Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Crohnova choroba

Ke vzniku této poruchy přispívají i některé vrozené předpoklady až 20 % z těch, kteří se s Crohnovou chorobou léčí, má mezi svými příbuznými dalšího nemocného s touto chorobou. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jitka

ahoj lidičky,mám crohna zjištěného asi tak 2roky.mám pentasu a doktor mi chce nasadit kortikoidy.přitom nepocituji ,že by mi bylo hůř.ale sono je sono.zánět se malinko zhoršil.mám z těch kortikoidů hroznej strach.chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s doktorama v Brně přes tuto nemoc.děkuji

Angelika2000

Dobrý den, jeden můj velmi dobrý kamarád, trpí již přibližně 2 roky Crohnovou chorobou. Za posledních 5 dnů se mu velice přitížilo a zhubl o 7kg. Není téměř k poznání. Dost mi na něm záleží a to v ajkém je teď stavu mne dost děsí. Proto bych ráda věděla, zda může tato nemoc skončit tou nejhorší možnou variantou. Tedy smrtí. Je mu 28 let a nevím zda je jeho nemoc zapříčiněna dědičností. Za odpověď předem děkuji. Můj e-mail: [email protected] ptala jsem se již před rokem, ale doteď mi nikdo neodpověděl.

Anička

Ahoj všichni! Je mi 14 let a chtěla jsem se s vámi podělit o svých nabraných vědomostech a štrapácích... Chrohna mi zjistili asi před 4 lety. Absolvovala jsem kolonoskopii, menší zákrok a lítání po Motole... Nově jsem začala chodit do nemocnice na kapačky, kde mi dávají lék- REMICADE...řekla bych, že nebýt jeho, tak jsem na tom dneska o mnoho hůř. Začala jsem si víc všímat jídel, která mi způsobují křeče a bolesti břicha (zelí, horká čokoláda/kakao....) situace byla pořád stejná. Po delší době jsem dostala obrovské bolesti kloubů a nikdo nevěděl co s tím. Byly to hrozné bolesti...Ale tento rok mi můj tatka sehnal doktorku, která léčí alternativní medicínou a chtěla jsem si i upravit jídelníček, jelikož nejsem zrovna nejhubenější...Dala mi homeopatika, vitamíny a různé jiné léky a asi měsíc jsem je brala. Výsledek byl 90% zlepšení....Takže dávejte si pozor na vedlejší účinky této nemoci!

Davca
2x

Ahojte..moje maminka ma crona..a chtel jsem se zeptat jak to je se stravovanim? ja jsem totiz vubec nic jeste nezjisztil al chtěl bycj se vas zeptat..díky za odpověd

Jala
1x

Stravování při této chorobě je trošku problematické. Nemělo by se jíst nic, co zatěžuje střeva. To znamená nejíst nebo velmi omezit příjem vlákniny ( ovoce, zelenina, celozrné pečivo, semínka apod.). Je to obráceně, než co se doporučuje zdravým lidem.Důležitý je přijem kvalitní bílkoviny( libové maso). Nejíst ostrá jídla. Můj manžel má tuto nemoc skoro dvacet let, je po čtyřech operacích a vařím mu prakticky všechno, jen to musím trochu přizpůsobit.

PROROK

Jste tu všichni hodně mladí,zkuste na www.chl amydie.info něco nastudovat.Naše zdravotnictví je jako za cara klacka,jen vyplnují papíry a nikdo nemyslí.Cron je pravděpodobně chronická buněčná infekce,problém je v tom že tyto potvůrky se těžko zabíjí,protože jsou uschvány v bunkách,začal bych velmi pomalu a to říkám opravdu pomalu z antibiotiky/kombinace dvou,kvůli rezistenci/,dřív jak za sedum let se ,ale nedočkáte protože buněčná obnova člověka trvá 7-10let,nasadil bych B12 na ochranu DNA a C,D vitamíny na posílení buněčné stěny at se Vám ty bestie nedostávají dál a dál do buněk.Po této době by se neměl zhoršovat stav a měl by být lepší,

Gabilka

Ahojky všem, byla jsem minulý týden na kolonoskopii a druhý den na sonu a paní doktorka našla nějaký zánět a myslí si, že je to Crohn na 98%. 10.8. se mám dozvědět výsledky jak to dopadlo. Mam z toho strach, ale snažím se být v pohodě. Jen po přečtení těchto článků jsem trošku rozladěná a myslím na to co se bude dít dále...

Zdenek
1x

Ahoj, jmenuji se Zdenek a nedávno mi zjistili, že na 95procent mám taky crohnovu chorobu.Jen se čeká na histoloické vyšetření, ale doktoři říkají to samé. I vyšetření tomu odpovídají hlavně kolonoskopie. Tak jsem se chtěl zeptat, protože mi v nemocnici dali jen jeden list s jídelníčkem jestli nevíte o nějakých stránkách které by jste mi nemohli doporučit? Předem děkuju

kamila

Zdravím všechny ja sem to taky zažila a musím stím žít mam dvě děti a chodím co osm týdnu na kapačky už rok a musím říci že mě ohromě pomohli chci všem říci at ten boj stou nemocí nevzdavají a naučí se sní žít jdeto .

Rozálka
3x

Je mi 45 let, Crohn mi byl zjištěn v 15 letech, kdy jsem byla operována a bylo mi odebráno asi 50 cm tenkého střeva. Několik let jsem užívala Prednison a Sulfasallazin. Pak jsem měla několik let klidné období, ale bohužel, lékaři mi s touto diagnózou nedoporučili mít děti. Vyřešili jsme to tedy s manželem adopcí. Asi před 7 lety se mi nemoc opět probudila (bolesti břicha, průjmy nebo zácpa, pocit nadýmání, únava, bolesti kloubů, zimnice...) podstoupila jsem opět nesčetná vyšetření a musím užívat opět léky, nejhorší ale je, že mi to tentokrát postihlo oblast konečníku. Kromě výše uvedených potíží, trpím občasnými výtoky hnisu a krve, někdy i řídkým odtokem stolice, což je pro mě velmi nepříjemné a deprimující.Lékaři mě připravují i na možný dočasný umělý vývod. Snažím se dodržovat přiměřenou dietu, užívat léky, pokud možno se nestresovat,dokonce jsem navštívila i léčitelku, na jejíž radu užívám i přírodní léčiva - Chlorella, Superželozo a bylinkové čaje. Zkouším už vše, jen aby se mi to zlepšilo a nemusela jsem skončit s umělým vývodem. ....S touto nemocí bojuji již hromadu let, když mám problémy, nechce se mi někdy ani žít a říkám si, proč zrovna..já, když mi je lépe, říkám si, ty jsi ale blbá, jsou lidé s daleko horší nemocí a musí se snažit žít, takže musíme ......bojovat!!!!!!!

Michaela Janáčková

Dobrý den, jmenuji se Michaela Janáčková a jsem studentkou VŠ zdravotnictví a sociální práce. Zároveň již několik let bojuji s ulcerózní kolitidou a primární sklerozující cholangiotidou. Vzhledem k tomu, že moc dobře vím, jaký je život s touto chorobou, zahrnula jsem ji i do své bakalářské práce. Chtěla bych se dozvědět, jak jsou pacienti edukováni (informaváni) zdravotníky a co by se mělo zlepšit. Sama jsem se spoustu věcí dozvěděla spíše z internetu a knih než od setřiček a lékařů a v tom vidím velkou mezeru. Do dnes mi nikdo nedoporučil dietní sestru, která by mi pomohla sestavit jídelníček nebo psychologa, když už mám pocit, že prostě nemůžu dál. Nechci psát o sobě, jen vysvětluji, o co mi v dotazníkovém šetření vlastně jde. Poslední půlrok jsem s přestávkami po nemocnicích a zkoušky dodělávám, jak se dá. Bohužel mi utekl čas na bakalářskou práci a teď se vše snažím dohnat.Proto Vaše sdružení velmi prosím o pomoc s vyplňováním dotazníků. Samozřejmě bych se s Vámi podělila o výsledky mého šetření. Předem děkuji. Zdravím, Janáčková V případě zájmu jsou dotazníky k dispozici na tomto odkazu : http://www.survio.com/survey/d/V0X1Y8S6T2N6Y6F9X =

zdenda

ahoj lidi, prosím mohli byste mi napsat jak je to s dědičností?? díky

alca

dobry vecer i muj manzel pred 2 roky onemocnel touhle nemoci. nejdrive se vubec nevedelo co to je. Behem 1 roku nasledovaly 3 operace az u treti nam rekli diagnozu. je mu 33 let mame 2 deti a muzu vam rict ze to bylo stasne obdobi hlavne pro nej kdy byl psychicky na tom velmi spatne tak i pro celou nasi rodinu ja stale varim dietni stravu vratil se zpet do prace ale stale ho nuti m vyridit si castecne invalidni duchod.

ferdinand
2x

Crohn mě dostal v mých 17 letech těsně před maturitou. Odrovnali mě horečky kolem 40 stupňů, obrovský bolesti břicha a při svých 193 cm jsem vážil zanedlouho 53 kilo. Byl jsem tak unavený, že jen vstát z postele byl problém. Všechno to začalo abscesem a jeho operací, doktoři však nepřišli na to, co je příčinou a můj stav se dal zhoršoval. Nakonec jsem si téměř půl roku poležel na VFN v Praze. Přestože jsem měl spousta stenóz a průchodnost střev v některých místech pouze 1 mm, tamní primář se rozhodl neoperovat a dodnes mu děkuji. Následovala tak klasická léčba Prednison a Pentasa plus další podpůrné léky. Nějaký čas sem přijímal stravu jen přes katetr. Maturitu jsem v bolestech sice složil, ale poté jsem na rok nastoupil do invalidního důchodu. Nicméně jsem se právě po roce dostal na VŠ, kterou jsem časem i vystudoval. Během studia jsem měl poměrně problémy s Prednisonem a tak jsem ho po konzultaci s doktorem vysadil. Časem se můj stav zlepšil natolik, že jsem na konci VŠ mohl vysadit i Pentasu. Našel jsem si zaměstnání, mám manželku, splnil se mi dokonce sen o dlouhodobé práci v zahraničí. A už zase hraju tenis. Takže bojovat a nevzdávat se. To je nejlepší lék.

Unlisek
1x

Cauky, s crohnem uz valcim peknou dobu, asi 10 let. Ale nasel jsem docela fajn stranky, taky je tam forum a spousta milych lidicek, tady je odkaz.. teda jestli se to smi :-) http://www .crohn.ic.cz Ahoj. Unlis.

Admin

Na stranky chodim uz delsi dobu, spravny link je: http://www.crohn.ic.cz

Unlisek
1x

Jeste jednou, nejak to blblo: www.crohn.ic.cz

jméno a příjmení
5x

Dobrý den. Mám syna s podezřením na tuto nemoc. Prý nedovyvinutý Cron. Výsledky v nemocnici vychází rozporuplně, je mu pravidelně špatně, má změny nálad, průjmy, nyní již 3.den krev ve stolici. Můžete nám poradit ? Děkuji. Můj e-mail je [email protected]

Jana
3x

Dobrý den, manželovi moc pomáhá Aleo vera gel. ([email protected])

Víťa
3x

Dobrý den, mám svůj příběh s touto nemocí a mám svůj vlastní systém stravování, myšlení, dýchání, atd. Někam bych ho pověsil, ale těch odkazů je hrozná spousta. Jestli by Vás to zajímalo, napište mi, kam to odeslat. Mě to již pěknou řádku let funguje ([email protected]).

Zdeňka Jirků

Pošlete mi prosím vaše poznatky na [email protected] děkuji, dnes jsem se dozvěděla, že tuto nemoc má můj syn. díky

Monika
3x

Ahoj,mám krona už 4 roky měla jsem už několik abcesů v konečníku nemám žádnou imunitu jsem káždý měsíc nemocná ale chodila jsem na remikejd a pomohl mi strašně je to velmi učiná léčba zkuste se poradit s lekařem at vám ho nasadí fakt pomáhá máteli dotaz napište mi na [email protected] tato nemoc je hnusná stravila jsem šest týdnů v nemocnici z hubla 20 kilo a měla odpor k jídlu sama jsem se nemohla ani postavit jedla jsem kupu léku ale nevzdala se léků mám mmín a po remikejdu jsem přibrala na váze a bylo mi lím sice jsem furt po nemocnicích protože jsem díky kronu dostala hedlancovu purpuru a něco s ledvinami ale už nemám bolesti břicha léčím se u nejlepšího doktora na zemi lečí i v zahraničí jmenuje se tachecí a jestli můžu doporučit děckého tak pan doktor dědek z hradce jemi 19 a už jsem si fakt vytrpěla hodně a ještě to nekončí jsem z toho unavená ale musím bojovat tak to nevzdávejte a držte se

katka

Dobrý denm, má prosím jestli je tady někdo kdo má Crona, chce otěhotnět a bere Pentasa nebo asacol a k tomu Prednison ?

Jana

Cetla jsem velmi zajimave stranky, snad pomuzou: www.aloeveragel.estranky.cz

Anka
12x

ahoj, mojmu synovi zistili crohna pred tyzdnom.pred polrokom mu vyoperovali slepe crevo lebo mal silne bolesti a odvtedy ma stale bolesti brucha a teploty.Nakoniec po mnohych vysetreniach toto.Neviem co mam robit ako mu pomoct aku stravu dat a hlavne ako mu vysvetlit ze nech prestane fajcit lebo si to asi zhorsi.Ma iba 20 rokov, nikdo v rodine to nema.Moze to vzniknut aj zo stresov?

Lucka 32 let
2x

Ahoj. Bojoji s Crohnem již 6 let. Stálé, nebo velmi časté velké bolesti, velký ubytek na váze, prujem, zvracení, to bylo na denním pořádku. Lékaři dlouho navrhovali operaci, já se moc bála stomie, tak jsem to stále odkládala. nechala jsem to dojít, tak daleko, že jsem nejdříve musela být na sondě do žaludku, abych přibrala a operaci vubec fyzicky zvládla. Dnes jsem 6 týdnu po operaci, je mi skvěle, začala jsem biologickou léčbu, mužu se normálně najíst a žít. Doufám, že mi to pár let vydrží. Prošla jsem si peklem, krachlo mi kvuli tomu manželství. Byla jsem velmi nezodpovědný pacient a ted toho lituji. Neberte to prosím nikdo na lehkou váhu.

Lucie Ošťádalová
1x

Dobrý den všem potřebovala bych poradit od někoho kde seženu nějaké dobré recepty při té naši zákeřné nemoci ať hledám jak hledám tak nic nenacházím prosím vás kdo něco víte dejte mi vědět na [email protected]

Jirka 20 let
3x

Ahoj, Jsem ted týden po operaci tenkého střeva. Při které mi zjistili Crohnovu chorobu a mel bych dotaz na lidičky kteří s tím bojují už déle, všude se říká že mam jíst zdravě ale nikdo mi přesně neřekne co mužu a co ne tak kdyby byl někdo tak hodný a poradil mi co Jíst a nebát se další operace. Prosím za radu. Můj email: [email protected]

Petr Božek
11x

před 4 měsíci mě byla odebrána léčba HUMIRA, při ktré jsem se cítil dobře, můžu vědět proč se tato léčba pacientům odebírá, když po jejím vysazení mám znovu velké potíže, bolesti břicha, intenzivní vodnaté průjmy a objevilo se mě znovu postižení 5 cm tenkého střeva ? Již jednou mě bylo tenké střevo odebráno a po nasazení léčby HUMIRA, bylo vše v pořádku...Jak dlouho se tato léčba může podávat? Děkuji za odpověď...

Radek
1x

Nevite nekdo prosim o nejakem dobrem doktorovi prez Crohna na Jizni Morave?

rybka
1x

Ahojky.Letos v unoru mi rekli ze je mozny ze mam novyho kamaradicka crohna do cervna mi dali lecbu jen na ulcerozni kolitidu kterou k my smule mam taky a v cervnu me teprve poslali na vysetreni tenkeho streva kde vyslo ze kamarad crohn tam bohuzel je od te doby jsem na prednisonu pentase atd.pred mesicem mi prisli na to ze tlusty streo se celkem spravilo ale tenke strevo se zhorsuje i dal pres lecbu .( tak sem dnes dostala dalsi prasky do sbirky Budenofalk a Imuran nastesti mi aspon uz zacinaj snizovat prednison ovsem pokud se to prej bude nadale zhorsovat a nezastavi se to ze budu muset na operaci mam zanet na 40 cm tenkeho streva v dolni casti mam tam dve zuzeny mista a mam postizenej i tracnik potom co sjem si tady precetla si myslim ze pani kudla by nemusela byt nutna ne?v cervnu jsem mela 30 cm a bez zuzeni,ale nepripada mi to zase tak hrozny.Dyt o tom prece jen vime teprve pul roku.

ivana stepanova
12x

Dobrý den,muj muž se 7 let léčí na crohnovu nemoc .Vyzkoušel veškerou léčbu včetně biologické remicade i humiru nikdy výsledky nebyly dobré.Nyní jsme vyzkoušeli přírodní léčbu již rok nebere jediný lék a jeho stav se upravil tak,že dělá všechno a jí také vše žádná dieta a je mu opravdu skvěle.Ráda poradím. Z vlastní zkušenosti víme co je to za nemoc a tak rádi poradíme. tel.728944613

ivica
1x

Môj syn má túto chorobu už 3 roky. Zhoršila sa mu imunita, nemá vápnik pre množstvo liekov, ktoré berie. Má iba 22 rokov a je z toho nešťastný. Prosím poraďte ako to urobil Váš manžel. Môžte aj na email: [email protected]. ďakujem

Jan Fronek
2x

Zdravim vsechny, cetl sem si zde vase prispevky a zjistil jsem ze na tom sem s chronem celkem dobre, nechci se nejak vychloubat nebo radit co mate delat ale chtel bych Vam vsem pouze nabidnout jistou moznost lecby kterou pouzivam i ja... nejde o brani leku nebo nejake terapie jde pouze o to ze zacnete pracovat samy se sebou, kazdy navstevuje lecitele a doufa ze nejaky mavani rukou nebo brani bobuli ho zachrani! ale tak to neni clovek musi pracovat sam na sobe a zlepsit i tu psychickou stranku vsichni chronaci urcite vedi ze chron je i ze stresu. ..nemuzu Vam slibit ze budete zdravejsi nebo ze Vam bude lip, protoze zalezi pouze na Vas jestli budete chtit a nebo ne. Musite zacit pracovat samy ze sebou a ne cekat ze pride nejaka zachrana a sedet na zadku je hloupost..! Tak ze muj prbej je ten ze pred 4 lety sem byl na operaci s apendixem slepeho streva kde mi zjistili i chrona lecba zacala stejne jako u vetsiny s pregnisonem a hromadou dalsich prasku ktere me pomalu nicili.. klin klinem.. po trech letech a vyzkouseni vsech moznych variant, lecitelu a nevim ceho vseho jsem se rozhodl nemoc ignorovat dej se co dej... a rozhodl jsem se zacit chodit na Taiji s tim ze az se dostanu do formy, aleson do jaky pujde vratim se spatky ke karate.. Navstivil jsem tedy misto kde se Taiji provozovalo bez toho abych poradne vedel o co vubec jde... Mel jsem totiz vzdy za to ze Taiji je cviceni na protazeni pro starsi lidi, mozna ze to tak je ale Taiji ktere sem poznal ja my vratilo zivot spet do starych koleji!!!Jde o cviceni pri kterem pracujete s celym telem,organy i psychikou, dnes je to rok co navstevuji kurzy Taiji, neberu jediny prasek na chrona, mam usporadane myslenky bez stresu a nasel jsem novy smer zivota!Pan ucitel ktery me uci a ma za sebou dlouha leta cviceni a studovani Taiji, ma svuj vlastni system cviceni ktery je propracovan do detailu a je opravdu ,,vymakanej´´ :)!!!Dnes si dam k jidlu cokoli, k piti tak tez a nejaky chron me netrapi!!!Ziju plnohodnotny zivot za ktery vdecim Panu ucitely kteremu nejde o penize ale o lepsi a zdravejsi svet!!Pokud se chcete dozvedet vic na facebooku sem jako Jan Fronek a cislo mam 723 084 423...Kazdemu odpovim.... Lepsi zivot bez chrona Vsem!!!!

Přemysl Michálka

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Lukáš
3x

Ja tuto chorobu mam.... nikomu bych ji nepral a to je mi teprve 18let Vsychni pujdem pod dren...

Filip
1x

Věnuji za odvoz,nebo pošlu za poštovné jedno balení Pentasa 500 mg, protože jsem se začal léčit přírodními produkty .Teď mi Crohn dává přes rok pokoj a tak by bylo škoda, aby tomu prošla zárční doba, když by to mohlo někomu pomoc. [email protected] Pardubicko

Michaela Janáčková

Dobrý den, jmenuji se Michaela Janáčková a jsem studentkou VŠ zdravotnictví a sociální práce. Zároveň již několik let bojuji s ulcerózní kolitidou a primární sklerozující cholangiotidou. Vzhledem k tomu, že moc dobře vím, jaký je život s touto chorobou, zahrnula jsem ji i do své bakalářské práce. Chtěla bych se dozvědět, jak jsou pacienti edukováni (informaváni) zdravotníky a co by se mělo zlepšit. Sama jsem se spoustu věcí dozvěděla spíše z internetu a knih než od setřiček a lékařů a v tom vidím velkou mezeru. Do dnes mi nikdo nedoporučil dietní sestru, která by mi pomohla sestavit jídelníček nebo psychologa, když už mám pocit, že prostě nemůžu dál. Nechci psát o sobě, jen vysvětluji, o co mi v dotazníkovém šetření vlastně jde. Poslední půlrok jsem s přestávkami po nemocnicích a zkoušky dodělávám, jak se dá. Bohužel mi utekl čas na bakalářskou práci a teď se vše snažím dohnat.Proto Vaše sdružení velmi prosím o pomoc s vyplňováním dotazníků. Samozřejmě bych se s Vámi podělila o výsledky mého šetření. Předem děkuji. Zdravím, Janáčková V případě zájmu jsou dotazníky k dispozici na tomto odkazu : http://www.survio.com/survey/d/V0X1Y8S6T2N6Y6F9X =

Přemysl Michálka
2x

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Tereza
6x

Dobrý den, mojí mamce (39 let) zjistili minulý rok v létě Crohnovu chorobu. Letos bych ji chtěla za ušetřené peníze vzít k moři na dovolenou, ale trápím se s výběrem destinace. Mohli byste mi poradit, kde jí bude nejvíce vyhovovat místní kuchyně?

ahoj

jestli je tvoje maminka v pohodě a netrpí občasnými průjmy při změně jídelníčku možná by snesla i změnu prostředí ale já to nezvládla moře _ chorvatsko nebo španělsko možná hlavně nejezděte někam dál kde by jí mohlaublížit i samotná voda tu radši mít sebou balenou a používat i na čištění zubů jaká koliv bakterie která není v naší vodě běžná jí může způsobit průjem a z dovolené si moc neužijete já mám crohna 6 let bez záchodu nedám ani ránu při cestě do práce trpím úzkostí že co když to přijde a já budu zrovna v autobusu prostě jsem se s tím nenaučila žít i když vím že je chvilku klid a najednou bum a průjmy a pak jsem ráda že vůbec dýchám mám malé děti a je toho na mě někdy až moc dobolenou neplánuju ani náhodou dokud se na pár dní zas neujistím že by to možná šlo :-)) tak ať vám to vyjde a mamince je jen dobře a ať si vyberete okoliv třeba itálii ať jídlo chutná než aby přitížilo

Tom
14x

Dobrý den, Mám dotaz nevím kam se mám obrátit. Dne 1.4. jsem byl na akutní operaci kde mi zjistily crohnovu chorobu. Bylo mi odebráno 80 cm tenkého střeva a kousek tlustého. Dnes jsem po velké části vyšetření a vše vypadá vporádku a nikde jiz asi nic nemám , ale musím ještě na CT. Ale ultrazvuk nic nezaznamenal. BEru už jen Pentasu 2-1-1 a prednison 1-1/4-0 a aktiferin 1-0-1. Cejtím se docela dobře bez jakých koliv problémů. Jen chodím na častěji na záchod. Chtěl jsem se jen zeptat . Jsem na marodce moje práce je dělník ve výrobě , kde si celý den nesednu ani se nezastavím a běhám u stroje sem a tam, na záchod si taky nebudu moc zajít jak chci . Chci se jen zeptat jak dlouho přibližně mohu z tímto marodit , doktorka mě chce už poslat do práce je to normální ? A ještě jedna otázka všichni v mím okolí mi radí, že si mám udělat částečný invalidní důchod , že to maj lidi kteří maj crohna a nebyly na operaci ze já na ní byl. Nevím moje doktroka asi myslí jen na to abych šel dopráce proto potřebuji poradit jak postupovat abych se nějak nepoškodil sám. Děkuji za radu

Pavlínka Klingerová

Ahoj ..určitě souhlasím stím aby sis zažádal o inavalidku :) já mám po dvou operacích a už mě vzali přes 80.cm střeva..Mám to od 14,let...:)

Anonymka

Dobry den, je mi 14 let a asi pred 5 mesici mi lekari zjistili Crohnovu nemoc. Zacala jsem se lecit a pomahalo to, uz nemam prujmy a neboli me bricho. Dnesj sem ale opet dostala prujem. Chci se proto zeptat, je mozne ze bych behem leceni opet dostala prujem, nebo je neco spatne? Dekuji za odpoved.

Pavlínka Klingerová

Ahojda..prujem je uplně normální!u te to nemoci,kdyby jsi nemela prujem tak tuhý by ti mohlo poškodit stenu střeva..Jelikož u Crona se nevytváří ochraná vrstva na střevě..nemej strach :)

humira

Prosím ozvěte se, kdo Crohnovu nemoc léčí nebo prošel léčbou humiry . Ráda bych měla více informací.

Petra
1x

Crohnovou chorobou trpim přibližně dva roky. Zpočátku mi lékaři naordinovali spousty léků, které jsem užívala pouze dva měsíce. Přišla jsem na skvělou společnost, která propaguje přírodní medicínu a homeopatika. O této společnosti jsem si zjistila spoustu informací a o jejich produktech též. samozřejmě sem nevynechala konzultaci s lékařem který mi tuto variantu lečení zamítnul. Obratila jsem se proto na lidi trpící touto chorobou a na ty kteří též navštivujou tuto "lékárnu". Po konzultaci s poradcem pro fyzické a duševní zdraví jsem si produkty určené pro Crohnovu chorobu pořídila. Na trhu se vyskytuje mnoho přírodních produktů, které nejsou vhodné nebo vyzkoušené pro tuto nemoc. Jsem rada že mám kolem sebe lidi, kteří mě do toho zasvětili a ja ted mohu žít plnohodnotným životem bez obtíží a HLAVNĚ bez chemických a hormo:)) Na kontroly k lékařům jezdím jednou za pul roku a stav se nemění, ale důležité je že se nezhoršuje. Lékař mi tvrdí, že 80% lidí potka ve svem živote operace střev. Myslim že pokud budu veřit že mě toto nepotka a nebudu se ničím stresovat opravdu to tak bude :) Začla jsem si více hlídat jídelníček a totalně jsem ze své stravy vyškrtala mléko a mléčné vyrobky!!

Marketa

Ahoj , chtela jsem se zeptat Jake jste meli priznaky?mam se strevy problemy asi rok a chirurg ani endoskopie nic nenasli..

kacen

Ahojte mám 12 rokov a crohnovu chorobu mám asi rok chcela som sa spýtať či má niekto nejaký čaj proti bolesti totiž som školáčka a v škole mám dosť často krče :/

kacen

Ahojte mám 12 rokov a crohnovu chorobu mám asi rok chcela som sa spýtať či má niekto nejaký čaj proti bolesti totiž som školáčka a v škole mám dosť často krče :/

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce