Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

RS první příznak v těhotenství

Ahojky všem, jsem těhotná 35tt, před 2měsíci mi přestala fungovat pravá ruka, prošla jsem vyšetřením EEG, EMG a MR. Na MR je nějaký nález. Před cca měsícem mi ruka začaka opět ´jakžtakž fungovat, Nyní jsem již azse schopná i celkem psát tužkou, což nehrozilo. Verditk zní na 90%RS. Bližší vyšetření můžou udělat až po odběru mozkomíšního moku, který bude až po porodu. Porod proběhne pravděpodobně císařem a doporučeníkojení je 2měsíce. Zajímalo by mě, přestože je to předčasné, kdyby se RS potvrdila, zda budu schopná nastoupiot zpět do pracovního procesu - učitelka 1.stupně. Běží mi hlavou moc myšlenek, sport bude asi možný, pokud nepřijde nějaká ataka s následky, ale ta práce - to jsem nikde nenašla. Vůbec si neumím představit, jak organismus potom funguje nebo nefunguje. Co léčba? Přibírá se po ní???Díky za příápadné odpov+ědi. zatím teda stále tajně doufám, ale spíš už se začínám smiřovat:o(Klára

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana
1x

Ahoj, Kláro, není důvod, aby holky s RS dál ve škole učily. Takových je mnoho! Ale zkus si pročíst poznatky holek s RS, které jsou původním povoláním učitelky, najdeš to v některé z bohatých diskusí ( htt p://klubsms.cz/forum/index. php ). A zjistíš, že nakonec ze školství v zájmu vlastního zdraví utekly. Od věčně zasoplených dětí chytaly kdejakou virózu a to jim zbytečně aktivovalo RS. Při této nemoci se měl člověk infekcím a virózám vyhýbat, aby moc často neaktivovaly imunitní systém. A přibírají jen ti, kdo ignorují doporučení lékařů!

Jana

Promiň, nějak se mi to slilo... htt p://klubsms.cz/forum/index. php

Jiří Holečko

Dobrý den. Nemohu se nezdržet poznámky, když jsem četl ten nesmysl od Jany. Záleží na Vašem přístupu k obranyschopnosti a celému komplexu opatření který je třeba udělat. Nyní Vám přeju zdárné donošení dítěte a jeho bezproblémové narození. Dr.Holečko [email protected]

Lenka J.

Ahoj Kláro i všichni ostatní,hodně dlouho jsem hledala vůbec nějaké stánky s diskuzí o RS a tyhle jsem našla úplnou náhodou, nejsou ale moc přehledné nevíte třeba o nějakých jiných kde bychom si mohli dopisovat,svěřovat zkušenosti atd. Kláro chtěla bych se tě zeptat jak probíhá těhotenství s diagnozou RS.Já jsem se dozvěděla že trpím touto nemocí v březnu tohoto roku a plánuji těhotenství, musím rok od ataky počkat,ale zatím se mi nepodařilo sehnat moc informací o tom jak to vše probíhá, vím že je to u každého individuální a u každého to probíhá jinak.Jinak já se ještě s nemocí stále seznamuji a odhaluji její záludnosti,píchám si ob den interferon- Rebif 22 a k tomu beru ještě kortikoidy-medrol,po kterém jsem pěkně přibrala je ve mě samá voda samá voda,a jak dámy jistě uznají, možná i pánové, ale na psychice to člověku k tomu všemu rozhodně nepřidá.Někdy jsou dny kdy únava střídá ještě větší únava,brnění nohou,bolesti hlavy,ale abych si stále jen nestěžovala,žít se stím rozhodně dá a doufám že to tak zůstane nejdéle nebo nejlépe navždy:-) Ještě ke tvé práci Kláro, já třeba pracuju ve zdravotnictví kde jsem dnes a denně vystavena všemožné infekci a nemyslim si že by mě to nějak ohrožovalo, takže si myslim že práci učitelky můžeš vykonávat,ale jak už jsem psala u každého to může být úplně jinak.Tak to je asi pro začátek vše co mi leželo na srdci.Děkuju předem za odpověď a budu ráda když budéme všichni komunikovat.S pozdravem Lenka

Katka

Ahoj Lenko, taky plánuju těhotenství, ale potvrzení RS mě teprve čeká, takže k tomu se vrátím případně až to bude aktuální, zatím o tom nic nevím. Chci tě poprosit, prosím tě, co jsou to ataky, mám si to představit jako nějaký záchvat, kdy spadnu nebo se přestanu ovládat nebo mi přestane fungovat tělo nebo co to je? Psala jsem tu už dnes příspěvek s názvem Nesmyslné podezření na RS??? Kdyžtak se na to mrkni, popsala jsem tam své příznaky a tak atakům a záchvatům vůbec nerozumím. Všude na netu se píše ataky, záchvaty, ale co to je konkrétně??? Moc díky Katka

ada

Ahoj mám dotaz zítra mám jít na vyšetření EMG a jsem v 8 tt tak nevím jestli to vadí nebo ne jestli se muže mimi něco stát předem děkuji za odpověď

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce