Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Projímadle

Chtěla bych se zeptat, jestli je nadměrné užívání projímadel návykové a jaké jsou nežádoucí účinky při dlouhodobém užívání (8 let s přestávkama). Když třeba někdo bere 10 fenolaxů každý den, nebo pije po každém jídle celý 10 ml laxygal..Návykové tyto přípravky určitě jsou, ale spíš mě zajímají nežádoucí účinky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
mrkev

totální likvidace veškeré střevní mikroflóry. okamžitě k lékaři, tohle je už velký průser...

Jirka

Spíš by mě zajímalo, proč toho berete tolik? A proč zrovna tahle opravdu nešetrná?

Lenka
2x

Jíst projímadla, kvůli zhubnutí bych typovala na mentalitu 15leté holčičky, ale rozhodně ne na dospělého člověka. Pokud chcete zhubnout, začněte cvičit a nepřejídat se. Nic jiného v tom není.. Jak jednoduché, že? Ovšem, člověku bez vůle přijde lepší si zhuntovat tělo, než se trošku omezit!V tom případě vřele doporučuji ještě začít jíst místo jídla vatu, jako slavné top modelky! Spíše se jděte léčit paní Červená..

Jaroslava Blahova
1x

S takovymi odsouzenimi by jste mela k lekari vy!!! Nemate poneti o psychyckem stavu dane osoby!! A vaše urazeni nikomu nepomuze!!!!!!

Marta
5x

Proč to děláte? Moje maminka na něco podobného zemřela. Závodního doktora vůbec nezajímalo, proč pořád předepisuje Laxyl, že je to proto, že maminka má zácpu a chodí na záchod až po použití tohoto léku/1x za 2 týdny/,několik let za sebou. Až zemřela na rakovinu tlustého střeva. Je to silně návykové a ničíte si tím střeva, která nepracují jak mají. Maminka měla 50 let. Zdravím všechny. M

Miláček
2x

Ano, likvidace mikroflóry, tělo strádá, chybí ti určitě všechny vitamíny, minerály, vůbec živiny, protože se vstřebá velmi mizivé množství látek ze stravy z tenkého střeva. Většina bez užitku odejde, projde do tlustého a ven. Tohle je sebevražda, neříkej, že nemáš žádný zdravotní potíže. Další věc je ta, že projímadla škodí i funkci střev, jejich tkáni jako takové atd.....časté hemoroidy....

TT

návykové je to silně a fakt je, že tělo to už pak samo potřebuje bez toho už na záchod prostě nejdeš......je to jako anorexie......najíš se vezmeš kapky a letíš jen ne vrchem ale spodem....jídlo v tobě nezůstane, nepřibereš, ale ničíš se ....vlastní zkušenost......několik let jsem to praktikovala taky, zastavilo mě až těhotenství a díky bohu za to, ale ty problémy než se tělo dostalo zpět do normálu byly děsné......s humorem - o záchodu se mi mohlo jen zdát......bez humoru - křeče a bolesti

Sluníčko
3x

Já bych jen podotkla...ta paní neřekla, že ty projímadla používá ona, nejspíš je to problém někoho z jejího okolí. Ostatně - pokud by se jednalo o ni, nežádoucí účinky by už musela sama pozorovat a neptala by se na ně. Tipuju na nějakou "dobrou" kamarádku, co projímadla vychvaluje...

Fanny
3x

To chce nežrat,ale jenom papat nebo zobat 5x denně a dodržovat pitný režim čaje nebo voda bez bublinek 2 -3l denně a ráno na lačno vypít vlažnou vodu

Mika

To je moc pěkně napsané, tak šetrně :D

Marky
3x

Hodně dobré je třeba zařadit i projímadlo dietlax... To právě zajistí bezproblémový průchod střevy... a navíc se po něm i hubne.

Jana
2x

projímadla, jakéhokoliv druhu - prosím vyhněte se jim. Brala jsem Guttalax, v naivitě zhubnout, možná prvotní důvod ale byla zácpa, to už nevím, zvrhne se to rychle, a člověk si důvod, proč opět vzít, najde. Postupně jsem měla strach, že mi jednou kapky dojdou a co budu dělat...takže už jsem chodila kupovat raději do jiných lékáren než do naší (..nj. sama jsem věděla, že nedělám dobře, ale návyk byl návyk). Co jsem pozorovala, ale projímadlům samozřejmě nepřisuzovala, byla strašná pleť, vlasy, nálady, křeče..Až jednou jsem opět šla do lékárny, a já nevím, ..prostě prodávající jen upozornila, "ale opatrně a hlavně ne dlouhodobě, protože fakt to co se může stát...",no prostě to řekla takovým tónem, že mi to znělo v uších ještě dlouho a měla jsem chuť je okamžitě vyhodit. Je to půl roku, neberu je, už je nikdy nechci ani vidět, váha je bez problémů, shodila jsem co jsem chtěla na svoji ideální váhu, prostě že jím normálně a nepřejídám se. Pleť a vlasy se nesparví hned, rozhozený organismus taky ne, a spousta dalších problémů..ale vím, že z této závislosti jsem venku, a že spousta věcí závisí na psychice. Zdar a úspěch všem!!

Renata
2x

Rada bych se podelila i s mym prispevkem...jestli by mi nekdo dokazal poradit s mym problemem,byla bych moc vdecna.Ja neuzivam projimadla abych zhubla,se svou vahou potiz nemam,jen mam problem se zacpou uz nekolik let,od te doby co pracuji v noci a mam kompletne prehozeny rezim.Drive jsem takovy problem nemela.A ted posledni 2 roky si pomaham projimadly tak dvakrat do tydne.Snazim se o dobrou zivotospravu,pohyb mam denne,ale na stolici nejdu kolikrat i 5-6 dni...to se neda vydrzet,musim si nejak pomoct.Cetla jsem si vase prispevky a nehani mi hruzu jake katasrtofy se muze docilit uzivanim projimadel.Ja beru zasadne prirodni v podobe ovocnych kostek ktere rozkousu a zapijim vodou,nic chemickyho,ale stejne mam strach ze az se vratim k puvodnimu dennimu rezimu,me telo bude mit navik a nebudu schopna fungovat bez toho...nevim jak si pomoct abych chodila pravidelne bez projimadel...?

Mija
1x

Dobrý den všem, přesně ten samý problém co se tady popisuje mám i já. Dlouhodobě (15 let) používám projímadla, ne na hubnutí, ale na vyprázdnění, silná zácpa, lékaři neumí poradit, vyzkoušela jsem snad veškeré preparáty co jsou na trhu i "babské rady", bez valného úspěchu. Dodržovat a brát nějaký přípravek není problém, ale v té fázi než se tělo a střeva upraví nejít na velkou si neumím představit, musela bych si mezitím vzít projímadlo. Máte ještě někdo nějaké rady a zkušenosti jak bojovat se zácpou?

Anonym
1x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, už asi 3 měsíce užívám projímadlo, ale né pravidelně.. Užívám ho tak 1x za 14 dní, ale beru o hodně větší dávky, už jsem s tím přestala, chtěla jsem se zeptat, jak bych poznala že je něco v nepořádku, nebo že mám nějaké zdravotní problémy? Popř. za jak dlouho užívání by přišly? Děkuji za odpověd.. A prosím za odpověd!

Anonym
1x

Projímadla jsou těžce navýková. Osobně jsem bral fenolax několik měsíců, ne z důvodu zhubnout, ale právě kvůli zácpě. Pak se mi to vymklo z ruky a papkal jsem je jako lentilky. Pak asi víte, jak to vypadalo. Když jsem se to rozhodl řešit, bylo malém pozdě. Sám jsem si už nedošel na toaletu, jedině s tím hnusem. Koupil jsem si psyllium - je to vlaknina, která napomáhá při zácpě, redukci váhy a není návyková. Je to pouze doplněk stravy. Pokud berete projímadla na hubnutí - musím vás zklamat, nezhubnete. Jediný co si doku*vite jsou střeva a nedej bože celé tělo.

Jana
1x

já jsem měla problém s vyprazdňováním v souvislosti se změnou stravy... Čím dýl to trvalo, tím mě bylo hůř...Na zácpu jsem ale chtěla něco šetrého, žádný driák...Nakonec jsem si koupila dietické projímadlo a super...Hned se mi ulevilo, zácpa nikde a jako bonus nějaké to kilečko dolu :)

kika

ahoj, mate tu nekdo zkusenost s nejakym setrnym projimadlem?

Iva
2x

Já třeba osobně když potřebuju, tak beru dietlax...je šetrné a pomáha

Kája

Šetrné prjímadlo je třeba dietlax :)

Leny

ahoj tak jednoznačně nejšetrnější je duphalac. nepůsobí nárazově ale pomalý nástup a čistě přírodní.

anna

uzivala jsi duphalac nejak dlouhodobe?

Marie

to leny: můžu ho dát i 9ti letému synovi?

amanda

Malého bych asi konzultvala s doktorem...

Karel

Ty děti bych konzultovala vzdy s doktorem...

Lída

Většinou ta projímadla jsou vhodná pro děti od 3 let :)

Vladislav

Chápu, že užití projímadla je někdy opravdu nevyhnutelné... Nicméně je třeba vždy dodržovat dávkování!!! Ten dietlax je vhodné projímadlo - obsahuje fit kombinaci s prebiotickou rozpustnou vlákninou (GOS*), která dokáže podpořit probiotickou střevní mikroflóru zejméná tzv.bifidogenního typu, jako fyziologickou součást organismu podporující průchod střevy.

Noemi

Taky toto projímadlo znám...pársrát jsem ho zkusila při zácpě a musím říct, že je skvělé, uleví...jo a navíííc :) měla jsem po něm i o nějaké to kilčo mín :)

Susan

Ano, tohle projimadlo je dobre...ale vzdy je opravdu nutné dodrzovat predepsane davkovani...i setrne projimadlo se nemuze uzivat jen chvili...

Dušan
1x

A existuje vůbec šetrné projímadlo?

Šárka

no, každé prjímadlo je na zvážení...ale dobrý je dietické projímadlo, je to vláknina...:)

Viola

no, kde ho koupim?

Sinda

a máte některá vyzkoušené projímadlo duphalac? píší že je šetrné

halina

ano, to bude nejspis ono

sisinka

je setreny, vsak vyzkousej

efka

da se ten duphalac uzivat i dlouhodobe?

Květa
1x

Dá se užívat i dlouhodobě, není návykový, dá se dobře dávkovat (sirup) po lžících, mohou ho používat i děti.

efka

mnohokrát děkuji za info

Míša
1x

Projímadla obecně nejsou nebezpečná, naopak dokáží opravdu účinně a rychle pomoci :) Důležité je ale dodržovat dávkování;)

Svetlana

já mám třeba zase dobrou zkusenost s projimadlem duphalac...

Dáša

tohle projímadlo neznám :( já jsem spokojená s projímadlem dietlax...

Erika

co je ten duphalac? tablety nebo roztok?

Kája

Dívala jsem se na ten dietlax...je to dieticke projimadlo...jak si to mam vysvetlit?

Erika

o duphalacu jsem slysela. Vedlejsi ucinek je hubnuti kdyz diteteticke

berenika

jak dlouho smim uzivat projimadlo?

Halina

no dokud potize trvaji ne?

Kateřina

holky, debatíte o duphalacu, ale užíváte třeba i jiné produkty?

jiřina

já znám teda hlavně ten duphalac

Tethora

ano, je to šetrné projímadlo

jJita05

Dá se tedy koupit duphalac bez receptu, chápu to dobře ano?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce