Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

porucha nechtového lůžka nehtu

Mám už 6 let problém s nehty. Začalo mě to na palci u nohy a asi po dvou letech se mě to přeneslo i na prsty u rukou. Měl jsem asi 5 odběrů na zjištění plísně,ale pokaždé vyšly tyto testy negativně. Nehty mám stále bolávé a od konečků se mě pořád bělají a odlupují se. samotný nehet je vroubkovaný a oproti ostatním tvrdý. Už chodím asi k 4 lékaři a žadný si neví rady.Děkuji za každou radu.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Bocek Jan
7x

Stav našich nehtů je zrcadlem toho, co se děje uvnitř organizmu.Nehtové lůžko je epitelem mezi kůži a nehtem a musí být správně vyživováno. Pokud vyloučíme infekci, kvasinky a bakterie v nehtovém lůžku je nutná celková očista organizmu a následná výživa. Dobrý lékař pohledem na nehtové lůžko a na nehet pozná symptony onemocnění. Lokálně lze místo desinfikovat na příklad Firstem a následně hojivým krémem Forever Aloe Lotion. Nemoc nehtů je ale vždy signál ke změně životního stylu.Mohu poslal některé zkušeností z léčením.

marcela
2x

pane Boček,škoda ,že jsem vaše nechty neviděla,mam dceru 9 let a už 2 roky nikdo neví co máme s nechtama,pro bližší info pište na [email protected] třeba už konečně bude na světě někdo kdo bude mít to samé co my.

Jana
1x

Aj ja mám problém podobný tomu Vášmu, trvá to už piaty rok, nechty sa mi oddeľujú od nechtového lôžka oddlelená časť je tvrdšía a má takú belavú až žltkastú farbu, nechty ma bolia. Mám postihnuté už všetky prsty na rukách. Lekárka - navštívila som 2, nevedla z čoho to je, nemám žiadnu pleseň, tak mi poradila, aby som skúsila brať ZINOK, dobrý je vraj REVALID, skúsila som ale nepomohlo to, brala som to do decembra 2007 ale môžem povedať že namiesto zlepšenia som zaznamenala dosť podstatné zhoršenie, neviem prečo, ale stále to postupuje ďalej. Neviem čo s tým budem robiť, ale mám obavy že lekár mi nepoôže. Ten Krém z ALOE VERA pomáha? Mala som z ALOE taký džús kt. obsahuje vitamíny B12 a iné zložky, brala som to 1.5 mesiaca, tvrdili mi že to pomáha aj na kožné problémy, skončila som to asi pre týždňom, ale ako som už spominala, problém pretrváva a zhoršuje sa.

Dana

Ahoj holky, mám s nehty stejný problém. Podařilo se vám to vyřešit? Děkuji

Dane
13x

Dobrý den, při práci jsem se zranil tak nešťastně na palci pravé ruky, že lůžko pro nehet je z 1/3 jakoby nefunkční. Vytvořila se pod ním sraženina, tzv. fialový nehet, ale zbytek nehtu, funguje normálně. Zajímalo by mě, zda to odroste, či bude muset dojít, ke stržení nehtu. Děkuji.

Daniela
29x

dobré den,chtěla bych se zeptat,před rokem a půl mi maminka přejela gaučem palec u nohy a zlomila mi ho od té doby mi neroste nehet.zřejmě uschnul protože sem si ho do půlky odstříhla a místo aby pod tím bylo to živé tak tam mám suchou kůži.Byla sem na strhnutí a doktor mi řekl že mám poškozené nehtové lůžko tak se chci zepttat jetsli ten nehet ještě někdy naroste a pokud ne co mám dělat?

Jana
2x

Dobrý den, už 17let mi špatně roste nehet na palci u nohy. 4x jsem ho nechala vytrhnout a nepomohlo. Lůžko je znicene, tvrdé a nehet roste mimo lůžko je tvrdý a bílý. Co se s tím prosím dá dělat?

Danuše
4x

Mám stejný problém: před léty mi spadla skříň na palec ruky a porušila nehtové lůžko, takže se odděluje od nehtu. Nehet sice rychle dorůstá, ale láme se a navíc jsem si pod něj zanesla plíseň, které se nemohu zbavit žádnými přípravky. Doktorka mi dala masti. Nehty lakuji Roclakem, který rychle schne a dlouho drží a pak celou vrstvu jen lehce seškrábnu.

Veronika

Dobrý den mohu se zeptat, zda nehet znovu dorostl? Mám stejný problém. Trvá to tak dva měsíce, co jsem si všimla že mi nehet neroste. Odlupuje se do půlky lůžka. Chybí mi u nehtu kůžička a taky je v tom místě prst oteklý. Myslela jsem si, že nehet normálně sleze, ale teď se bojím že je mrtvý. Dorostl Vám?

Fanda
3x

Zkuste antibakteriální pilník Antibactif. Je skleněný, takže vydrží hrozně dlouho a ozdravuje nehet, plísně, bakterie, pomáhá při dvojení, lámání atd...

majulka
8x

Zničeho nic mi zfialověl nehet u palce u nohy. Palec trochu natekl a také trochu bolí, ale není to velká bolest. Mám obavu že mi sleze. Nevím proč,nikde jsem se neuhodila ani jsem nezakopla. Palec začal pobolívat v botech,myslela jsem že mám dlouhé nehty a ostříhala je. Místo aby to ustoupilo,palec sfislověl a bolí pořád. Nevíte co to může být?

Dana S.
4x

Léta jsem si lepila umělé nehty. Teď na obou palcích rukou mi nehty rostou pouze po krajích.Uprotřed ne. Už asi dva roky so to nemění. Co mám dělat, jak to léčit? Doufám ,že to není trvalý stav. Děkuji za radu

Maya
2x

Dobry den, mam problem z nehty- poprve se mi to stalo po 2letem kojeni. Zacali se mi odchlipovat nehty od luzka. Po skonceni kojeni se vse vratilo do normalu. Ted kdyz travime 1mesic u more, tak se mi to opakovane vraci. Strava je tu vyvazena, pravidelna, hodne ovoce a zeleniny a dostatecne mnozstvi proteinu. Dekuji za odpoved.

Johan

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se dá něco udělat se zvednutým nehtovým lůžkem. Moje nehty se zvedají od kůže a je to nepříjemné a nepraktické. Nejde o plíseň ale o nějakou vadu růstu nehtů. Prý existuje nějaká operace nebo tak, ale nic podobného jsem nenašel. Proto bych se rád zeptal na Vaši radu. Děkuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce