Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

zalehlé ucho, po čištění uší na levé ucho neslyším

Večer jsem si čistila uši vatovou štětičkou a potom jsem přestala na levé ucho slyšet.Jse z toho nervozní a ptám se, co s tím?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr
3x

Stereo :DDD Velice jste mě pobavil :D ale ano, máte pravdu :-)

tygří oko
7x

v zoufalství , že budu muset navštívit dr. aby mi jen profoukl ucho, jsem tady našla recept. Stříkačkou s vlažnou vodou jsem propláchla několikrát ucho a už nikam nemusím. Díky díky díky za nápad.

Marry
5x

Mockrát děkuji, strašně mi to pomohlo, už jsem z toho začínala šílet...

Jeník
28x

Na dovolené na Floridě jsem použil místo injekční stříkačky půllitrovou plastovou láhev. Do víčka lahve udělal dírku, dírkou prostrčil trubičku od vatové tyčinky, láhev naplnil vlažnou vodou, trubičku zasunul 2 - 3cm do ucha a vyplachoval, dokud zvukovod nebyl čistý a já zase slyšel.

Petr
9x

Výborný nápad, zachránil jste mi dovolenou, děkuji

Tomáš
23x

Já slyším! Děkuji za radu, obdivuji Vaši vynalézavost...stříkačku doma nemaje, jal jsem se následovat váš návod a voilá! Po půl hodině prostřikování, kdy vypadávala pomalu nečistota, ucho konečně povolilo. Toto je navíc jediné rozumné použití vatové tyčinky!

Miroslav
2x

takova uleva! Detska lahev na vodu z obchodu. Teplota 38C a pomalym mackanim strikatvdo ucha. Neskutecnej bordel a ten efekt!

Kristýna Dolinová

Jakou přesně dětskou lahev od kubika a tak?

pavel cni
14x

Dobrý den, pet lahev s kouskem tyčinky a hodně teplou vodou pomohl, mačkal jsem lahev vší silou, bylo to nepříjemné, ale po 10 minutách mi vypadli dva velké kusy žlutohnědé nečistoty, pak už bylo poznat, že voda bublá v uchu normálně. No a výsledek je STEREO ZA 5 MINUT ! Děkuji Vám.

Dave
1x

Mel bych otazku a jakou mate na mysli tycinku a jestli to mam mackat jen u toho ucha na ktere neslysim?

Marie

Prosím potřebuji poradit čistila sem si uši a pravé ucho mi tak zalehlo ,že na něj neslyšim Děkuj

Maci

Děkuji moc. To je pecka! Po 4 dnech opět slyším 🤪

Tom
2x

prosím Vás jakým směrem jste to vyplaachoval? shora dolů víčkem tu lahev nebo obráceně? moc to nepomáhá zatím :/

interista
5x

Človeče, vy ste génius! Čítal som si tu tieto rady a rozhodol sa zajtra ísť si kúpiť striekačku. Našťastie som sa dočítal k Vašej vynaliezavosti (akurát som použil 2l fľašu, ktorú som mal doma ako jedinú) a pridal sa do klubu stereo poslucháčov! :D Hrozne moc ďakujem a prajem veľa šťastia!!!

Luky
4x

Musim rict, ze pokus s lahvi a trubickou jsem vyzkousel, kdyz kapky do usi selhali. Tak jsem si setrojil pripravek podle navodu....a hle, po par proplachnutich, se spunt uvolnil a ja slysim :-) Opravdu super napad!! Kdo ma ucho ucpane usnim mazem, pak doporucuji vyzkouset navod vyse uvedeny!

Milan
3x

Tak musím uznat, že tohle je super. Stříkačka pomohla asi za 15 minut, možná méně.

maka
9x

Toto se mi stalo podruhé. poprvé jsem šla k doktorovi. Ten mě nechal týden do ucha stříkat peroxid a pak mě ucho vypláchl. Ráno se mi to stalo znovu. Tyčinkou jsem si čistila ucho a ono mi zalehlo. Nic nepomáhalo,peroxid ani olej. Zkusila jsem tu stříkačku s vlažnou vodou. Po třech stříknutích mám pokoj. Moc díky.

8x

super je to venku (ten maz z ucha) ještě lepší je použít takový ten mačkací sprejík s dlouhým sosákem na konci dělají je do uší nebo do nosu dal jsem do něj docela dost teplou vodu (jakmile je chladná tak to nefungluje) a prostříknul ucho vypadlo teda dost hnědýho bordelu .......ted to budu dělat preventivně všichni vymešlejí parafínový kapky a podobný krávoviny a přitim teplá voda je nejlepší :-)

Kateřina

Připojuji se k dalším šťastlivcům, co zase fungují stereo! :-) Velký dík za radu!

Niky
1x

Moc diky nechtela jsem k doktorovi (nemam dobre zkusenosti 😒)a tohle mi pomohlo asi po trech vyplachnutich mi z ucha vylezla takova no jak to nazvat "kulicka " slysela jsem o dost lip a potom jsem to jeste tak dvakrat opakovala a bylo to vylezla dalsi o dost vetsi potvora a ted uz zase slysim !!!!!!😆

danton3

Díky, už zase slyším stereo...

Dusan
2x

Misto stříkačky jsem použil zubní sprchu. A nestačil jsem se divit, co jsem mel v uchu za hnus. Diky za dobrou radu

Katka

Děkuji, děkuji děkuji! Týden jsem se všem omlouvala, proč je neslyším. Mozek úplně unavený z toho všem rozumět a pořád jsem věděla a přemýšlela nad tím jak mám tím otupělou půl hlavy. Ikdyž to napadlo dřív mého muže si to proplachovat stříkačkou, ale až vy jste mi dodali odvahu. Bez vašich komentářů bych opravdu půl hodinu nevydržela. Půl hodiny a jsem úplně novy člověk. Děkuji velmi!

dorka
12x

Dobrý den,nejlepší je si tam nakapat dvě kapky pperoxidu vodíku 2procentt,když sme se ptali pani v lekarně,potadila toto,máma se bála ale,nakonec mi to pomohlo..neni to něják závažné,jenom to bublá a lochtá v uchu...zkuste to mě to pomohlo.

Andy
15x

Většinou na to pomáhá, rozběhnout se a jebnout hlavou do zdi.

Doubravka
1x

Jééé supr díkk..fakt to pomáhá

tutor
4x

pro větší zrychlení je dobré použít koloběžku. Jinak nádhera - takové jednoduché a levné řešení, ze kterého asi lékař-obchodník nemá radost.

Petr
5x

dík, jedu na šití

Dara
7x

Taky jsem měla zalehlé v domnění, že je tam špína...podle rad jsem si udělala opakovaný proplach stříkačkou bez výsledku...šla jsem na ORL a řekli mi, že mám zánět zvukovodu, teď mám ATB a to mě to ucho ani nebolelo :(

Tomáš
4x

Stalo se mi to taky... Potom jsem mel zanet stredniho ucha :(

Marek Novotný
2x

Dobrý den, mám stejné problémy, akorát že, když si čistím uši, tak na tyčince s vatičkou neuvidím maz, ale něco zeleného... nevím co to je a co to může být, jestli je to maz nebo něco jiného... :(

Michael Ligurský

Mě hodně pomáhá, když se chytnu za ucho pak si zacpu nos a silně se snažím "ucpaným" nosem vydechnout. Zároveň se při tom vydechování snažím zatahat za již zmiňovaným uchyceným uchem (nejlépe směrem dolů). Pak se teprve dějí věci. ;)

Daniela

Ahojte, aj ja dakujem za radu, zobudila som sa so zalahnutym uchom bez zjavnej priciny, ale vobec nebolelo... ucho som chcela vycistit ale naopak som si viac zatlacila maz. Skusala som olej, aj peroxid a nakoniec striekacku s vodou, natrapila som sa, asi 2x po 10 minut som tkalom vody vyplachovala, postupne sa vyplavovala spina, az to povolilo.

Jiří

Jak tu píše Vojta se stříkačkou, po 15 minutách prostříkávání a týdnu předtím s rozprašovačem z lékárny, jsem si uchou chtěl utřít a pro dnešek to vzdát. Zbalil jsem ručník natřikrát, přiložil k uchu a několikrát zakroutil okolo ucha. napočtvrté ucho odlehlo.

Gita

Trpím na zvýšnou tvorbu ušního mazu, tak mi to řekl ušní lékař a doporučil mi sprej do uší vaxol. Tak jdu do toho?

Petr K.
21x

Samozrejmne ze neni nad doktora. S usima si lepe nezahravat a to i kdyz mame dve. Zalehnute ucho muze mit hned nekolik pricin. Muze se jednat napriklad o mazovou zatku , o katar usni trubice anebo v zavislosti na veku se take muze projevit mechanicka porucha zvukovodu v rustovem stadiu jedince. Jsou dokonce zaznamenany pripady kdy zalehle ucho nebylo zpusobene vlastim uchem ale bohuzel velkym nadorem na mozku , coz je sice dosti ojedinele ale nikoliv vyloucene. Takze na mazovou zatku muze pomoci peroxid vodiku (rano a vecer vyplach ucha) a pokud do tydne nezabere nebo se bude zhorsovat tak ihned k lekari.

šárka
15x

se zalehlym uchem jděte raději k doktorovi, měla jsem ucho zalehlé 3 dny a bolelo mě ušní kapky ani obklady nepomohli,tak jsem šla k lékaři a že mám zánět zvukovodu pročistil to a už zase slyšim krásně a nic mě nebolí, s očima a s ušima bych si nikdy nezahrávala

tomek
5x

byl jsem hrat nohejbal a dostal jsem míčem do ucha a teď mám v uchu krev.Nevíte jak to mám řešit?

zulu
4x

TO se stává často zápasníkům. Vytvořil se ti hematom,když to necháš tak,tak to časem zatvrdne a zůstane ti trošku zdeformované ucho, Jdi co nejdřív k do nemocnice na ušní, at ti to můžou vytáhnout jehlou,když to nestihnou,tak už to berou skalpelem..

kuba
9x

Dnes ráno jsem si vyfoukl vzduch uchem, následně se mi zahehlo konkrétně levé ať dělám co delám ucho mne stale vice a vice bolí :(

Michael
4x

Buďto bude zánět středního ucha (teda radši jít k doktorovi) nebo se zkus chytnout za ušní lalůčky a táhni směrem nahoru dolů. Je to něco jako masírování ucha. Mě to pomohlo. Po pár minutách až hodinách bylo po všem. Když to ovšem nepominulo ani po 1 dnu, potom je zánět jasný.

miro
13x

Zdravím,ráno jak jsem se probudil tak jsem měl zaléhle obě uši,nevím co stím.Už to mám asi 3 den a zdá semi že to trochu povolilo.Kapal jsem si do ucha peroxid vodíku ale to vůbec nepomohlo.

Soňa
23x

Manžel má po návratu od moře zalehlé ucho, zřejmě mu nafoukalo, protože je citlivé na dotek. Je vhoné nahřívání?

Zalehlé ucho již 4 dny
36x

Dobrý den, prosím Vác, chtěla jsem se jen zeptat, v neděli ráno jsem se probudila se zalehlým uchem. Když už to bylo celý den, byla jsem nervózní, od té doby zkouším všechno, co jde a co mi lidi poradili a nic nefunguje, ani fouknutí ušima, a to jsem to zkoušela pořád a hodně dlouho. Mohli byste mi s tím nějak poradit...? Nevím co s tím, a když mluvím, tak mi to tam divně brní a na ucho skoro neslyším... Poraďte mi prosím. Děkuji předem za odpověď.

xmbxx
6x

Měl jsem delší dobu zalehlé ucho. Zašel jsem k doktorce a po pár dnech jsem na něj normálně slyšel. Propláchla mi pro jistotu obě uši. A napsala mi kapičky Diprosalic, abych si s tím vytíral ucho. Doporučuji návštěvu odborného lékaře. To je dle mého názoru nejlepší pomoc. Jinak můžete zkusit peroxid vodíku. Někdy také pomůže.

J4m3$
11x

Také mám stejný problém, sedím si u pc a najednou přestávám slyšet na levé ucho. Jako by bylo zalehlé, ale at' polikám či se pokouším něčím jiným se toho zbavit. Ucho jako by bez odezvy.

Míruš
7x

Dobrý večer, před dvěma lety, když jsem se vrátila z dovolené od moře, jsem měla též zalehlé ucho. Zalehlost nešla ničím odstranit a tak jsem navštívila lékaře, který mi ucho propláchl.. Okamžitě se mi ulevilo.... Ale asi před dvěma dny mě po lyžování ucho začala bolet, myslela jsem že to přejde, ale z bolesti se vyklubalo opětovně zalehnutí... A je opravdu nepříjemný pocit neslyšet, a tak se v pondělí vydám opět k lékaři na propláchnutí- doufám, že mi pomůže:-) Nebo víte někdo, co by mohlo pomoci??

martina
1x

bolí proplach uší ?

Nn
3x

Vubec ne, dnes mi ho delali.

Ondra
1x

Vůbec ne. Tlaková vlažná voda a je hotovo. Procedůra na pár sekund ..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce