Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

antidepresivum Prozac

Zdravim, chci se zeptat, zda má někdo zkušenosti s užíváním antidepresiva Prozac. Mám ho předepsané, ale když jsem si přečetl vedlejší účinky, tak jsem neměl odvahu to začít polykat. Doufám, že se někdo ozve. Díky za odpověď(i)

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Randy
10x

Já se omlouvám, ale vy opravdu vůbec nevíte o čem píšete. Výskyt deprese byl stejny před 100 nebo 1000 lety. Jenom se to nelecilo. Protože se vůbec nevedlo co se v tom mozku děje. Dnes to z časti vime, proto se léčí. Léčba pochopitelně není ideální, mozek je na to moc komplikovaný než aby podání jedne molekuly spravilo všechny receptory a synapse. A pak dále psychické onemocnění není nejaka osobni slabost nebo rozmar, je to nemoc, mnohdy zakernejsi než kterákoli somaticka nemoc.

nikola
8x

nejprve, musím říci, že jsem ještě před pročtením diskuze měla depku, ale komentáře mě občas tak krásně rozesmály, že je to opravdu lepší! Smích je také lék, bohužel někdy to nejde. S depresemi mám zkušenost v rodine, na sobě a tak i s užíváním prozacu. Měla jsem po jeho užívání pocit euforie. Smála jsem se, byla energická, plná naděje. Rozhodně to nebylo placebo efektem, protože až do té doby jsem byla jak tělo bez duše. Brečela i v práci před lidmi, nedalo se to zastavit. Pak jsem to vysadila a po porodu jsem měla další problémy, zkoušeli mi dávat nějaké jiné, ale bylo mi z toho akorát špatně. Jistě, že farmaka jsou sajrajty, vždy je učinek vykoupen nějakým rizikem vedlejších účinků. Někdy menším, jindy větším. Lidé, kteří depresi neměli a tvrdí, že ji mají lidé z nedostatku práce nebo sebelítosti to nejspíše nikdy nepochopí a nemá smysl jim to dokazovat. Ti kdo ji mají ať zhodnotí jak moc je to vážné. Jsou stavy, kdy je opravdu lepší nasadit prášky a mozku uměle pomoci. I za cenu rizika, protože tyto stavy tak jako tak mohou vést ke smrti. Pak když člověk nastartuje nový život, stabilizuje se, pomalu přechází na vysazení a udržování dobrého stavu alternativními nefarmakologickými metodami. Ty jsou podle jedince různé, to co každému přináší tolik potřebné hormony štěstí..sílu, naději. Proto tedy, žádné fatální názory prosím. Je třeba brát v ohled celkovou situaci a stav člověka. Pravda není ani vpravo ani vlevo. Vždy někde uprostřed a pokaždé mezi subjektivitami našeho vnímání.

Mirka
5x

Nikolo... přečti si knihu " Nežádoucí účinek: smrt " a pochopíš i to, jak je to skutečně s těmi hormony a serotoninem.... čti pozorně... taky si tam přečti, jaká je definice depresí a jak se tvoří... i ze zdravých lidí !!!!!! je to vše cílené a my na to skáčeme, jako mouchy na mucholapku !!!!! podívej se , jak žiješ a jestli se náhodou nedá něco změnit... když si to uvědomíš a uděláš změny, nepotřebuješ deprese !!!! věř mi, mám to za sebou :-))))

Pavel
11x

Zdravím, musí, říct že takovou komulaci hloupých názorů by člověk přečetl snad už jen v naší poslanecké sněmovně. Já sice užívám Apo parox, ale patří do stejné skupiny léků jako Prozac a hodně mi pomohl. "Názory a rady" typu nervat do sebe chemii apod. beru jako názory lidí, kteří se nemuseli nikdy potýkat s depresí. Také jsem si hrozně přál, léčit ty své problémy sportem apod., ale v určitou chvíli pomůže opravdu jen odborná léčba, Já osobně s léčbou depresí léky souhlasím, ale pouze pod odborným dohledem lékaře, který dokáže zvolit tu nejvhodnější kombinaci. Pokud chce někdo psát o tom, že se lidi zabíjejí, kvůli práškům na deprese, potom může rovnou napsat, kolik již umře na kouření, alkohol..... "Neználci" by se těchto debat neměli vůbec účastnit a uvítal bych spíše názor odborníků.

lea

vůbec nevíš, co říkáš, naštěstí protebe

jano
4x

Pod stromček som dostal knihu Nežiaduci účinok: smrť od Johna Virapena , tato kniha hovorí o lieku Prozac bez servítky pred ústami, tu sa dočítate ako sa schvaloval ,ako sa predával a o vedľajších účinkoch, pre všetkých ktorí tento liek užívajú odporúčam aby si túto knihu prečítali budú v úžase a určite zmenia názor na Prozac.

sa uvedomte
2x

PROZAC-SUCAST VYJEBANEHO CELOSVETOVEHO PLAAAANU !!!!!!!!

Iveta

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

Ls.lucki

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

jan wt

jo, dá se říci, že výhradně jsou odpůrci těchto léků ti, kdo nemají s nimi zkušenosti.. opravdu bych ocenil výpověď s negativním názorem někoho, kdo má špatnou zkušenost, ale není tu, jen bláboly farmakofobů.. ale jsou farmaka a "farmaka"

Sarea
1x

Dobrý den, rozhodne deprese neberu na lehkou vahu, ale brát takova svinstva, ktera pomohou leda tak farmaceutickym spolecnostem k vetsimu výdělku, to radsi ne.. Namisto toho se snažte najít zdravou alternativu, doporucuji alternativni medicinu, napriklad pana Emila Havelku, který si leky vyrábí ve svych tovarnach. Zkuste si něco najít na internetu, je to člověk uznávaný po celem svete. Jinak jsem nedavno cetla knihu Johna Virapena: nezadouci ucinek: smrt.. Tam přesně popisuji lék prozac. Občas se zamyslete nad tím, co berete a jestli vám to opravdu pomáhá.. Stačí se zamyslet nad uměle vyvolanymi nakazami ptáčí nebo prasečí chřipky, které byly vytvořeny v laboratořích. Hezký den!

jan wt
1x

..no rozhodně nebudu brát nějaká svinstva od šarlatána jako je Havelka, ale ověřené léky :-/

Jiri Dobrovolny
2x

Jak uz zde bylo nekolikrat zmineno. Prectete si knihu NEZADOUCI UCINEK: SMRT - John Virapen. Budete vy, obdivovatele i kritici PROZACu i jinych leku velmi rychle v obraze!!!!!!!!!

Mirka
2x

Vážení všichni, kdo berete Prozac, nebo ho chcete brát, nebo ti, kdo ho klidně předepisujete..... po shlédnutí videa s panem Johnem Virapenem, bývalým ředitelem farmaceutické společnosti, která vlastně Prozac přivedla na trh jsem neváhala a koupila si i knihu "Nežádoucí účinek:smrt " od Johna Virapena.... Je to počtení !!!!! Pro mě nic nového, prošla jsem si rakovinou a s díky jsem odmítala nabízenou chemoterapeutickou a hormonální " péči ".... zažila jsem to pokrytectví v medicíně na vlastní kůži... Proboha přemýšlejte a čtete příbalové letáky, nebo shánějte info jinde !!!! Mimochodem, už se pracuje na tom, že z příbalových letáků budou vedlejší účinky mizet, abychom těch info neměli příliš !! Ale komu to nevadí, OK.... dejte si !! Semtam nějaká ta sebevražda, nebo selhání nějakého životně důležitého orgánu... vždyť vlastně o nic nejde, ne ? ps: z rakoviny jsem se dostala jinak a sama ! změnou toho, co máme v hlavě !!!

Tereza
1x

Deprese jsem měla, poškozovala jsem se... ale po práškách bych nesáhla. Pořád jsem sice dost uzavřená, ale beru to jako součást svého charakteru, ne něco, co bych nutně musela léčit nějakou chemií, která by mi rozházela celý organismus. S takovými věcmi si není radno zahrávat.

Andrea
4x

Mně osobně lék hodně pomohl,do 30ti let jsem byla uplně zdravá a neměla problémy ,pak se zhroutila a nebyla schopna ani ráno vstát z postele,rok jsem vubec nevyšla mezi lidi.Plácala jsem se v depresich asi 4 roky nevachazela ven nekomunikovala s nikym.Prozac beru asi 2 roky ,už jsem zas schopna normalně fungovat a ani se po něm netloustne jak jsem si tady přečetla.Jedinej problém ,ktery jsem zaznamenala je ubytek sexualní touhy.

Ls.lucki
1x

Máte velké štěstí.Zatím.

dalda
5x

Přečetl jsem jen pár názorů, které jsou různé, ale moje zkušenost s Prozacem je velice pozitivní. Jak je napsáno v jednom názoru, i mě vrátil zpátka do života. Léčím se od r.1988 a začátek byl Amitriptylin, Nortriptylin a daší "tlumidla", která účinkovala na principu utlumení = ospalost a "tělo pomož si samo". Až jsem náhodou našel článek v Riderdigest výběru o Prozacu, který jsem donesl psychiatričce a ta mě to potom změnila. Dnes máme v ČR repliku Dprex ale myslím si, že Prozac je lepší. Holt když dva dělají totéž, nemusí to být vždycky totéž. Faktem je, že jak roky přibývají tak se potvora vrací a zesiluje, zvláště v předjaří a na podzim, když je venku hnusně. Takže nic nefunguje na 100 % (leda zubatá) a taky moc záleží na "psychohygieně". Ta sama nám, kteří víme, že deprese není depka, samotná nepomůže a chce to taky trochu tý chemie. Přeju všem podobně postiženým, aby to zvládali a nemuseli to řešit pobytem ve špitále.

Komik

Léčím se od roku 1988? Skutecně se léčíte? Mě to přijde, že vesese užíváte tzv. léky jako jeden z mnoha. Měl jsem depresantku v rodině a věřte, že se lze vyhravat z tzv.deprese za chvilku. AD letěly po měsíci do koše, kdy rodině došla trpělivost. Zní to jako prázdné fráze alternativců, důležitá je změna základních vzorců chování a nahlížení na svět a více než dobrá podpora od nejbližších. Zjednodušeně řečeno zaměstnat od rána do večera a pochopení co je vlastně ona radost ze života. Příčinou bylo řeťězení problémů v širší rodině až po ztrátu zaměstnání a dlohodobou nemoc.

Verča

Pokud někoho zajímá tento šílený preparát, přečněte si knihu: John Virapen: Nežádoucí účinek: Smrty Je to o člověku, který uvedl tuto sračku na trh a popisuje v ní, kolik lidí musel podplatit a kolik věcí veřejnost neví.

Hana
3x

Zdalipak toho pána, co tak vášnivě vystupuje proti Prozacu, z té farmafirmy nevyhodili? Zní mi to jako pomsta. Takové věci se dějí.

SSRI
1x

Přítelkyně bere Lexaurin - AD ze skupiny SSRI a má po tom ještě větší depky. Asi týden po té, co ho začala brát, se mi tu rozbrečela a říkala, že myslí na sebevraždu. Dneska byla taky dost agresivní a má problémy se spánkem. Zítra si jde pro recept na jiná AD, už ne ze skupiny SSRI.

MvJ
7x

Lexaurin je lék ze skupiny benzodiazepinů a ne SSRI antidepresiv. U někoho může jeho tlumící efekt, ačkoliv je velice slabý, vyvolávat nežádoucí psychické stavy. Právě tento příspěvek krásně ukazuje, že lidé nejvíce kritizují to, o čem neví ani základy. Ovšem Prozac bych hned ze začátku asi nepřijal, chce to vyzkoušet nejdříve šetrnější léky a až v případě jejich neúčinnosti bych přecházel na silnější. Jinak pánové a dámy, i drogy jsou menší svinstvo než sebevražda, tak si to laskavě uvědomte a nepřesvědčujte lidi, ať dají od léků ruce pryč, to je nebezpečnější než pytel Prozacu - někdo to může vzít vážně a mít pocit, že je vlastně ztracený a již mu nic nepomůže, což je samozřejmě naprostý nesmysl.

jan wt
3x

..naprostý souhlas, nejchytřejší tu jsou ti bez zkušeností a scientologové, či různí nabízeči vlastních řešení a nakonec nerozeznají základní skupiny farmak :-/

Láďa

Lexaurin je, jak už je tu nade mnou zmíněno lék ze skupiny Benzodiozepinů. Má se správně používat pouze po období, nežli nastoupí účinek antidepresiv na principu SSRI, to trvá 3 - 6 týdnů. Lexaurin je po delším užívání návykový, používá se také ale třeba na tlumení alkoholických absťáků - má trošku podobné účinky jako alkohol. Pokud ho někdo bere delší dobu a k tomu žádná jiná antidepresiva, musí vysazovat postupně.

Nat

Je to individuální,někomu tato droga může pomoci od vážných psychických problémů, u jiného se projeví vedlejší účinky, který má prozac velmi hodně. Určitě existují jiné alternativní léky. Jelikož člověk se psychických problémů nezbaví hned po první pilulce, ale naopak je to běh na dlouhou trať, je také otázkou, co všechno v tělě (a v mozku) prozac za dobu užívání zničí...Jisté ale je, že výrobci a všichni ti, kteří jsou za distribuci této drogy zodpovědní, si na těch, kteří Prozac užívají, mastí svoje kapsy a zajisté by oni sami tento "lék" nikdy nepožili.

josef
12x

Vždycky když je mi zle tak jsou nejslepší ty řeči lidí okolo. Jako usměj se, z čeho ty můžeš být nešťastnej vždyť ti nic nechybí. Maj vlastně pravdu ale nějak mi to nepomáhá, prostě je mi nanic. Jako kdyby Miloš Kopecký jentak ze srandy byl doma v době nejtěžší deprese zalezlej 2 měsíce. Nevim jestli by mu třeba ten krumpáč pomohl, myslim že ne. Deprese je hrozná a dokáže zničit život. Když to někdo nechce řešit lékama ať to nedělá je to jeho věc. Je to ale stejnej princip jako kdybysme cukrovkáři řikali ať se vybodne na inzulín a snaží se to řešit běháním a člověku s těžkou angínou řekli, ať se vybodne na penicilin, že stačí aspirin.

AnnieMK
4x

Jó, to znám, ty chytré rady... Buď veselá, usmívej se... A člověku se chce přitom umřít. Kdo nezažil nepochopí !!! 100 x lepší zlomená noha, ta se léčit dá, ale depka je největší svinstvo. Měla jsem taky období, kdy jsem nemohla absolutně fungovat, a k tomu dvě malé děti !!! Proto díky Bohu za Deprex, Apo-Fluoxetin apod., jinak se doteď plácám (nebo už možná ani neplácám...), v těchhle nesnesitelných problémech. A to užívám tyto léky už roky a díky tomu v podstatě normálně žiju !!!!! TAKŽE DĚKUJI !!! A na nějaké jiné zázraky s léčbou nevěřím !!!

Hana
2x

Naprosto souhlasím. Léčím se taky už několik let a nechci ani domyslet, jak bych vypadala, kdybych se léčit nezačala. Hodně dlouho jsem si odmítala přiznat, že mi něco je, a léčila jsem to alternativně. Nepomáhalo to. Takže jsem se začala léčit, chodit na psychoterapii, a je mi líp. Normálně funguju, ale podzim, to je často náročné období. Zrovna letos nic moc, ale s těmi léky se to dá. Ti, co tady plácají o alternativní léčbě, vědí úplné houby o tom, co to je deprese. Taky bych byla radši, kdyby mi stačila třezalka, ale bohužel, je to jinak. Jsem ráda, že ta možnost normálně fungovat s léky existuje.

Láďa
2x

Ony některé ty dementní rady jsou spíše podobné logice ve stylu: máš zlomený kotníik? Tak to je potřeba pořádně rozhýbat. Ale kdo nezažil nemá právo se vůbec vyjadřovat.

kaluz

neco na reflux. chorobu jicnu??

Mika
10x

Do prdele... pardon, ale už fakt nesnesu jedinej kec od lidí co nikdy neměli deprese. Pořád jen melou a melou sračky!!! Je mi 16..jsem ještě..dítě...ale mám depresé, hrozně děsivé a těžké a jsem si jistá že člověk, který tu nadává a nezavře hubu by nepřežil JEDINÝ den v mé kůži.. z toho zoufalství by jste se zabily po první hodině, tak držte huby už! To není možný...fakt ne...antidepresiva není na to, že je člověk občas smutnej, ale je to na opravdu moc těžké stavy, kdy je člověk zoufalejší než jste kdy byli vy.. a já se už ani neudržím se slovníkem, jak mě vaše kecy urážejí..

Jiří

Od které doby trpíte depresemi?

Hana
2x

Miko, já ti fandím. Vím, jak se cítíš.

Lucie Z

medituj, a změn svuj život od základu.... najdi v sobě duchovno a bud optimisticka....

Helena

Je mi 67 let, s endogenními depresemi se léčím od 17 let. Pomocí léků, jinak bych absolutně nefungovala a možná ani nebyla. Žiju, funguju, někdy je hůř, s věkem jsou deprese silnější, ale jsou stále nové léky, které zabírají líp. O sebevraždu jsem se nikdy nepokusila. Ať se nikdo neurazí, ale KECY o duchovnu apod. zabírají leda na špatnou náladu, ale ne na těžký stav, jako je nemoc deprese, kdy určitá látka v mozku chybí a lékem se musí dodat. Všichni si přečetli jednu knihu o Prozacu a jsou chytřejší než všichni na světě. Jak jste si ověřili, že je to všechno pravda? Proč ten lék předepisují lékaři dál? Asi proto, že pomáhá. A když přestane pomáhat, tak jsou tu další léky s jinou účinnou látkou a je jich fakt hodně. Ten, kdo odrazuje od braní léků, když nepomáhá nic jiného, pravděpodobně pravou depresi nikdy nezažil. A dělají víc škody než užitku, i když to možná myslí dobře.

Jiří

Vrátil bych se k základní otázce: "Zdravím, chci se zeptat, zda má někdo ZKUŠENOSTI s užíváním antidepresiva Prozac?".

PaKO

to je p.covina ked tak radsej diazepam na depresie,mozem povedat ze to funguje na deprese,alebo ked chcete atidepresivum tak radsej xanax alebo neurol

Láďa
2x

To jsou ovšem všechno přesně ty Benzodiozepiny, které po delším užívání vyvolávají závislost. Takže se hodí na občasnou hodněšpatnou náladu nebo úzkost, ale ne na léčení plně rozjeté deprese

rado

ak chcete vediet nieco o tom vasom slavnom prozacu precitajte si knihu NEZIADUCI UCINOK SMRT od John Virapen tam mate presne opisane ako sa schvaloval ake ma ucinky a ludia co ho beru maju samovrazedne sklony ....vsetko okolo toho radsej zahryznut do hovna jak do toho

olie
2x

Prozac jsem taky brala kdyz jsem zila v usa. A jeste ziju. pomuze ti to, ale hlavne musite si rict ze vsechno bude v poradku , a bude ne bojte se. :)

maruska

jednoznacne nebrat!!!!!!

maruska

ja osobne neberiem ziadne lieky a nikdy ani nebudem, treba si pomoct prirodne a zasadne sa nedopovat farmaceutickymi liekmi. Je to obrovsky biznis !

Vanda

Jo jo pravda já jsem sice Prozac vzdala , ale vrátím se k němu . Beru třetí Měšic tritiko a spravila jsem se o 8kilo a i když se dává na spaní já se probouzim ve dvě hod. Vůbec jsem byla s prozaikem spokojenější az na ten první měsíc to bylo peklo byla jsem neschopná cokoliv udělat pak se to začalo lepsit a kdyzjsem byla v pohodě tak se my začaly dělat pod kůži krvavé roztekliny a budila jsem se ve 3 hod.a už jsem neusnula proto jsem dostala tritiko týden dobrý a pak zase budicek ve 2 hod a nájezd na lednici k doktorce jdu az v listopadu jinak po tritiku jsem docela v klidu ale jak mám jít ven tak se zase zacnu klepat a je my zle.Ale premohu se a pak jsem OK.Takže na mne zabírá tak na pul s prozaikem to bylo OK na 100 procent bojím se ze budu zas ten první měsíc nemožná napište někdo kdo začal brát prozaik jak ho snasite ahoj

Jirka
2x

Zkazena diskuze o leku prozac lidma, kteri si mysli, ze deprese se dostavi po rozvodu a ze nejlepsi na depresi jsou bylinky. Deprese je nemoc. Uzkost je stav. To jsou dve rozdilne veci!

MA
2x

Deprese? Jakoby zhaslo světlo, které osvěcuje cestu a přestal být vidět smysl. Jakoby zmizel důvod, proč být. Jakoby se člověk ocitl ve studni, kterou někdo přikryl víkem. Každé ráno začíná nekonečně dlouhý boj o bití. Čľověk neví, proč má být, být ho tak bolí, že ani dál být nechce. A na druhou stranu má strach si něco udělat. Je třeba neodvážit se, je třeba poslechnout svůj strach a vydržet to utrpení - celé měsíce, někdy roky. Když díky svému strachu ze sebevraždy vydrží setrvávat v tom polo(ne)živém stavu, nemůže se nedočkat okamžiku, zcela nečekaného, kdy najednou, vprostřed té dlouhé, předlouhé, bolestné cesty, zasvítí na něj sluneční tvář. Láska. Opravdová. Třeba přátelská. Hlavně však ta pravá, nefalešná, nepokrytecká, co na dlani nabídne svůj čas, opravdový zájem, a sdílenou radost. Deprese v rukou "pokrokové" psychiatrické léčby je se vší svou tragikomikou motivační i inovační zmonitorována např. zde (dlouhé video si lze pustit třeba až v 1:00:00. )) http://www.youtube.com/watch?v=oyTb67-61ho#t=21 Tak hodně odvahy při čekání na svítání (před ním je totiž tma beznadějně nejčernější. )

Gentleman
3x

doporučuju sem nechodit., pokud máte deprese, zhorší se, pokud ne, objeví se.

Anička
2x

Teď s těma lékama to je o hodně horší… čekat prej osmnáct dnů než to zabere, čekat a bavit se bolestí, horečkami, sebevražednými tendencemi. Vy debilní doktoři nemáte páru, co s náma dělá ten debilní prozac, kterej nám dávate!

Emilim

Toto robia vsetky psychiatricke lieky, nielen prozac.

Vanda

Ahoj je tu někdo?Beru 3tyden Prozac a je mne strašné po 4letem bráni lexaurinu jsem se dostala prozac a lexaurin vysazují mám úzkosti Brno my ruce anohy nejim porad lezim nevím jestli nemám dojít k doktorce a chtít jiné prášky poradi my někdo??

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce