Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Crohnova choroba

Ke vzniku této poruchy přispívají i některé vrozené předpoklady až 20 % z těch, kteří se s Crohnovou chorobou léčí, má mezi svými příbuznými dalšího nemocného s touto chorobou. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
MarveL
drroman

zdravim,je mi 37 a crohna mam asi 4 roky musim zaklepat,ze jsem s nim krome vecne rozdrazdeneho konecniku a caste stolice zatim vyrazne problemy nemel.doufam,ze pokud uz ho mam,tak zustane v takovem stadiu jak je.vsichni popisujete,ze jste vyrazne zhubli,nevim jak to delate,ale ja spise pribiram:-))myslim si,ze nejhorsi co muze byt je stres,stravu jim porad stejnou a nijak vyrazne mne to neovlivnuje,tak nevim.asi to bude hodne individualni.preju nam vsem at uz na toho parchanta neco najdou!a nepoddavejte se tomu!!!

B. Hanuš

Hledám informace o léčbě remicadem - crohn se u mě projevil před rokem, zatím to zvládám s lékama ale mám strach z budoucnosti. Je mi osmnáct, ještě nemám ani maturitu a výhled jenom na zhoršení, operace a invalidku. Já fakt nevím co. Zatím to ještě není tak špatný ale ty informace do budoucna jsou fakt děsivý. Můžete mi někdo prosím alespoň na chvíli dodat odavahu? Našel jsem si všechny možnosti, ten remicad se označuje až jako poslední možnost po operacích. Musím tím vším projít? Nebo neexostuje třeba nějaký přírodní lék? Díky

Pavelka

Hanuši…..tááák. Nadechnout, uklidnit….pustit si nervy na špacír je úplně to nejhorší…jestli to zvládáš, děkuj Bohu. Užívej současnosti. Crohn to blbý onemocnění, ale dá se s tím něco dělat. Jsou lidi co skončí v invalidním důchodu a jiní, kteří normálně pracují, studují a mají děti. Poslední dobou se používá biologická léčba, ale je to hodně drahé a lidem se to předepisuje až jako poslední možnost. Ale co já vím, pomáhá to. Vidíš, možností je hodně, jsi mladý. Věřím, že to zvládneš.

pavla

Ahoj, mám crona temer rok a bojuji jak se da. I když mi ho zjistili brala jsem vse na lehkou vahu, a to jsem nemela delat. Zacaly se mi delat pistele a abcesy mam je porad dokola takze uz jsem byla na sedme operaci. Ted jsem na infuzich kteryx by mi mely pomoct (ramicade), To je jeste v pohode ale jsou horsi veci a to je stomie a te se bojim.Takze nehezej rucnik do ringu jsou daleko daleko horsí věci!!!!!

ivana
2x

Můj muž bral Remicade i Humíru, obojí mu vysadili, že je léčba nákladná a v jeho případě málo účinná a navrhli odstranění celého tlustého střevaa vývod bokem, což odmítl Po té léčbě se mu nadělaly jen rkovinotvorné polypy, které mu zjistili při posledním vyšetření.Muž se začal léčit přírodními preparáty, žádná léky jako Pontázu, Prednizon a pod. již nebere a již skoro rok v pohodě [email protected]

viera

prosím Vass povedzte mi aké prírodné prostriedky používal Váš muž. Moj syn tiež vysadil lieky ale ani nič neužíva už vyše roka a má stále problémy. dakujem

Kamil

Remicade se skutečně k léčbě Krohnovy nemoci používá, ale až po vyčerpání léčby. Ty jsi asi na záčkutku léčby, jestli ti nezabírají léky, co bereš, pokračuje se imunosupresivama a kortikoidama. Remicade až potom. Jestli se chceš dozvědět víc, na webu "crohn.cz" je hodně použitelných informací i hodně živé fórum lidí, kteří s Crohnem život zvládají.

Alča

Co ulcerózní kolitida?

PB

I to se léčí Remicadem, ale postup bude stejný jako u CN.

Pajka

četla jsem výraz spící Crohn. Co to znamená? Děkan za vysvětlení.

Anežka

Dobrý večer. Můj syn je v nemocnici, již asi 3 týdny, bylo mu stále špatně, měl střevní potíže, hrozně zhubl. S manželem jsme to přikládali na vrub jeho stresu okolo nového zaměstnání po maturitě, potíže se táhly vlastně už od podzimu. Tak teď se snažím zjistit co nejvíce. Vypadá to, že jeho stav je již stabilizovaný, ale stále si nedovedu představit co vlastně Crohnova nemoc obnáší. Co jsem četla mi přišlo spíše strašlivé než uklidňující. Děkuji za možný kontakt. Aněžka P.

Kara

Anežko. Ono to fakt asi nevypadá na pohled dobře. Ale možností je spousta. Od normálních léků, přez ty trochu drsnější až po Remicade.

Anežka

Dobrý večer, děkuji za podporu. Syn je již z nemocnice doma. Zatím je ještě hodně zesláblý, ale lékař povídal, že se vše zlepší. Také že celá záležitost je velice individuální, může se vyvíjet velmi odlišně. Léčbu Remicade zatím nepovažoval za vhodnou, ale vysvětlil mi, že v případě, že tato nemoc bude velmi urputná a bude se celkévý zdravotní stav komplikovat, je to jedna z možností léčby. Přeji všem s touto chorobou hodně síly. Anežka P.

rozbris

Mohu darovat krev jestliže mám Crohnovou cchorobu??? Mohli byste mi prosím odpovšdšt na můj email [email protected] Děkuji předem

Miss Crohn

Ahoj, mám za sebou první dávku remicade a chci se zeptat co teď od toho můžu čekat? Zrovna mi nebylo nejlíp a já mám docela strach že bych mohla být zklamaná, že se na tu léčbu upnu a ono třeba nic anebo mi bude akorát blbě jako po kortikoidech. Jestli máte zkušenost, budu ráda za informace.

Kubšák

neboj a klidně doufej v zázrak. Mě to teda děsně pomohlo. Už se tak lečim vod podzimu a dokonce sem se vrátil do práce. Jo a taky ke mně přilnula jedna slečna a tak…bude to dobrý.

Alžběta

Snad Vám můj dotaz nebude připadat příliš vlezlý, ale je obtížné s touto nemocí najít partnera? Četla jsem že hodně pacientů žije s vývodem…..

Anežka

Snad Vám můj dotaz nebude připadat příliš vlezlý, ale je obtížné s touto nemocí najít partnera? Četla jsem že hodně pacientů žije s vývodem…..

Kubšák

no právě dyž člověk furt s**e nebo je po špitálech a k tomu se přidá paní Depka tak to by byla holka se svatozáří. Prostě taková varianta není zrovna to nejzajímavější co holky táhne. Ale když sem na Remicade tak to znamená jednou za čas výlet do Prahy, takže pohodička. Prostě dobrý. S nástupem do práce se jaksi samo navrátilo sebevědomí aji prašulky,

sona

Ahoj Martino. Remicade ještě nepotřebuji zatím beru jenom 4x2 Pentásu 500 Někdy mám velké bolesti a častý průjem ale dá se to zvládnout. Naštěstí nepatřím k lidem co si jenom stěžují a knóurají. zjistili mi crona ve 34 letech, ale zřejmě se mi objevil už po porodu dcery v 21 letech.Porod byl těžký tak sem myslela že to jsou následky pak se narodil syn a život letěl dál. Potom před 5 lety sem začala moc hubnout nakonec sem měla 36 kilo, ale horší bylo že se mi na levé noze udělali velké boláky hrozně boleli a noha zčernala a přestala chodit, nejdřív mi ji chtěli vzít ale pak ji za živa rozřezali a zachránili.... V současné době sem hodně unavená a pořád bych spala ale musím makat z část.důchodu se nedá žít Ale noboj nikdy není tak zle aby nemohlo být hůř. Hlavně se snaž toho vola-crona dát až na druhou kolej. Nesmí ti diktovat život. AHOJ a držse

sona

Ahoj všichni.Psychika je moc důležitá,ale také počasí . Mně ničí tohle fuj počasí sem hrozně unavená a mám větší bolesti a často musím na wc.At už je konečně hezky a teplo-je mi pořád zima. pa S

Zuzana Škr.
1x

Až v nemocnici, vlastně ihned vyslovili tuto diagnozu a mohla začít správná léčba. A ta začla převozem do HK na metabolickou kliniku a tam se mě ujal dnes už pán profesor Bureš. Naordinoval takovou léčbu, že prakticky ihned začala zabírat a mě se dělalo lépe a lépe, vysvětlil mi i o jak zavažný stav jde a co bude i další léčbou a co může i následovat za operace, pokud by to to nezabralo, a tak k nitro žaludeční vyživě pomocí pumpy a hadičky až do žaludku jsem začala mít i sama chuť k jídlu aani v tom mě v nemocnici neomezovali a správně pochpili, že vlastně s ní začínám žít a tak jsem i k nitrožaludeční výživě papala na co jsem měla chuť. A dočkala jsem se i toho, že jsem byla na vánoční svátky celý týden doma a vařila mi moje mamka a i domácí prostředí a i dobroty přispěly k tomu,že jsem přibírala na váze a chůť žít byla čím dál větší. A s mojím stavem a vyrovnanou chorobou jsem ani neabsolvovala žádnou operaci. Prostě jsme se smířily. A tak to je i dál. Opravdu mi nebrání plnohodnotně žít a když jsem čekala dceru, tak i prášky jsem vysadila a v pohodě. Co mi nedělalo dobře to jsem prostě nejedla a když mi nebylo dobře tak jsem jedla jenom to na co jsem měla chuť. A dcera se narodila zdravá, vůbec nijak dotčená touto mojí chorobou. Sama, ale je astmatička a tuto dispozici získala ze strany tatínka. I jí učím s touto chorobou žít a tak astmatické zachvaty nemá. A já se svojí chorobou žiji spokojeně dál. Nepřekážíme si. Když mi ukáže, že toto jídlo mi nedělá dobře a strvení je obtížné a činí potíže, tak mi dává vědět, že tohle jíst nemám a není pro mě vhodné. A tak to nejím. A je po problémku. I když v poslení době přibívá potravin, které mi nedělají dobře a jsou to hlavně luštěniny a brukvovitá zelenina a nejhůř v sirovém stavu. Nafouknu se po nich a KŘEČE MI TAKY ŘEKNOU AŤ UŽ TO NEJÍM A JE SPOUSTU JINÉ POTRAVI CO SE DÁ SNÍST . A moje tělo mi řekne na co má chuť a vyberu si i z toho co doma je. Moje chuť už odmítá kořeněná jídla a najdu si v nich přávě tu chuť samotných potravin ze které se jídlo skládá. A také si uvědomuji co a proč jím a co to může dát mému tělu a jak prospívá. Mám ráda to uvědomění si chuti a tak jím aby mi chutnalo. A pokud zhřeším svojí chutí naprospěje mi to a vlastně ani nechtná, protože je to právě ta chuť která mi řekne,že tohle moje choroba ráda nemá. Netrpím dlouho jelikož první lék který přispěje k tomu aby mi bylo líp je PIVO. Které moje zažívání uvede do pohody. Léky,které mám předepsány a ty si moje choroba také říká a to v jak předepsaném dávkování a pak i v naprosté pohodě zdr. stavu je snížím, protože můj zdr.stav mi to dovolí. A léky nahradím pohodou z chuti jídla, ale pak především celkovou pohodou ze života. Moje choroba mi i pomohla najít si práci, která jí nepřekáží. To mi také řekla,že velká pracovní zátěž a v prostředí čpavku a zvířecích pachů,jako byl kravín, mi také nebylo dobře a tohle už jsem dělat dál neměla . A já poslechla a našla jsem si podle možností jinou práci. Na diskotéce za vstupem a uklidem po diskotéce a to v pracovní době mě přizpusobené. Pomalu, ale jistě. Když té práce začalo o kolo dilkotéky příbývat, tak mi opět řekla,že takový zahul a vlastně i za takový plat není pro mě dobrý. A nakonec současnost, už přez rok u hlídací a úklidové agentury také přizpůsobuji nasazení a zátěž svému zdraví a pohodě a dá se říc, že i kolegové mi to k aktuálnímu zdravotnímu stavu pomáhají přizpůsobit. Vím s touto chorobou mám spojenou i únavu a tak mi nezbývá než jí dopřát i odpočinku spánkem. A zase pohoda. Vlastně můj častečný invalidní důchod je její kompenzací za to, že nemůžu tolik dělat a mít větší zátěž. A tak i vycházím finančně. JE TO HLAVNĚ POHODA A PŘÁTELSTVÍ S TOUTO CRONOVOU CHOROBOU, KTERÁ MI TAKÉ UKAZUJE JAK ŽÍT A CO DĚLAT PRO SVÉ TĚLO,ABY BYLO V POHODĚ. Věřím, že né jen tobě jsem dala návod jak s touto chorobou žít a mohla bych napsat i mnohé co mi tato choroba přinesla do mého života dobrého a to i svým horší stavem mého zdraví. Ale je to právě lepší o tu příležitos poznání. Lidí, lékařů a způsobů jak s touto chorobou kvalitně žít. Ráda si opět na této diskuzi přečtu i postřehy vás ostatních co jste se touto chorobou seznámili.Vlastně díky jí jsem na této diskuzi a čtu vaše řádky a dávám vám nabídnot ke čtení i ty své.prosím o omluvení mé gramatiky, to je moje slabost a pak taky s dispozicí dislektička a digrafička ty chbky nevidím. A nějak se mi nepodařilo je opravit pomocí počíteče a vložit automatickou opravu. Jsem jen začátečník v užívání techniky PC a tak se možná i s touto technikou do budoucna skamarádím. Můj pozdrav všem čtěnářům a pisatelům s přáním dobrého zdraví a pohody v životě. Zuzana

Mirush
1x

Ahojte,pisala som pred par mesiacami prispevok,vtedy som este bola v pohodovom stadiu tejto choroby.Pred nedavnom ma moja doktorka hospitalizovala s tym ze mam vysoke CRP a sedimentaciu,tak ze na preliecenie,to som este netusila co ma caka...nebolo mi zle,bolesti som mala len v krizoch,netusila som ako to suvisi s crohnom.Bola som v nemocnici tyzden ked sa to stalo.V nedelu rano som sa zobudila ako kazde ine rano,vzala som lieky,sla som na WC a ked som si opät lahla do postele,silno ma zabolelo na pravej strane v podbursku,behom dopoludnia sa mi nafuklo brusko a vyzerala som ako v osmom mesiaci tehotenstva,strasne bolesti,nemohla som sa hybat.prisiel sa na mna pozriet chirurg,poslal ma na USG,RTG a CT,skonstatoval ze ma musi operovat ale vraj to nieje az take vazne.Potom si zavolal moju maminku na chodbu a rozpravali sa,ked sa vratila mala zaplakane oci,bala som sa.Ked som sa zobudila po operacii,nic som necitila ale nemohla som sa hybat,zle sa mi dychalo.situaciu som si uvedomila az o dva dni ked som sa poriadne prebrala.Zle sa mi dychalo lebo mi v tom branila hadicka ktoru som mala cez nos v zaludku,vsetko ma zacalo boliet,kazdy mensi pohyb,zistila som ze mi z brucha trcia 2 hrube hadicky,cele brucho som mala prelepene a zakryte s obväzmi.Po rozhovore s doktorom ktory ma operoval som myslela ze sa mi zrutil svet,no z druhej strany som bola stastna ze zijem, 16.marca 2008 som sa druhykrat narodila,v nedelu vecer o 18:30 mi doktor zachranil zivot.Ta silna bolest ktoru som zacitila v podbrusku bola sposobena tym ze mi prasklo v bruchu velke hnisave lozisko a zacalo sa rozlievat do celej brusnej dutiny,keby ma neoperovali,dostala by som otravu krvi a uz by som tu nebola....Ked mi doktor oznamil co je to cudo co mam prilepene na brusku,preplakala som cely den.Museli mi spravit stomiu-tzv-vyvod.Bol to pre mna sok,v lete budem mat 19 rokov,vzdy som zila na plno,ale tato choroba ma dostala....Presli 4 tyzdne od operacie a ja sa ucim s tym zit.....ale je tu jedna potesujuca okolnost :)) Je to len docasne...doktor vravel 2-3 mesiace,potom nasleduje dalsia operacia,pri kotrej mi odoberu ten zly kus creva a vraj by to malo byt dobre potom....mozem len dufat a verit..... Nikomu neprajem zazit to co som prezivala....5 dni po operacii som sa nemohla hybat,v kuse v jednej polohe....ale musela som pozbierat pretoze ma cakala dolezita udalost,2 tyzdne po operacii sa moja sestra vydavala,sla som jej za svedka.Celu svadbu som sice presedela ale vyzdrzala som az do druhej v noci potom som zaspala na stolicke :).24.aprila idem na kontrolu tak dufam ze mi povedia termin operacie.Drzte mi palce :) a ja drzim vam vsetkym palce pri suziti s touto nasou chorobou.Musime byt silni.

zuzanaX

Psala jsem už jak jsem se s chorobou vyrovnala já a když čítám vaše řádky,tak vám všem přeji ať se z toho taky dostanete do pohody. Zuzana

sona
1x

Ahoj všichni. Jsem moc ráda že všichni tuhle nemoc berou jako fakt se kterým se musí žít i když všichni víme že to není lehké. Prosím dávejte na sebe pozor atˇ nás ta mrcha nedostane.

Pavel

Teď jsem na nějakém webu četla starší článek, že prý v západní Evropě pacientské organizace bojovali za podávání biologické léčby pacientům, kteří jsou na počátku nemoci, aby se zabránilo její úplné manifestaci. Nevíte, jak to dopadlo? Píšu o novinkách ve zdravotnictví práci na gymplu, nemusí to být nic odbornýho, ale právě ta biologická mě zaujala. Ani jsem nevěděl, co je všechno za nemoce. To člověka přivede k zamyšlení o životě. Taky jsem si dám přihlášku na medinu....

Bzenecký

Pavle. Zkus se podívat na zahraniční weby. Předpokládám, že jako mladý a nadějný skoro lékař angličtinu ovládáš. Morbus Crohn je hodně rozšířená nemoc, určitě toho hodně najdeš. Ovšem souhlasím, že by určitě mělo mnohem větší smysl podávat účinnou léčbu na počátku nemoci a nedovolit její komplikace a rozvinutí, než až na poslední chvíli zachraňovat holý život.

klara

to museli dokonce i v Americe demonstrovat kvůli nároku na zdraví?????

Bzenecký

Klárko, já nevím, odkud jsi vzala svou představu o zdravotnictví v Americe, ale určitě to není taková sláva, jak je prezentováno v seriálech. Většina lidí tam nemá ani zdravotní pojištění. Takže, ač nejsem žádný odborník na zahraniční zdravotnictví, bych si troufl odhadnout, že ta část populace, co pojištění má, má také nárok na léčení v počátku choroby, zbytek má smůlu, ať jim je jak chce.

Karlička

to snad ne. Přece to léčení nemůže stát tolik, aby si nechali lidi normálně umřít.

Adéle

nezoufej crohny. Můj bratr je na tom stejně jako ty, jenom je mu o jeden rok míň než tobě. Jako ve všem v životě, tak i v nemocech jsou období, kdy to jde a kdy nejde. Bratr byl taky jako na houpačce. Hodně záleži na tom, jestli se vyhábáš stresu, vysledovat, jaká jídla ti vysloveně ubližují a těm se vyhnout. A hodně se dá zvládnout léky. Bratr měl něco, co mu vysloveně nesedlo, tři měsíce mu bylo mizerně a pak mu to vyměnili a najednou zázračná změna.

Stanislav
1x

Já tedy vidím velikou naději v možnosti biologické léčby. Sám mám za sebou tři dávky a absolutně nechápu z jakoho důvodu mi tuto léčbu neumožnili již dříve. Když si uvědomím, o co lépe jsem na tom mohl být, kdyby mi byla podávána již od počátku. Ale zaplať Bůh za to.

kvitko

ahoj můžu se jen zeptat kdy ti zabrala ta lečba remicajdem já mám 2 davku a mám počit že je to furt stejne mě to ještě nezabralo

zizy

můžete to prosím upřesnit? O co se jedná?

Stanislav

Ano. To samozřejmě není problém. K tomu jsou ostatně diskuse. Takže já jsem Crohnovou nemocí trpěl 11 let, měl jsem za sebou 6 operací různě úspěšných a lékaři již skutečně nevěděli co se mnou. Takže pro podobné případy biologická léčba. Testy byly v pořádku (dělají se hlavně na TBC) a na léčení chodím do Brna. Lék se podává nitrožilně po dobu 2,5 hodin v mém případě, dávky se opakují každých 8 týdnů.

Angelika2000
2x

Dobrý den, jeden můj velmi dobrý kamarád, trpí již přibližně 2 roky Crohnovou chorobou. Za posledních 5 dnů se mu velice přitížilo a zhubl o 7kg. Není téměř k poznání. Dost mi na něm záleží a to v ajkém je teď stavu mne dost děsí. Proto bych ráda věděla, zda může tato nemoc skončit tou nejhorší možnou variantou. Tedy smrtí. Je mu 28 let a nevím zda je jeho nemoc zapříčiněna dědičností. Za odpověď předem děkuji. Můj e-mail: [email protected]

Angelika2000
1x

Ano s Dr. Širokým mám velmi dobrou zkušenost. Je to lékař, který své pacienty bere vážně a vše vám podrobně a lidsky vysvětlí. Byla jsem u něho na vyšetření tlustého střeva. Když jsem tam šla, docela jsem se bála, ale díky panu doktorovi mě obavy během chvíle přešly. Myslím že jste si vybrala správného lékaře. Kupodivu, ale musím konstatovat, že většina odborných lékařů v Hradci Králové (mimo fakultní nemocnice) má velmi hezký přístup k pacientům. Ang.

soŇa

Ahoj lidi.Některé vaše příspěvky jsou hrozně deprimující.Mám také crona ale snažím se to banalizovat i když je mi hrozně zle už pro to abych neděsila svoje děti a udržela si práci. Všichni víme jaký je problém najít jako invalida slušný džop a s podmínkama které mám cron určuje-určitě víte o čem mluvím....Doufám že ti mladší už to budou mít snažší. Mám ještě jednu prosbu- můj syn 15 let má degeneraci sítnice následně slepota-snažím se najít vše dostupné o tomto postižení i o tom jak se s tím vyrovnat já i on.Nemá prostorové vidění takže každý nákup nebo jít tam kde to nezná je šílený problém a hrozné nervy. Psychologové nepomohli ani jemu ani mně,pořád mluví o tom že v 18letech to definitivně ukončí a podobně. UŽ NEMŮŽU DÁL prosím poraďte ! DIVÍTESE ŽE MI NĚKTERÉ VAŠE PŘÍSPĚVKI MI PŘIPADAJÍ SMĚŠNÉ A URÁŽEJÍCÍ. TOHLE JE ŽIVOT!!!!!!!!!!!!!! Omlouvámse mám depku ale o radu prosím.

Hanka

Dobrý den chtěla bych někoho poprosit aby mi řekl na co se mám připravit ,můj manžel má cronovu chorobu a já vůbec nevím co od toho mám čekat?Díky za každý příspěvek.

Jirka

Hanko, ono při tom záleží na strašně moc věcech. Hodně lidí má tzv. "spícího Crohna". Ti žijí normálně. Velká většina crohňáků prostě bere prášky a časem si vypozoruje co jim vysloveně dělá zle a tomu se vyhýbají (u mne alkohol a zelí, taky bílý pečivo - ale s tím jídlem to je opravdu individuální, universální recept neexistuje). Potom to u někoho může probíhat vysloveně zle, pak nasadí imunosupresiva, když t nepomáhají nebo člověka skládají vedlejší příznaky, zkouší se to pomocí remicade. To je velmi úspěšný. Takže neměj strach. Vždycky je naděje.

Yvonne

Hanko, to by vám měl napovědět až ošetřující lékař vašeho muže. Většina lidí s touto nemocí žije běžným životem, pracují, mají děti.

Hanka

A není možný rovnou nasadit ten remicade?

Yvonne

To už sice pár lidí taky napadlo, ale tady se jedná o velmi nákladnou léčbu a je určena lidem, kterým opravdu nepomohly ani operace, ani léky.

Adriana

Dobrý deň, volám sa Adriana a môjmu synovi v 15. rokoch diagnostikovali chorobu Morbus Crohn. Syn má teraz 17 rokov a má sa stále horšie, schudol 15 kilov (ani pred chorobou nebol tlstý) vyslovene sa stráca pred očami. Na slovenskom webe som čítala o prípravku Remicade, ktorý vraj na túto chorobu takmer zázračne pomáha. Mohli by ste mi poradiť kde a ako by som sa k tomuto lieku mohla dostať? Myslíte, že ako Slovák by mohol byť liečený v ČR? Mnohokrát ďakujem za odpoveď.

Hanča

Adriana, syna môžeš liečiť aj u nás, predsa nie sme sto rokov za opicami!

Gabriel

Tak to by mě zajímalo jak moc těch operací a léků musim ještě vydržet abych se dostal na seznam..."((

Mirushka

Ahojte,ja mam crohna este len druhy rok a uz som po druhej operacii.Mam 19 rokov. V marci tohto roku mi vlastne jeden uzasny chirurg zachranil zivot ale s takym mensim hacikom.Ileostomia (vyvod z tenkeho creva) tak na 3 mesiace. Pred dvoma tyzdnami ma zase operovali a vyvod uz nemam a nemuseli mi ani skracovat crevo,mam spravenu plastiku.Citim sa relativne dobre na to ze som 2 tyzdne po operacii. Ak ma prosim niekto skusenosti so stravovanim po takejto operacii nech mi da prosim vediet,ak nie tu vo fore tak na mail [email protected]. Drzim vsetkym palce kto bojuje s touto zakernou chorobou,ja pevne verim v to ze uz nepotrva dlho a pride ten jeden krasny den ked vynajdu liek PROTI chorobe a bude dostupny pre nas vsetkych.

Tomáš

Osobně bych řekl že to je úolně na rozhodnutí tvýho doktora. Ale troufám si říct, že než se někomu přillepne léčení za takový balík peněz, řeší to celá skupina doktorů. A taky samozřejmě záleží na tom, jak by jsi reagovat na testy na TBC a co se to vlastně při těch vstupních kontrolách testuje.

mike

Pani Adriana, ja sa pomocou prípravku Remicade liečim, skutočne to pomáha, musím vás ale upozorniť, že je trochu zložitejšie sa k nemu dostať, ako si predstavujete. Remicade je medicína, ktorá sa podáva priamo do žíl na špecializovaných oddeleniach pod odborným dohľadom. Okrem toho musí byť pacient vo vážnom stave a ešte úspešne absolvovať vstupnú prehliadku, aby sa vylúčilo, že mu Remicade nespôsobí nejaké ďalšie komplikácie. Bez pomocou lekárov sa k Remicade určite nedostanete.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce