Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

bolesti břicha

Dobrý den, manžela již od vánoc trápí tupé bolesti břicha okolo pupku. Říká, že ho má citlivé i na dotek a také neustále krká,což je pro něho velice nepříjemné.Stále má pocit plnosti a po jídle tlakové bolesti.Zatím podstoupil sonografii. Vše má v pořádku ( játra, žlučník, žlučové stěny,ledviny).A rentgen jícnu a tenkého střeva, kde má také vše v pořádku.Dostal léky Omeprazol a degan, ale ty mu vůbec nepomáhají.Co to může být?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Markéta
7x

Dobrý den, už asi 5 let mám problémy s břichem. Jsou to křečovité tlaky nad pupkem uprostřed, a nutí mě ke zvracení. Někdy je to jednou za tři měsíce,jindy za pět, není to pravidelné. Byla jsem na různých vyšetření, a vždy bylo všechno v pořádku. Minulý týden jsem byla u dr. poprosila ho zda by mě mohl objednat na Cétéčko. A chtěla bych se Vás zeptat na názor jestli je to dobrá volba,když vlastně ani nevím s čím konkrétněmám problém. Děkuji Markéta P.

Maruška

Boli mi břicho

Markéta
6x

Dobrý den, už asi 5 let mám problémy s břichem. Jsou to křečovité tlaky nad pupkem uprostřed, a nutí mě ke zvracení. Někdy je to jednou za tři měsíce,jindy za pět, není to pravidelné. Byla jsem na různých vyšetření, a vždy bylo všechno v pořádku. Minulý týden jsem byla u dr. poprosila ho zda by mě mohl objednat na Cétéčko. A chtěla bych se Vás zeptat na názor jestli je to dobrá volba,když vlastně ani nevím s čím konkrétněmám problém. Děkuji Markéta P.

Verča
20x

Dobrý den, už několik let mě trápí nepravidelné tupé bolesti břicha (spíš jako tlačení), nad pupkem a nebo na pravé straně břicha. několikrát jsem s tím už byla na chirurgii a vždy jsem byla vb pořádku. V jednom článku jsem se dočetla, že bolesti břicha můžou být také psychického původu. Léčím se na psychiatrii s Panickou poruchou, beru léky. Teď zrovna léky měníme, tak mám asi snížený účinek, a opět se mi dostavila bolest břicha nad pupkem a vpravo od pupku. při chůzi a jakémkoliv pohybu to nebolí (netlačí) a je to OK, cítím to pouze když jsem v klidu chvíli to cítím,pak zas chvíli ne, pak se to zase vrátí, pak zase necítím nic.... - hrozně se nervuji pokaždé tím, že je to slepák - ale slepák se prý projevuje ostrou bolestí a bolestí při chůzi a otřesech, a to já právě nemám. Je možné, že jsou tyto bolesti vážně zapříčiněny psychikou? Děkuji

hanka
2x

Ahoj,mam uplne stejne problemy jako ty,bolesti u pupku az do prave strany podbrisku,kazdy tyden na pohotovosti,vsechna ruzna vysetreni a vubec nic,nyni jsem obednana na ct,taky mam strach ze slepaku,ale priznaky jako bolave pichani a pod.nemam,nyni me napadlo,jestli to opravdu nemuze byt stresove,kdyz me to zaboli,porad jen premyslim,ze budu muset na pohotovost se slepakem,bojim se jist,pohybovat,ani sex me nebavi

mk
1x

Dobry den, blizka osoba ma stejny problem. Troufam si napsat, ze je to psychickeho puvodu... Slepak se chova jinak. ja sama jsem po operaci slepaku. u me se zanet projevoval: nemela jsem chut k jidlu, nevolnost, pozdeji zvraceni, nemohla jsem chodit narovnana...nedovedu si predstavit, ze by nekdo se zanetem slepeho streva mohl vydrzet nekolik let. Navic obvykle se bolesti tykaji oblasti praveho podbrisku. vyse pak zlucnik, smerem doleva > zaludek, slinivka...

Kamča
4x

Dobrý den, prosím o radu. Od 21. prosince mě trápí bolest na pravé straně. Jela jsem na gynekologii kde mi po vyšetření bylo řečeno, že jsem naprosto v pořádku. Obvodní doktor mi řekl, že slepák to asi nebude a krev. rozbor na jedničku. Na chiriugii stejný názor, slepák to není. Chirurg se mě ptal zda mě nebolí záda, že mám dole páteř úplně rovnou. Je pravda, že záda mě bolí hodně, hlavně v kříži a vlastně od půli zad dolu všude :-( Před dvěma lety jsem měla stejný problém, ale poté jsem otěhotněla a vše bylo ok. Teˇ7 měsíců po porodu zase hrůza ! Vždycky je to nejhorší večer, když si sednu/lehnu. Nenapadá Vás čím by to mohlo být? Už jsem z toho na nervy, pořád se bojím toho slepáku , radši skoro nic nejím abych ho nedráždila! Občas mám průjem, ale vím, že to je z nervů.. Díky za radu

Verča
1x

Kamčo ani nevíš jak Ti rozumím.Také mě čas od času trápí bolesti břicha na pravé straně, kolikrát jsem chodila po vyšetřeních, gynekologie -OK, praktický lékař - OK, Chirurgie v nemocnici OK, krev a moč OK, žádný zánět, nic. Při zmášknutí přicha mě to nebolí, jen v klidu. Napadla mě souvislost s psychikou, protože se léčím na panickou poruchu. Jinak mám přesně ty pocity co máš Ty, šílený strach ze slepáku, vsugerovávam si že je to slepé střevo, ale všechna vyšetření jsou v pořádku. Břicho pořád proto pro jistotu leduju, jako že podvědomě "rozháním slepák" a přitom to slepák nikdy není. Dokonce jsem došla tak daleko, že při mé poslední návštěvě ambulance Thomayerovy nemocnice v Praze jsem sepana chirurga ptala, že se mi to stává často, a zda bych si nemohla nechat odoperoat slepíé střevo pro jistotu, abych měla klid, jako preventivně, a pan doktor mě informoval, že se preventivně slepé střevo nikde neoperuje, že se takové operace neprovádějí, že se to operuje pouze při akutním stavu. Někdy mám dokonce poity, jako že se ta bolest stěhuje, někdy jí cítím v podbřišku, jindy v nadbřišku, ale vždycky pouze na pravé straně, levou stranu mám OK.

Kamča
3x

Verčo, můžu ti říct, že mám stejné pocity. Jako bych v břiše něco měla, cítím tlaky, pohyby, přesuny . Mám pocit, že je to horší a horší. Thomayerovka je děsná nemocnice. Přesně jak ty, jsem tam skončila několikrát. Vždy stejný závěr, slepák to není! Taky jsem si ho chtěla nechat oddoperovat a jen se mi vysmáli. Že prý at si dojdu na kolonoskopii, kde mi musí potvrdit chronický slepák a pak mi ho vyndají. Takže jdu teď 24.2. na kolono. To podotýkám, že jsem si ji musela zaplatit 2500Kč, aby mě vzali do 14dní, jelikož mají termíny objednání v celé Praze měsíc a půl. To už bych psychicky nevydržela a hlavně jedu do ciziny a tam nechci nic riskovat. Je to už na palici. Všichni si myslí, že jsem hypochondr nebo že to mám ze stresu. To si ale fakt nemyslím! Kdyby jsi chtěla vědět, jak jsem dopadla nebo co nového jsem se o tom dozvěděla, ráda ti podám info, tak kdyžtak napiš na [email protected] seš moje spřízněná duše :-)

Verča
1x

Ahoj Kamčo, tak to jsem ráda že nejsem jediná! Přesně, tlaky, pohyby, přesuny, jenže když s tím jdu k doktorovi nebo do nemocnice tak mě vyšetří, vezmou krev a moč, a výsledky jsou takový, že jsem zdravá, nikde žádný zánět není -a výsledek je že to mám psychosomatický, jelikož mě tyto bolesti trápí nepravidelně už asi 2 roky! Vždy mě to chytne, nějaký čas to zlobí a pak je období kdy je všechno v pořádku...noje to k zbláznění. Kolonoskopii mě dělali to už je déle, kvůli hemoroidům (proktologický lékař dřív než někoho zaregistruje tak všechny žene na kolonoskopii :-((( a žádný chornický slepák nemám. Takže to budu mít asi fakt psychický, jelikož se léčím s Panickou poruchou u svojí psych.doktorky a beru na to antidepresiva. Platit za kolonoskopii 2500 je šílený, to snad neni možný, jde člověku o zdraví a oni ho nechají sedřít z kůže, jen aby co nejvíc a všude platit - chceš být zdravý? Tak zaplať. To je hrůza! Thomayerka je šílená nemocnice? Myslíš konkrétně chirurgii nebo všeobecně? Je fakt že tam moje mamča několikrát ležela, brali jí tam žlučník, a operace jako taková v pohodě, lékaři taky v pohodě, jen je tam otřesný přístup sester k pacientovi na lůžkovém oddělení - konkrétně na oddělení střed. Tam ti dají kapačku, a když vykape, tak ti jí nechají napíchnutou prázdnou i třeba 2 hodiny, než se sestra uráčí přijít jí vypojit...hrůza! A ještě se tvářej jako že je obtěžuješ tím, že tam vůbec ležíš! Nejlepší je nové oddělení JIH (pořád se bavím o chirurgii FTN), tam ležela ségra - brali jí slepák v 5 měsíci těhotenství, a všechno v pohodě, lékaři i sestry. No já jak trpím Panickou poruchou, tak to je celá řada nepříjemnýcjh příznaků, že jsem si kolikrát myslela že mám infarkt, to břicho a podobně, ale všechny vyšetření u lékařů negativní, takže jsem v pořádku, tak na mě taky koukali jak na hypochondra, Dnes už vím, že to mám všechno psychického rázu, jak jinak by mě to nepravidelně v různých intervalech pobolívalo už víc jak 2 roky, a veškeré vyšetření na chirurgii negativní. Každopádně Ti držím palce, a dej vědět jak jsi dopadla na Kolonoskopii. Tvojí mailovou adresu jsem si chtěla uložit do mailu, ale pořád mi to hlásí, že je mailová adresa neplatná. A díky, spřízněná duše. :-) Držím palce. Verča

Lucie

http://www.doktoronline.cz/clanek/366-Zaludecni-vredy-provazi-bolest.html nevim, jestli je to jeste aktualni, taky ted resim podobne problemy a nasla jsem tohle.

Lukáš
1x

Dobrý den P. Kamčo nerad obtěžuji ale trpím těmi samími bolestmi už asi 5-6 let mohla by jste mi napsat prosím co s vámi bylo ? jdu teď v pondělí na koloskopii a jsem z toho uplně v čudu předem vám moc děkuji za info a moc si toho važím díky

Marie
3x

Dobrý den, mám takový problém, že před dvěmi týdny jsem dostala průjmy provázené bolestí břicha a celkovou slabostí ještě v tom týdnu jsem dostala náhlé bodavé bolesti v oblasti břicha a tak jsem šla na různá vyšetření. Všechny včetně sona a RDG byli vpořádku, nyní mám bodavé bolesti po stolici která je světle hnědá až žlutá spíše průjmovitá, objevilo se mi tam i trochu krve. Cítím se celkově slabá. Poraďte prosím co y to mohlo být.

Igor
2x

Dobrý den, to co tady většina z Vás popisuje jsou bolesti břicha a zažívacího traktu způsobené psychicky. Stresem, strachem, fobiemi. Já sám tímto trpím 10 let a způsobil jsem si to sám, strachem z doktorů apod. Nyní mě to dostalo do stavu totálního rozkladu, slabosti, nechutenství apod. Ale první krok jak začít něco zlepšovat je uvědomit si problém a ten je v mém případě v hlavě. Věřím, že podobně je na tom spousta z Vás. Takže já začínám obrat, prioritní je psychická síla a ta pak vezme s sebou i tu fyzickou. Nebuďme slaboši, to nás dostane do hrobu a ne nemoci...

Bára
2x

Dobrý den Igore, jak to léčíte? Já mám takové stavy (bolesti břicha, nechutenství, únava, problémy s trávicím traktem) již přes tři roky. Snaží mě léčit eliceou, xanaxem a tritico, ale je to jen o trošku lepší. řekla bych, že tělo začíná být už vůči lékům imunní. Jakou byste mi dal radu ze své zkušenosti? Děkuji

Mila

Dobrý den, málem jsem se nechala přesvědčit, že problém je v hlavě, ale "vnitřně" jsem cítila, že to tak není, takže jsem doktory "otravovala". Nakonec zjistili yersiniozu a zánět terminálního ilea. Před tím, na chirurgii mi bylo řečeno, ať se uklidním, že to jsou nervy... byla jsem klidná a jediné, co mě iritovalo, byla bolest břicha... Připadat si jako hypochondr jsem si zakázala. Takže, pokud nemáte všechna vyšetření z gastroenterologie, "otravujte", bolest není jen tak a lékaři mají v dnešní době spousty vyšetřovacích a zobrazovacích metod, jak problém najít a popřípadě vyloučit nebo potvrdit somatické či infekční onemocnění. Pohmatem a prstem v konečníku se všechno zjistit nedá... Můj problém léčili antibiotiky a protizánětlivými léky - pomůže ale jen na čas, problém se vrací, ale aspoň vím, co to je. Bolesti břicha může způsobovat helikobakter pyroli - někomu ano a velké, někdo ho má a nic... Dá se zjistit jen odběrem "šťáv" ze žaludku - ale žádný strach, nic to není.

Důrko

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli tu někdo nemá zkušenosti jsem dospělá osoba a dělají mě problémy slupky z ovoce a zeleniny bolí mě po nich žaludek a poté je všechny vyzvracím! Hledala jsem na internetu a bohužel nic jsem nenašla!!:( MOC MOC děkuji předem za odpověď

Terka

Ahoj lidičky... Prosím poraďte mi já nevím co se mnou je :/ je mi 17 let stále jsem neměla měsíčky... Byla jsem snad u deseti gynekologů a všichni mi říkali že je moje tělo v pořádku a že je prý moje tělo připravené mít dítě ale nevím... Mam v tom nějak zmatek protože můj gynekolog mi říká že bych neměla mít sex do doby kdy nebudu menstruovat, jiný mi zase říká že bych naopak s někým měla spát a zase ještě jiný mi říká že bych měla začít brát hormonální antikoncepci a to mi zase zakazuje můj čtvrtý gynekolog... Tak já už se v tom fakt nevyznám prosím poraďte

Maya

Ahoj Terko, možná už tvůj dotaz není aktuální, ale kdyby přece jen.. Já dostala svou 1. menstruaci téměř v 18ti. Takže v klidu. Každé tělo je jiné a vůbec neznamená,že když už to všechny mají a ty ne, je něco v nepořádku. Však ono to přijde.

Denisa
2x

Dobrý den před 4 dněma sem byla na pohotovosti kuli bolesti v podbřišku poslali mě na Ginekologii vyšetřili mě a měla sem boles na levem vaječníku pak mi udali odběry a nic nezjistili teď sem zas před dvouma dněma bbyla na Ginekologii událi mi vyšetření z moči a taky nic nezjistili ale bolest je furt doktorka na Ginekologii mi předepsala antybiotyka protože si myslí že mam zanět dělohy ale bolest je furt ale jak je teplo na říško tak to tolik neboli ale jak jdu na malou tak to je jak kby mi chtěla vypadnout děloha boles a jak si lehnu do postele tak tlak a takovi pohybky jak kdybich tam něco měla a malem bych zapoměla sem už 5 let po cisařským řezu

Nikols

Dobrý den, už par měsíců mě trápí nepravidelné tupé bolesti břicha (spíš jako tlačení), nad pupikem, jakoby v okolí žeber. Byla jsem na gastru - nic nezjistili, na sono taky nic, jen nezhoubny hemangion, ještě jsem se nechala objednat na kolonoskopii. Jsem bezradna, deje se mi to ať sním cokoliv, buď mám průjem nebo zácpu se zarazenymi plyny. Měl jste někdo podobný problém? Co vám pomohlo? V jednom článku jsem se dočetla, že bolesti břicha můžou být také psychického původu. Léčím se na psychiatrii s Panickou poruchou, beru léky. Je jedno jestli chodím nebo sedím, ležím - cítím to pořad s ze všech stran poslouchám ze jsem hypochondr a ze to mám jen v hlavě, ale nikdy jsem tyhle problémy neměla, když už tak jen kdyz jsem měla úzkostlivě stavy tak průjem.. - nervuji se tím, protože někdy je to lepší s pak to zas přijde. Ve stresu nejsem, jediné co mě stresuje tak tohle..nevim jak si pomoci, někdy nemám chuť ani jist, někdy nemám ani chuť k jídlu a někdy mám strach se i najíst..Je možné, že jsou tyto bolesti vážně zapříčiněny psychikou? Děkuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce