Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

zalehlé ucho, po čištění uší na levé ucho neslyším

Večer jsem si čistila uši vatovou štětičkou a potom jsem přestala na levé ucho slyšet.Jse z toho nervozní a ptám se, co s tím?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
slava

Použil jsem nosní sprej na rýmu.Zabublalo apak ještě výplach Vincentkou a dobrý.

Růžena
2x

Dobrý den potřebovala bych radu už asi 3 dny mám zalehlé ucho a několikrát jsem si ho proplachovala vodou ale furt ne a ne žádná úleva a nechce se mi jít k doktorovy proto že se na ušní bojím jít už od dětství prosím pomozte :(

Jan

Také mám jednou za rok problém z ušima.Dříve jsem si je čistil vatičkou a bylo to horší než před tím,.doktor mi poradil NEČISTIT tyčinkami.Stačí pár kapek obyčejného stolního oleje,já používám stříkačku,kapat 2-3x denně pár kapek a za 3 dny to pořádně propláchnout opět injekční stříkačkou ale vlažnou vodou.Nebojte se toho,zaručeně se zbavíte špuntu v uchu.Na ten proplach to chce ale pořádnou velkou stříkačku.

Ducháč Jan
2x

Dobry krasny vecer preji vam vsem je mi 19 let a trpim zanetem stredniho ucha uz dlouho asi od sesti let neni jeden rok aby se mi to nestalo nejradeji bych si vzal zivot neb to se neda vydzet jel sem od babicky dou vlakem a vse v pohode ale ve vlaku smerem do berouna sem vykoukl z okenka a nafoukalo mi do ucha a jeste v klidu prijel sem na nadrazi do Horovic a tam me zaclo bolet ale ma pritelkyne mi neni ted oporou a tak hledam nejakou radu neb si nechci do nemocnice jit pichnout ucho nemam rad jehly a nikdy sem je rad nemel budu rad kdys se mi nekdo ozve nebo napise sms nejaky odbornik nebo nekdo kdo si to prozil nebo proziva kazdy rok jako ja muj tel je 724024255 dekuji za kazdou sms nebo hovor s radou !!!jediny co muzu dodat je to ze se s tim moc trapim a chci bolest skoncit ale nejde to doktori by mi to musely udelat v bezvedomi a nebo pod narkozou to je vse dekuji za vase odpovedi rady a pochopeni moc si toho budu vazit dekuji!!!!!

Pala

Mám dobrou zkušenost s Alpou - když mě začne píchat v uchu, jako náběh na zánět středního ucha, kápnu Alpu do zvukovodu a pak ho ještě ucpu gázou namočenou v Alpě. Samozřejmě nebloncám po venku, ale dodržuji klidový režim doma, popíjení čajíků, dostatek spánku atd. Podle potřeby opakuji proceduru s Alpou. Po pár dnech se ucho uklidní, ale je potřeba ještě nějaký čas se nevystavovat riziku nachlazení atd.

Pala
1x

Ještě něco pro povzbuzení: Moje dcera taky trpěla v dětství opakovaným zánětem stř. ucha, píchali jí je, vím co to obnáší. Ale s Alpou si vystačíme sami, už většinou ani nepotřebujeme jít k lékaři a v zárodku zánět zarazíme. Samozřejmě že dbá na ochranu před větrem a zimou, takže se nebrání čepici a dobrému oblečení, podle potřeby. A je v pohodě už roky. Poslouchejte svoje tělo, pečujte o ně i ve zdraví a ono vám bude dobře sloužit.

Usak
1x

spravny postup - nalijte si do ucha olivovy olej (ten je doporucovan i lekari na cisteni usi od mazu) , nechte tak 10-15 minut. Zmekci to mazovou zatku. Pak prudce vyplachujte usi proudem z injekcni strikaci, vodou o telesne teplote, ne studenou nebo horkou! zatka vypadne, prave jsem takhle dostal ven z obou usi centimetrove sutry.

Yes!!!
1x

Tohle se mi zdálo ze všech "rad" nejpřijatelnější a nejlogičtější - proč si lít do ucha peroxid a být nervózní ještě navíc ze šumění? Máte-li v uchu špunt jako prase, bude nejlepší ho promazat olejem, ať se líp dostane ven, ne? Přisám baču že to funguje, jen tomu musíte dát čas, klíďo i několik hodin. Za tu úlevu to fakt stojí. Díky Ušákovi. P.S. Vy, kteří to nevypláchnete během dvaceti minut se přestaňte přetvařovat, jak máte zalehnuto 1-3 dny. Tyhle špunty se tvoří celý měsíce.

jméno musí být vyplněno

stříkat vodu do uší, co je to proboha za p.....?! děkuju moc, teď pro změnu neslyším už vůbec nic

Ucho

Neni to blbost vyplachovat si to vodou poma ha to neni to zadna P*******

Klára

Ucho mi zalehlo po skoku do bazénu. Když jsem se vynořila, bylo jasný, co se stalo. Ve většině případů mi zabíral peroxid, ale teď to nepomáhalo, tak jsem se dneska vydala na ORL. Delší čas než u doktorky jsem strávila se sestřičkou vypisováním karty:-). Doktorka mi ucho propláchla, měla jsem tam mazovou zátku a už zase slyším krásně. Samotné proplachování trvalo tak dvacet vteřin. Přede mnou byl v ordinaci pán se stejným problémem a po propláchnutí mu ještě sestřička nakapala do ucha peroxid - takže ani peroxidu do ucha se nemusíte bát:-).

PavelK

Ráno jsem se probudil s velkou bolestí ucha a nebylo na něj moc slyšet. Peroxid mi nepomohl, spíš to bylo nepříjemné. Proto jsem si vzal do stříkačky vlažnou vodu a cca 20 minut ucho prostříkával vodou z injekce. Z části se odplavil sekret z ucha. A nakonec vypadla poměrně velká kulička ze všeho možného, která mi ucho ucpávala... Navíc tento nepořádek bych z ucha jiným způsobem nedostal.....

Saša

Opravdu se mi osvědčila zdejší rada o proudu teplé vody injekční stříkačkou do zalehlého ucha, během 1/4 hodiny zase slyším. Děkuji.

katka

teda musím říci že děkuji za radu.je víkend a tady u nás pohotovost není,takže vyhála stříkačka

Tereza
2x

Musím se přidat.Zalehlo mi levé ucho a už jsem se chystala k lékaři,ale přečetla jsem si o výplachu teplou vodou a tak jsem ho vyzkoušela a opravdu to pomohlo a k lékaři už nemusím.Děkuji moc.

Marti
1x

Bolí propíchnutí ucha (po pravně)

jana
1x

s chodou nahod mam stejny problem jak filip a schodou okolnosti i stejny den vym jak se filip citi prosim poradte nam jak treba ucpat trochu to ucho

jana

filip je vice dole pardon

Jakub
2x

14 dni jsem zkousel dostat ten spunt kyslicnikem, zmena zadna, do ty doby, nez jsem si zde precetl o teply vode a strikacce, po druhym striknuti se vse vysypalo ven a ted se cejtim lip nez po konani velky potreby. Diky moc

Martina
7x

Já mám starý recept od mé babičky. Dělala mě to moje maminka a ted to dělám já mým dětem a už jsem takto pomohla i pár jiným lidem. Bude to znít asi hrozně zvláštně ale já to dělám kornoutem z novin. Vím ted si asi klepe hodně lidí na hlavu a říká si proboha co to je za babský recept. V lékárně se už prodávají ušní svíčky (http://www.lekarna.cz/aurecon-plus-usni-svicky/) ale já používám noviny, ušní svíčky jsou moc krátké a než se v uchu udělá podtlak zhasnou. Probrala jsem to i s našim lékařem. Je k tomu potřeba dvou-stránka novin né časopisu. Stočí se to do velkého kornoutu který na zúženém konci je velký jako ušní dírka. Děláme to venku nebo na balkoně, hlavu dáme na klín druhé osobě a kornout zastrčíme do ucha tak aby byla ušní dírka ucpaná a neucházel z ní bokem vzduch. Kornout na druhém konci zapálíme a necháme pomalu hořet, já nechám dohořet až skoro k mé ruce kde kornout držím. Pokud se v uchu nachází vzduch nebo tekutina, uvolní se a to tak že to budete slyšet a i vidět že se z ucha uvolnil vzduch. Není to žádný ftip a hodně lidí mě nejdřív řeklo že se bojí a že shoří, to se ale nemusí bát, je to velice příjemné a hlavně pro děti naprosto bezbolestné a bolest v tom momentě kdy je slyšet a vidět že něco z kornoutu vylétlo jako z komína. Opravdu se nebojte. Samozřejmě to není v případě že se ucho ucpalo zátkou z mazu a nebo zánětem suchovodu, to je jasné. Je to jen v případě že je v uchu jak se říká průvan a nebo voda. Já na tuto metodu nedám dopustit, asi před 14 dni jsem to udělala dceří (5let) a okamžitě se jí ulevilo a asi do 10 min ji dokonce ucho i prasklo tak že jsme nemusely jít na píchání ucha.

Jana K.

Babičkovské recepty bývají zázrak a prosím o kontakt na jméno Martina-kornout z novin na zalehlé ucho a velice děkuji. Jana K.

Filip
1x

prosím vás byl sem na výplachu a od té doby slyýším citlivě na pravé ucho až mě z toho bolí hlava mám s toho deprese nějká rada ?

Dědek

popiš jestli nemáš jiné potíže a kde tě bolí hlava, do ucha si dej vatu, může to být jiná příčina

Filip
2x

hlava me bolí na čele nikdy, mám pořád také pocit zalehlého levého ucha na pravé sem nikdy neslyšel až po výplachu

Dědek

málo inf. kup si lichořeřišnici a tužebník extrakt a užívej delší dobu, je plno virů

Filip

co to je a jaky to ma vliv ?

Smrkkk
3x

Pokud to neni zanet, ci neco vaznejsiho, tak je to proste vytvorenim nadmerneho mnozstvi mazu, ktery musi jednou za cas ven. Pokud si ucho cistite v takovym pripade vatou, tak maz zatlacite jeste vice do ucha a je to jeste horsi. Jedina domaci a mnou overena metoda jak to dostat z ucha ven, je vzit slabouckou hadicku napr od akvaria a velmi opatrne strcit do ucha ( velmi opatrne, at necitlive nenarazite na bubinek), druhej konec hadicky strcte do pusy a zpocatku pomalu s citem nasavejte do sebe, chce to cvik a zkusenost. Maz vcucnete do hadicky. Az bude hadicka ucpana mazem, tak ji vyplachnete a postup opakujte tak dlouho dokud budete z ucha tahat mazovej sekret. ¨Z hadicky to dostanete tak, ze si vezmete sklinku s vodou, mirne nasajete, (tak aby se vam voda s mazem nedostala do ust), aby se voda smisila s mazem v hadicce a vyfouknete. Hadicku si muzete do ucha strkat co nejdal a dle potreby tak, abyste z ucha dostali co nejvic toho mazu, ktery vam ucho ucpava. Ale velmi s citem. Je to opravdu ucinna metoda, proste system je vysat maz hadickou ven, to je celej figl, funguje to, delam to tak uz dlouho a je to jediny zpusob, jak to dostat z ucha ven a nechodit k lekarce. Navic vy sami nejlip citite svy ucho, narozdil od lekarky, ktera kdyz vam bude neco podobnyho delat, tak vase ucho neciti, aby vam neudelala bolest...Zkuste to a garantuju ze budete mit uspech, je to jednoduchy, jen opatrne a pomalicku, at si nepichnete do citlivyho bubinku, neni se ceho strachovat, fakt je to ucinny a jednoduchy, chce to zkusit a ziskat cit. Nezertuju, sam to delam, vycucnutím dostanu maz ven a slysim pak rust i travu, to je pak prijemny pocit ulevy. Hadicku samozrejme poradne umyjte, nez ji strcite do ucha, z hygienickych duvodu...

Michaela
1x

Mam dve veci o ktere bych se s vami chtela podelit: 1. Protoze casto chodim na ORL z duvodu ucpaneho ucha na pruplach, konzultovala jsem tento problem jiz mnohokrat a pokazde mi bylo receno, ze s tim nemuzu ja delat nic, protoze kdyz uz prestanu slyset, je na bubinku souvisla vrstva mazu a jen samotny pruplach nepomuze protoze voda sklouzne po mazu a nebvyplavi ho. Odpovida to tomu, ze doktor vzdy udela nejprve v zatce dirku a teprve potom proplachuje prave proto aby se voda dostala pod tuto mazovou zatku. Proto domaci pruplach, pokud je ucinny tak je nejspis delany jeste v dobe kdy nejde o opravdovy "spunt" v uchu. Me osobne to podomacku jen strikackou (bez te dirky kterou udela doktor) nikdy nefungovalo. 2. Prave jsem vyzkousela zde zminenou radu jak odstranit usni zatku pomoci hadicky s podtlakem a behem 2 minut byl muj problem vyresen!! skutecne s touto metodou neni nutne chodit na ORL - kam musim s touto banalitou bohuzel chodit opakovane. DIKY ZA DOBROU RADU KTERA FUNGUJE. Dovolim si zde rovnou napsat jak jsem to udelala podle nize napsaneho navodu: Velmi jednoduche a velmi ucinne odstraneni usniho mazu a to i v pripade ze na ucho uz opravdu neslysite (jako se to stalo ted me) je mozne pomoci tenke hadicky (ja jsem pouzila hadicku z odsavacky hlenu pro miminka - kterou uz nepouzivam) , jeden konec date do pusy a druhy do ucha opatrne primo na "spunt" ktery mate v uchu. A pak jen odsavate. Spunt se vam vcucne do hadicky a mate po problemu. Kdyz mate hadicku nedobre prisatou, tak se oddeluji jen casti mazove zatky a profukuje vam vzduch. Pokud je chycena dobre, tak neprotahuje vzduch a pak staci setrne vsavat a vsavat az to udela "lup" a najednou slysite. Samozrejme ze je to dobre jen tehdy kdyz si jste jisti ze neslysite kvuli tomuto problemu. Urcite bych nestrkala hadicky do ucha kdybych se bala, ze mam v uchu zanet nebo neco podobneho. Takze tato rada je 100% ucinna, pouze v pripade, ze by zasahem lekare byl proplach usi od mazu.

lucie

dobrý den mam problem z levým uchem o velkých prazdninách sem byla na ušním s tím že me v něm jako by fouká nebo profukuje vítr nevim jak bych to jinak popsala když se otočím jako by dám hlavu do zadu na levou stranu neprofukuje mě to ale paní doktorka me rekla ze mam inhalovat hermanek inahalovala jsem ho a nic a taky me rekla ze tam nic nevidí tak ja nevim co s tím ono to nebolí ale je to neprijemny poraďte mi prosím

Dědek

!!!

jajinka72
1x

Tak jsem právě vyzkoušela domácí vyplach injekční stříkačkou s teplou vodou a pomohlo mi to. Před tím jsem zkoušela vyplachy peroxidem a tentokrate to nepomahalo. Vyplach mi dělal lékař před pár roky a nebolí to, pokud nemáte v uchu zánět. Pak by to potřebovalo ATB.

Beru-Beru
5x

Měla jsem 3 dny zalehlé ucho, nejspíš mazovou zátkou, protože jsem si ho chtěla vatovou tyčinkou pročistit. Už jsem byla zoufalá a počítala s návštěvou ORL a jako poslední krok jsem vyzkoušela zde doporučující injekční stříkačku s teplou vodou. Nejprve mi ucho zalehlo ještě více, takže jsem neslyšela vůbec nic, ale trpělivě jsem proplachovala tlakem dál a světe div se, z ucha vypadla velká koule nahromaděného mazu a dočkala jsem se okamžité úlevy. Teď slyším jako snad ještě nikdy a i to, co ani nechci :-D Ať žije stříkačka za 5 korun.

Jirka
2x

Měl jsem zalehlé ucho dva dny, přečetl jsem si pár komentářů zde, a pomohlo mi, že jsem se vysmrkal a následně zacpal nos a vyfoukl, hned potom jsem cítil v uchu menší tlak, jakoby mi tam zabublalo a bylo to ok.

venda
2x

dobrý den, už je to asi týden co jsem spala se špuntem proti hluku, ráno jsem se vzbudila a mám zalehlé v pravém uchu, hučí mi v něm a občas i píchne. Myslím, že jsem si zatlačila ušní maz. Co mám dělat?Děkuji všem za rady.

Vladula007
4x

Ahoj Vendo. Musím jenom potvrdit zdejší radu a to propláchnutí ucha vlažnou vodou injekční stříkačkou. Měl jsem zalehlé ucho a zkoušel jsem změkčovat olejíčkem, foukat při zacpaném nose ale pro mě absolutně neúčinné. Jako poslední záchranu před návštěvou lékaře jsem navštívil lékárnu a zakoupil za 4 Kč větší stříkačku. Do umyvadla jsem si dal vlažnou vodu , naklonil hlavu aby voda mohla ihned vytékat a opakovaně jsem si proplachoval ucho. To co z ucha nakonec vypadlo raději nebudu moc rozvádět a to jsem si myslel, že si uši čistím správně. Propláchnutí je potřeba dělat až do vyplavení zátky - třeba až 20krát. Toto je můj postřeh. Děkuji tímto všem za tuto radu.

jakkub

Bolí pichani usi ?

nesgu
1x

Po dvou dnech zalehlého ucha po čištění jsem vyzkoušel radu z tohoto fóra se stříkačkou a super povolilo.Mordoval jsem to asi 20min a spotřeboval dvojku vody,nejdříve jsem se bál,ale pak jsem to tam pral o stošest až se začli uvolňovat malé kousíčky a následně vypadl hlavní špunt mazu a je po problému....díky!

Terka

Je mi 12 a mám zalehlé ucho té stříkačcky se bojim něco lepšího neni? Hrozně mě to vadí :´(

.

jdi k ušnímu

kamila

Ahojky vážně se té stříkačky neboj...a pokud se bojiš skusit to sama zajdi za doktorem a on ti to vyplachne:-)já mám problém s uchem tři roky a mužů říct že když mi to doktor vyplachuje je mi to prijemny:-):-)neboli to:-) ani to není zadny tlak a není to nepříjemný neboj:-):-) chodím na to často :-):-)

Miky

Stříkačka opravdu pomáhá je to super ......

Milos

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Jirka B.
1x

Milionkrát děkuji za rady na tomto fóru.Ta injekční stříkačka je za všechny peníze.Měl sem ušní zátku a už nemám.Vše začalo ve sprše,kdy jsem si omylem stříkl vodu do ucha.Totálně zalehlo.Na ušním mě nevzali-plno,volno až po Vánocích.Zkoušel jsem i draze koupený rozpouštěč ušního mazu.Nic.Až rady na tomto fóru pomohly.Moc děkuji.Jinak bych měl zkažený svátky.

Kája

Dobrý den, zalehle ucho mám den a vážně uz mě to nebaví. Je vážně nepříjemné slyšet jen trošku, a tak jsem zkoušela tu injekční stříkačku s teplou vodou, ale dělala jsem to přes půl hodiny a prestalo mě to bavit. Můžete mi říct jak dlouho jste to třeba dělali vy? Nebo co bych snad přitom mohla dělat za chybu? :-(

lebron

Ke komu chodite sakra? Ja sel do nemonice. Vzal malej vysavac s koncem tenkym jako spejle, strcil do ucha a vysal vsechen maz. Neboli to, spis to lehta a za 2 minuty slysim jak rys.

Karel

na zalehlé uši mi perfektně pomáhá sprej Aurecon, funguje výborně a hlavně rychle

Pavel

Sprej Aurecon taky používám když mě lechtá hrozně v uších tak stačí dvakrát stříknout do každé dírky a to je potom úleva.

Julca
1x

Dobrý den potřebovala bych pomoc..v pátek jsem si čistila uši vatovou tyčinkou a levé ucho mi zalehlo.V sobotu mě začalo bodat dost nepříjemně do levého ucha a pořád to trvá.Nevím co mám dělat dost to bolí a slyším jen jak mi šumí v uchu. Myslíte že jsem si praskla bubínek? myslela jsem že to přejde ale nevypadá to tak ..potřebuju radu abych nemusela k lékaři jsem totiž v zahraničí a doktor je tu dost drahý ..dekuji předem

Daimon

Díky za rady, díky nim jsem odhalil ještě jednodušší způsob, nemaje po ruce stříkačku, ale jen kousek tenké hadičky, nabral jsem teplou vodu do úst a prohnal ji hadičkou do ucha. Efekt okamžitý stejně jako úleva :o) Asi to budu dělat pravidelně místo nějakých tampónků :o)

tom

Misto strikacky jsem pouzil brcko a fungovalo perfektne. Jen potrebujete asistenci na vyfukovani vody:)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce