Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

růst vousů

Dobrý den. Hledal jsem všude možně, ale odpověď na svou otázku jsem nikde nenalezl, tak bych se rád zeptal alespoň Vás tady, možná mě někam odkážete. Můj problém se totiž týká vousů. Může se zdát poněkud pošetilý až komický, ale za dotaz nic nedám. Tedy, je mi již 20 let a stále mi odmítají narůst vousy. Něco málo teda mám, ale je to velice nepravidelné, řídké a sotva viditelné. Pravda je, že se to časem pořád zlepšuje, ale velice pomalu. Mým přáním je mít dlouhé a husté vousy. Nemám z toho nějaký komplex, ale pokud by existoval nějaký podpůrný prostředek na růst vousů, byl bych vděčný za radu. Neřekl bych, že mám málo testosteronu... postavu mám mužskou, všechno ostatní je taky v pořádku, možná mám trochu více ženských rysů ve tváři ale minimálně. Tímto Vás tedy žádám, pokud mě máte kam odkázat nebo mi přímo něco poradit, udělejte to prosím, byl bych moc potěšen. Děkuji za odpověď.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Robert
3x

Zdravím, je mi 17náct a holím se snad co tři dny - možná se to zdá vpořádku na můj věk ale přesto... není to nic neoblomného a jediným viditelným dobitým územím je brada :)) Docela mě to rozčiluje protože díky vymoženostem dnešní doby (a svého otce se kterým mám stejné rysy :p) vím že minimálně strnište by se ke mě hodilo :)) Nevíte něco v cenové relaci (nejlépe mezinárodní přípravek) pro mou věkovou kategorii ? předem díky

Odborník na vousy
10x

Je opravdu legrační tu číst, jak někteří holobradé čekají na to, až budou mít svůj vysněný plnovous. Prý to souvisí s věkem atd. Takže vězte, holobradé, to, jestli VŮBEC budete mít cosi, co se dá takto označit, v jaké kvalitě a množství, záleží téměř výhradně na tom, jakým směrem se váš vývin zvariuje. Jinými slovy, jsou určité typy variací, které růst vousů takříkajíc podporují a posunují na kvalitativně jinou úroveň, a jsou takové, které rozvoj vousů jednoduše neumožńují. A když ano, ve velmi omezené míře, podle určitých nepřekročitelných zákonitostí. V podstatě je nutné si uvědomit, že muži jsou odvozené, tedy variantní pohlaví. Plod člověka se "standardně" vyvíjí jako žena, dokud na něj nezačne poprvé působit testosteron, který může tento "ženský" vývoj zvariovat. Této variaci říkáme "muž". Jinými slovy, muži jsou to, do jaké míry se zvariuje ten "standardní ženský" vývoj plodu. Proč asi mužům rostou prsa, když nekojí, to je jedna z důležitých otázek, kterou bychom si měli pokládat. Pokud známe tento background, už nám nepřijde divné, že existují např. 50letí jedinci, jimž roste "pouze" knír v kvalitě, která odpovídá oněm nepřekročitelným zákonitostech variace. A opravdu to, alespoň ne absolutně, nesouvisí s množstvím pohlavních hormonků v krevním oběhu. Co tím chci říct, je to, že někteří budou mít plnovous, někteří "pouze" cosi na bradě a pod nosem a něktěří třeba jen úzký pruh nad horním rtem. je to naprosto přirozené a nehledejte za tím něco víc, než za tím je. Ten, komu "to" v 25 neroste, "to" ještě může narůst, protože je to součástí "plánu" této konkrétní variace se v určitém okamžiku ovousit, ale také je tu možnost, že bude převážně holý. Je to prostě 50 na 50, jako většina věcí v životě. Z mých dlouholetých poznatků (problematice se věnuji cca 10 let) taktéž vyplývá, že za změnou charakteru ovousení se skrývá změna v metabolismu jedince. Zkoumal jsem některé herce, kteří měli ještě na prahu třicítky relativní chmýří a byli šlachovití a poměrně hubení, a za pár let se solidně ovousili a jejich postava doznala kvalitativních změn, to samé i jejich tvář, která se "zkulatila", a došlo např. k výlomu brady, vyhloubení faciálních vrásek, tj. došlo k přípravě na ovousení atd. Tím chci mj. také říct, že pokud na tváři má cosi růst, tvář se na to musí připravit. Proto nikdy neuvidíte chlapeckou tvář v kombinaci s plnovousem, to je "vousební" oxymorón jako vyšitý. Vezměme si takový případ herce L. do Caprica, jenž zazářil v nejvýdělečnějším filmu of all time, v Titaniku. Zhruba do 29 let měl "defaultní" chlapecký zjev a porost, který dostal v průběhu puberty. No a když pomalinku turnul třicítku, jeho ksicht se začak kvalitativně měnit a nyní, ačkoliv jeho porost je nižší kvality co do hustoty a množství, má spojení bradky s knítem, kterí předtím prokazatelně neměl. Takže shrnuto a podtrženo, aby to nebylo příliš dlouhé, zopakujme si základní fakta: 1, muži jsou variací ženského základu. 2. Jsou dvě "vousební" větve a jejich subvariace, ti, kteří mají cosi na bradě a cosi pod nosem (viz např. herec Johnny Depp, politik Jan Vidím atd.) a v rámci toho větší či menší zhuštění, a ti, u kterých dochází ke spojení bradky a kníru plus periferní zavousení, viz např. herec Aaron Eckhart, český senátor Zlatuška, režisér Lucas, herec B. Willis a mnozí další a v rámci toho větší či menší zhuštění. A tady jsme u těch nepřekročitelných zákonitostí. První větev nikdy nemůže mít charakter růstu druhé větve a naopak, může maximálně opačnou větev imitovat. Ale ksicht u první větve zůstane v podstatě neměnný od ukončení puberty kolem 18 let věku a charakter stárnutí tomu bude odpovídat. Čili nebudou mít nikdy ten typický "willisovský" výraz, který se odvíjí od rozvinutého kníru. No nic, asi tato analýza někoho moc nepotěšila, takže závěrem jen, pokud vám to roste málo, nebo vůbec, nevěšte hlavu, jsou to jen vousy a o nic v životě nepřicházíte. Takhle je to prostě vymyšlené, je to 50 ana 50, je to zcela přirozené. Pamatujte slova o variacích, zapoměňte na nějaké přípravky (které kvalitativní charakter růstu vousú neřeší) a budete časem klidní... Proti genům nemá smysl bojovat.

Pejron
2x

Vážený odborníku na vousy, nemyslím si, že by to šlo takhle generalizovat. Sice patřím mezi ten typ lidí, kterým se vousy objevují pomaleji a postupně teprve od nějakých těch 19 let až někdy do 30... ale dle vašeho výkladu jsem vousební oxymorón :-D. Protože mám dětskou tvář, na které se teprve chloupky zmáhají a pomalu sílí, avšak na bradě, která postrádá jakýkoli ostrý výlom, mi rostou už temné a husté vousy v pravém slova smyslu. Pro vás ostatní, nezoufejte, všiml jsem si, že většina z vás přispívajících je poměrně "nízkého věku" a z doslechu jsem se dověděl od mnoha lidí dnes již vousatých, že bývali holobrádci třeba až někdy do 25. Velkou roli určitě hraje stravování, ovšem pro mě osobně to je dost velký otazník, ovšem postupné sesbírání informací by to mohlo napravit. :-)

Kean

A já souhlasím s autorem. Něco na tom bude. Ještě jestli můžu přidat něakou věc... záleží na tom, co děláte, co jíte a co pijete. Jestli doma kynete a čumíte do compu za účelem hraní her, vousy vám, dle vašeho přání, nevyrostou. Jestli chodíte do fitka, stravujete se poměrně zdravě a máte pravidelný pitný režim, je dost možný, že ve 15 letech budou růst kotlety.

ludek
1x

Co to meles? 🤣🤣

chriss

ahoj,no me je 13 a mam tam takovy tvrdsi chloupky a tmavnou(pritom jsem blondak),vidim to tak ze za chwili se budu holit taky nekolikrat do tydne:-D

WOODPECKER
4x

Rozhlídni se a napočítej mužně vypadající chlapy a těch co mají jemnější rysy, Důvod proč mladé generaci bělochů přestávájí růst fousy, je jeden. Vodu, jídlo které konzumujeme jsou promořený ženskými hormony. Poměr androgenů a ženských hormonů se zvrátil na stranu ženských estrogenů. A může za to antikoncepce. Neexistuje způsob jak vyloučené látky z ženské moči zachytit v čistírnách. U ryb už bylo zjištěno jak se ze samečků stávají nepoužitelné chiméry. Dá se říci, konec bílé rasy a sláva nastupujících barbarů.

šaman
5x

Kluci mě ještě neni 16 a mám vousy jako americkej motorkář mám to fakt hodně tvrdy a roste to strašně rychle a prej je to tim mi řekla doktorka že se často holim a že se holim žiletkou že jí mám vyměnit za strojek, takže tady je ta rada žiletku a hned jak to trochu naroste dolu s tim a pomůže

Macík

Jo, mě teď bude 18, a taky nic moc nemám. Ale u mě je to samozřejmě tím, že jsem blonďák :D -a ti jak známo moc těch chlupů nemají... Holky se mi smějou že si holím nohy, což není pravda-hlavně nemám proč. Ale ikdybych měl, neudělal bych to! :D-dycky jim řeknu aby se podívali blíž :D No... Co jsem viděl tak někteří blonďáci toho moc nemaj ani ve třiceti, z čehož mě trochu zamrzí :-/...

Dan

To mě je 16 a už mám docela dos viditelné a tvrdé vousy... udělal jsem to tak že asi do mých 14 ti let ani chloupek, a pak jsem jednoho dne slyšel mamku jak říká starší sestře, která se vztekala, že má knír, ať si to v žádném případě neholý žiletkou, nýbrž, ať pouije vosk. No a já samozřejmě hned utíkal pro břitvi a začal jsem se holit... tak měsíc v kuse každé 3 dny a teď toho lituji, protože je mě 16 let a vousi mám tvrdé jak beton :D

Žofre

myslím že to,jak si kdo často holí chmíří s tím nemá co dělat...jak by pak vypadali takový ti,co sa oholíja ráno,a večer už tam majů strniště??ti by po pár letech byly jak opice:D...ono je to dané asi v genech,nebo nevím čím:-)taky mi ta metoda častého holení nijak neurychlila růst..ikdyž těžko říct tak z hlavy,protože poslední 3 roky se holím strojkem na vlasy:-)...a co se týče viditelnosti,hold někdo je bohužel světlý typ,třeba jako já,takže s tím asi nic neudělá:-)

Bob

Zdarec, mám celkem zajmavý problém mám je mi 16 let a mám hustý plnovous to nezní špatně co? No jo jenže ten plnovou je bílý dorůstá delky cca 1cm a fakt mě štve byl bych rád kdyby už ztmavl. jinak barvu vlasů mám hnědou.

hmm

mám to podobný je mi 16 a mám docela hustý vousy už je mám černý ale vlasy mám hnědý truchumě to štve ale žtěžovat si nemůžu

Shaman

Zdravím, je mi 17 a pěstuji si bradku. Už má necelých 10 cm. Ale je taky pravda, že jsem se holil už v 7 třídě

Mantharalis

Takže pánové a chlapci, taky jsem míval velký problém s růstem asi až do 20 let kdy jsem to už nevydržel a zkrátka jsem musel s ostudou jít za svým otcem a zeptat se ho. Řekl mi že to je o tom jak moc je chlap aktivní a taky jak moc často se holí. Říkal že když byl na vojně tak se musel holit každej den i když tam neměl skoro nic a taky měl samozřejmě nějakou fyzickou zátěž. Tak sem si z toho vzal ponaučení a začal jsem se také holit každý den, denně jsem začal běhat a cvičit, a po nějakém čase (né opravdu to není pouhý 1 měsíc nebo 2) se to značně zlepšilo. Myslím si že je to hlavně tím že tělo se má rádo a tím neustálým holením ho dráždíte k tomu aby se soustředilo na "ochranu", a co se fyzické zátěže týče. Při ní se vyplavuje hodně testosteronu a ostatních hormonů společně s určitými toxiny. ;) neříkám že je to 100% způsob ani tu ze sebe nechci dělat nějakýho chytrolína, jen podávám fakta která jsem si k tomu dohledal :) Na závěr snad musím říct že souhlasím s pány co říkají ať ste štastní že vám nic neroste. Ono totiž holit se každý den protože opravdu musíte není zrovna zábava. Poznámka na závěr: Né vy případní chytrolíny - sex neni alternativou i přes to že při nem testosteronu vzniká dost. Google.com

Homer
1x

Kluci proboha buďte rádi že Vám nic neroste. Já bych ochoten dát klidně 100 tisíc za to abych už se nikdy nemusel holit, protože je to zbytečná ztráta času a peněz. Až Vám narostou pořádně tvrdé vousy které budete ještě vzpomínat na ty bezstarostné časy bez vousů, protože na to abyste si potom udrželi hladkou tvář se budete muset holit minimálně jednou denně, v případě nějaké společenské události 2x denně. A to není jen že vezmu strojek, objedu pysk a hotovo. To je napaření nebo alespoň namočení tváře tak na 5 min aby vousy změkly a pokožka byla vláčná, žiletky použijete max 3x ( v případě kvalitních značkových ), na jednorázovky zapomeňte, v podbradí to musíte vzít všemi směry neb ty svině si rostou jak chcou,po oholení osušení do čistého ručníku, ošetření krémem a pod. Kde jsou ty časy kdy nic nerostlo.....

Jura
1x

Chlapi mám tentýž problém. Je to půl roku co mi bylo 18 a také nemám na tvářích jedinej černej chlapskej vous :-) . Akorát pod nosem, trochu na bradě a kotlety. Pravdou je že jsem se nikdy moc neholil a teď to beru zároveň s vlasama strojkem (udržuju si vlasy na 6mm) tak pak vždycky bez nástavce vezmu i "vousy" už to takhle dělám skoro rok a vousy pořád nikde. Začínám vypadat se svými 90 kily a 190cm jako přerostlé dítě. Chemii ovšem zkoušet nebudu. Začnu to holit žiletkou každý 3. den a nechám tomu volný průběh. Kdyby měl někdo nějaký ozkoušený a fungující návod tak budeme jistě všichni vděční :D Vousům zdar!

Karel

Zdar borci je mi 15 a vousy mi rostou celkem slusne sou i tvrde.. Ale problem je ze jsem blondak... Mam na tvarich na brade no proste všude ale nejdou moc videt... Na dotek je to dobry ale nejsou bohužel vidět :'( nevíte kdy zhostnou?

ADAM

AHOJ JEMI PATNÁCT A MÁM DOCELE VELKÉ FOUSY

Lukin

Zdravím hovádi , mě je 15 ,vousy mám celkem pořádnéé xD Jen mě trochu mrzí ,že jsem špinavej blond a tudíž mám vousy bíle ,ale pomalu mi začínají růst hnědé :) Tak doufám ,že za pár let budu mít jenom hnědé :D

Petr

fajn vy patnackove to se mate :) me je v kvetnu 32 a o bradce nebo poradnych kotletach si muzu nechat zdat.. a to sem chtel vypadat, tedy aspon vousove, jako Hugh Jackman jako Wolverine, nebo neco na ten zpusob.. jo, leda tak hovno. vousy rostou ridce, pomalu a na kazdy strane xichtu nepravidelne. chjo :(

Laforge

Mě je 25 let a jsem na tom stejně tak v klidu :D

pan spokojený

je mi 41, vousů mi roste asi sedm v dvouřadě a vůbec mě to netrápí, mám milující ženu, dvě zdravé děti a za dva roky mi končí hypotéka - co víc si přát?

Jarda
1x

Měl jsem podobnej problém od 17 let mi rostal pouze hustá bradka a knír( s hustotou i délkou jsem byl spokojen). Nicméně tváře a kotlety nikdy a tak jsem začal pátrat jestli je možné můj problém vyřešit. Zapoměnte na kecy ve stylu častého holení,které podpoří rychlejší růst vousů a podobně (tělo si nevšimne,že jste se oholil nebo ostříhal.. automaticky bud rostou nebo ne). Pravdou je,že jsem tomu dřív také věřil ale k tomu podstatnému -> zkoušel sem hodně rad / přípravků , některé mi zněly jako blbosti ale neměl jsem co ztratit. Od nanášení a vmásírování soli nebo kávy do tváří , vitamíny nebo po chemické roztoky jako Neocapil nebo jiné podporůjící růst vlasů..holt improvizace. (nejsem žádná buzna jen jsem chtěl vousy..jen aby jsme měli jasno) Ted je mi 22 a vousy mi rostou i na tvářích přesně tak jak sem chtěl. Nevim jestli mi pomohlo něco z toho co jsem zkoušel nebo jsem jsem věkem aktivoval nějaké hormony nebo jestli timhle vůbec někomu pomůžu. Můžu jen říct jedno,že můj problém je vyřešen. Co si z toho odnesete nebo zkusíte je na vás. Já si šel za svým a mám co sem chtěl.

Gaz

Nazdar lidi. Mám stejný problém, jako přibližně polovina z Vás. Mám pár (cca 70) černých tvrdých vousů na bradě. Nikde jinde nic, jinak všude bílé chloupky. Fakt chmýří. Je mi 19. Mám ale ozkoušený recept jak na to a pomáhá i u mě, před třemi měsíci jsem neměl ani tu bradku. Sedím každý večer dvě tři hodiny u filmu/ seriálu, v kině, u oběda a masíruju si části obličeje, znáte každý takové to mnutí brady 'ze zamyšlení'? tak přesně toto. Tím se totiž kůže a kořínky vousů prokrvují a a vousy rostou rychleji. Doporučuji také používat výluh z kopřiv (pro černovlasé a hnědovlasé) a výluh z heřmánku (pro blond a zrzky) Doufám že pomůže. Po třech měsících mám sice ne uplně hustou bradku, zato ale čtyři centimetry z ničeho. Doufám že pomůže

Coach Zabiják Draků

no já už mám od čtrnácti malý chmíří ale pořád se mi to zvetšuje , už je mi to trochu vidět když sem na světle.V 18 budu mít fousy až na zem , .Už sem skoro chlap.Je mi 15.

Fakin Lumberjack
1x

Můj kamarád s plnovousem mi doporučil toto: studené sprchy, víc proteinů, cvičení/posilování, častěji se holit. (myslím že většina z toho souvisí s tvorbou mužských hormonů) Myslím že vidím menší pokrok. Doufám že to někomu pomůže.

Janis

Je mi 35. Vousy mi vždy rostli málo, ale zvykl jsem si. Po třicítce člověk dozraje a přestane takové věci řešit. Ale kdysi mě to také trápilo.Teď mi k tomu začali padat vlasy. Za chvíli budu vypadat jak Kožak. Ještě že už jsem ženatej. :)

Tony

Zdravím chci se zeptat, je mi 20, nějaký ty "vousy" mám ale nezabavují se. Nevíte kde by mohl být problém ?

Tom

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat kdy začnou tmavnout vousy je mi 20 a holím se od 13.

suchy

buďte rádi že nejste chlupatí pak by se nikdo navzájem nepoznal :-D

Joe

Pánové, Vousy jsou stylová záležitost, ale všechno má své nevýhody. Je mi 20, vousů mám na rozdávání, ale zase mi začínají padat vlasy. Kdybych se měl vybrat, tak chci radši míň testosteronu.

Pavel

Mě pomáhá na řídké vousy cibul namažu cibulí pak pěnou a oholim takhle 5x za sebou a mam bradku a tváře jako wolverýn :D :D :D

Luky

Dobré odpoledne, Potřebuji poradit mam kamarády, co mají vousy a ze me mají jedině srandu. Ještě nedávno jsem vousy měl a poté jsem se jednou “oholil“ a uz nic asi měsíc a půl neroste. Opravdu me to moc štve. Rady a nějakou pomoc mi prosím pošlete na email: [email protected] Děkuji mnohokrát

Radek
1x

zdarc všichni... každý ví, že ochlupení je následkem působení mužského hormonu (testosteronu) v těle. To, že vám nerostou vousy může být následkem jeho nedostatku. Zkuste si najít nějakou literaturu o testosteronu. Já sem se díval a je toho spousty. Taky chození do posilovny hodně pomáhá. Hodně štěstí ;)

Honza

Mně rostou vousy už od 12 a ve 14 už jsem měl krásnou bradku, sice vypadám tak na 25, ale nevymenil bych to :p

HOnza

Je mi 29 a je to uz lepsi. Jenze timhle tempem, budu mit super vousy az ve 40ti, coz je pozde. Chci uz je mit a bejt IN .. :D , nicmene, tady asi rada nepadne!

Michal 23let
1x

Poradím ti, s tímhle problémem se chlapi začaly potýkat po zrušení povinné vojenské docházky, protože tam se museli holit denně a nadřízený to zkoušel hranou papíru jestli jsi řádně oholen, dnes se chlapi holí jednou do týdně a dobré. Přitom ve všem platí ať jde o vlasy nebo ochlupení že čím častěji je holíš či stříháš tak tím rychleji rostou :)) takže doporučuji holit se minimálně jednou denně a výsledek se dostaví. :)) přeju krásný plnovous :P

Matt

Je to dáno geneticky ;-) Každému rosou jinak tak to prostě je

Ludek

Zdravicko vsem.. inu. je to zkratka u kazdeho jinak, je to hlavne dano geneticky ..... z vlastni zkusenosti mohu rict ze do 20ti let me rostly jen takove "chloupky" ted se blizim k 23 narozkam a to co me ted roste na krku,brade,pod nosem a na tvari jsou tvrde uhlove cerne stetiny.. holim se kazdej 2-3 den protoze po tejdnu to musim vzit strojkem a pak teprve ziletkou... ale je pravda kdyz jsem zkousel plnovous tak jiz po cca 4-5 mesicich jsem mel tak huste dlouhe vousy, jako ti co si dlouhe leta opecovavaji. s pozdravem a vousum zdar :D

Michal

Alpecin s kombinací Ricinového oleje (večer umyji alpecinem a ráno natřu olejem) po necelých 3 týdnech my již na tváři řaší vousy.

Jerry

Potřebují pomoc! Když si vytrhám vousy, přestanou růst?

Denerias

Nepřestanou růst ale začnou růst za o dost delší dobu než když oholis počítej 2-3 týdny

Temny

Daj si geňo na tvar uvidis jak porastie :)

Daniel

Ahoj! Bylo tady několik komentářů s otázkou na zvýšení testosteronu. Měl bych pro vás pár tipů :) 1.) Chození do posilovny - zvedání těžších vah: Tohle by jste měli dělat 3.-4. týdně, aby jste se "nepřecvičili", "přecvičení" může mít negativní dopad. Ne běhání! Běhání a podobné aktivity testosteron snižují. 2.) Dostatek spánku. 3.) Změna jídelníčku: Jezte víc ovoce a zeleniny, omezte KFC a McDonald :) 4.) Nepravidelná masturbace/sex: Mějte dostatečně často, avšak nepravidelně (ne každý den). Pak jeden tip pro růst vousů: Večer si dávejte 1 pivo. Jedno pivo neovlivní nárůst testosteronu a vlastně ani žádný z bodů, co jsem vypisoval (3+ piva už jsou špatně, ty snižují nárůst už vcelku rapidně). Plus k tomu pivo obsahuje vitamíny B, které podporují nárůst vousů. Doufám, že vám to pomůže :)

Daniel

Ty 3+ piva v závorce bylo myšleno k nárůstu testosteronu... :)

Silva

Dobrý den, je mi 30 let a z niščeho nic mně začali růst chloupky pod bradou a v obličeji, knírek. Nevíte, není to nějaká hormonální změna? Neexistuje nějaký šetrný přípravek?

Veronika

Dobrý den, mám hormonální problémy a začali mě růst chloupky v obličeji, nevíte co s tím? Neexistuje nejaký přípravek?

Petr

Myslíte že má cenu brát nějaké vitamíny nebo jestli vůbec něco takového je, co je určené na růst vousů ?

Elenn

Ahoj, dotaz... Používají vaši chlapi něco na růst vousů? Díky moc.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce