Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

wellbutrin

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s preparátem WELLBUTRIN? Když, tak jaké? Nějaké nežádoucí účinky? Neobjevily se náhodou u někoho křečové stavy?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr
2x

Já mám zase dobré zkušenosti na podporu chuti na sex s přípravkem aphrodisia

Ila

Nevím, jak Welbutrin působí na deprese, já ho beru jako alternativu za "Šampix", tedy jako prostředek k odvykání závislosti na nikotinu. A to funguje. Jako afrodisiakum mi to moc nepřijde :-)

Blanche

Zdravím ve spolek depresivních pacientů. Taky jsem začínala U Xeroxatu,neurolu a jiné.Před osmi lety,kfmdyž mi tyto stavy nastaly po 50 roku.Apatická;nic mě nebavilo,nezájem o nic. Když jsem prosila pokaždé v ordinaci pani doktorku,prič se mi to ďeje ,tak mi jen řekla že jsem nemocná.Pravda,měla krásnou útulnou ordinaci. Vonné svíčky,kahn s dakší vůní. A já proďelávala silné záchvaty paniky.Strach,pálení na hrudi vnitřní třes. Prostě k zešílení.Však to znáte.Záchranka dvakrát do roka. Poorvémě poslala na psychinu do Brna Bohunic. po nějaké době to stejně. Po telefonických rozhovorech v mém nevětším záchvatu,ležela jsem a nic mě v tu chvíli nezajímalo,tak mě chtěla poslat do Černovic též v Brně. Tak to byl konec.Odešla jsem od ní.Dostala jsem se do Vojenské nemocnice též Brno. Na ambulanci skvělý pan doktor.Vyslyšel mě a nasadil mě večer Fevarin a ráno Welbutrin.A když nejhůř,tak rivotril.Welbutrin mám dodnes.Jsem s ním také moc spokojená.Sravy tajé pořád kolísaly.Takže zase Vojenská.Byla jsem tam asi třikrát.Zrovna před desti dny jsem se vrátila. Ale abych to dokončila.Pan doktor přešel na lůžkové.A nová pani doktorka není ta pravá.A stejně už odešel z nemicnice. A bude asi na soukromo.Chci poradit.Při hoispitalizaci mě nasadily Lyriku a na noc qestax.Welbutrin mi zůstal.Po tim qestaxu dobře spím,to je pravda ale ráno jsem jak po fetu.Máte s tím někdo zkušenost? Dík

Luboš

Ahoj všem, já beru Wellbutrin několik týdnů a musím říct, že jsem nadšený. Předtím bych nejraději jen spal, byl jsem unavený, v práci jsem se nemohl soustředit, chtělo se mi straně spát. To s nástupem Wellbutrinu zmizelo. Jediné, co se mi zhoršilo byly úzkostné stavy, ale ty řeším Pragiolou, takže za mě ok. Jako afrodiisiakum nemohu posoudit, není totiž s kým... :-D

M

Wellbutrin užívám asi měsíc a na únavu super !!! , úzkosti se nezhoršily. Před tím jsem užívala Apo-venfalaxin, po něm byla strašná únava, již dopoledne jsem v práci nemohla udržet oči, strašný pocit, přemáhání to přežít. Teď je to o hodně lepší Užívám 1X 150 ráno. Apo-venfalaxin postupně vysazuji. Možná by šel Wellbutrin ještě navýšit.

Marie

Zdravím všechny. Wellbutrin může u některých lidí způsobovat křečové stavy. Mívala jsem po něm křeče, samotný bych jej nemohla užívat. Paní doktorka k němu přidala Valproát na potlačení křečí (skupina antiepileptik), a v této kombinaci jsem jej užívala řadu roků. Pokud je křečová reakce silná, rozhodně doporučuji nejdříve užívat nějakou dobu antiepileptikum-Valproát (ještě před nasazením Wellbutrinu), aby byla látka Valproátu v krvi dostatečně saturovaná a Wellbutrin byl pak akceptován. Velký benefit Wellbutrinu pro mne byl jeho aktivující účinek. Všechna útlumová antidepresiva u mne prohlubovala depresi. Wellbutrin je obecně vhodný spíš pro útlumovou, spavou či apatickou symptomatologii než pro úzkostné/tenzní lidi,či lidi trpící nespavostí, kterou může zhoršovat.

kvacka

S wellbutrinem nemám zkušenosti, reaguji na příspěvek "člověk". cipralex 10, užívala jsem, ale měla sem jen alergii, změněno na Citalopram Teva ....Rivotril 0,5 je hlavně zmírnění křečí , epilepsie a pár dalších neurol.onemocneni. Rivotril beru hodně let a necítím, žádnou závislost. Nesmíte všemu věřit, co se kde píše. Po přečtení nežádoucích účinků leku, by jsme nesměli brát nic. Všude stejné vedlejší účinky....nespavost, únava, závratě, vysoký, nízký tlak, průjmy,, mrtvice, infarkt, vředy na dvanáctníku, smrt atd...zvlášť, pokud berete další léky. Takže já si leták přečtu a řídím se podle svého těla. Buď vznikne alergie a opravdu závazný vedlejší účinek, volám k lékaři...jinak lék beru, dokud mi jej lékař sám nevysadí. Pokud je v letáku stanovena délka užívání léků, proberu další užívání léků s lékařem. Léky na psychiku, deprese by se měli užívat déle nebo postupně vysazovat. U některých je přímo psané, jak postupovat při vysazení léku, neb některé rychle ukončení je na škodu. Přijímací Vám jen plné zdraví a žádné neduhy a pozor na tchýně :-D:-D

bell

reaguji na "Anna" 04.11.18. Spíš mě váš prispevek na lék Wellbutrin připadá jen jako propagace lékaře. Dcera měla skoro stejně velký Fibroid, užívala nejprve hodně železa, neboť měla silnou menstruaci a velkou ztrátu železa, Užívala i zde probírány lék Wellbutrin , i lék na zmenšení Fibroidu, přesto musela skoro po roce jít na laparoskopii. Po 1/2 roce od operace kontrola u odborníka a nějak se mu to nelíbí, že je tam "snad " nějaká tekutina a musí se provést řádně vyšetřeného. Od října čeká, na zprávu, kdy bude odeslána k odbornému vyšetřeni. Zatím neotěhotněla. Mají dělané zkoušky spermatu, vajíček a vejcovodů. Takže si nemyslím, že by jen tak dovedl lékař vyléčit vámi uvedená závažná onemocnění. Divím se, že není nikde znam. A ani sem nenašla nic na webových stránkách :-( divné

Rider

Tak mě Buprotion nezabral. Po 16 dnech jsem ho musel vysadit. Důvod motání hlavy, rozostření vidění, cca.po 6 dnu užívání mi to přivodilo ranní deprese, které jsem před tím nikdy neměl. Velká nechuť k jídlu, nemohu pořádně nic sníst. Úbytek na váze 4 kila, průjem po celou dobu užívání a hodně špatný spánek. Každou noc jsem se budil cca.vždy po 2 hodinách. Tzn.ve 23:00h, 1:00h a ve 3:00. Po třetí až do rána jsem již neusnu a to jsem si bral na spaní Prothazin. Žaludek jako na vodě, divné tlaky v zadu na hlavě, šumění v uších. Přitom z počátku když jsem ho začal brát do toho 6 dne to vypadalo nadějně. Zítra již si ho neberu, psych.mi napsal nová antidepresiva Argofan 75. Tak jsem zvědav co to se mnou bude dělat.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce