Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

"Hučení" v uších - tinnitus

Hučení, pískání, šumění, šum svistu, lupání, bručení, syčení, znění, přirovnávané k různým zvukům jako je cvrček, lokomotiva, monoskop televize... těmito různými slovy je vyjádřeno vnímání jediného příznaku - tinnitu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Evcule
26x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Jan
13x

Ahoj jsem Jan mam problem zacalo to asi pred tremi lety, mi zacalo hucet v usich dostal sem silnou anginu a pak sem s angyny dostal zahnet v dutinach tak mi delali punkce ale ne zrentgenovali mi celou hlavu a ted jsem v Canade a tady mi zjistili po trech letech ze mam chornickej zanet v zatylku a v prednich dutinach a rekli ze stim nic neudelaj zrovna dneska sem se to dozvedel mam sylne bolesti hlavy hlavne v zatylku a na cele spatne se mi dycha nosem a porad smrkam takovy hleny kdyz je venku zima tak me zacne bolet hlava dvojnasobek a kdyz je slunce tak mi tam zase huci a boli cela hlava nevim si rady docela me to dostalo ani nevim proc to sem pisu rika se ze canadsti doktori sou nejlepsi nevim noo nevite nahodou nejakeho lecitele nebo neco co by mi pomohlo jedu domu do Cr tak dekuji a omlouvam se za pravopys Jan

Karel Javořík
17x

Jak je to s tím zacpat nos fouknout a pustit ?

dana
12x

prosim o pomoc při diagnostikování tinnitu,trpím téměř 1 rok hučením a pískáním v uších

Jana

Mě píská v uších už 15 let. Tedy už od střední školy.

Loskutak
4x

Ten příspevek s 99% uspechu je podvod. Je to jadna paní z Mladé Boleslavi a za léčení migrény jse mu ní nechal celé jmění a nic se nezměnilo po čase to je ještě horší !!! L.T.

ing. Karel Januška
4x

Můj boj s tinnitem První příznaky tinnitu jsem zaznamenal před dvaceti lety. Nepatrné pískání v hlavě, které se při skusu výrazně zvětšuje. Ve Vysočanské nemocnici jsem podstoupil všemožnou terapii, která měla potvrdit či vyloučit, zda zdrojem šumu je páteř. Podstoupil jsem všechny možné procedury, ale tinnitus nezmizel. Naopak, každý rok intenzita narůstala (a narůstá nadále). V poslední době se pokouším využít počítače k potlačení pískotu v hlavě. Snažil jsem se použít walkmanu k překrytí tinnitu. Idea byla jednoduchá. V noci, kdy je pískot nejnepříjemnější, nasadím sluchátka a pustím překrývací tón. Předpokládal jsem, že zdroj pískotu je v hlavě. Kdyby tomu tak bylo, potom podle zákonů fyziky by musel existovat takový tón (nebo jejich kombinace), která tento pískot vyruší. (Těleso, které je zdrojem nějakého vlnění, toto vlnění absorbuje). Vyrobil jsem tónový generátor (počítačový program), kterým vytvořím datový soubor, který lze na počítači přehrát běžnými přehrávači (Windows Media Player nebo Quick Time Player). Program vytvoří tón zadané frekvence o dané délce trvání. Vzhledem k rozsahu výstupních dat jsem zvolil dobu trvání 20 sekund. Pro jednu frekvenci soubor zabere okolo 1 Mb paměti. Vyrobený tón je naprosto přesný. Zkreslení může způsobit pouze reproduktor. (Soubor je ve tvaru Wav, testovací frekvence je násobkem frekvence vytvářeného tónu.) Následovaly pokusy, zda lze tinnitus odstínit. Vyrobil jsem si celou řadu tónů o frekvencích od 1000 Hz do 12000 Hz. Při vytváření datových souborů jsem hlasitost (amplitudy sinusovky) nastavil maximum zobrazitelnosti. Pak jsem vyrobené tóny spouštěl a porovnával s tinnitem. Hledal jsem takový tón, který tinnitus vyruší. Podstatnou roli hraje skutečnost, jak hlasitý tón nechám znít. Hlasitost jsem se snažil nastavit (buď na reproduktorech nebo na přehrávači) na takovou intenzitu, jakou má můj tinnitus. Výsledky jsou rozpačité. Nepodařilo se mi jednoznačně najít frekvenci, která by tinnitus překryla (aby výsledný pocit bylo ticho). Spolehlivě se podaří překrýt tinnitus jiným tónem stejné intenzity. Což v praxi patrně využívají lékaři, když mluví o vytváření zvukové vlny opačného průběhu. (Nevím, co tím myslí – zvuk je vždy kmitání s nějakými parametry.) Můj závěr je, že můj tinnitus nemá zdroj kmitání, ale je způsoben jinými příčinami. V případě, že by někdo chtěl vyzkoušet tento postup na sobě či na pacientech, tóny některých frekvencí je možné vyvolat z takovéto adresy: http://tinnitus.wz.cz

Peter S
6x

Je dobre ze sa niekdo snazi rad to vidim. Tinitus mam 7 mesiacov, uz som si presiel vsetkym moznym .. depresie a podobne. Tabletky, vyziva ani relax nezabrali. Ale nasiel som americku asociaciu tinnitu .. ty to liecia ruzovym sumom (to si pustate do mp3 prehravaca cely den, velmi potichu - tichsie ako tinitus). Tinitus stale pocujem ale nie som na maslu, zlepsenie zivota okolo 80%. Kdo chce vediet viac nech sa ozve na [email protected]. Pozrite na www.tinnitus.org, alebo hyperacousis.net, za pokus nic nedate je to vsetko zadarmo. Vela zdaru a pevne nervy. Peter Okdaz pre Karla, v Nemecku maju novy vyzkum hudby. Pacienti pocuvaju denne hudbu, ktora neobsahuje frekvenciu kde oni maju tinitus. Vysledky vyzeraju dobre. Ak by si chcel vediet viac ozvi sa na mail. Odkaz pre Petra, notebook by som povedal ze nie, ale prave pred 3 dnami som mal doma notebook ktory piskal v roznych intervaloch a taketo piskanie som tiez potom pocul. Takze skus ho vymenit (robia to ako reklamaciu, je to rezonancia spatnych cievok). Do toho si pust ruzovy sum a mali by sa ti nervy ukludnit. Podla najnovsich vyzkumov dr. Jastreboffa problem neni v uchu (titnitus v tichu pocuje kazdy) ale v tom ze mozok tento signal "zosiluje" pricom zdravemu cloveku "zoslabuje" ...

Zira
1x

Já neslyším jenom jeden tón, ale je jich více, celý akord. Od šumění až po pískání.

Marcela
2x

Tak to jsme na tom stejně, jak to zvládáš?

petr
6x

Dobrý den, před několika jsem začal slyšet takový slabý zvonivý tón v obou uších. Na ORL mi to diagnostikovali jako tinnitus. Vím, že to může být způsobeno mnoha vlivy a že v některých případech není léčba možná. Spíše se chci zeptat na to, zda může být příčinou mé současné nachlazení (tinnitus začal o několik málo dnů dříve) a zda může být příčinou můj notebook. Ten totiž vydává takový pisklavý i zvonivý tón hodně podobný tomu, co teď slyším. Mám ho asi rok a půl. a sedím u toho skoro pořád. Pokud by to byla možná příčina, jaké jsou vyhlídky, že ten zvuk odezní, pokud počítač přestanu na čas používat. Děkuji za odpověď Petr

Zdenek
10x

(shrnutí toho dole) hučení v uchu slyším jenom když je ticho a možná je to počítačem u kterého sem většinu dne takže to může být tím ?? Hučení nepřestává ... DObry den, hučí mi v uchu asi tak 2 roky .. nezaznamenávám moc zhoršení nebo zlepšení ale už me to docela začíná štvát .. slyším to jen když je ticho (a když sílou MRKNU tak to na asi 2 vteřiny přestane) ... sedím u počítače každy den asi tak 7 hodin . takže skoro pořád tak se chci zeptat jestli to nemůže být tím ... jestli jo tak napište co s tím ..... Hučí mi jenom v jednom uchu (levém) do něho sem si nepouštěl hudbu ani nic až do poslední doby, ale nic se nezlepšilo ani nezhoršilo..

Šamárková Markéta
7x

dobrý den, Hučení v levém uchu mám asi tři roky, po zánětu a protržení bubínku. Po roce problém částečně zmizel. Ale letos je vše nanovo a daleko intenzivněji. Nejhorší je to v noci a když je ticho. Nyní prodělávám silnou chřipku a prakticky se vůbec nevyspím, nesoustředím se ani na čtení a hučení mne trápí i přes den. Nic mi nepomáhá a na ORL také nic neobvyklého nezjistili. Kdyby někdo věděl poraďte prosím. Můj mail: [email protected]

Simona
1x

Dobrý den je mi 23 let.Mám prozbu jestly se někdo Léčil na ucho leve,mám šuměni a hučeni a bolest hlavy a k tomu jsem 35 tydnu těhotenstvý,a doktor nevi jestlý mě mužou lečit když jsem těhotná to se dovím až ve pozítří až budu mit visledky krve.Nevíte jak to to chodí a jak lečí .

simona
5x

ještě na to ucho neslyším děkuji předem

marie
11x

Dobrý den.Od prosince 2010,kdy jsem prodělala chřipku,posleze jsem chodila na B 12 na posílení imunity.Asi po 14 dnechjsem začala slyšet pískání,vysoké tony v levém uchu.Měla jsem pocit zalehlého ucha.Po měsíci,kdy pískání nepřestávalo jsem šla opět na ORL.Dostala jsem Tanakan,který jsem užívala 3x denně./kapky/,Během této doby jsem se pídila po všech možných informacích o mém problému.Zkoušela jsem švédské kapky,málo účinné.Pak jsem se na netu dozvěděla o čínské medicině MUDr. Hoffmna,který nabízí léčbu.Napsala jsem do jeho poradny zaačala jsem užívat kapky,které nabízí.Začalo to učinkovat,nyní mám už v uchu pouze lehké zvonění,které po ránu ani neslyším.Proto je doporučuji ostatním,jedná se o přírodní léčbu,neškodnou a pro mne alespoň už na 50 % účinnou.V užívání pokračuji dál,snad mi zvonění úplně zmizí. Marie

Edka Vyčítal
2x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se kapky od MUDr. P.Hofmanna jmenují, začala jsem pro šumnění v uších brát od tohoto léčitele tabletky"Uvolnění napjaté tětivy" a ráda bych ještě něco přidala. Prosím laskavě o odpověď. S pozdravem Edka.

Zelenka David
1x

Dobry den, už tak 2-3 roky mám neustále pískání v levém uchu, které trvá prakticky nonstop. Chodim ruzně po doktorech, kteří mi nejsou schopni nic říct a pořád mi předepisoují Betahistin beru ho tak 3-4 měsíce, ale zlepšení stále nikde byl sem i na magnetický rezonanci tam také nic nenašli. Prosím tedy o jakoukoliv radu která by mi mohla aspoň trochu pomoci informace pišste na e-mail [email protected] předem děkuji

Václav
6x

Chci se zeptat byl jsem na ušním a doktor mi řekl ať 20x až 30x denně zacpat nos vyfouknout jím a zase pustit, že to prý pomůže. Co si o tom myslíte ?

Lukas
5x

Pomuže:) ja to mam každou chvíli a tuto je zarucenej spusob:)

Václav

U mě to začlo rýmou a co u tebe ?

Václav
1x

A za jak dlouho to u tebe zabralo ?

Karel javořík
13x

Jak je to s tím zacpat nos fouknout a pustit ?

mirek

Hlavně nenaleťte na tabletky Tinitus stop.Manželka po nich zkolabovala a udělal se jí ekzém po těle.

lumzurko
2x

Poculi ste uz o knihe Tinnitus Miracle od autora Thomasa Colemana? Treba vyuzit kazdu moznost na vyliecenie a v tej knihe su navody ako to dosiahnut. Prosim o radu a pomoc, kde a ako by som sa dostal k tejto knihe (ale okrem internetu, kde je to nie podla mojich predstav). Ked ma niekto stiahnutu tuto knihu alebo ju ma fyzicky, dajte mi vediet na [email protected] Velmi pekne vopred dakujem.

Lubo
7x

kto prečítal alebo má preklad knihy MIracle tinnitus? prosim dajte mi vediet, dakujem [email protected]

Jaroslav
3x

Kniha je v pdf ke stažení na www.ulozto.cz jako Tinnitus Miracle - Unlocked

Viktor
2x

Po tom, co jsem byl v prostředí, kde hrála velmi nahlas hudba mi začalo pískat v uších. po 3 dnech mi to přestalo a já byl v klidu. 16. den to znovu začalo a já ihned spěchal na ORL. kde jsem dostal 3 infuze během 3 dní a léky Cavinton na měsíc. Dozvěděl sem se, že po takové době je infuze málo platná. Je probíhaná léčba v pořádku? Na forech sem četl že infuzí bylo soustě pacientů podáváno víc. děkuji za odpověd

alidxn
4x

Zdravím,mněla jsem též takové problémy,ale léky nepomáhaly řekli mi že už to budu mít na stálo.S tím se nedala žít,přestávala jsem slišet ale pak jsem se dostala na produkty z houby Reishi a po roce pravidelného užívání jsou prakticky problémy pryč jen se v malém objevují když se dostanu do průvanu budeteli mít dotaz napište na [email protected] nebo tel:725663866 Spozdravem Ali

Zira
6x

Mě začal tinitus před 20lety, kdy jsem měla potíže neurovegetativní potíže v důsledku šoku po píchaném penicilínu. V noci jsem lěžela, když jsem otočila hlavu, pískalo, když jsem ji narovnala, přestalo a tak stále dokola. Ráno již pískalo nepřetržitě. Byla jsem na ušním, profouknout eustachovu trubici, na rentgenu středního a vnitřního ucha, na neurologii s krční páteří - všechno v pořádku. Jenom na vyšetření sluchu jsem neslyšela jednu frekvenci. Od té doby to mám stále, nikdo neví proč. Píská a šumí mě to kolem celí hlavy, říkám tomu hudba sfér.:-) V běžném hluku to neslyším, někdy to má menší, jindy větší intenzitu. V noci s tím bez problému usínám, už jsem si zvykla.. Akorát už 20 let nevím , co je ticho. :-)

ju šuej
1x

tak já to mám přes měsíc,je to nonstop vysoký tooon jakoby se syčením provázeno s pocitem zalehnutí v uchu,pomohlo mě si něco pročíst na netu příčin je moc moc stejně tak to múžu mít z migrény od zad atd atd zajímaví je že se mě přestal vytvářet ušní mas,zítra jdu k doktorce tak uvidím ale strach že mě to zůstane natrvalo je hroznej...navíc když se mě třeba křik mých dětí přenese přímo do ucha tak to je hrozný.

black
1x

zdravím, ja mám úplne tie isté príznaky, ako sa Vám darí odvtedy s tým bojovať?

Marian

Dobrý den , mám stejné problémy jako vy a chci se zeptat jak ste dopad s léčením

Pcztfimr

Your cash is being counted gigantits >:-DD xxxblackbook 8-] bangbus >:OOO juggworld :-) stvid 2512

Sona
2x

Určitě pomáháte i zadarmo, že ? Možna byste měl tem lékařům poradit . . .

Peter
3x

Dobry den, trpel jsem tinnitem nez jsme nasel tuto stranku http://www.tinnitus.org/, je tam popsano co tinnitus je a jak ho lecit. V CR ho takto leci 2-3 lekari. Jestli rozumite anglicky urcite si stanky prectete a kdyz budete potrebovat pomoct ozvete se Peter

Marek

Ahoj Peter jestli je to možné tak já bych tvou pomoc uvítal,anglicky neumím,tak jestli bys mi to trochu popsal a přiblížil o co jde ?? Díky muj email je [email protected]

Anna Martinková

Nevěřím že to dokážete,když to neumí medicína tak jak to že vy jo! Podělte se se svojí léčbou s lékaři aby mohli nám všem co s tím trpíme po moci!!

Kateřina Petrášová
2x

Dobrý den, v rámci své diplomové práce na téma Terapie tinnitu, provádím výzkum pomocí anonymního dotazníku. Byla bych Vám velice vděčná, kdybyste věnovali 3-4 minuty svého času a vyplnili krátký jednoduchý dotazník a přispěli tak Vašimi zkušenostmi, postřehy a radami, které mohou pomoci dalším osobám, které rovněž pociťují tinnitus. Kdo by měl zájem o poskytnutí výsledků výzkumu, napište mi na konec dotazníku Váš email a já Vám je po dokončení své diplomové práce ráda pošlu. Odkaz: http://goo.gl/XSEzx Mockrát Vám děkuji za spolupráci Kateřina Petrášová

Sylva
1x

milá Katko posílám kontakt [email protected] Rada se Vašeho výzkumu zůčastním. Mám tento problém již 10 let po Cmp .Dnes je mi 43 je to stále stejné někdy horší někdy lepší.Mám problém i se sluchem 93% ztráta na obě uši. Porušená rovnováha,někdy je dobře ,ale někdy se pěkně motám.Tak jestli máte zájem mne kontaktovat ráda vám vyplním dotazník,který pomůže třeba druhým.Přeji pěkný den Sylva

hanka

Katko,chtěla jsem se zúčastnit vašeho výzkumu, ale stránka se mi nezobrazuje. Tak se když tak ozvěte na hapleska @seznam.cz

jaruska
1x

Dobrý večer narazila jsem na Vaše stránky -můj manžel již 20 let trpí touto nemocí-bere prášky typu betaserc betahistin a tp. zlepšení žádné jen laicky řečeno je někdy líp někdy hůře to u nás znamená kdyz je lépe,tak se nemotá ,ale hučení šumění a tak dále přetrvává .Možná se tomu těžko uvěří,ale stejnou nemocí trpí již 30 let moje matka opravdu k neuvěření,že z jednoho malého města s 2500 obyvatel to mají 2 v rodině a ještě ne pokrevní,ale co je horší,že přes veškerou snahu zlepšit symptomy této nemoci se nedaří jasné nám je ,že vyléčení je nemožné.Moc rádi budeme za každou radu nebo cokoli co by alespon potíže zmírnilo děkuji

Sylva

Jaruško Betaserc či betahirec jsem také brávala ,ale bez výsledku.Je vhodný pro lidi po Cmp aby se neutvořila krevní sraženina a nepřišla další příhoda. Na ušní ambulanci ve specializované na poruchu sluchu a rovnováhy mi dr dala Gingio a bylo to o něco lepší.Jelikož ten to stav je u mne dlouhodobý a je zapříčiněný poškozením mozku je neměnný a zárovenˇ se zhoršuje sluch.To však nemusí být ve vašem případě.Doporučuji navštívit specializovanou ambulanci pro poruchu sluchu a rovnováhy kde navrhnou další postup.Prostě zabojovat!! Třeba se to dá řešit i jinak,např kapačkami na ušním?

jaruska

Dobrý večer narazila jsem na Vaše stránky -můj manžel již 20 let trpí touto nemocí-bere prášky typu betaserc betahistin a tp. zlepšení žádné jen laicky řečeno je někdy líp někdy hůře to u nás znamená kdyz je lépe,tak se nemotá ,ale hučení šumění a tak dále přetrvává .Možná se tomu těžko uvěří,ale stejnou nemocí trpí již 30 let moje matka opravdu k neuvěření,že z jednoho malého města s 2500 obyvatel to mají 2 v rodině a ještě ne pokrevní,ale co je horší,že přes veškerou snahu zlepšit symptomy této nemoci se nedaří jasné nám je ,že vyléčení je nemožné.Moc rádi budeme za každou radu nebo cokoli co by alespon potíže zmírnilo děkuji

JITKA

na hučení ucha mám gingio 80

Lucka
1x

Jako male dite jsem mela zanet stredniho ucha a pichali mi ucho. V dospelosti jsem pri plavani ve vode, kdy mi natekla voda do usi, mela problemy se zuby {bolely}. Dala jsem si vsecky vytrhat. Nyni uz asi rok mam sumeni v levem uchu, byla jsem u usni doktorky, kontrolovala mi sluch, na obe usi slysim dobre. Dali mi na to kapky do NOSU, ze pry je propojeny s uchem. Nic nepomohlo, po kratkem zklidneni mi v uchu sumi dal. Zvykla jsem si, uz to i casto nevnimam. Ale mam pocit zalehleho ucha. Mam vyrustky na krcni pateri, kourim a piju kavu, jsem abstinent.

Lucka
2x

Zkousela jsem se ozvat na KATERINU PETRASOVOU, nechapu, proc tu nezverejnila svou internetovou adresu, rada bych pro ni formular vyplnila, kdyz jsem do vyhledavace zadala odkaz na http, nasla jsem jen odborne medicinske stranky v anglictine. Ziju v USA, byla bych schopna i tak je vyplnit, ale nic takoveho jako dotaznik tam neni. Jeste jsem zapomnela napsat, ze ztracim rovnovahu jen kdyz napr. neco sbiram ze zeme v hlubokem predklonu a pak se rychle postavim. Nejspis to zpusobuje muj nizky krevni tlak.

Dědek
1x

jenom aby to byl tinnitus, jestli to není chlamydie pn.

Mejla
14x

Dobrý den, dnes jsem spustil web (prozatím spíše diskuzní fórum), který se věnuje tématu TINNITUS. V případě zájmu o více informací o tinnitu, mrkněte na adresu http://www.itinnitus.cz/ Mejla

agent V4C
2x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce