caje nebo syrovatkove kavy, tak si proste zajdu. Do te doby nez si nezajdu proste nejim a z pul denního hladoveni neumru, to spis z tech toxinu, ktere bych si v sobe drzela. Na kazdeho funguje neco jineho, je dulezite si to sam na sobe vypozorovat. Drzim pesti, aby jste take nasli co nejprirozenejsi reseni vasich potizi a pokud mozno bez leku a projimadel.

David

Ahoj, taky se podělím. Je mi 22 a problémy se zácpou mám asi 3 roky. Nejprve se projevovava agresivním průjmem, střídaným se zácpou. Po čase jsem začal brát antidepresiva (lehké) a zbyla jen zácpa. Po provedení mnoha vyšetření mi doktor předepsal Duphalac, který pomáhal asi 1,5 roku. Teď už pomáhá jen gutalax, ale ten se nedá brát dlouhodobě. Myslím že je to u mě způsobené psychikou, ale i když se snažím být v klidu a zkouším se stravovat zdravě, nic nepomáhá. Zkusím tu Zaječickou vodu. Všem co trpíte se mnou držím palce!

Pavlína

Zkuste každé ráno výrobek Jihočeský zákys a poté lžíci laktulozy. Zpočátku se nic dít nebude, ale po týdnu by se měly problémy zlepšit.

Anna

Dobrý den, můžu se zeptat. Píšu do této diskuze, protože vidím, že je aktivní. Pobolívá mě břicho v pravo dole. Je to taková pichlavá bolest. Abych to popsala lépe, tak v oblasti pod spodním prádlem. Není to pořád, ale když se třeba napnu a nebo ležím na posteli a zakašlu. Nevím, co by to mohlo být. Mohl by to být slepák (ale ten prý nepobolívá) nebo střeva a nebo něco gynekologického, nemáte s tím někdo zkušenosti?

Jana Komínková
1x

Ahoj Anno, vím o čem mluvíš...mám to taky, ale nikdy jsem to neřešila a je to už pár let co mě to přesně jak popisuješ občas chytne...prostě se skrčím, nebo chvilku zůstanu v předklonu, nebo se stočím do klubíčka a to přejde:) fakt mě to chytne třeba 5x do roka a nemyslím si že by to bylo něco vážnějšího:) jinak co se týká těch ostatních problémů se zácpou, nezkoušeli jste někdy nějaké probiotika? nevím třeba Biopron forte, já to beru celkově na imunitu, ale je to hlavně na trávení a já jsem v pohodě...nevěřím že by nic nepomáhalo...

Saša

Myslím, že na trávení je nejlepší pravidelný příjem třeba ostropestřec mariánský nebo hlíva ústřičná

Mischa

Ostropestřec je hlavně na detoxikaci a hlíva na imunitu.

Jiří
1x

Ahojte všichni, Tlusté střevo je nesmírně důležitá věc pro fungování celého lidského organismu.Jeho nedostatečná funkce opravdu způsobuje otravu organismu,zanesení krevního řečiště,bolesti hlavy,nesoustředění se,podrážděnost,stálou únavu,a mnoho dalších komplikací.Velmi důležité je i vědění,že pokud se tělo déle nevyprazdnuje,tak telo prožívá stresovou intoxikaci....míra zanesení už je tak veliká,že se může chvět celé tělo jakoby jste byli v neustálém stresu. Existují různé pomůcky,co dělat pokud víte, že jste například nešli již dva dny na wc...rozhodně není dobré čekat déle až to příjde.Z vlastní zkušenosti vám radím,udělějte si výplach střeva (tzv. klystýr).Existují asi dva druhy:Něco jakoby balonek........ pro takovou nutnou rychlovku,kterou můžete používat i když třeba cestujete,prostě naplníte vodou a jděte na záchod kamkoliv,kdekoliv a bude to to samé jako když jdete na velkou.Toto berte jako záchranou věc.já to používám,když nejdu opravdu druhý den a začíná mne bolet hlava z toho jak mám plné břicho a míra zanesení organismu se zvětšuje.Ještě k tomu je plný barák,všichni jsou doma a já nechci aby něco věděli.Tak jdu prostě do koupelny,během pár sekund naplním balonek i vodou z vodovodu,zavedu si koncovkou do konečníku a zmáčknu balonek.všichni si myslí že jsem na velké.Střevo na chvíli nasákne vodu a pak spustí.jestli to trvá tak 10 minut tak asi tak. Druhý klistýr se prodává jako asi litrový vak s hadičkou a koncovkou,která se zasouvá do konečníku.....já tomu říkám velký klystýr,který byste měli provádět nejlépe doma,nebo v soukromí,trvá delší dobu a zbavíte se díky němu určitě alespoň větší části exkrementů ve vašem těle.Toto je základní rychlá pomoc pro všechny,kteří trpí zácpami delšími než dva až tři dny a znovu zdůrazňuji,jak už je to dva dny tak na nic nečekejte.Pro ty co se této metody štítí malý vzkaz....měli byste se spíš štítit toho,že v sobě máte hromady exkrementů co nechcou jít ven.... Vy co trpíte zácpami,uvědomte si,že jíst normálním režimem stylu 5x denně je pro Vás bláznovstvím,které Vás může poslat daleko rychleji pod hlinu,než když se budete snažit jíst méně a to ještě takové věci,které vás nebudou zacpávat.Sám jsem vypozoroval,že čím jím méně,tím mám více energie.je to logické,protože ve mně nezůstává tolik odpadu co nechce ven. Člověk s chronickou zácpou musí pít hodně vody,to znamená do 3l denně,ráno po probuzení je velmi důležité začít den vodou,nejen pro střevo,ale pro celý organismus.Další velkou radou pro lidi trpící zácpou......MUSÍTE VYŘADIT Z JÍDELNÍČKU PEČIVO::::VEŠKERÉ.....Proč? Tato věc totiž nejen že obsahuje lepek,který už sám o sobě střevo zleniví,ale pečivo jako takové po snězení z člověka doslova vysává tekutiny a zvětšuje svůj objem jako nějaká houba.Pro malou ukázku,kdybyste nevěděli co si pod tím představit....vemte rohlík a do skenice s vodou jej nalámejte.Sami uvidíte,jak rohlík nasaje do sebe vodu a zvětší svůj objem.Takže toto je první věc,bez které se nehnete.vymažte si z jídelníčku pečivo jakékoliv,neexistuje dobré nebo špatné pečivo ale jen špatné,pokud už střeva nefungují. Poněkud taková nezdravá varianta pro ty co chtějí rychle se vyprázdnit je vypití většího množství Kofoly.Díky obsaženému kofeinu dojde k nabuzení činnosti tlustého střeva a uvidíte že to určitě zabere,ale nedoporučuji samozřejmě toto dělat pravidelně,jen když není zbytí a nemáte jinou možnost po ruce. Daleko lepší možností je koupení si Zaječické hořké vody.Ta pomohla snad každému člověku a to jak rychlovku tak i z dlouhodobějšího užívání. Musíte si všichni uvědomit,že pevná strava jakákoliv vás vždy bude unavovat ať je zdravá jak chce,pokud máte líné střevo,pak se bude jen kupit a zanášet organismus.Nejlepší metodou pro nás je přejít na takzvanou šťávovou výživu,kdy obcházíme trávící systém a přitom do těla dodáváme živiny,takže tělo neochuzujeme o výživu.jedinné kdo bude strádat bude dočasně žaludek který se taky bude nějakou dobu ozývat a hlásit se o slovo a svá práva.Když ale vydržíme a překonáme stavy slabosti,které se mohou dostavit pak se může situace obrátit a organismus zvolí právě zmíněnou variantu stravování....ŠŤávovou stravu.Jedná se o lisování ovoce a zeleniny a pití vylisovaných šťáv společně s léčebnými klystýry.....okolo toho je potřeba ještě dost informací....pokud budete mít zájem mohu více informací prostřednictvím emailu [email protected] všem přeji brzké uzdravení

Ivola

Ty já ti nevím...:( Pokud to lékaři nevyřeší, tak ti asi těžko někdo tady poradí...Snad jen nějaké zkušenosti s tím, co používají oni, ale asi máš vše vyzkoušené, že? Teď je nové - dietické projímadlo, tak zkusit třeba ještě tohle...držím palce!

Miluš

Jsem asi jedna z mnoha, která má čas od času potíže se zácpou. Dřív jsem užívala Probiolact. Teď mi v lékárně nabídli PrebioLax. Stačilo ho rozpustit ráno a večer ve vodě nebo čaji a tohle pít několik dní.

Dáša

Tohle projímadlo neznám, my jsme doma spokojení s projímadlem dietlax... v lékárničce už má své místo :)

Lili

Ahoj, zácpu řeším celý život... Způsobená dlouhodobým stresem (samozřejmě všechny vyšetření v pořádku, žádné "fyzické" problémy). Příznaky a problémy tady asi psát nemusím... Chci se jen podělit o to, co mi pomohlo. Vyzkoušela jsem už tolik přípravků a postupů (změna stravy, neustálé hlídání jídelníčku, prostě všechno...), ale dlouhodobě nic nepomohlo, až na jedno. Nedávno jsem zkusila dělenou stravu (pouze základní principy, moc jsem to nehrotila), místo kafe s mlíkem jsem ráno pila čaj a vodu s citronem a stal se zázrak.... Vše fungovalo jak má. No, jen to vydržet, bez vůle se samo nic nezlepší, žádné zázračné tablety (ano, pomůžou, ale jen dokud je budete brát). Od té doby, co jsem přestala, tak se vše vrátilo. Teď jenom hledám vůli znovu začít. Za celý život (25) mi opravdu nic jiného než tohle dlouhodobě nepomohlo. Nic to nestojí, "pouze" vůli a překombinovat trošku potraviny. Třeba tennhle tip někomu pomůže.

Helena
1x

Dobrý den všem, trpěla jsem chronickou zácpou odjakziva a brala jsem to prostě jako svou smůlu, syndrom liného střeva apod. Pomohlo mi vzdy něco jen na krátkou dobu, šťáva z aloe, otruby, psylium, svestky, zaječická, mladý ječmen, atd... Co mi ale momentálně skutečně pomohlo a snad na vzdy pomůže je vynechat lepek. Nikdy mě tato možnost nenapadla, ale trpím nyní upornym ekzémem a zkouším vše možné pro jeho vyléčení. Vysadila jsem tedy lepek (kupuji si bezlepkové varianty potravin) a hned po třech dnech jsem začala chodit denně na záchod, po cca 10 dnech 2x denně a nyní po 3 týdnech chodím i 3x denně! Pro mě něco nevídaného. Ekzem zatim neustupuje, ale jestli se mi takto nyní čistí střeva, tak by to mohlo doufam mít pozitivní dopad i na něj.

Tereza Součková

Četla jsem, že je na zácpu dobrý Colonfit, měl by to být český výrobek. Nezkoušeli jste to někdo?

Nikina22

Když máte problém se zácpou zkoušel někdo vitestin? Prý je dobrý na problémy se střevy.

Majka

Užívám ho 10 dní na střídání zácpy a průjmu, doktoři mi řekli, že jsem v pořádku ,tak to zkouším přírodou

Nikina22

Kupujete ho ve výživě nebo lékárně?

Majka

Na internetu pod stejným názvem.

Monika45

Já mám s Colonfitem velice dobré zkušenosti. Je perfektní na očistu střev. Břicho pak nemám nafouklé a hlavně je přírodní.

Nikina22

Cítíš na sobě nějaké výsledky nebo to je zase jen něco co nepomůže a vyhodím za to peníze.

Monika45

Výsledky jsou s Colonfitem cca po 2 dnech, hlavně zácpa se mi zlepšila. Vyhozené peníze to určitě nejsou.

Andrea

Souhlasím, Colonfit je na očistu střev velice dobrý. Konečně se necítím jak v sedmém měsíci těhotenství. Používáme ho i jako probiotika po antibiotikách

Simča

Vážně ten colonfit tak pomáhá ? Taky mám problémy se zácpou, ale jsem v 5. měsíci těhotenství, tak si nejsem vůbec jistá jeslti ho můžu :/

Andrejka

colonfit můžeš i v těhotenství, protože je co se týče složení opravdu šetrný a je právě jeden z mála doplňků, který je vhodný i pro těhulky

Helena

Je potřeba jeho užívání konzultovat s lékařem ?

Nika

Dobrý den, už dlouhodobě mě trápí problémy s vyprazdňováním a trávením. Začalo to před dvěmi lety, kdy mi bývalo často špatně od žaludku po nějakém jídle a přestala jsem chodit pravidelně na záchod. Následovaly bolesti břicha na levé straně, které byly někdy tak hrozné, že jsem měla problém dojít pár minut od zastávky domů. Doprovázel je pocit potřeby jít se vyprázdnit na záchod, ale vždy když jsem tam přišla, tak to nešlo. Bolesti se poté dostavovaly i když jsem třeba jen stála, nebo seděla, až mě jednou musela odvézt ze školy sanitka, protože byly bolesti tak silné, že jsem se nemohla hnout a brečela jsem bolestí. V nemocnici nic nezjistili, dělali mi testy krve, moči, stolice, posílali mě na sono a nikde nic nenašli. Nakonec to vyřešili tím, že říkali že to může být ze stresu nebo od páteře, což je podle mě naprostá hloupost, protože bolesti jdou opravdu od střev. Po asi týdnu doma jsem šla znova do školy a nemohla jsem ani dojít, tak jsem se dostala k chirurgovi, který mi poslechl břicho a poznal že má střeva nestíhají pracovat, a poté, co mě poslal na rentgen bylo jasné, že mám velkou zácpu. Užívala jsem různé léky a projímadla, aby se mi střeva vyčistila, což se povedlo, ale po nějaké době se mé problémy zase vrátily. Už mi nebývá tak těžko a špatně po jídle, ale občas se dostaví nějaká nevolnost uprostřed noci, kdy mám nutkání jít zvracet a také stále nemám pravidelnou stolici. Jediná věc, která mi pomáhá je psyllium, ale není to úplně ono. Bojím se někam jít, protože vím, že mě začne z ničeho nic bolet levá (vyjímečně pravá) strana břicha, jako by mě bodaly nože a někdy je to tak hrozné že se svírám v bolestech a opravdu mám problém někde dojít třeba jen 5-10 minut, bývá mi až špatně, že se mi motá v hlavě a strašně se zpotím a mám pocit potřeby jít na záchod i když jsem třeba už byla než jsem vyšla z domu. Dostavuje se to opravdu kdy chce a nezáleží jestli jsem na WC byla, nebo ne. Stolice je nepravidelná a někdy jdu na záchod i 3x denně, někdy vynechám 5 dní. Doktoři už si taky neví rady a připadám si, jako bych si vymýšlela. Opravdu mi to obtěžuje život a bojím se někde jít, nebo někde déle být. Všude kde přijdu už od zvyku kontroluji, kde je záchod. Napadlo mě jestli to nemůže být antikoncepcí, nebo třeba slepé střevo, ale nikdo nikdy nic nezjistil, jen že mám zácpu. Na gynekologii jsem se ptala a podle doktora to antikoncepcí není, ale uvažuji že ji zkusím vyměnit jestli to něčemu nepomůže. Snažím se cvičit cviky na střeva, ale pomáhá to pouze málo. Stále užívám psyllium, ale stejně se stává, že několik dní nejdu na záchod, pak někde musím jít a začnou hrozné bolesti a musím běžet na WC abych se vyprázdnila. Většinou to jde, ne jako před rokem, ale někdy to jde pouze částěčně, a vím, že jsou ty střeva ještě plná a chce se mi na záchod, jen to prostě nejde. Někdy mi z toho bývá hrozně špatně a slabo, že si myslím že omdlím. Nevíte co by to mohlo být? Už sama nevím co mám dělat tak se obracím na vás.. Děkuji.

YodaSoda
1x

Mám podobné problémy. Sice nemám takové křeče a bolesti co popisuješ, ale někdy to opravdu moc bolí, bodá. Strašně se bojím, nikdy jsem nebyl u psychologa a tak, ale myslím si, že jsem hypochondr nebo něco takového. Při vyprazdnování mám někdy ve stolici i krev, různobarevnou stolici. Trpěl jsem dlouhodobou zácpou, zhruba dva roky. Někdy se mi stávalo že se mi zamotala hlava, že jsem málem upadl. Jsem často u PC, jsem bledej, sedím skoro furt a hrozně se stresuju.Používal jsem takové, jakože prjímadlo Lactulosa se to jmenuje. Myslím si, že mi to s tmavým pečivem, jabkama a semínkama pomohlo začít chodit pravidelněji na záchod, ale chodím klidně 5x denně, nedokážu se vyprazdnit uplně na jeden pokus, pocit že ve mě něco ještě zbylo. Prostě z větší části to co máš ty ale s krví ve stolici, sedavým životem a stresem, když se něco takového u mě objeví. Potřeboval bych opravdu pomoc, radu od nějakého lékaře. Doktorka řekla, že s tou zácpou musím něco dělat a že ta krev je z prasklinky v konečníku. Beru přes tejden mast a pořád se mi krev ve stolici objevuje, a to je pro mě opravdu strašně stresující zpráva. Jednoduše řečeno, nejseš v tom sama a život se zácpou a s těmato problémama je opravdu, ale opravdu náročnej když ti nikdo nedokáže poradit, pomoc a nikdo si neví rady. Ale přemýšlim, a to by byl obrovskej krok, že bych uplně překopal životní styl a třeba to pomůže. Pokusím se naučit jíst zeleninu a ovoce, kterou ted opravdu jim velice málo, pohyb, nebýt ve stresu nebo navštěvovat nějakého odborníka a čekat na zlepšení, aspon na to sebemenš menší.

Andrejka

Já jsem se o něm lékařce pouze zmínila a ta mi ho schválila a říkala, že o něm už slyšela od více pacientů, takže se rozhodně osvědčil.

Ilona

Nevíš jaké je u něj složení ? Můžu ho i v těhotenstvíí ?

YodaSoda
1x

Mám podobné problémy. Nejsem na tom psychicky dobře, bojím se hrozně nemocí, bojím se že mám něco vážného a všechno si tak nějak spojuji. Jsem ve velkém stresu, přechod na novou školu, strašení ze strany učitelů, měl jsem dlouhodobou zácpu s tím, že se to ted radikálně zlepšilo co se týče chození na záchod. Chci se zeptat jestli při léčbě zácpy je normální mít divnou sotlici. Zhruba dvakrat jsem vypozoroval světlou stolici, až do bíla a každá taková zpráva mě velice, ale velice vystresuje. Když mam zvýšenku, když jdu třeba 5 denně na záchod, žblunkání v břiše. Nedávno jsem našel ve stolici i krev a okamžitě jsem dostal záchvat, paniku. Bál jsem se toho nejhoršího a hned jsem letěl k doktorce. Doktorka věděla, že s vyprazdnováním mám delší dobu problém a rovnou při vstupu mi řekla, že mám nějakou prasklinku u konečníku a to zapřičinuje tu krev ve stolici. Beru nějakou mastičku, bral jsem nějakej sirup na pomoc při zácpě a pořád jsem opravdu velice, ale velice ve stresu. Bojím se, že mám nějakou vážnou nemoc. Doktorka mě neposlala na žádné vyšetřeni a doufám že to opravdu je jen ta zácpa a prasklinka v konečníku. Ted mam tu zvýšenku , večer usínám klidně 2 hodiny, převaluju se, potím a furt na to musím myslet. Myslíte, že by mi nějaký psycholog s tím dokázal pomoct? Abych se nebál nemocí, abych více důvěřoval doktorům a tak? Nebude to něco vážného s tou krví, světlejší stolici, na začátku vyprazdnování na záchodě nejdřív jakože vodnatější stolici, doslova vodu, bolest, tlak na levé straně u střev s tím? Moc děkuju za každou odpověd, uklidnující komentář apod.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce