Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Streptokok Agalactiae

Mám dotaz , manželka je těhotná , termín porodu má za 2 týdny , na vyšetření jí oš. lékař sdělil , že má ve vagíně streptokoka Agalactiae.Jak se to léčí , není to přenosné na plod a pohl. stykem ?Děkuji za odpověd. Petr

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
simona gorylova
27x

Zjistili mi tuto nemoc.přenáší se jinak než pohlavním stykem?

Julie
6x

Můj partner mě nakazil STREPTOKOKEM a UREAPLASMOU poté, když jsme vynechali kondom. On žádné problémy nemá, zřejmě s tím už žije mnoho let. U mě byly potíže strašné- nemohla jsem svěděním ani spát( na svědění mipomohla tinktura z Ořešáku) , sex nepřicházel v úvahu díky velké bolestivosti. Gynekolog mi nedokázal pomoci, takže jsem navštěvovala různé alternativce( stálo mě to prěs 40.000kč!). Po mnoha letech jsem si tyto choroby vyléčila sama díky URINOTERAPII(= vlastní močí!!!). Nevím proč se tato léčba zatajuje a zesměšňuje, vše co nám příroda dala není samoučelné! Zde můj postup: přijemně teplou odpařenou moč na 1/4 svého množství ( budete moč vařit v hrnci- pěkný smrad:) )zavádět dvakrát denně hluboko do pochvy v poloze na zádech s podloženým zadečkem a setrvat cca 15 minut, takto provádět týden. Na netu najdete návody mudr.Partykové a Mudr. Cingroše i na léčbu jiných chorob, můj známý si pravidelným pitím moči a půsty vyléčil kdysi rakovinu, když ho lékaři propustili domů zemřít. Nedejte se, KAŽDÁ nemoc se dá vyléčit, jen je třeba věďět JAK! Hodně štěstí! Julie

Zuzana

Dobry den, Prave jsem si precetla Vas komentar ohledne Urinoterapie, mam taky ve vagine streptokoka uz skoro 2 roky a prochazim stejnym procesem jako Vy. Nikdo mi nepomaha, nic neponaha, man strasny bolesti. Zbavila jste se ho tou moci navzdy? Dekuju za odpoved. Zuzana

Gabi

Dobrý den Julie, mohla bych se s Vámi spojit soukromě? Děkuji

Julie
3x

Zapomněla jsem ke svému přispěvku dodat, že léčit STREPTOKOKA , jakožto i jiné pohlavně přenosné choroby musí oba partneří současně ( a v té době sex.abstinovat). Co se týče léčby URINOTERAPIÍ , tak zatímco žena si provádí urinou výplachy (viz přesný ńavod v mém předešlém příspěvku-moč musí být odpařena na 1/4 svého objemu), tak partner to má jednodušší - stačí si ponořit penis na 15 minut do své uriny, taktéž odpařené na 1/4 svého množství. To vše dvakrát dennně minimálně týden. Zkrátka - místo sexu - urinové orgie-:)! Julie

fren

Dobry den takvou lecbu jsem jeste nikdy nikde necetl ... pravdu to zabralo?

Blanka
9x

Dobrý den, to stejné mi včera sdělil můj gynekolog také. Proto hledám nějaké příspěvky. Dodal ještě, že tento streptokok může v případě 1: 100 při porodu ohrozit plod. Jak , to mi neřekl. Ale do těhotenské průkazky to důrazně poznamenal a vysvětlil mi, že kdyby mi teď dal antibioitika, tak po jejich dobrání se bakterie objeví znovu. Mám do porodu ještě skoro měsíc. Proto mi před samotným porodem mají podat kapačkou antibiotika.

prenatal
38x

Tak naposledy :-) Streptococcus agalactiae neboli Streptokok skupiny B (Group "B" Streptococcus = GBS ) čili Beta-hemolytický je do určité míry přítomen normálně v urogenitálním traktu (více u žen, než mužů) , v ústní dutině a ve střevě. Tehdy je ovšem v "menšině" a je součástí bioflory, kde je v rovnováze s ostatními mikroorganismy, které mu na "normálních" podmínek nedají prostor se rozmnožit. Z toho důvodu využívá "oslabených" a všech skupin s oslabenou imunitou (novorozenci, staří lidé, jinak nemocní atd.), na oslabeném terénu má možnost se rozmnožit a šířít se krví, kterémuž stavu říkáme "sepse" a je provázen vysokými horečkami případně selháním postižených orgánů. Nález S. agalactiae (dále GBS) v kutlivaci z pochvy v GRAVIDITĚ je považováno za zvýšené riziko neonatální (novorozenecké) sepse kontaminací při spontánním porodu z vaginálních sekretů případně jejich aspirací (vdechnutím). V rámci PREVENCE je nejúčinnější intravenózní (nitrožilní) aplikace antibiotika (např. Ampicilin 2g) nejpozději 6 hod. před porodem. Tím se zásadně oslabí bakteriím možnost infikovat plod. Ukázalo se, že antibiotická léčba však nevede vždy k úplnému vymizení GBS z kultivací. Podání při porodu je nutné i v případě, kdyby byla infekce po nálezu hned antibioticky léčena a opakovaná kultivace již GBS neprokázala. Nález GBS v pochvě MIMO GRAVIDITIU je potřeba hodnotit podle dalších kriterií: Je-li nález ASYMPTOMATICKÝ žádný podezřelý fluor, žádné bolesti či pálení), pak není třeba léčby. Je více důvodů pro "pozitivitu", nežli jen častý výskyt GBS 5-20%: výsledek kultivace znamená dominantní kultury (primokultury) a druhotné - (tzv. po pomnožení) a jejich schopnost se množit na dané půdě (krevním agaru) je různá, jejich poměr v kultiaci - "in vitro" - tedy neodpovídá poměrům "in vivo" ve sledovaném orgánu. Nelze tedy takový nález přeceňovat. Doporučuji opakovaný odběr s odstupěm čistě pro informaci a uklidnění. Jako prevenci doporučuji vše, co vede ke zdravé hygieně včetně stravování, neboť hlavní rezervoár lze předpokládat právě ve střevě. Je-li nález provázen obtížemi (chronický nažloutlý hustší fluor , případně pálení a bolest při styku), pak je vhodná léčba: dojděte ke svému lékaři a sitaci s ním poroberte. V úvahu přichází ANTIBIOTICKÁ léčba. bud celkové podání per os , často je však účinná čisté lokální léčba - formou vaginálních globulí s Ampicilinem, bez vedlejších nežádoucích účinků celkového podání. Každopádně, několik dní po ukončení ATB terapie musí následovat podání vhodných biologických kultur - kolonizace - nejlépe lokálně (např. Fermalac vaginal ® vag. cps) a hlavně opakovaně¨, nejlépe 2-3 aplikace po menses 4-6 měsíců V případě neúspěchu antibiotika je možno zkusit jiné - podle citlivosti a dostatečně dlouho, po skončení léčby opět bio. několik měsíců. Další alternativou, zejména tam, kde úspěšně zaléčíme, ale po čase se situace vrátí a je nutná nová léčba je AUTOVAKCINAce. Jedná se o aktivní imunizaci antigeny dotyčného mirkorganismu ve snaze docílit postupně imunitní odpovědi a "naučit" tak organismus bojovat s infekcí, kdykoli se objeví. Dobré je vědět, že jde o častou obtíž a že má tendenci se vracet, zejmoína tehdy, kdy je organismus oslaben.

Kaňka
13x

Dobrý den, Mé manželce našli v těhotenství z kultivace Streptococcus Agalactie a gynekolog ji ujistil, že se nejedná o žádný větší problém. Poté ve 30-tém týdnu nechal manželce udělat další kultivaci z pochvy a už zde byl nález negativní. Rodili jsme na Bulovce bez podání ATB, a po porodu měla žena teplotu 37,8 což nás ujistili že je normální a teplotu srazili paralenem. Druhý den po porodu náš syn začal těžce dýchat a díky včasnému zásahu pediatra skončil na dýchacím přístroji a musel být převezen na JIP do Krče s rozsáhlou infekcí a podezřením na zánět mozkových blan. Zde se zjistilo, že náš syn je nakažen Streptococcem Agalactie. Z mozkomíšního moku v kultivaci však žádnou bakterii nenašli, v krvi však ano. Syna teď mám v inkubátoru a zatím je ve stabilizovaném stavu. Avšak nevíme co do budoucna. Musím velmi pochválit všechny doktory na JIPu v Krči za včasný zásah a nasazení správných ATB. Chci se zeptat zda neměli manželce při porodu na Bulovce podat ATB, nebo po porudu věnovat pozornost malému a nebo udělat nějaké testy ???? A co nám hrozí v okamžiku, kdy měl syn zánět ale bakterie v mozku nebyla potvrzena ???? Děkuji Jan Kaňka

Peter
4x

Honzo Kanko > ako to dopadlo s vasim malym? moja manzelka sa dnes vratila od gyn. s nalezom agalactie a clanky v tejto diskusii ma riadne vystrasili, budeme rodit na Podoli a definitivne si to ATB dane pred porodom.

tukketuo
13x

Moji pritelkyni gyn.nasli Streptokoka B, dali ji na to globule a podruhe ho nenasli - mam se i ja jit nekam nechat zkontrolovat/lecit? dikymoc

Eva
15x

Mám streptokoka v celém těle, úplně mě zničil, více informací o této zákeřné nemoci rána předám na tel. čísle 723247618.

Jana
6x

Ahoj Evo, mohla bys mi prosím něco říct o streptokokovi? Je možné, když má přítel streptokoka v krku, aby mě nakazil při orálním sexu??

belek
7x

ahoj věro, jsem chlap 40 let doposud vždy zdravý a už asi půl roku se potácím po různých dokrorech neboť mám bolesti kloubů/jejich vazů. Občas zlepšení pak zhoršení - otravuje to - treď vede v bolestech chodidlo/nárt nohy, jinak jsem rozlámaný po celém těle-hlavně po ránu. Chvíli mě léčili na Boreilizu, pak byla diagnoza artroza a nyní platí doktorská novinka streptokok. Tak nevím-horší že neví ani doktoři.... Máš s podobnou situací zkušenosti??? díky za info

axx
4x

Ahoj, mě také našli streptokoka. moje příznaky, mírný výtok z močové trubice, pak ustal, ale začalo mě bolet nejdřív jedno koleno, dost zadní vazy, pak přestalo a začalo druhé, které nateklo, za dva dni opět přestalo a nateky mi kotník a celý nárt. Příští týden mě śnad začnou léčit, tak uvidím.

Ivan
7x

Ahoj, mě je 45, již mnoho let bojuju s periodicky se vracejícími streptokoky, antibiotika nezabírají. Loni v listopadu mě začalo pálit postupně pod oběma rameny, přešlo to v silnou bolestivost pravého ramene a paže a levého předloktí. Přidala se bolest obou zápěstí. Tento stav trvá nezměněn 4 měsíce. Ortopedie nic, neurologie negativní. Až před měsícem a půl zase intenzivní bolení v krku, ve výtěru 2 druhy streptokoků, po ATB asi týden klid (v krku), poté opět bolest, další výtěr - opět streptokoky. Bolest ramene a paže a zápěstí ještě horší. Když jsou ruce v klidu, bolejí jen zápěstí, když s rukou cuknu, projede obrovská bolest, trvá cca minutu a odezní.

Jojka
3x

Milá Eva,je od vas pekné,že chcete druhým poradiť. Rada by som vam zavolala,je to ešte možné, mám podobné probkémy.

vera48
30x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat...mam vaginálního streptokoka, přitom jsem ještě pohlavní styk neměla...nevím jak se ho zbavit, a taky nevím jak jsem ho mohla dostat :-( Děkuju za odpověď

Tom
7x

Dobrý den, chtěl sem se zpetat zda-li pak je možné, když mám streptokoka, jít na operaci(kolene). Děkuji

Beauticion
3x

Hmm,,,, mam 17 rokow, ,, po ginekologii chodim už wyse roka a pol , a stale mi newie doktorka prist na to čo mi je, ,, neustale mi roby testy na mikoplazmu ale nič,teraz tam ešte mam ist bude mi robyt kultiwaciu z maternice lebo ma podozrenie ze mam mikoplazmu -chlamidie abo neco podobne, ,,, poslednom obdoby som zacala byt strašne slaba, a pred siedmimi dnami to wšetko zacalo, prisla horučka minimalne 37.2 a ta pretrwawala stale,neslo ju znižit ani paralenom,,, strasne ma zacali boliet križe (z partiach kde su obličky) a tak ma ginekologička poslala na wysetreenie obličiek,chodim teraz po neurologii a nefrlogii ,aj na sono obličiek so m bola no nič mi zatial nepowedali, lenze ked som bola na krcnom doktor mi powedal ze mi bude musiet wybrat mandle krcne ale najprw si mam dat doporiadku krwny obraz, wo wasledkoch mam streptococa agalactiea a klebsiellupneumoniae,,, na nete som nasla clanky w ktorich sa piše len o gynekologickych problemoch s tymito bakteriami ,,, ako som ich mohla dostat? su aj tie ostatne priznaky koli nim? prosim napište co najskor !! dakujem ,,

jana
3x

ahoj, mam rovnaky problem so strepkokokom..prosim ozvi sa mi. [email protected]

M I R A
11x

Prosim o radu , byl mi nalezen v moci streptococcus agalactiae v koncentraci vice nez 10na5 v 1ml Dostal jsem lek AMOKSIKLAV 1g po 12 hod na 7 dni. Mate nekdo s touto lecbou zkusenosti ? Dekuji- MIRA

Kristýna
28x

Měla jsem stejné problémy jako vy všichni tady s tím rozdílem, že miminko nečekám, ale teprve v blízké budoucnosti plánuju (teď je mi 25). Už 5 let mě lékaři léčí na streptococca agalactiae - v pochvě, ale marně. Měla jsem už tolik antibiotik, že jsem z toho byla úplně zoufalá a lékaři to už vzdali s tím, že to budeme řešit až při porodu podáním antibiotik v kapačce, protože jsem se akorát stávala na podaná antibiotika resistentní. S tím jsem se ale nechtěla smířit. Vyhledala jsem si na internetu snad všechno, co je o tomto streptokokovi a taky si obešla obchůdky s přípravkama z rostlin a NAŠLA JSEM LÉČBU! Držím dietu, která se jmenuje protikvasinková - je to zjednodušeně dieta bez jakékoliv bílé mouky (takže celozrnná atd), bez cukru (to bylo pro mě horší... miluju čokoládu :) ale taky se to dá... a přinejhorším je i sacharin a ten se může nebo taky mléčný cukr - dražší, ale přírodní), nesmí se žádné konzervanty, žádné éčka, maso jen libové mimo vepřového a musí se opravdu hodně jíst kysané zelí, podmáslí a různé kyšky, bílé jogurty s probiotickou kulturou a tím do sebe dostanete lactobacily, které tělo moc potřebuje a streptococc milující sladké tyto lactobacily nesnáší :) (na internetu určitě najdete přesně jak dietu dodržovat, co jíst a co ne - navíc prvních 14 dní je trošku jiných a těžších, ale dá se to vydržet). Dál jsem 3 měsíce při dietě brala 3 láhve přípravku Ibisis, což je extrakt z jedle sibiřské (1 stojí cca 500Kč). Zašla jsem si na gynekologii na stěry a oznámili mi, že PO 3 MĚSÍCÍCH mojí diety a léčby, jsem streptococca agalactiae VYHNALA Z TĚLA!!! Takže lékaři nezmohli nic za 5 let a tohle mi pomohlo tak rychle! Sice nechci hned skočit na normální stravu, ať se to hned nevrátí zpátky a ještě si dám kůru, která také hodně lidem na tohoto streptokoka pomohla: nejprve budu brát kapičky na detoxikaci těla - přípravek z břízy a pak budu pokračovat kapičkama z lichořeřišnice. Takže pokud se vám ten extrakt z jedle sibiřské (mimochodem fakt hnusný) zdá moc drahý, můžete zkusit rovnou léčbu břízou a lichořeřišnicí. (lahvičky mě stály každá cca 100 Kč) Moc vám přeji úspěch a hlavně výdrž při léčbě a dodržování všech potřebných kroků k uzdravení! Jinak vedlejším docela příjemným účinkem této diety je hubnutí :) Takže už mám zase svojí bezva postavu :) Za 3 měsíce 6 kilo dole :) A to jím nejvíc večer...

maria long
2x

Ahoj Kristínka, chcela by som sa opýtať ako dlho po začatí tvojej úspešnej liečby si začala pociťovať lokálne zlepšenie? Trápim sa tiež už 5 rokov tak by som vyskúšať Tvoj osvedčený recept. mari

Marcy

Ahoj Kristýnko, mám také problémy se streptokokem, už 2 roky se trápím a chodím pořád ke svému gynekologovi, jelikož nevím čím to je, ale každou chvíli mi ve stěrech najde něco jiného, zprvu streptokoka, pak klasické záněty jako kvasinky, apod., měla jsem i stafylokoka, pak mi objevili i jakousi bakterii co může způsobi zápal plic, no a teď znovu bojuju se streptokokem. Můj hlavní problém kromě výtoku je, že mám při tom neustálé nutkání chodit na malou, a tak mě to pořád nutí na to myslet, i když nechci. Doktor - gynekolog si už semnou neví rady, a já s ním spokojená také nejsem, takže kdyby jste někdo věděli o fakt dobrém gynekologovi z Prahy budu ráda. Vůbec nechápu kde k tomu přicházím, partnera mám stálého a věrného, i já nepodvádím, dodržuju všechna pravidla, i jsem teď z jídelničku vyřadila cukry, ale faktem je, že pečivo jím asi hodně, takže to musím omezit. Léčili mě ATB, ale vždy se to po krátké době vrátilo.Myslím, že to nikam nevede. Vůbec nevím jak na něj. Kristýnko chtěla bych se zeptat tebe i ostatních, zda máte také stejný příznak jako já: tedy občasné někdy hodně časté nutkání jít na malou (takové lechtání v podbříšku). Je to divný pocit, ani ho neumím přesně popsat. Případně nějaké rady o dietě. Díky moc a všem držím pěsti ať se nám podaří nad tím zvítězit.

Eva
1x

Ahoj,mozna je pozde,ale streptokoka mam taky a doktor mi predepsal vaginalni cipky na 8 dni,rikal,ze az to prestanu brat,je tu sance,ze se to vrati.Je to pry bakterie,ktera se vyskytuje normalne v ustech i ve streve hlavne,mnozi se jen,kdyz mas oslabenou imunitu,zkus treba nejake vitaminy na posileni imunity.

Lenka

Už jste se z toho dostala? Jak?

Eva
5x

Kristína- ďakujeme za rady, bohužiaľ na Slovensku Ibisis - extrakt z jedle sibírskej nemôžem zohnať, vieš poradiť, ďakujem Eva

Jitka
2x

Na počátku druhého měsíce těhotenství mi zjistili v moci streptococcus agalactiae. Testy se opakovaly po té ještě 2x. Vždy pozitivní výsledek, 10na3. Naštěstí má ženská lékařka řekla, že ATB nasadíme až po 12. týdnu a před tím, že ještě jednou pošle vzorky do laboratoře. Ihned po 1. pozitivním nálezu jsem naběhla na internet a hledala, jestli s tím lze něco uspěšně dělat i bez ATB. Nasadila jsem Mega Brusinku (1 - 2 x denně) a Laktobacily (3x denně), po 14 dnech testy stále pozitivní..., za dalších 14 dní jsem měla jít na ty poslední testy, po kterých by následovala ATB. Po přečtení Kristýniných zkušeností (viz 1.10.2008) jsem k tomu všemu nasadila ještě denní dávky kysaného zelí. Výraznou dietu si dovolit nemůžu, jelikož patřím k té menší části populace, která má problém udržet si váhu a nejít s ní dolů. Jedla jsem normálně (bílé pečivo stejně není v mém jídelníčku nějakou zvláštní stálicí; sladké rovněž tak nejím plnými hrstmi ani za normální situace). Dnes jsem vůbec nemohla věřit svým uším, když mi má ženská lékařka sdělila, že výsledky jsou NEGATIVNÍ!! Z medicínského hlediska je to asi holý nesmysl, ale já vím, že 3x byly testy pozitivní a po této proceduře byl čtvrtý konečně negativní. Přeji všem hodně úspěchu a štestí.

Jana

ake laktobacily si brala prosím?

lenka
2x

Ahoj holky, já toho sajrajta mám taky už pěkně dlouho a nevím jak se ho zbavit. jako holky určitě víte, co je s tím všechno spojeno:-( Zkusím to kysané zelí a ibisis? jak často se to jí a kde se dá ten extrakt sehnat? Modlim se, aby mi to taky pomohlo. Držte mi pěsti, pa, lenka. ps: kdyby byly ještě nějaké info jak na ty šmejdy sem s nimi:-)

Pavlína
2x

Dobrý den, mám15-ti měsíčního chlapečka a hlídá mi ho chůvička.Stále se střídají v onemocnění jeden týden je nemocná ona a pak zase malej..již 3 měsíce to takhle pokračuje.Lékařka od chůvičky nám vzkázala, že si mám nechat malého vyšetřit jestli nemá mikoplazma..co to prosím je?Děkuji PAVLÍNA

jméno a příjmení
2x

zpráva

Veronika
3x

ahoj Petře, pohlavním stykem by streptokok podle mých informací neměl být přenosný. Ošetřující lékař většinou předepíše antibiotika, mě tento problém postihl taky, právě se léčím antibiotiky - framykoin, jsou to globule, zavádí se do pochvy. Předepsaná antibiotika ale nemusí zabrat a pokud ano, tak se tato bakterie ráda vrací. Přemnoží se v těle, které je oslabené, velký pozor na dlouhodobé vyčerpání a stres. Je velmi důležité do těla dostávat hodně laktobacilů vhodné 3x denně, např. jogurty. Dobrý je také extrakt z brusinek, např ,,mega brusinky,, - stojí asi 330 Kč v lékárně, je to silný přírodní antioxidant , pomáhá tělu vypořádat se s bakteriemi, i při zánětu močového ústrojí a je vhodný pro těhotné a kojící matky a můj poslední typ jsou kapky z lichořeřišnice větší, bojuje se streptokoky a stafylokoky a posiluje imunitu, to je důležité, stojí kolem 70 Kč, každopádně je vhodné se poradit s lékařem. Aspon tyto tři věci by měly pomoci. Bohužel je to bakterie přenosná na plod - při porodu, dítě se může nakazit při průchodu rodidly, je to velmi nebezpečné, může u novorozence způsobit zánět mozkových blan nebo se usazuje v plicích a působí i další problémy, u těhotných žen by se měly průběžně provést stěry kvůli prokázání streptokoka, s léčbou v těhotenství pomůže lékař. Jednou z možností je podat antibiotika několik dní před porodem kapačkou. Doufám, že jsem aspon trochu pomohla, přeji vám, abyste nad tímto problémem zvítězili. Veronika

zino
3x

Streptokok a jeho příznaky Streptokok do těla proniká sliznicí nosohltanu. Onemocnění začíná horečkou, bolestí v krku, obtížným polykáním, bolestí svalů nebo i břicha. Až z 20% mohou streptokoky za záněty madlí a angínu. Mohou ale vyvolat i zánět středního ucha, zánět vedlejších nosních dutin, zápal plic, spálu, tzv. pyodermii (hnisavý zánět kůže ), revmatickou horečku nebo zánět ledvin. Jak se patologické kokovité bakterie přenáší Zdrojem nákazy mohou být jak nemocní lidé, tak i lidé, kteří bacil pouze šíří – tzv. bacilonosiči. Přenos streptokoků je možný např. při líbání či jiných orálně genitálních aktivitách. Asi 3% mužů mají streptokoky v močové trubici, odkud se mohou přenášet orálním sexem do ústní sliznice.

Tomas
3x

Dobry den, pri vysetreni krve mi odjevili pritomnost viridujicicih streptokoku a Streptococcus agalactiae - predepsali mi augmentin, tak snad zmizi... ale nevim kde jsem k nemu prisel, pritelkyni nic nenasli. Je mozne ze jsem se nakazil v bazenu? Nerad bych to chytl znova

r.g.
8x

dobrý den. jsem sice lekar trochu jineho oboru, (omlouvam se kolegum gynekologum pokud popletu nejake skutecnosti :) ) ale na uklidneni to snad stacit bude. co si z mediciny pamatuju tak s.agalactiae je pomerene bezne se vyskytujici bakterie pro vaginu a mocove ustroji (pochva je temer idealni kultivacni puda :) proto je v ni hotova zoo ). co se tyce prenatalni diagnostiky-duvod je ten ze pred erou antibiotik tento mikrob zpusoboval tzv horecku omladnic, coz neni nic jineho nez sepse (lidove receno otrava krve), kterou zapricil jiz zmineny mikrob. navic pro dite je nebezpecny tim ze je to jeden z puvodcu meningitidy. proto pri jeho nalezu je tesne pred porodem podano atb v pomerne vysokych davkach a to populaci s.ag. oslabi natolik ze jiz nepusobi klinicke obtize. na shrnuti: v dnesni dobe to muze byt problem jen u rodicek ktere nechodi na prohlidky a jeste riskuji natolik ze rodi doma bez odborneho dohledu. v tomto pripade riskuji vyse zminene komplikace. jinak na dotazy ohledne prenosnosti.tohle neni klasifikovano jako s.t.d. (cili pohlavni choroba) je to mikrob ktery za normalnich okolnosti nepusobi zadne problemy...napriklad na kuzi zije uplne bezne staphylococcus aureus...a pritom je to jedna z nejpatologictejsich bakterii (alespon co do cetnosti morbidity). takze zadny strach. v pripade nejakych nejasnosti se muzete ptat. s pozdravem r.g.

Tez
1x

Dobrý den, je možné, že díky tomuto streptokoku nemůžu otěhotnět?

golfáček
2x

Ráda bych přispěla k tomuto tématu. Já taky měla streptokoka agl. a to v prvním těhotenství, v druhém se mi neprokázal. Proto jsem při porodu dávku atb nedostala. Naše dítě čtrnáct dní po porodu dostalo teplotky a byla spavé..nastaly odběry,zvýšené crp, hospitalizace, hned nasazené atb.,ale stav se zhoršoval, pak převoz na jip-prokázána z mozkomišního moku streptokoková meningitida. nastalo šílených čtrnáct dní..malý se ze čtyřicítek teplot vylízal a začla být čilý k světu. Vypadá ,že to vybojoval ve zdraví,ale pořád je pod dohledem lékařů.Dostali jsme radu, streptokok pokud mi byl prokázán v prvním těhu, je většinou z těla nevymititelný, proto až budu rodit po třetí, mám si nechat dát atb i když mi stěr vyjde negativně..není prý jednoduché se ho zbavit,ale nám samotným v normálním životě nevadí ani není nebezpečný pro partnera.

Frenky
1x

Tato bakterie zatim nejde zadnym zpusobem znicit!!! Jjinak si myslim ze by uz davno nejak byla lecena kazda zena pred porodem a neohrozoval by nikdo male dite pri porodu.

Julie

Můj partner mě nakazil STREPTOKOKEM a UREAPLASMOU poté, když jsme vynechali kondom. On žádné problémy neměl, zřejmě s tím už žije mnoho let. U mě byly potíže strašné- nemohla jsem svěděním ani spát( na svědění mipomohla tinktura z Ořešáku) , sex nepřicházel v úvahu díky velké bolestivosti. Gynekolog mi nedokázal pomoci, takže jsem navštěvovala různé alternativce( stálo mě to prěs 40.000kč!). Po mnoha letech jsem si tyto choroby vyléčila sama díky URINOTERAPII(= vlastní močí!!!). Nevím proč se tato léčba zatajuje a zesměšňuje, vše co nám příroda dala není samoučelné! Zde můj postup: přijemně teplou odpařenou moč na 1/4 svého množství ( budete moč vařit v hrnci- pěkný smrad:) )zavádět dvakrát denně hluboko do pochvy v poloze na zádech s podloženým zadečkem a setrvat cca 15 minut, takto provádět týden. Na netu najdete návody mudr.Partykové a Mudr. Cingroše i na léčbu jiných chorob, můj známý si pravidelným pitím moči a půsty vyléčil kdysi rakovinu, když ho lékaři propustili domů zemřít. Nedejte se, KAŽDÁ nemoc se dá vyléčit, jen je třeba věďět JAK! Hodně štěstí! Julie

Jean
1x

co je na tom léčivé ?

J

Zdravim...mam zjisteno to same a taky si s tim nevim rady...beru ted homeopatika ale chtela bych zkusit urinoterapii...mohla bych poprosit nejaky kontakt na vas abych se mohla zeptat na podrobnosti?🙏

gumčák
6x

Rozhodně nemohu souhlasit s tvrzením, že St. Agal. žádné závažnější problémy nezpůsobuje. Já už se s ním léčím 3. rokem a zatím stále bez výsledku. Nejdříve to začalo celkem obyčejným gynekologickým zánětem, jaký má za život min. jednou snad každá žena. Jenže pro většinu to jedním skončí. U mě se odstartoval řetězec. Zánět - léčba- menstruace- zánět- léčba... každý gynekolog to řešil tím, že mi napsal nová antibiotika, stále dokola. Na otázku proč se záněty pořád vrací krčili rameny, příp. dodali, že pociťuji-li také pálení při močení, mám jít na urologii. Mezi urologií a gynekologií si mě přehazovali jako horký brambor. Urolog vyšetřil moč- negativní- poprosil o vyšetření na gynekologii- gynekolog udělal stěry a nasadil další lokální antibiotika. Za tu dobu jsem vyměnila snad 3 gynekology. Měla jsem na výběr dvě možnosti- pořád brát antibiotika, nebo zažívat celkový diskomfort. Každý, kdo zažil něco podobného, si jistě dokáže představit tu bezmoc a taky nápor na psychiku. Absolvovala jsem testy snad na všechno- chlamydie, mykoplazmata, vše negativní. Protože se potíže (a s nimi další zánět) vracely hlavně po sexu (přestože provozujeme sex výhradně s prezervativem), absolvoval všechna vyšetření i můj partner. Výtěry z močové trubice, z krku. Vše negativní. Přesto můj repertoár byl stále týž- strep. agalac. a něco k němu (tak dvě, někdy i tři další potvory). Takto min. dva roky. Teprve po téhle době se zablýsklo na lepší časy, a to díky tomu, že jsem potkala konečně schopného lékaře. A šlo o urologa. V ruce jsem měla čerstvý výsledek z gynekologie, závěr negativní. Pálení pochvy, bolest při sexu, pálení při močení, časté nutkání na močení. Ale vše je negativní, tak nashledanou (na gynekologii). Urolog, který mi byl doporučen, si, ač je to nestandardní, udělal i výtěr z pochvy. Závěr: Str. agal. v pochvě v neskutečném množství, objevil se i v rozboru moči a na výtěru z močové trubice. Rozestup tam tehdy byl asi 2 dny. Na gynekologii hodnotili výsledky stěrů jako negativní. Nechápu dodnes. Asi nevěděli, co se mnou, a tak se se mnou nechtěli dál zabývat. Zkrátím to, Konečně mi bylo vysvětleno, kde je hlavní problém. Str. agal. narušuje přir. rovnováhu v pochvě a umožňuje tedy i šíření dalším bakterií. (proto se málo kdy vyskytoval sám). Všechna ta antibiotika sice zničila e-coli a podobné doprovodné blbky, ale ne hlavní jádro problému, a to str. agalac. Proto se situace neustále opakovala. Byla mi nasazena laktobacilová léčba, jinými slovy, cpi do sebe laktobacily, kde jen to jde (výplachy pochvy, fermalac, laktobacily per os, kefírová mléka, jogurty). Tím jsme vymýtili ostatní potvory (str. agala. tímto nezmizí, max. utlumíte příznaky), ALE HLAVNĚ mi byla vyrobena autovakcína, která se bere formou kapek jeden rok. Modlím se, aby zabrala a konečně se mi podařilo tohohle h.j..a zbavit.

Frenky

GUMCAK Ahojik tak sem si cetl tvuj pribeh . Taky dost zajimave a moc by me zajimalo jak ti to dopadne tak prosim napis :) Ja uz dva roky chodim od dveri ke dverim a prijde me to ze je to dost lidem uplne jedno. ted zkousim i caje a verim hlavne uz jen verim :)

b

gumčák Ahoj tak přeji úspěšnou léčbu. Já autovakcínu nedávno dobrala a dnes se dozvěděla, že tam toho streptokoka mám pořád ... Gynekolog mi řekl že zkusíme 2x přeléčit antibiotikama a kdyby nic tak další autovakcínu. Zkoušela jsem brát i kapky z lichořeřišnice, ale evidentně to nezabralo. Už si připadám bezradná a rezignovaná ...

katarina
1x

Ahoj, prosim ta daj vediet či autovakcinacia pomohla. Ja mam tieto problemy uz 4 mesiace a moja situacia vyzera rovnako ako tvoja -zápal,liečba, menštruacia. Čo sa tyka partnera tak žiadneho nemám takže si nemam ako prenašať alebo zhoršovať.

jana

Dobrý den, testy na streptokoka v těhu mám negativní.Asi v 28tt jsem totiž měla antibiotika na zánět močáku.Od té doby jsme ale neměli sex. Ted 40tt se sex doporučuje k vypuknutí porodu.Je možné se nakazit streptokokem od manžela několik dní před porodem.Vůbec nevím jak se to přenáší,hlavně nechci ublížit miminku!Moc děkuji za odpověď.

streptokok B

Tak uz vic jak dva roky s nim bojuji a marne nic nezabira antibiotika, stribro, lichorernice, caje ... proste nic :(

Mirka
1x

Nám na následky neléčeného streptokoka agalaktiae zemřela dcera před narozením - způsobil zánět placenty a dcera se udusila - gyn. na to nepřišel, zanedbal v našem případě co mohl. Prosím nepodceňujte tohoto stertokokaani jeho léčbu a trvejte na tom!!! Jde o život vašeho děťátka!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce