Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

růst vousů

Dobrý den. Hledal jsem všude možně, ale odpověď na svou otázku jsem nikde nenalezl, tak bych se rád zeptal alespoň Vás tady, možná mě někam odkážete. Můj problém se totiž týká vousů. Může se zdát poněkud pošetilý až komický, ale za dotaz nic nedám. Tedy, je mi již 20 let a stále mi odmítají narůst vousy. Něco málo teda mám, ale je to velice nepravidelné, řídké a sotva viditelné. Pravda je, že se to časem pořád zlepšuje, ale velice pomalu. Mým přáním je mít dlouhé a husté vousy. Nemám z toho nějaký komplex, ale pokud by existoval nějaký podpůrný prostředek na růst vousů, byl bych vděčný za radu. Neřekl bych, že mám málo testosteronu... postavu mám mužskou, všechno ostatní je taky v pořádku, možná mám trochu více ženských rysů ve tváři ale minimálně. Tímto Vás tedy žádám, pokud mě máte kam odkázat nebo mi přímo něco poradit, udělejte to prosím, byl bych moc potěšen. Děkuji za odpověď.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tomáš
27x

Dobrý večer jsem 25-letý mladý muž. "Vousy " - jestli se tomu tak dá řict, mi sice rostou uplně všude , ale jak jsem už naznačil jde spíš o jakési chlupy,ty mi na obličeji rostou od mých 18 let a je pravdou , že za těch pár let a taky občasným holením se to trochu zlepšilo.Nicméně jako symbol mužství to teda pořát rozhodně není! Proto bych se vás chtěl zeptat, co mam delat aby se z chlupů staly štětiny ? Budu vděčný za jakoukoliv radu např. zda neexistujou nějaké vitamínové tablety na podporu růstu nebo tak něco,předem děkuji

Lazy
4x

Je mi 17 a od 14 mi rostou vousy že to musím holit každých 14 dní. Je dobrý pro růst často holit a určitě zvýšit hladinu testosteronu má to svůj vliv. Hol bradu každý ráno nebo obden a zkus se do sklenice rozklepnou vajíčko rozmíchej si to a vypí to :) Vajíčko takhle zvýší produktivitu testosteronu který se nám tvoří ve varlatech. Pokud nepomůže tak mně kontaktuj na e-mail: [email protected]

GiorgioVach
10x

Lazy - Ty jsi jinej řízek, vajíčka zvyšují testosteron jo? :D V tom případě steroidy míjí účinku a vajíčka by měla být ilegalizována... :D

Daniel
8x

Někdo si tu plete cholesterol s testesteronem :D

don guma
5x

Tak to mám uplně stejnej problém.. Přesně jak říkáš.. Už x let mi roustou jakési "chlupy" a ne a ne ztvrdnout a zhoustnout.. Říkám si, ať mi raději neroste vůbec nic.. protože s tímhle "smetákem" pod nosem vypadám jak totální trotl.. Někde jsem četl o Neocapil roztoku.. asi to zkusim.. horší už to nebude :o)

řidke vousy
5x

no jsi li blondak tak se nediv,mě je 33let jsem blondak a sotva mi za cca 3měsice naroste mala bradka a na tvařich mi to ani ještě nezačalo rust.Bud rad jak řika muj tmavovlasy kamarad viš co to je se každy den holit je to až otravne.

lou

taky sem blond a nestíhám to od 16 let ani holit večer se oholíš a ráno jak říka přítelkyně "škrábeš"

Aquarius
9x

chlapi,mě je 18 a vypadá to docela slibně s vousama...otec nosí plnovous asi od dvaceti a já jsem vzhledem docela po něm......ale věřim,že vás to štve,a myslim,že by vám moho pomoct častý holení....i dkyž tam třeba nic mít nebudete,tak třeba tak jednou za tři dny a ty vousy by na to měli reagovat...u mě to tak funguje,ale nevim,jestli to je fakt tim,nebo nějaká shoda náhod...hodně štestí v životem,at už s vousama či bez nich;)

Johnny
4x

Přeji pěkný den. Chlapi... Mě je 19 a taky s vousama jako nic moc. Chodim všude na netu a hledám, co by mi podpořilo růst vousů, ale nic jsem zatim nenašel. Hodně kamarádů už vousy má a já pořád nic. A už se začínám cítit hrozně mezi nima. Baví se o tom, jak se holej atd... taky bych se bavil, ale kdybych jim řek že já si ty moje chloupečky na tváři oholim tak jednou za měsíc, tak se mi vysmějou. Myslim, že pro nás chlapi je to dost stresující záležitost, když na té tváři skoro nic nemáme. Kdybyste někdo na něco narazil, tak to sem napište. Byl bych moc vděčen za každou radu. Mějte se.

honzii
13x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

řidke vousy

nějak chytrej ne

Aedun
1x

mě je 17 a už od 13 se musím holit každej den když chcu vypadat ... a na bradku jako iron man to tak zatím neni :D takže na to rovnou zapomeňte .... ne každýmu to prostě naroste

Martin

Já mám to stejné, ted mi je 16 a už ve 13 mi začali růst vousy. Ale né každému Iron Manova bradka padne :-)

jokerB
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Kokot

Radíš jak píchat, ale podle pravopisu a hlavně slovu Fousy, ti ani nesestoupila obě varlata XD

Lacky
8x

Dobrý den,jsem jeden stěch co mají stejný problém,když se oholím tak to sice vypadá jak štakš ale na věk 27let prostě nic moc.Taky mě napadlo zda by tomu nepomohl hormón Testosteron,ten má přeci vliv při dospívání ale nevím to jistě,a jestli by tomu pomohl tak bych potřeboval vědět zda je na lék.předpis,nebo volně prodejný v lékárně.Zda jste někdo mluvil s odborníkem budu rád za každou radu díky moc

Dyer
4x

Zdravim, cetl jsem Tvoji otázku. Mám stejný problém s růstem vousu. Je mi 27 a neroste mi skoro nic. Dostal jsi nejakou odpoved? Popr. mas nejake reseni. Rad bych pridal svemu sebevedomi. Diky Prosim odpovez mi na [email protected] Lukas

Tomáš
1x

čau no tak mě je 16 pro někoho puberták atd..,ale mě už vousy začaly růst před pár měsíci tedka to neholím nechám narůst bradku potom uvidíme,jinak sem se obával že mě taky nezačnou růst ale myslím že to spíš byla blbost růstu vousu dřiv než 15-16 s pozdravem t...

Dom
2x

Zdravim . Na vašem místě bych byl rad , že vám nerostou mě je 15 a docela solidně to roste sice to není ten prave chlapskej vous ale je to znát , ted k memu problemu a tim je že mi rostou opravdu všude když sem se začal holit tak sem to bral všude možně a ted zjistuji , že je mam opravdu všude . Těsne pod očima , vedle kotlet a všude ... nevíte někdo jak to zastavit ? místo podpoření

Kean
3x

Jestli ti to pomůže - v drogériích, na netu, všude možně se dají koupit přípravky proti růstu chlupů. Je to sice přípravek pro ženy s větším množstvím 'mužských' buněk, ale k něčemu to je. Zamezí to na měsíc - dva možného vysokého růstu.

Gaz
1x

To je tzv. Vlčí syndrom... je to průser, ale teoreticky by na to mělo zabrat buďto hormonální léčba, nebo něco na způsob depilace... ta postupem času ovlivňuje hustotu a tvrdost chlupů... vzpomeň si, že indiání si vytrhávali v patnácti vousy a pak žádný neměli, když byly starý... doufám že info pomůže, a přeju hodně štěstí...

kubajs
9x

Hele tohle vůbec nijak neřeště, ono ikdyž to někomu v 18 letech neroste téměř vůbec jenom takové ty světlé chlupy, tak až dotáhnete do těch 20-21 let tak to bude vyřešený a ještě vás to bude mrzet a budete si vzpomínat na ty časy kdy jste se nemusely vůbec holit nebo 1 krát za půl roku :-D Já to měl to samý v 18 jenom takový světlý chlupy chtěl sem normálně tvrdý černý vousy. Těď je mi 25 a roste to tak že když se oholim tak tak ještě 2 dny po to je tvrdý jak ocelpvej kartáč, takže nechávam 5 dnů růst a je to OK. Takže pokud vám to neroste tak se tim vůbec neužírejte, chce to jem čas.

Ivo
1x

Tak tak... tohle je odpověď hoši.

Sensui
2x

Cau, tak panove me je 20 a vousy... no nevim, sice se to pomalu zlepsuje a proti lonskemu roku je to slusny rozdil - uz jen v tlousce vousu a rychlosti rustu. Sice nejsou bezvadny a nerosotu mi uz uplne vsude pravidelne, ale nepanikaril bych :-) Pokud mate opravdu pocit, ze napr. ve vyssim veku nemate vousy a napr. ve vasi rodine jsou muzi vousati, tak si pro klid zajdete na kozni...z krevnich odberu by vam i mohli rict, jestli nemate dole testosteron :-) Ale zase..hodne testosteronu = padani vlasu atd. Hele ja verim v lepsi zitrky, nepanikarim, holim a verim....cauuu

sakira
4x

Tak se smeju jak 90% lidi si stezuje na to ze nemaji fousy. Me je 21 a mam opacny problem... uz po dvou dnech sem zarostlej jak krakonos, a to je mam jeste k tomu uplne cerny. A fakt to zacina byt problem, v praci atd.. Kazdej den to holit nejde, to bych si asi rozdrasal kuzi. Budte radi ze nerostou :-)

mestl

pokud máte tvrdě vousy jak ocelovej kartač myslím tím tak 4 dny +- poholeni pak vousy měknou jsou delší já mám taky tvrdej vous holit každej den do hladka jde ale žiletky my nepomohli tupili se a zasekávali ani nešlo uplně do hladka a kůže podrážděná o elektrice ani nemluvim hrůza jedině mi pomohla čtvrtdutá břitva do hladka bez podráždění skusil jsem i polodutou i dutou břitvu polodutá oholení nic moc jako žiletka bez podráždění a dutá mi vousy nebrala vylomyl jsem si o vousy čepel více informací google forum břitva když si záhnu podvou dnech na vousy mám je jak jehly

Honza

Dobrý den, mám tentýž problém s tím, že mě nerostou vousy je mi 19 a zdá se mi to divný, protože všem klukům ze třídy už rostou a já pořád nic.Nevíte prosím něco co by růst vousů urychlylo?Prosím odpovězte na e-mail [email protected] Předem děkuji za odpověď.

honza
2x

Dobry den,jak sem se sem podival sem hledal nco o vousech jelikoz mi je 15 let a narostly mi vousy a prijde mi to trochu divny ale co xD

Trotl

:D

Matthew
2x

Ahoj, je mi 19 let a mám takový problém s vousy. Viditelné a tvrdé vousy mi rostou pouze pod nosem a to ne zrovna v hojném množství. Na bradě a jiných místech mi občas vykoukne nějaký ten černý vous, což nevypadá zrovna hezky, a mezi mými kamarády, kteří již mají plnovous, se cítím poněkud špatně. Na tvářích a na bradě mám "plnovous" pouze býlích měkkých vousků, které nejsou vůbec vidět. Chci se proto zeptat, kdy mi narostou vousy tvrdé a černé, popřípadě jak je možno růst vousů urychlit? Četl jsem o nějakém přípravku Neocapil, který by měl snad pomoci, chci se tedy ještě zeptat zdali to opravdu funguje? Děkuji za odpověď

Ondra
1x

Zdar chlapi, mně je 17, rostou mi docela dost, řekl bych, že spíš nadprůměrně... nerostou mi ještě úplně po celé tváři, ale postupně se tam dostávají, nosím bradku, není sice extrémně hustá a pevná, ale vypadá docela dobře. Když se ráno oholím, tak odpoledne už mám pomalu strniště. ... Nevěšte hlavu, buďte rádi, že nemáte vážné problémy se zdravím. Ono na těch vousech tak nezáleží.

Vojta

Hormon Testosteron může za růst vlasů, ale těm co jim nerostou mohou být jedině rádi, protože fousatí muži mají sice vousy, ale žádné vlasy. Při nadměrné produkci testosteronu se mění na DHT, což způsobuje padání vlasů. Takže je lepší mít vlasy než vousy, ne?

Petr
8x

Ahoj všichni, mám zhruba stejný problém jako Dyer, Matthew a další. je mi 23 a s vousama to taky není žádná sláva. Někdo sice říká "buďte rádi že se nemusíte holit" a jiné rádo-by uklidňující rady, ale kdo je v mé situaci, moc dobře ví o čem mluvím. Už delší dobu se zajímám o tuto problematiku a snažím se jí i aktivně řešit. Na internetu toho moc není, sem tam nějaká diskuze, ale v zásadě nic co by nám pomohlo. Jako první krok k vyřešení mého problému jsem zvolil tribulus terrestris, který má zvyšovat hladinu testosteronu, ale žádného uspokojivého výsledku jsem se nedočkal. Na růst svalů je to asi to pravé, ale na vousy ne. I když to může být individuální, na mě to nepůsobí, na někoho jiného možná ano. Časem jsem se dočetl o přípravku Neocapil. Užívám ho asi půl roku a překvapivě to bude pro mě asi to pravé. Používá se na růst vlasů, tak já to zkusil na vousy a musím říct, že za ten půl rok určitě pozoruji změnu. Není to sice tak jak bychsi představoval, ale je to viditelná změna. Občas jsem četl o negativních účincích Neocapilu, věřím, že nějaké jsou, ale já na ně netrpím. Myslím, že je dobré kombinovat neocapil s Biosilem plus nebo něčím jiným na posílení vlasů a nehtů. U mě tato kombinace do určité míry (chtělo by to víc a hustěji) funguje. Netvrdím, že to bude fungovat i u vás, každý jsme jiný, ale zapokus to stojí. Ani já ještě nejsem úplně spokojenej, proto budu zkoušet další a další věci, které mi pomohou k vousům po jakých toužím. Bohužel nemůžu říct, že se mi to povede, ale snažím se proto něco dělat. Přeji všem klukům s tímto problémem hodně zdaru a dlouhej vous. Pokud by si o tom chtěl někdo pokecat nebo poradit nějaký jiný způsob, klidně pište. Petr

jožinek
1x

Tak povím vám iba to bude rádi že nemáte žádné fouzky lebo je to otravná záležitost,časem ty fouzy stvrdnou a po holení to nepríjemne škrabká proto vám radím nehol tesa .. aj když je to pravda že holením sa zrychluje rúúst fozkúú aj to málo co tam je treba oholit tak za pul roka budete mnet z mála viditelnou bradku mne je teprv 16 a mám bradku jak baran hehe a ženám sa to lúúbí

Honza

Hele chlapi vubec to nereste, spis budte radi ze vam roste min fousu, aspon to nemusite holit tak casto, hold knirek mit nebudete no, a to si myslim ze v dnesni dobe fakt nevadi... a komu to roste zas moc i tesne pod ocima, tak at to taky neresi, az budes starsi a nechas si dvoudenni strniste, tak budes vypadat huste...

Honza

jinak co se tyce me, tak ja sem neco mezi, mam fousy pod nosem a na brade v normalu asi.. akorat ten prechod mezi nima nemam zadnej, takze kdybych si je nechal narust, vypadam jak dartanan a ne treba jako nejakej ital s bradkou, a mnohem mene mi take rostou fousy na tvarich - ale neresim to, je to nesmysl resit vousy ty jo :) je videt kluci, ze muzete bejt radi, ze nemate daleko horsi problemy... ja teda se sebou sem spokojenej, ale neresim ani malicherny problemy jako pitomy fousy :)

Chachar
2x

Nazdar chlapi, pro ty, kteří mají problém s nedostatečným růstem vousů můžu doporučit přípravek Regaine 5% roztok, který mi hodně pomohl. Stálo to sice něco přes litr, ale stálo to za to! Sice je to původně určené rpo růst vlasů, ale výsledky jsou fakt úžasné! Když se holím, tak mi moje pomáhá a je to fajn. Růstu zdar! Hanys [email protected]

Petr

Ahoj Chachar, Můžu se zeptat, jak dlouho jsi Regaine používal a jak velká byla ta změna? Díky Petr

martin
1x

ahoj jen bych se chtěl zeptet po jak dlouhý době bude vidět rozdíl na růstu vousů?????

martin
1x

jesště něco kolik stojí ten přípravek asi..... a je to tenhle Regaine 5% - 1 x 60 ml oni mají hrozně jiný ceny jsou tam rozdíly ve stovkách a je to jako vodička nebo jako pěna a je volně prodejný v lékarně??? díky na info napiš prosím co nejrychleji

martin

ahoj ještě bych se chtěl zeptat kolik budu potřeboval těch láhviček než ten regaine bude působit?? stačí jedna a budou už vidět rozdíly díky za odpověď

Michal
5x

Zdravím Vás "Pánové?" Nechápu proč chcete sahat po chemii.Poslechněte radu starších a nechte vousy vousama!Až budou chtít, tak narostou.Pokud nemáte vrozenou vadu, která by Vám znemožnila růst vousů, budiž, ale řešit komplex chemií a ještě k tomu všemu za to platit spousty peněz... Říkáte "něco kolem litru"? Za ty peníze mám dvě holky na jednou a s vousy to nebude mít nic společného.Já osobně se "musím" holit již od 14l a po 10letech řeknu Vám, není to sranda.Jasná rada již tu padla.Oholit se pokaždé, když se něco objeví.(břitem nikoli el. strojkem)Při "holení" el. strojkem dochází k trhání-štěpení vousu.Tělo pak opravuje třepení a nesoustředí se na početný růst. Upozorňuji však, že po každém holení je potřeba použít desinfekci (vodu po holení) popřípadě balsám.Nemuselo by se Vám líbit jak by vypadala Vaše tvář za pár chvilek. PS: mohu ještě doporučit teplé zábaly na obličej, nebo třeba saunu.Je známo, že vousy v létě rostou rychleji.

kouba

je mi 17 a nějak mě ty fousky pořád nechtějí růst. holím se tak jednou za dva týdny a zatim žádný velký účinek nevidím. pomohlo by každodení holení k pořádným vousům? jestli někdo zná odpověď, tak můj emali je [email protected]

Honza
1x

vubec to neres, tvuj problem nema vyznam resit, jinak me zacal rust takovej ten "panickej knirek" v ctrnacti nebo patnacti a nez sem se odvazil ho oholit tak to chvili trvalo, pak mi ale rostl porad jen ten knirek, pripojily se k tomu fousky na brade a tak to je skoro dodnes... ale je fakt ze jsem ten knirek holil casto a pak zacal houstou a tvrdnout, jednou za 14 dni je sakra malo, ale muzu ti rict, ze bych to klidne bral, holeni je opruz - proste to neres a to je cely, nema vyznam to resit, jednou ti to urcite trochu zhoustne, ale pochybuju, ze si budes moct nekdy nechat vypestovat plnovous jako ma Chuck Norris, tak moc ti fousy asi neporostou nikdy, ale rekni si sam, ma vyznam to resit takovou prkotinu?

Majk
1x

mí známí taky mají hodně vousy, klidně je měli už i od prváku. Já mám zatím černo-zrzavé a ne nějak moc výrazné, ale postuplně se mění na černé po tvářích, jinak pod bradou už se to slušně rozjelo, počítám že budu tak za 5 let jako zmiňovaný krakonoš :-D a holím tak 2x-3x do týdne, jak se mi chce a mám chuď se podrápat no :-D čím častěji holím tím silnější a tvrdší vousy jsou ale jsou takoví co se mi furt smějou a říkají že vypadám zarostený jako bezdomovec :-D asi za to může ta zrzavá? :-D nevadí, nenechám si do ničeho kecat :-D mým cílem je krásná bradka

Jarda

Zdravim je mi 22let a mam podobny problem,nevim proc ale vousy mi rostou prevazne na prave strane obliceje a na leve skoro nic..dostal jste uz nekdo odpoved?

Hanysek

no me je 17, nechavam tomu zatim volnej prubeh a je to nic moc, ale ted se zacinam hodne bat, zacal sem si peclive myt oblicej mydlem (2 dny), a to fakt peclive- normalne si myju oblicej jen vodou, a zacali mi rust jakysi chloupky na cele, mezi ocima a kousek pod ocima, na tvarich mam mekky chloupky docela v hojnym poctu, pod nosim mekkej knirek a na brade no nic moc, ale mam strach ze kdybych se zacal holit ... tak mi to bude rust i pod tema ocima, a tam to teda 2x nechci...prestava se mi to libit, a fakt nevim jestli je to tim mydlem nebo nevim co se deje, ale prestava se mi to libit :( ty vole mam strach jak brno :)

Hanysek
1x

a jeste horsi je to, ze se oholim jednou, bude to rust vic, oholim se znovu a znovu a pod ocima to bude rust rychleji a rychleji ... a porad se holit a rust a holit a rust a casem by to bylo treba denne, a to urcite neni spravny, z toho mam nejvetsi obavy

vousac

mydlem se nemej vice drazdi kuzi skus tekute mydlo co neobsahuje mydlo

Honza

Právě jsem si přečetl tvůj komentář a jsou to už 4 roky, docela by mě zajímalo, jak to s tebou dopadlo :-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce