Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

darování orgánů

Rád bych daroval posmrtně své tělo i orgány medicíěn.Ale Jak?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Vladimír
9x

Dostat se do finančních potíží není moc těžké. Jednou z možností, jak se tohoto problému zbavit, je prodat některý ze svých orgánů. Za kolik a kde? To by mne opravdu zajímalo. Můžete opáčit, že toto není řešení, kazit si zdraví pro peníze, ale jisté řešení by to bylo.

Gogo
1x

Taky by mě to zajímalo,jestli to jde a kde to jde. Legálne asi ne,ale je to moje zdraví...

Věra
1x

Lidi nešilte, jste si vědomi toho, co nabízíte?!!! Dobrovolně prodat své zdraví je proti racionálnímu uvažování, seceúctě a nemůžete přece uvažovat o prodeji některého z orgánů jako o prodeji mobilu, kdo dá víc...! Udělejte si proboha jasno v prioritách a vemte rozum do hrsti (pokud zrovna nechcete prodat mozek!) A ruku na srdce (které ještě máte), chtěli byste to udělat proto, abyste někomu pomohli, nebo ve skutečnosti jen kvůli těm "papírkům"?

Petr
16x

Asi nevíš co to je být bez peněz a cítit se bezcenně , bezmocně a neschopně, že nedokážeš uživit rodinu ..ale to nikoho nezajímá

Petr

také by mě zajímalo, zda mohu po smrti darovat orgány konkrétní nepříbuzné osobě.Je mně 44 let, jsem nekuřák, abstinent a moje krevní skupina je 0+ Chtěl bych zabezpečit rodinu o mně už mi nejde [email protected]

karel
1x

povedlo se ti to potřebuju poradit o mě už nejde jen chci udělat radost někomu jinému a jeden pár bych chtěl uchovat dětem kdyby náhodou písni [email protected]

sofije hradilova

dobry den chtela bych se vas zeptat: je mozne darovat ledvinu a za kolik?a jak to vsichno probiha ta operace? [email protected] tohle je muj email dekuji za odpoved

Richard Pešta

Určitě to možné je. Více informací na [email protected]

Richard

Pokud to myslíte vážně, má manželka je dyalizovaná a potřebuje ledvinu krev A+ [email protected]

Vilda

Souhlasím s tebou, v současné době bych do toho šel hned

Richard

Krevní skupina A+ [email protected]

martin
2x

taky bych chtel darovat organ

Orgán za peníze?
1x

Jedině ilegální cestou! Pokud má někdo zájem darovat orgány během života, stanovuje transplantační zákon několik přísných podmínek: -odběr tkání nebo orgánů lze výhradně v zájmu léčebného přínosu pro příjemce (je zakázaný odběr za peníze nebo dary) -v době odběru není k dispozici vhodná tkáň nebo orgán od zemřelého dárce nebo neexistuje jiná léčebná metoda, -dárce musí vyslovit svobodný, informovaný a konkrétní souhlas, samozřejmě --jedná se o osobu způsobilou k udělení souhlasu -jedná se o obnovitelné tkáně, nebo jeden z funkčních párových orgánů.

ondřej

Dobrý den chtel bych darovat ledvinu co bich měl proto udelat

ondřej

Dobrý den to je moje tel 702831183 dekuji za zavolani

Richard Pešta

[email protected] Napište mi a já vám poskytnu veškeré info

david J
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

ŽIVOT

Zdravím, jsem v předialyzační přípravě. Nejsou to krásné vyhlídky, chci žít ještě plnohodnotně se svými dětmi. Prosím odepiš a sejdeme se na nefrologii....Moc a moooc děkuji...

Suchi

Rad bych ti pomohl

ŽIVOT

Díííky a ještě díky, napiš mi nějaký kontakt na tebe prosím...

ŽIVOT

Zdravím Tě Suchi, prosím napiš mi na e-mail: [email protected]

Jozef kaleja

Jdi darovat ledvinu za nějakou casku

Richard Pešta

[email protected] Poskytnu info, a můžeme si popovídat pokud doopravdy chcete.

Strasnik
2x

Rád bych věnoval po mé smrti své tělo vědě či věnoval orgány aby někomu zachránily život jen nevím jek na to . Byl bych vám velice vděčný kdyby jste mi mohly pomoct . Dík [email protected]

matfyz
1x

V Čechách platí zásada předpokládaného souhlasu. Pokud aktivně neprojevíte svůj nesouhlas s darováním orgánů(oznámit toto na ministerstvo zdravotnictví), budete automaticky považován za případného dárce.

ohnivykola

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Karol
3x

Je pěkné darovat ledvinu ( i jiný orgán ) a zkazit si zdraví, ale to je jedno hlavně když budete mít př.: 250 000 kč v kapse.. no jo, ale taky zauvažujte nad tím že budete muset pozbytek svého života brát prášky na posílení imunity a podobně... a jak vidíte skoro za každé léky se v dnešní době platí. Takže vám stejně nějaká finanční injekce k ničemu nebude.. a když léky brát nebudete umřete... tak zauvažujte nad tím co má větší cenu, být zdraví a najít si práci, nebo být nemocný s nějakou tou korunou kterou stejně brzo mít nebudete...

Václav Vaculík

Argument, že nemá někdo peníze, protože nemá práci je naivní. Jsou přece lidi, co pracují od rána do večera s těžkými břemeny, a to v tom lepším případě, a dostávají pakatel. Oproti tomu se zvyšuje nájemné, elektřina, zavádí se služby, na kterých bývají lidé opravdu závislí (internet, mobil,...). V dnešní době je mnohem snažší se dostat do tísnivé situace, než tomu bylo jindy. Takže až nějakého politického patolízala uslyším něco mlet o tom, že lidi nemají peníze, protože nepracují, tak ho za tu lež nakopnu do ..... takovou silou, že se proletí napříč politickým spekterem.

pajda
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Petr
1x

sytý hladovému nevěří bla bla bla nikomu nepřeji to co zažívám já ani tobě, člověk se nezná a dokáže to o čem před léty ani neuvažoval...

realita
2x

Lidi neblbnětě, život je těžký ale o ruce jste nepřišli, tak pracujte změntě bydliště a jedtě tam kde je práce, ale zdraví si neberte. Že je to jen jeden orgán neznamená že to nebude mít vliv na další orgány a pak teprve začne peklo a z vlastního těla se nevyvlečetě, ale ty ostatní problémy se dají vždy řešit. Život je boj, tak bojujte svýma schopnostma a ne svým tělem.

Rada bych darovala posmrtne sve telo vede. Poradi nekdo? na email [email protected]

Andinka
1x

Chtěla jsem se jenom zeptat, jestli se někomu z vás podařilo nějaký orgán prodat, případně za kolik a co jste pro to museli udělat. Předem moc děkuji za odpověď!

jana

Dobry den mam dotaz ohledne prodeje organu uz vam nekdo odepsal?

Marek
2x

v naší zemi neexistuje legální způsob prodeje orgánů. Darování se provádí tak že dárce nezná totožnost pacienta to platí i naopak je to kvůli zásadě etiky. Pacient se nikdy s dárcem nesetká. Lidi neblbněte a nepředstavujte si to jak v nějakym filmu že příjde hodnej milionář co potřebuje ledvinu pro malou dcerušku a vyplatí vás. Já na tom finančně taky dobře nejsem takže chápu tyhle zoufalí nápady ale život jde dál jednou musí bejt líp. Přeju všem hodně zdaru

andrea černá

Rada bych darovala posmrtne sve telo vede. Poradi nekdo? na email [email protected]

emilka

Nerada porušuji zákon a ani v tom nevidím nic neetickeho,ale ráda bych se seznámila s člověkem,kterému byl po 22.7.2005 transplantován nějaky orgán.Nikomu nechci ubližit.V té době zemřel můj syn při autonehodě a vy jste pro mě naděje,že nezemřel zbytečně.Děkuji

Kuba

Dobrý den, chtěl bych darovat orgán, nechci žádné peníze, chci někomu pomoci... Jsem obeznámen s tím, že když to udělám, můžu resp. budu mít dokonce života zdravotní problémy ale rád bych to udělal. Jen nevím jak. V Čechách prý můžete darovat orgán jen někomu z rodiny, co je na tom pravdy?...

Richard

Veškeré info o dobrovolném dárcovství [email protected]

vasilek

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Samuel

Vážení "dárci " orgánů za peníze! Co můžete darovat : srdce ne, plíce ne, játra ne, oči ne,zbývá tedy ledvina. Zatím jste mladí a chcete jen peníze. Až budete staří, budete chtít zase jen zdraví. A to bohužel už mít nebudete díky vaší chybějící ledvině. A nebudete mít ani peníze, protože ty ,co možná načerno dnes dostanete od příjemce, už tu nebudou a díky svému zdravotnímu stavu si nové nevyděláte. Buďte tedy rádi že jste mladí a zdraví a peníze si vydělejte prací. Tudy cesta k penězům nevede. Sam.

molly

myslim si ze vede..kdyz neni jinaci cesta.a clovek penize potrebuje najednou tak nic jineho nezbyva...

Grék

Ale tak pohlavní orgány by se prodat daly ne? Nejsou životně důležité, když člověk nechce potomky.

peta

to je krásné že řeknete prací se dá vydělat ale neplatí to pro každého.někmu seberou i půl platu jen za to že byl na ulici a má dluh u pojistovny.a pak celá rodina i děti živoří. je to celé hnus na této plaanetě

Laky
1x

Dobrý den.Ráda bych věděla,jak se zapsat do registru dárcú orgánů.Nemyslím tím darovat orgány okamžitě,protože své orgány šetřím,kdyby se náhodou nedej Bože něco stalo mé dceři a ona je potřebovala!Myslím tím kdybych měla třeba nějakou nehodu a můj stav byl beznadějný.Proto bych chtěla,aby byly použity k transplantacím nebo k lékařské výuce?Děkuji za odpověď.

Blanka
1x

no tak já bych taky šla do toho darovat orgány za peníze.. ze své životní situace jsem už poněkud zoufalá.. nevidím nic špatného na tom prodat svoji ledvinu abych někomu třeba zachránila život a zároveň dostala svoji rodinu z finančních problémů ..

petr

dobry den chtěl bych pomoci jiným a zaroven i sam sobě z finančnich problémú.byl bych velice rad kdyby někdo odepsal,předem děkuji

Tomáš

zdravím,chtěl bych se zaptat jestli existuje nějaký registr dárců kde bych se mohl zaregistrovat? je mi 26 úplně zdravý.nic nenabízím "chci darovat".díky Tomáš [email protected]

eva

Všech co mají fin.problem je mi líto.Já jsem si také celý život utrhávala od úst,ale nikdy bych nic tak hrozného se svým te ´lem nezamýšlela,je mi51 let jsem vážně nemocná nikdo z vas by mou nemoc asi nechtěl,proto si važte toho co máte ,za pár let si zpomenete a budete rádi že vám váš záměr nevyšel.

petr

taky bych chtel darovat nejaky z organu....ale nevim jak a kde se o to zajimat a jak je to financne placene [email protected]

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce